Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Működik. Fájdalom, hogy csak áramot erősít, jelet azt nem. A rajz szerinti paraméterekkel 0,2W leadására képes. Tallózd még a múltkori linket!
Ez esetleg?Bővebben: Link
Alakul, de még ez is tele van kompromisszummal. Mit szólnál ehhez?
egy laikus kérdés: a hangfal vezetékeit, v. a készülék belsejében lévőket?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
Lehet kiprobálom de most nincs itthon hozzá tranyó,
viszont találtam egy KA2209-et Rajzot is találtam a neten hozzá. csak nem tudom hogy hova tegyem bele a hangerő szabályzót
Sziasztok! Egy Dual CV6050 kicseréltem végtranyókat, de 110-120 mv mérek a kimeneten a hangszórón is látni hogy egy kicsit kinyomja. A potival betudom állítani?
Megpróbáltam és letudom húzni 0-ra a potival csak nem tudom hogy mennyire kell be állítani.
Mitől van az hogy kb háromnegyedre tekerem a hangot és kikapcsol az erősítő (csak a relle)
Szia! A DC figyelőbe tégy friss kondit, lehet ki van már száradva. A kimeneti DC-t természetesen 0V-ra állítsd.
Szia! Meg tudnád nekem mondani melyik az?
itt van még egy kép róla
Még amikor irtam hogy le lehet húzni, akkor lehuztam mind a két kimenetet 10 mv-ra. Hallgattam vagy 20 percet halkan és akkor is egyszer ki kapcsolt a relle ismét, de utána már nem kapcsolt húzott be a relle, csak ha ki kapcsoltam a fő kapcsolójával. Miután bekapcsoltam a relle ismét behúzta magát, szólt megpróbáltam feljebb tekerni de fél hangerőnél kikapcsolt. De most már hiába kapcsom ki-be az erősítőt a relle nem húz be!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
C641 a pozíciószáma, 470µF 6,3V-os.
A kimeneti egyenfeszültséget folyamatosan ellenőrizd, tudható legyen onnan indul-e a tiltás. Szerk.: leold hőre és túlterhelésre is! A 0622-es poz.szám. tranzisztor nyitásán tudod tetten érni. A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
Kicseréltem a C641 behúz a relle szól ismét. A dc lehúzva 0-ra. De ugyan úgy kb olyan 60-65% hangerőn ki kapcsol a relle, de most legalább vissza behúz. Mi lehet még vele?
Jobban megnézve Q622 az előbb említett tranzisztor. Mérd a bázis-emitter feszültségét, felmegy-e 0,6V-ra.
Tehát amikor szól olyankor 0 volt van rajta, mikor bekapcsol a védelem felmegy majdnem 2 voltra!
Egy bázis-emitter diódán nagyon rosszul hangzik a 2V
Meg kell keresni mi váltja ki! Ugyan így bázis-emitter feszültségmérés következik: Q621R, Q621L. Mindkét csatornánál ellenőrizted a kimeneti egyenfeszültséget?
Megmértem a Q621R, Q621L. 0 hangerőnél 20-30mv ahogy húzom feljebb a hangerőt, úgy emelkedik a feszültség is. Ahogy tekerem olyan 250-300 voltnál kikapcsol a relle és utána felugrik a fesz 800-900 mv-ra.
Mind a két tranzisztornál ugyan azt tapasztalod?
Ha a relé oldásakor a túlterhelés figyelő tranzisztorokon 300mV alatti a bázis-emitter feszültség akkor nem onnan indul a tiltás.
Még egyszer kérdezem, mindkét csatorna kimenetén mértél egyenfeszültséget? Az R649 (12k) lábai között 0V a feszültség a relé oldás pillanatáig?
Mind a két csatornát mértem.
Azt vettem észre, hogy ha 8 ohmos hangszóróval terhelem akkor teljes hangon lehet hallgatni csak nagyobb basszusoknál kapcsol ki a rele.
Sziasztok, ezt a kapcsolást szándékozom megépíteni. Hány amperes transzformátor ajánlotok hozzá. Van egy kettőször 10 voltos, teljesen különálló szekunderekkel. Mind a kettő szekundert 0,5 amperrel (5,25VA)-tal lehet terhelni, ez jó volna hozzá? Természetesen 7812-vel beállítva a 12 volt.
Szia! Az 500mA pont elég a 12V táp 4 ohm hangszóróhoz. A 7812-nek nem marad elég feszültségesés a szabályzáshoz és amúgy sincs rá szükség.
Mi vonz ehhez az elég elavult kapcsoláshoz?
Rendben köszönöm. Azért ezt választottam, mert van itthon egy pár ilyen tranzisztorom. Meg valamiért ezek a régi a kapcsolások érdekelnek.
Ezek a kapcsolások teljesen jók arra, hogy kísérletezgessen az ember pár sufniban talált alkatrésszel, ujjgyakorlatnak teljesen jó, úgyhogy nincs ebben semmi hiba. Hamar össze lehet dobni, az építés öröme pedig azonnal adott, mikor megszólal.
Ezeken lehet méricskélni, módosítgatni, az sem baj, ha összeér a mérőzsinór valamivel és elszáll egy-két tranzisztor, nem nagy érték megy kárba, tanulni, tapasztalni pedig sokat lehet belőle.
Mielőtt még nagyon beleélnénk magunkat, hogy a rézsodrat árnyékolás megvéd az induktívan csatolt zavarjelektől tisztázzuk, hogy nem véd meg. Az ilyen árnyékolás a kapacitívan csatolt zavarjelektől véd meg.
Fizika óra, közéiskola. Faraday kalitka: vezetőfelületekkel határolt térrészek belsejében az elektromos térerősség nulla. Ez a rézsodrat árnyékolás. Azt egyik fizikai törvény sem mondja ki, hogy a Faraday kalitkában a mágneses térerősség nulla. Azt viszont kimonja az indukció törvény (ami szintén Faraday nevéhez fűződik), hogy az időben változó mágneses tér (pont ilyen a hálózati trafó tere) elektromos feszültséget gerjeszt (jelen esetben a jelvezetékedben). A mágneses teret olyan lemez tudja árnyékolni, amelynek nagy a mágneses permeabilitása. Ilyen lemez anyag pl. a permalloy, trafók árnyékolására közkedvelt anyag. Jó tudni az ilyeneket, mielőtt a kollégákat "naugye" stílusban oktatgatjuk. A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
Köszi, bár én sajnálnám a tönkremenne a két tranzisztor. 8 ohmos hangszóróval használhatom szerinted? Esetleg 50 ohm?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |