Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1513 / 2499
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Működik. Fájdalom, hogy csak áramot erősít, jelet azt nem. A rajz szerinti paraméterekkel 0,2W leadására képes. Tallózd még a múltkori linket!
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ez esetleg?Bővebben: Link
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Alakul, de még ez is tele van kompromisszummal. Mit szólnál ehhez?
(#) klaca78 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
egy laikus kérdés: a hangfal vezetékeit, v. a készülék belsejében lévőket?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) abel25 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Lehet kiprobálom de most nincs itthon hozzá tranyó,
viszont találtam egy KA2209-et

Rajzot is találtam a neten hozzá.
csak nem tudom hogy hova tegyem bele a hangerő szabályzót
(#) Lali24 hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok! Egy Dual CV6050 kicseréltem végtranyókat, de 110-120 mv mérek a kimeneten a hangszórón is látni hogy egy kicsit kinyomja. A potival betudom állítani?
(#) Lali24 hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Megpróbáltam és letudom húzni 0-ra a potival csak nem tudom hogy mennyire kell be állítani.
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
A bemenete elé
(#) Lali24 hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Mitől van az hogy kb háromnegyedre tekerem a hangot és kikapcsol az erősítő (csak a relle)
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! A DC figyelőbe tégy friss kondit, lehet ki van már száradva. A kimeneti DC-t természetesen 0V-ra állítsd.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! Meg tudnád nekem mondani melyik az?
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
itt van még egy kép róla
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Még amikor irtam hogy le lehet húzni, akkor lehuztam mind a két kimenetet 10 mv-ra. Hallgattam vagy 20 percet halkan és akkor is egyszer ki kapcsolt a relle ismét, de utána már nem kapcsolt húzott be a relle, csak ha ki kapcsoltam a fő kapcsolójával. Miután bekapcsoltam a relle ismét behúzta magát, szólt megpróbáltam feljebb tekerni de fél hangerőnél kikapcsolt. De most már hiába kapcsom ki-be az erősítőt a relle nem húz be!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
C641 a pozíciószáma, 470µF 6,3V-os.
A kimeneti egyenfeszültséget folyamatosan ellenőrizd, tudható legyen onnan indul-e a tiltás.
Szerk.: leold hőre és túlterhelésre is! A 0622-es poz.szám. tranzisztor nyitásán tudod tetten érni.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Kicseréltem a C641 behúz a relle szól ismét. A dc lehúzva 0-ra. De ugyan úgy kb olyan 60-65% hangerőn ki kapcsol a relle, de most legalább vissza behúz. Mi lehet még vele?
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Jobban megnézve Q622 az előbb említett tranzisztor. Mérd a bázis-emitter feszültségét, felmegy-e 0,6V-ra.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Tehát amikor szól olyankor 0 volt van rajta, mikor bekapcsol a védelem felmegy majdnem 2 voltra!
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Egy bázis-emitter diódán nagyon rosszul hangzik a 2V
Meg kell keresni mi váltja ki! Ugyan így bázis-emitter feszültségmérés következik: Q621R, Q621L.
Mindkét csatornánál ellenőrizted a kimeneti egyenfeszültséget?
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Megmértem a Q621R, Q621L. 0 hangerőnél 20-30mv ahogy húzom feljebb a hangerőt, úgy emelkedik a feszültség is. Ahogy tekerem olyan 250-300 voltnál kikapcsol a relle és utána felugrik a fesz 800-900 mv-ra.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mind a két tranzisztornál ugyan azt tapasztalod?
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Van egy pár mv eltérés köztük
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ha a relé oldásakor a túlterhelés figyelő tranzisztorokon 300mV alatti a bázis-emitter feszültség akkor nem onnan indul a tiltás.
Még egyszer kérdezem, mindkét csatorna kimenetén mértél egyenfeszültséget?
Az R649 (12k) lábai között 0V a feszültség a relé oldás pillanatáig?
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mind a két csatornát mértem.
Azt vettem észre, hogy ha 8 ohmos hangszóróval terhelem akkor teljes hangon lehet hallgatni csak nagyobb basszusoknál kapcsol ki a rele.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Az R649 mérése akadályba ütközik?
(#) elektroncso hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok, ezt a kapcsolást szándékozom megépíteni. Hány amperes transzformátor ajánlotok hozzá. Van egy kettőször 10 voltos, teljesen különálló szekunderekkel. Mind a kettő szekundert 0,5 amperrel (5,25VA)-tal lehet terhelni, ez jó volna hozzá? Természetesen 7812-vel beállítva a 12 volt.
(#) reloop válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! Az 500mA pont elég a 12V táp 4 ohm hangszóróhoz. A 7812-nek nem marad elég feszültségesés a szabályzáshoz és amúgy sincs rá szükség.
Mi vonz ehhez az elég elavult kapcsoláshoz?
(#) elektroncso válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Rendben köszönöm. Azért ezt választottam, mert van itthon egy pár ilyen tranzisztorom. Meg valamiért ezek a régi a kapcsolások érdekelnek.
(#) steelbird válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ezek a kapcsolások teljesen jók arra, hogy kísérletezgessen az ember pár sufniban talált alkatrésszel, ujjgyakorlatnak teljesen jó, úgyhogy nincs ebben semmi hiba. Hamar össze lehet dobni, az építés öröme pedig azonnal adott, mikor megszólal.
Ezeken lehet méricskélni, módosítgatni, az sem baj, ha összeér a mérőzsinór valamivel és elszáll egy-két tranzisztor, nem nagy érték megy kárba, tanulni, tapasztalni pedig sokat lehet belőle.
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mielőtt még nagyon beleélnénk magunkat, hogy a rézsodrat árnyékolás megvéd az induktívan csatolt zavarjelektől tisztázzuk, hogy nem véd meg. Az ilyen árnyékolás a kapacitívan csatolt zavarjelektől véd meg.
Fizika óra, közéiskola. Faraday kalitka: vezetőfelületekkel határolt térrészek belsejében az elektromos térerősség nulla. Ez a rézsodrat árnyékolás.
Azt egyik fizikai törvény sem mondja ki, hogy a Faraday kalitkában a mágneses térerősség nulla. Azt viszont kimonja az indukció törvény (ami szintén Faraday nevéhez fűződik), hogy az időben változó mágneses tér (pont ilyen a hálózati trafó tere) elektromos feszültséget gerjeszt (jelen esetben a jelvezetékedben). A mágneses teret olyan lemez tudja árnyékolni, amelynek nagy a mágneses permeabilitása. Ilyen lemez anyag pl. a permalloy, trafók árnyékolására közkedvelt anyag.
Jó tudni az ilyeneket, mielőtt a kollégákat "naugye" stílusban oktatgatjuk.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) elektroncso válasza steelbird hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Köszi, bár én sajnálnám a tönkremenne a két tranzisztor. 8 ohmos hangszóróval használhatom szerinted? Esetleg 50 ohm?
Következő: »»   1513 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem