Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   487 / 727
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Köszönöm, minden segítség (így a tied is) nagyon jól jön!
Bátorkodtam rákeresni az ebay-en a "fostex full range"-re csak kíváncsiságból, de az egy másik pénztárca...
Gondolkodtam autóbaszerelhető verzión is de félek nagyon érzéketlenek.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Hát igen!
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Én amikor meghallottam egy kis 13cm-es Hertz autóhangszórót kíváncsiságból egy üzletben, a többihez képest hallhatóan hangosabb volt. (Jó, volt ott MNC meg Sal is, de sok neves gyártó drágább termékeit simán lealázta.) Természetesen a hangszórók impedanciája megegyezett és ugyanarról a fejegységről volt járatva azonos hangerőn.
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Semmi elől nem zárkózom el, még könnyebb is lenne 1-1 többutas hangszórót beszerelni/elhelyezni mint külön mélyekkel-magasakkal-hangváltókkal bajlódni.
Hozzávetőleg mi lehet az ára ezeknek?
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Pontosan nem tudom, olyan 16-20ezerFt körül van egy pár. Viszont találtam egy jónak ígérkező típust. 17centis, szélessávú, érzékenysége nagyon jó, viszont a mélytartomány nem olyan jó. Szerintem jól szólna ilyen kis teljesítménnyel is. Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szép darab, köszönöm.
Én ezt találtam:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
De miért akarsz csöveket akkuról járatni? Nem akarlak lebeszélni róla, de ha hordozhatót szeretnél szerintem nem fontos annyira a hangminőség, hogy csövekkel kéne felépíteni. Na meg persze zabálja az akksit és hatásfoka sem valami jó, mivel A osztályú. Ha csak a látvány miatt kell, akkor berakod a csöveket, ledekkel alulról megvilágítód vayg csak szimplán bekötöd a fűtését. Akkor szépen világít! A nagy "high-end" gyártók is előszeretettel alkalmazzák ezt a technikát!
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem rossz, nem tudom csalnak-e picit az érzékenységnél. (Mondjuk 2,83V-on mérik, ami 8Ohm-on egy W, tehát 4Ohm-os hangszóró esetében már plusz 3dB! ) Bár lehet a Visaton esetében sem igaz!?
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Neeeem, nem csinálunk ilyet
Csak annyi csövet amennyi muszály és azok dolgozzanak is...
Az egész a kuriózum hatás miatt lesz, ha esetleg jó minőségű (amire azért törekszik az ember) az a ráadás!
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Rendben, Te tudod! Az a Hertz hsz. nem tűnik rossznak. Vagy esetleg Shalafi féle szélessávúak jutottak eszembe még. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Hú ezek nagyon szépek és az áruk is kellemes.
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Mondjuk a 17C558AN jó lenne szerintem, mélyre is megy és érzékeny is. És hitelesek az adatok is! A másik inkább mélyebbre megy, de annak sem rossz annyira az érzékenysége.
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Árban mindenesetre a fele...
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Kb. ugyanannyiba kerülnek, mert a Hertz-ből egy pár annyi, a szélessávúból meg egy darab.
(#) ptesza válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Azért a széppel köszönő viszonyba sincs , nemhogy árban.

Bővebben: Link
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Valóban, de a Monacornak meg kicsi az érzékenysége.
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Olyan 86 dB körül van , de ez csak 10 centis. Amit az érzékenységéből veszít azt behozza mélytartományban.
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Persze, de hordozható hangsugárzónál gondolom nem ez számít, no meg 0,4W-tal lesz hajtva.
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Srácok, komolyan hálás vagyok hogy ennyit foglalkoztok az ügyemmel!
Figyelemmel kísérem és tanulok belőle, még ha nem is szólok hozzá.
(#) MrBrown válasza andras99 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Apropó hordozható...
Fizikai kialakítását tekintve jelenthet bármilyen előnyt ha egy hordozható (tehát ide rakom - oda rakom, de nyílván azért nem dobálom) szerkezetbe autóba szánt hangsugárzókat építünk? Gondolok itt a jobb rázásállóságra vagy kinn a szabadban süti a nap... ilyesmi.

Ha van a kialakításában bármi változtatás az nyilván az érzékenység rovására mehet...
(#) ptesza válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Én speciel abban a hitben voltam de szerintem andras99 is ,hogy nagyon rá akarsz gyúrni a minőségre. Pl a csövek miatt is.

A tv-s hangszórók mind szélessávúak, amúgy is az illik a csöves mellé. Kis zárt vagy TL habár az nem olyan pici.
(#) MrBrown válasza ptesza hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Persze hogy minőségit, de a maga kategóriáján belűl...
Pici kb. 40x30x10 (bár robosztus) ládába beletenni hangszórókat max. 25-30.000 Ft-ig erősen behatárolja a minőséget. Amúgy meg ezek telepes csövek és nem a méregdrága hi-end cuccokban fellelhető elektroncsövek. Ezektől nem szabad ugyan azt elvárni (állítólag).

Nyitott vagyok mindenféle hangsugárzóra akár valamekkora méretnövelés árán is, de akkor az legyen üzembiztos és találjak belőle két egyformát
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Lassan már mindenki úgy gondolja, (a retrohájp miatt) hogyha elektroncső van valamiben, akkor az már a tökéletesség netovábbja. Pedig az semmi minőségi garanciát nem jelent. Lehet az trutyiszkusz maximusz az istenített csővel is. Hordozhatóság szempontjából meg hátrány. Kuriózum, érdekes megoldásként O.K.
(#) MrBrown válasza szamóca hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
"Kuriózum, érdekesség" ez volna a fő szempont a többi meg majd adja magát,
Köszönöm a védőbeszédet
(#) Gery78 hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy komoly kérdésem hozzátok! Abból kifolyólag, hogy Unokaöcsém kapott egy szép fekete pianínót, nagyon megtetszett a zongoralakk bevonat. Arra gondoltam, hogy a TL dobozaimat bevonatnám ilyen zongoralakk bevonattal. A dobozok 120cm magasak, kb. 30cm szélesek, és 35,5cm mélyek. Az anyag amiből készült az bükk furnérozott lécbetétes bútorlap. A lécek benne fenyőből vannak. Ez lényeges, hogy puha fából van a belseje a bútorlapnak, és nem forgácslap. A kérdésem az volna, hogy ha bevonatom Zongoralakkal a dobozt, akkor megváltozik ill. meg fog-e változni a hangja a hangsugárzóknak, és hogy hol csinálnak ilyet, ill. tudtok-e embert aki elkészítené nekem a bevonatot profi módon, mintha egy zongoráról lenne szó.
(#) szamóca válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nem kapható olyan, hogy "zongoralakk"!
Azt a hatást amit Te annak gondolsz, azt a festési rétegek utolsó fázisának fényezésével érik el.
Igen, van aki profin elkészíti neked, de mélyen zsebbenyúlós lesz.
Ez nem a pár ezer forintos kategória, inkább az 50 felé tendál.
Magad azért nem tudod elkészíteni, mert hiányzik hozzá az anyagismereted, a gyakorlatod, technikai eszközeid, ami egy fényezőnél adott.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) Gery78 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia Szami!
Persze ezt tudom, hogy nincs olyan, hogy zongoralakk, hanem, hogy ezt egy komplikált fényezési eljárással kell felvinni a fára. Komoly előkészületeket igényel, ki kell glettelni minden kis göcsörtöt, 50x megcsiszolni hogy tükörsima legyen a felület, aztán festik feketére, lakkozzák, majd fényezik. Ez eddig tiszta. Persze, hogy nem tudom magam megcsinálni, mert max. csak fújós festéket tudok venni az OBI-ban. Ehhez komoly cucc kell. Ezért is kérdeztem, hogy esetleg tud-e valaki ajánlani egy embert aki tud ilyet csinálni. Hát ha 50 lepedő körül van a dolog, akkor erősen meggondolandó, de azért még alszom rá néhányat.
Az nem világos nekem, hogy ez a kemény felület, amit ez a felületkezelés ad, az megváltoztatja-e a doboz hangját? Gondolok itt arra, hogyha pl. MDF-ből készül egy doboz, az az anyag sokkal magasabb frekvencián rezonál, és a magasakat emeli ki, ami torzítja a hangképet. Ha meg puha fából készül akkor ez a dobozrezonancia (a doboz saját hangja) lejjebb tolódik, és kevésbé zavaró, vagy (szinte) nincs is. Tehát a doboz anyaga is okoz ilyet. Mondjuk az én dobozom lécbetétesből készült ami puha fa, és ez szépen furnérozva is van, tehát sok baj nem lenne a felülettel. Csak ha erre kerül egy kemény réteg, (epoxy lakk?) akkor fog-e úgy csilingelni mint egy MDF-ből készült doboz. Mert ha igen, akkor inkább meghagyom másnak a zongoralakkot.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) szamóca válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Úgy gondolom, hogy a lakkozásnak nincs negatív hatása, hiszen "sokk" millás dobozok készülnek ezzel az eljárással. Ott pedig már elég kompromisszummentes szintet kell megütni a vájt fülű vastagtálcáséknál.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kis tanácsra lenne szükségem!
Adott egy 60x33x35 cm-es üres láda,valamint egy SPA 2030 és egy SRP 2030 hangszóró!
Nos az lenne a kérdésem hogy ha beleteszem a 2 hangszórót a ládába akkor el kell őket különítenem?
Reflexnyílást is szeretnék csinálni rajta..
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Moderátor hozzászólása subwoofer220 hozzászólására (») Márc 17, 2014
 
Olvastad a topic címét?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
Következő: »»   487 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem