Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1508 / 2499
(#) fehertorpe hozzászólása Feb 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Szert tettem egy Nordmende pa1350-es erősítőre, ami sajnos hiányos állapotban van!
Ha valakinek megvan a kapcsolási rajza, akkor kérem ossza meg velem. Az is megoldás lenne, ha meg nézne benne egy pár alkatrészt akinek van ilyen erősítője.

Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
A Király cikkből kiderül, hogy miért csak a szűrés végső stádiumában érdemes a szimmetrikus táp két felét összekötni. Jelen ábrázolást követve a puffert töltő áram testvezetőn ejtett feszültsége akár hozzá is adódhat a tápfeszültséghez. Megfelelően kivitelezve biztosan jó a kapcsolás, csak a rajzot érzem megtévesztőnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) MolnarG válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Igazad van, persze a kapcsolási rajz nem tükrözi a majdani nyák kialakítást. Lenne még egy másik kérdésem is, a pufferelés utáni stabilizálásról. Van e érdemi különbség egy mezei 7812/7912 páros, egy pl. LM2940/2990 páros és egy egyszerű tranzisztor+zéner áteresztő fokozatnál (párba)? Én úgy látom, hogy az audiofil fejhallgató erősítő tápoknál a tranzisztoros megoldást előszeretettel alkalmazzák.
(#) reloop válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
A végeredményül kapott jel szempontjából az LM78xx stabilizátor teljesen megfelel, és a legegyszerűbbnek tűnik. Az audiofil különös világa nem mindig egyeztethető össze az egyszerű megoldásokkal
(#) Beringer 600 válasza Davidd hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia! Majd figyelj a nyugalmira,mikor össze raktad,mert lehet hogy lesznek vele problémáid.
(#) Pistii12 hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy ez hülye kérdés lesz de van 2 db 8 ohmos 15 wattos hangszóróm és valaki tudna hozzá 1 jó erősítő ic-t ajánlani?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Itt nem kell fizetni, ha átléped a 160 karaktert! Írd ki, hogy egy. Mod.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) reloop válasza Pistii12 hozzászólására (») Feb 12, 2014 / 1
 
(#) Pistii12 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
és ez a erősitő ez 2 csatornás?
(#) reloop válasza Pistii12 hozzászólására (») Feb 12, 2014 / 1
 
Az imént linkelt panel két csatornát tartalmaz.
Ha nem szimmetrikus a tápod akkor ebből építhetsz kettőt.
(#) aramis hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
SZiasztok!Volna egy érdekes dolog, van az alább felsorolt alkatrészek és tudna valaki ajánlani egy Gitár erősítőt ezekből az alkatrészekből.
2N2219 2db
BC303
TDA2030
TDA7360
STK5332
STK5473
BU508a
E13007
LM317
LM340T5
Kondik
ellenállások
diodák
sokféle
üdv:aramis
(#) enmate95 hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok! Megépítettem a 2n3055-ös egy tranzisztoros végerősítőt és megtetszett, viszont szeretném valamivel a teljesítményét növelni. Tudna valaki küldeni hozzá egy egyszerű tranzisztoros előerősítőt?
(#) pjg válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Az előerőstő nem a végfok teljesítményét növeli. Akkor kell előerősítő, ha a bemeneti jel kicsi és ezért nem tudja teljesen kivezérelni a végerősítőt. Melyik kapcsolást építetted meg?
(#) enmate95 válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
(#) pjg válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Jaj! Már megint a BSS. Talán ez illene hozzá: Bővebben: Link Bár nekem ez szimpatikusabb: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) enmate95 válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget! Gondolom a mikrofon és a hozzá kapcsolt ellenállás nem szükséges ha jack-ről akarom meghajtani.
(#) enmate95 válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Ha összekötöm az előerősítőt és a végerősítőt akkor meghagyjam az előerősítő 100 nanós kondiját és a végerősítő 4,7 mikrós kondiját is?
(#) pjg válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Azok nem szükségesek. A bemeneti 100 nanós meg lehet 1-10 mikrós.
(#) pjg válasza enmate95 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
A 100 nanós nem kell.
(#) enmate95 válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
A tápfeszültség növelésével is tudok az erősségen növelni?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Szia! Nem tudok elég hálás lenni, hogy ajánlottad ezt a Crescendo Millenium erősítőt! Közel egy éve üzemeltem már be és panaszom nem lehet rá! Tiszta dinamaikus hang, mind közép-mély- és magastartományban! Ma megjött garanciával a csereszkópom, meg is mértem gyorsan, és tökéletesen hozza a papírformát teljesítményben; 84W 8ohm-on, 134W 4ohm-on. 250ma-es nyugalmi áram mellett. Még egy ami mellette szól, soha nem volt ilyen alapzajmentes végem, egy csepp sistergést se produkál, ha a nem nézek rá a deck bekapcsolkógombjára nem is tunám hogy üzemben van. Drága volt. de minden fillért megért!
(#) zsozso72 válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Szia!Közel egy fél éve építgetem én is ezt az erősítőt,van még egy védelem panelem amit össze kell raknom.Igazából Fet-es végfokhoz még nem igazán volt szerencsém így kicsit félve fogtam hozzá,viszont nagyon sok jót olvastam erről a végfokról,ezért kezdtem ehhez.Jó néhány végfokot megépítettem már viszont jól jönne egy kis segítség,élesztés a szokásos módon,vagy van más is amire oda kell figyelni.Segítséged előre is köszönöm.
(#) pjg válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Hátha kedvet kap hozzá valaki.
(#) pjg válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Hozzá egy jó előerősítő?
(#) kovacs.zotya hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek kapcsolási rajza ,esetleg service manualja Alesis M1Active aktív hangfalhoz?Egészen pontosan a tápegység rész érdekelne. Ha lenne esetleg valakinek és megosztaná azt megköszönném!
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) pjg válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Csak az erősítőről találtam.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szia! Örülök, hogy tetszik. Ez az erősítő csak relatíve drága, azon kevesek közé sorolható amit megéri házilag készíteni. Ebben a kategóriában már nagyon fog a gyártók pennája
Mondjuk olyannak aki még csak ismerkedik az elektronikával és pár garnitúra végtranzisztort elmelegít a kísérletek során valóban borsos árú.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Teljesen igazad van! Körbe néztem a piacon, de horror árak vannak ebben a kategóriában...igy ajándék volt a töredékéért! Szerencsére nekem elég volt egy garnitúra végtranzisztor, de ebben nagy segítségemre voltál az élesztéskor! Köszönöm!
(#) lobbooo válasza pjg hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Pontosan ezt készítettem el! Ezzel az előfokkal felkeltetted az érdeklődésem, ugyan én nem használok, csak nyílt végfokot, de egyszer kipróbálnék valami hasonlót, ez tetszik, köszi!
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Nem lesz vele gondod élesztéskor, ha mindent követsz a dokumentáció szerint! Élesztéskor a táp ágakba tegyél ellenállást, meg köss be egy 60W-os izzót bisztonság kedvéért, főleg ha az eredeti 2sk fettel indítod, mert nagyon drágák, nekem negatív táp volt a védelem kimeneti reléjén először,...szerencsére megúszta minden, volt egy hajszál szakadáa a nyákon amit nem vettem észre, de javítás után szépen indult. Indítás előtt a trimmert tekerd balra koppanásig, nehogy közép állásból indítsd, mert gyorsan megfuthat, állítsd be a leírtak szerint 200-250mA-re a nyugalmit, nekem 250-re van beállítva. Arra figyelj, hogy a bordát ne méretezd alul, főleg ha 4 ohm-on akarod használni, mert a magas nyugalmi áram miatt eszméletlen hőtermelése van, 70W az áram felvétele vonaljel nélkül nyugalomban a sztereómnak. A két oldald szűrd meg az ajánlott 80 000µF-al, kell neki, de meghálálja nagyon!
(#) lobbooo válasza zsozso72 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Ja, és mégannyi, hogy a nem kapható 2sk537 helyett a 2ak1119-et ajánlom
Bővebben: Link
az OP77 helyett, az OPA177FP-t
Bővebben: Link
Ezekkel garantált a papírforma!
A lágyindítónál meg ha az ajánlottat építed, és nem szeretnéd a méregdrága relét beletenni, figyelj arra, hogy az azonos lábkiosztású többi relé pont ellentétesen kapcsol, legalábbis a HQ kinálatában lévőknél.

Mod: A LINK gomb nem dísznek van használd, javítottam!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
Következő: »»   1508 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem