Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1142 / 1679
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Inkább szedd le róla és szépen polírozd ki. Esetleg be is festheted tisztítás után. (Azért a negatívot jelöld meg előtte...)
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Tervben van, meg is fogom csinálni, de egyelőre a saját hangzást próbálom kialakítani. Végleges összerakás után minden kis apróságot korrigálok majd, amit még kell
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszi mester.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2014 / 4
 
Elkészült a berendezésnek az agya is:
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) pjg válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szép!
(#) Prendick válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2014 / 1
 
Szép lett. Még a korszellemet is képviseli, amennyiben a tervezett avultatás korunk egyik jellegzetes tervezői fogása. Ez a hűtőbordába csomagolt elkó szinte védjegye a nagy multik Ázsiában gyártott termékeinek.
(#) Attila86 válasza Prendick hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A hűtőzászló csak figyelemelterelés. Az a TO-220 nem fog melegedni egyáltalán. Azért van mégis rajta mert a szoftverfejlesztés ideje alatt mégis előfordulhat hogy melegszik majd egy picit és akkor jó ha rajta van a zászló. Ha majd elkészül akkor normális üzemi körülmények közt teljesen hideg marad.
(#) nedudgi válasza Prendick hozzászólására (») Feb 14, 2014 / 2
 
Tévedsz, az a hűtóborda egyrészt az elkót mechanikusan védi, másrészt, ha véletlenül mégis robbanna, a panel nagy részét védi meg a szennyeződéstől.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) nagym6 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 14, 2014 / 1
 
Szerintem az elkó a beletekert M3 csavarral tartja a tranzisztort, és a hűtőbordát.
Attila86
Kimondottan szép, profi munka. Előbbi halványbetűsöm csak hecc.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2014
(#) elektrorudi válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Egy ilyen és ekkora kábeldarabért, az igazi white fülű hifisták, tízezreket fizetnek...!
(#) cupika97 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok. Elskészültem a toronyóra vezérlővel amit GPeti1977 tervezett és segitett a megvalósitásában. A kristály-t is Neki köszönhetem.

P1120020.JPG
    
(#) kaqkk válasza cupika97 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Hurrá csak így tovább Ebben az évben mit építesz?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) _ampervadasz_ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Csak nem a Frenecvárosi Domino -t fogja majd kapcsolgatni a M-ÁV-OS projekt?
Remélem lesz benne ütközés szimulátor is.
A nyákjaid nagyon tetszetősek.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) cupika97 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
2X 100wattos erősitőt TDA7294-el, vagy propeller órát.
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 16, 2014 / 3
 
Sziasztok. Kaptam egy háttérvilágítás hibás LCD monitort, gondoltam megjavítom magamnak.
Vettem hozzá fehér smd LED-eket, készítettem hozzá 4 darab 5mm vékony panelocskát.
Beszereltem a LED-es panelt az eredeti fénycsövecskék helyére, és működik. Igaz a fényerőt nem lehet menüből állítani, egye fene jó lesz ez így.
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 16, 2014 / 2
 
Még képek:
(#) StefuPeti hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Elkészültem a lakásriasztómmal is, gondoltam megosztom veletek a fotókat.
Mielőtt valaki megkérdezné, a NYÁK-ot én készítettem, nem gyártattam !!!!!!
(#) pjg válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A fehér feliratozást hogy csináltad?
(#) _ampervadasz_ válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Az még engem is érdekelne, továbbá a forrasztásgátló réteg alkalmazása, mert tényleg nem utolsó a látvány.

(Perszea a saját topikjában)
(#) gtk válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ez nagyon szep !
(#) ha6qt válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 16, 2014 / 1
 
Nagyon jó lett a CCFL Led-esítés, gratula.

Sokan küzdenek azzal, hogy több CCFL monitorba nem tudnak normál gyári LED szalagot beépíteni, mert túl széles. Én ezért kezdtem el gyűjteni a törött laptop 15,6 LED kijelzőket a munkahelyemen, mert tökéletesen vékony és miniatűr LED szalag van bennük.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Nem unatkoztam a hétvégén ,beleástam magam a PICKIT-ek világába
(#) bbalazs_ válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Egy fotot lonel roluk? Hogyan vannak kapcsolva? Hogyan oldjak meg a fenyeroszabalyzast?
(#) Koree válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Grat StefuPetinek.
Annó két éve mikor saját hibámból kicsináltam a laptopom kijelzőjét én is elkértem a rossz kijelzőt miután kicserélték. Valóban pöpec kis led sor van benne.El van téve késöbbi felhasználás céljából.Amúgy rákaptam a ledes lakás világítás témára
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok.
Készült egy hőmérő a szobába, nagy LED-es kijelzőkkel. Az alap kapcsolás Vicsys kolléga hőmérője, jól átalakítva a meghajtást nagy kijelzőre. A nyákot teljes egészében én terveztem.
Még majd kap valami füstszínű plexi butkolatot
(#) nedudgi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szépen levágtad a nyákot, más nem látszik ezeken a képeken belőle...
A C betű fényesebbnek tűnik, állandó meghajtást kap? Én az A,F,G szegmensekből egy felső, kis c betűt tettem volna Celsius fok kijelzésére.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia
Gratula, nagyon jó lett! De egyetértek nedudgi mesterrel, hogy a C áramkorlátozóját egy kicsit növeld meg.Illetve ha megfordítod az utolsó szegmenst, a dp használható foknak.
(#) kocsgab002 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszönöm.
Sajnos a dolog bonyolultabb. A színkülönbség abból adódik, hogy az első 3 kijelző - bár típusra ugyanolyan mint az utolsó - 3 évvel korábbi. Az utolsót most vettem a hestoreban. Egyébként élőben nem ennyire durva az eltérés, csak fényképező máshogy adja vissza a színeket. Tehát nem erősebb, vagy gyengébb a fénye, csak pirososabb a színe. A többinek inkább narancsos. Tehát az előtét ellenállás nem segít
A fordított digiten én is gondolkodtam, csak ahhoz bele kell nyúlni a programba, És mivel Vic kolléga csak a .hex-et tette közzé, így nem tudok. Azon gondolkodtam még, hogy fúrok egy lyukat a kijelzőben, és belerakok egy ledet. Sötét plexi mögött úgysem fog látszódni.
Vagy megkörnyékezem Vicsys-t, hogy a kedvemért módosítsa a progit
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Miért kell változtatni a progin? A "C" betű fix, 180 fokkal elforgatod, a b-c szegmenst átkötöd a
e-f-re, és a dp- bekötöd.
(#) llaczo válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia.
Ügyes munkák.
Két kérdésem is lenne. Nekem a neon csövek mentek el. Hogy csapom be a monitor vezérlést hogy azt higgye, továbbra is a neonok mennek? Látja hogy baj van és kikapcsolja a monitort
A másik: hogy csináltad a forrasztás gátló zöld réteget? Már régóta keresgélem de semmi valamire való motyót nem tudok venni hozzá
Köszi. Üdv
Következő: »»   1142 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem