Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vibrációs búvárszivattyú
 
Témaindító: Pixi, idő: Jún 24, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 14
(#) pallaci válasza Slavia hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
1 bar nyomás 10 méter vízoszlop magasságának felel meg.
(#) power1 hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Azt szeretném meg kérdezni , hogy a csőbúvárba mennyi olaj kell? A teljesítménye 1 Kw.
(#) zolika60 válasza power1 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szerintem ez gyártó és típus függő.
(#) power1 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
A csőbúvárnál csak egy csavar van az alján.Én arra gondoltam,hogy a búvárt elfektetem vízszintesen és elforgatom,hogy a csavar ne alsó hanem oldalsó helyzetbe legyen. Így ha csavarnál megjelenik az olaj akkor a szivattyú félig olajjal.Akkor 4 dl olaj kelet bele.Mi a véleményetek ,hogy ennyi olaj elég lesz bele? Várom a véleményeteket. Köszönettel:power1.
(#) sirály12 hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Üdvözletem.
Próbálta már valaki inverterről működtetni ilyen szivattyút?
Napelemről szeretnék majd táplálni egy ilyen szivattyút, ha lehet. De nem tudom ,hogy elég-e neki az olcsóbban kihozható négyszöges inverter, vagy a drágább tiszta szinuszos jó csak?
(#) erbe válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ne kísérletezz négyszögessel! Úgyis olyan kényesek ezek a szivattyúk.
(#) sirály12 válasza erbe hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Csak ugye annak sokkal jobb a hatásfoka, mint egy teljes szinuszosnak.
Az meg nem mindegy napelemes rendszernél.
(#) sirály12 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Vibrációs szivattyút lehetséges egyáltalán szabályozni?

Vagy tud valaki olyan vibrációs szivatyúrúl, aminek a vizzszállítása 300-500 l/h?
(#) granpa válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Elméletileg frekvencia-szabályzással lehet.
(#) sirály12 válasza granpa hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ennek utána is nézek. Köszönöm.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Pár óra keresgélés után sem találtam semmit erről.
Tud erről valaki érdemi infóval szolgálni, esetleg próbálta már valaki?
(#) erbe válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
A vibrációs szivattyú vízszállítása jelentősen függ a nyomástól. Egyszerű csappal be lehet állítani a vízszállítást. frekvenciaváltoztatást nem javaslok, mert a frekvenciával együtt a feszültséget is csökkenteni kellene, eltérő esetben a frekvenciával fordított arányban nő a leégés veszélye.
Egykor még az oroszoktól lehetett kapni kis búvárt is. ~130 W-os volt, neked éppen megfelelne.
(#) erbe válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Jó esetben nincs eltérés hatásfokban a négyszög és a szinuszos között. Annyira kicsi, hogy nem számít. Az ár inkább.
(#) power1 hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Nekem van egy Strauss típusú membrános búvárom,de nem tudom be állítani. Pedig vadi új. Tudd-e valaki segíteni. El küldeném javításra. Én Kaposvári vagyok ,de nálunk senki nem javítja.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014
(#) power1 válasza pallaci hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
pallaci ! A segítségedet kérem. Van egy három szelepes Strauss típusú búvárom új, de nem tudom be állítani. Ha lehetne el küldöm postán.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014
(#) erbe válasza power1 hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Ha új, akkor nem szabad hozzányúlni, arra való a garancia. Lehet membránszakadás, amit nem is látsz.
(#) power1 hozzászólása Jún 8, 2014 /
 
A búvára már nincs garancia,mert régebben vetem. Szétszedtem és minden jó rajta,tiszta újak. A segítségeteket kérem,hogy ki tudná meg javítani? Postán el küldeném.
(#) erbe válasza power1 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Majdnem annyiba kerül a postaköltség oda-vissza, mint egy új (akciósan!). Ha nem tudod az itteni útmutatások alapján megjavítani, vagy nem találsz helyben valakit, vegyél újat. Sajnos, ez van.
(#) Pixi válasza power1 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Nekem is volt olyan amit te is vettél és sajna nagyot csalódtam benne, mert alig 6-7 méterről épp csak felnyomott egy kis vizet, mellette a régi ruszki csoda ami egy szelepes kb a 100x-osát produkálta. Végül elküldtem egy szakinak aki megnézte, és azt mondta ennyit tud. Vetem egy ilyen kalapácslakk barna ukrán 2 szelepest, na az teszi a dolgát, és 25 méter csővel kb 8 méterről gond nélkül ellát egy szakaszoló öntözőt, ami olyan 6-8 méteres sugarú körben tud így locsolni. Ezekből az a tapasztalat hogy az ukrán és orosz verziók a jók.
(#) power1 hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Köszönet a tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) kala1982a hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Sziasztok, T.szkós búvárnál 9,5 Ohm, az menetzárlatos ugye? Folyamatosan leveri az automatát...
(#) erbe válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Csupán az ellenállás mérésével akkor lehetne biztosan zárlatosnak mondani, ha 0 közeli értéke lenne, de legalább 2 Ohm alatt. Ha leveri az automatát, akkor nagy ellenállás érték ellenére is zárlatos.
(#) pucuka válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Menetzárlatot ellenállás méréssel nem lehet kideríteni. Induktivitást kellene mérned, de az is problémás, mert nem ismered az eredeti értéket. Menetzárlatot úgy lehet kideríteni, hogy egy nagyértékű nyílt vasmagos tekerccsel sorbakötött égőből álló váltakozó áramról táplált vizsgáló szerkezetet csatolásba hozod a vizsgálandó tekerccsel, és ha az égő világít, akkor menetzárlat van. Egy tekercs vizsgálatához ezt valószínűleg nem fogod elkészíteni, de egy motortekercselőnek biztos van ilyen eszköze.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Illetve van mégegy módszer, impedanciát kell mérni.
Az impedancia abszolút értékét meg lehet kapni a névleges hálózati feszültség, és a névleges áramfelvétel (adattábla) hányadosaként.
Meg mérni kicsit babrás, de egyszerűbb mint az előző módszer.
Egy 230 / 24 -42 V feszültségű trafó szekunderére egy néhány ohmos ellenálláson keresztül rákötni a szivattyút, a szivattyún mért feszültség, és a sorba kötött ellenálláson mért feszültségből számolt a felvett áram hányadosaként meghatározható az impedancia abszolút értéke. Ha az adattáblából számított impedancia értékénél jóval kisebb a mérésből számolt impedancia értéke, akkor menetzárlatos.
(#) Weisz Ferenc hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Sziasztok
A mainapon jelentkeztem be erre a forumra
Abban kérném a segitségetekt hogy eltört a orosz buvárszivattyum tengelye honnan vagy hogyan lehetne potolni

köszönöm a vélaszt
(#) zolika60 válasza Weisz Ferenc hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Erről a szivattyúról van szó? Esztergályos csinál, vagy keress egy olyat ami már leégett és bontsd ki belőle.
(#) Weisz Ferenc hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Igen erröl van szo
a tengelyt kilehet venni belöle nem tudom még nem foglalkoztam vele annyira és ha igen akkor hogyan
(#) zolika60 válasza Weisz Ferenc hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Azt hittem, már szét van szedve. Honnan gondolod, hogy a tengely törött? Egyébként azt hiszem menetes, csak ki kell csavarni.
(#) Pixi válasza Weisz Ferenc hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
A membrán meg a többi sallang anyákkal van fogatva a vasmagba pedig bele van ütve. Eszetergályos le tudja másolni, nekem is volt már ilyen probléma.
(#) NyilasM hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Volt egy tescos szivattyúm, ami tönkrement. Korábban volt hasonló típusú alu házas, membrános szivattyúm, az zárlatos volt. Most egy extol craft márkájút vettem, hátha ez tovább tart. Az a kérdésem, hogy mekkora átmérőjű tömlő kell neki, hogy ne károsodjon. Egyáltalán károsodik-e a vékony tömlőtől. Eddig úgy volt, hogy a kútban 3/4-es bordázott tömlő, a kúton kívül pedig átalakítóval fél colos. Érdemes-e a kúton kívül is 3/4-es tömlőt venni, vagy maradhat a feles?
Következő: »»   6 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem