Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   49 / 52
(#) pipi válasza szab0lcs hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Mivel egyszerűbb az arduinó? Ugyanannyi cucc, egy proci, meg az lcd, meg pár passzív elem.
(Ha kell nyák a fentiekhez, nézz be az apróhirdetésbe)
(#) Honki hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok! 4x40 lcd-hez létezik usb-s illesztő?
(#) rockersrac válasza Honki hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ha szabvány hd44780 ic-s, akkor szerintem mindegy mekkora az a kijelző.
(#) rockersrac hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok! Bár elsőre nem tűnik lcd-vel kapcsolatosnak a kérdésem, mégis az, így itt kérdezek: van egy ic, konkrétan a Sn74lv8153 ic, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt használni hogy sorosportról hajtsak meg vele egy 2x16-os lcd kijelzőt? (HD44780-as vezérlő van rajta) Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) zenetom válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia!
Az A0, A1, A2 lábakkal be lehet állítani az IC címét (tápra vagy földre kötöd). A soros kommunikáció pedig így néz ki:
- 2db startbit, az első alacsony szint, a 2. magas szint legyen (így állítja be magának a sebességet)
- 3 címbit (A0, A1, A2)
- 4 adatbit (D0..D3)
- 1 stop bit (magas szint)

Ezután jön rögtön a 2. frame, ami ugyanez, csak az adatbiteknél a D4..D7-et kell neki küldeni.

Ha az elküldött cím stimmel a lábakon beállítottakkal, akkor kirakja az adatot a lábakra.
Jó kis IC-nek tűnik.

Persze ehhez kell program is PC-re, amit meg kell csinálni, vagy valami DLL-t írni Smartie, vagy más programhoz.
(#) rockersrac válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
LCD smartie-t használok, azon van olyan dll ami soros porton kommunikál(de már usb-s is van benne) Most nézem, hogy nem kell nekem 4bites mód, tudja az ic a 8bites módot is elvileg...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) zenetom válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ami az LCDSmartie-hoz van, azok direktben kommunikálnak olyan LCD-vel, amiknek soros interfészük van, és ennek az IC-nek egyedi adatstruktúrát kell küldeni (cím+adatok). Vagyis ha rákötnéd a soros portra egy HD44780-as LCD-vel, nem működne, esetleg néha kiírna valami katyvaszt.
(#) rockersrac válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Fenébe... :S Akkor más megoldást kell találnom, mert én full nem értek ilyen dll szerkesztés, és hasonló dolgokhoz...
(#) zenetom válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Gondolom az a probléma, hogy nincs párhuzamos port, viszont soros interfészes LCD se.
Csináld meg az USB-s verziót, a neten van fent 86ezer leírás, HD44780-as LCD-vel.
(#) rockersrac válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Azt hiszem, az lesz a megoldás... A jelenlegi alaplapomon van párhuzamos port, viszont amire holnap váltok, azon már nincs, csak usb, firewire, meg soros port... Akkor marad az usb. Valamelyik belső usb-re kötöm majd rá a lcd-t...
(#) FIGIRI hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Üdvözletem! Az LCD Smartie-t rá lehet venni hogy használja a magyar ékezetes betüket (gondolok arra hogy az lcd modulban levő "szabad" karakterhelyekre töltsön föl)? Konkrétan ezt a kijelzőt használom , a rövid ö, ü benne van a karaktertáblázatában. Előre is köszönöm!
(#) pipi válasza FIGIRI hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Bővebben: Link
végefelé $customchar...
Bővebben: Link
(#) FIGIRI válasza pipi hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Köszönöm, megbogarászom!
(#) Maros83 hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Sziasztok.

PC Moddingolással foglalkozom.
Eddig még nem kaptam olyan felkérést hogy legyen kijelző a moddingolt gépben.
Szemezek a 2x16 kijelzőkkel. Utána olvasgattam hogyan is működnek. LCD smatrie már egyszer a kezem ügyébe akadt, de ott benne volt a gépben egy ilyen kijelző soros portra kötve.

Én most belső usb-re szeretném kötni, de maradhat a soros port is, az még rengeteg új alaplapokon is van.
Viszont én nem tudok programozni sem C-ben sem arduinoban.
Kérdésem. Lehet valahol kapni vezérlőt, amit csak ráforrasztok a kijelzőre, és rádugom a megfelelő portra, lcd smartie-val, meg beállítom?

tavir oldalán találtam i2c vezérlőt, gondolom az nem olyan hogy rádugom egy usb slotra és megy.

Előre is köszi a segítséget.
(#) pipi válasza Maros83 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
http://www.coderforlife.com/projects/lcd/
Ha hozol/küldesz atmegát, vagy picet szivesen besütöm neked (Kispest)
Keress magánban ha érdekel.
(#) dave500 hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Ha veszek HD44780 kompatibilis LCD modult, akkor azt soros portról tudom használ, közvetlenül?
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
(#) vicsys válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
A programot (amit kiírjon) te írod hozzá és szintillesztést is meg kell csinálni...
(#) dave500 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Na jó, én tényleg lemondok erről..
Ha veszek usb-párhuzamos port átalakítót, azzal működnie kell KÖZVETLENÜL, igaz? Mert láttam itt is olyan cikket, ahol közvetlenül volt meghajtva!
(#) bbb válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Sajnos tévedsz. Nem kell működnie. Amit kapsz usb-lpt átalakítót, az nyomtatókhoz lett kitalálva, azokkal megy is. A lábbirizgálós játékok viszont nem mennek velük.
(#) pipi válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Hali!
amiket fentebb linkeltem, usbre dughatók, virtuális soros COMx: port lesz belőle, vagyis PC progi szempontból soros portként kezelhető, az egyiknek részletes parancskód leírása is van
(#) dave500 válasza pipi hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
És ha olyat veszek, amin van usb port, az biztosan megy usb-ről, igaz?
(#) pipi válasza dave500 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Elvileg... Ha nincs más csatija akkor biztos.
Láttam már olyan cuccot (pl cnc vezérlő) ami printerportos, és van usb csatija is, mert usb-ről lopja a villanyt, de lpt-n kommunikál
(#) dave500 válasza pipi hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Na ilyen megoldást nem szeretnék!
Egyenlőre egy egyszerűbb projecten dolgozom, 3db 10-es ledsor, ami vissza jelzi a HDD használatot.
(#) vammil hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
Sziasztok!
van egy 2x16 os lcd-m amit kb fél éve használtam utoljára. most újra elővettem és ilyen... minden kábel be van forrasztva. hd44780-as és lpt headerről megy.
Mi lehet a hiba?
(#) pipi válasza vammil hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
adatvezeték zárlat/szakadás?
(#) vammil válasza pipi hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Multiméterrel végig mértem a vezetékeket de azok jók voltak...
Az a gyanúm hogy az egyik IC megadhatta magát... Akkor csinál ilyet nem?
Vagy az nem lehet hogy a bios van rosszúl beállítva?
(#) david10 válasza vammil hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Az LCD nyakjat es az LCD-t nyomd ossze jobban.Lehet,hogy ez segit.
(#) vammil válasza david10 hozzászólására (») Aug 5, 2014 /
 
Az a baj, hogy ezzel már próbálkoztam, sőt még le is szedtem és kitisztítottam, de semmi extra nem történt...az lehetséges, hogy az egyik IC felmondta a szolgálatot és így csak a fele működik?
(#) david10 válasza vammil hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Van szkopod?Azzal megtudnad merni,hogy az IC-e a hibas.
Multimeterrel ellenorizd a nyakot,lehet,hogy meg van szakadva.
Következő: »»   49 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem