Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1148 / 1679
(#) Vales válasza KMarcell1997 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szuper!
Régi Szép Idők: szakmunkásképzőben (1988-91) építettem én is egyet az osztálytársammal, mi voltunk a "renitensek" mert a többi elektroműszerész tanuló az juszt is QUAD405-öt épített!
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Teljesen jó a cucc... csak a szememet "bántsa" a "SELEKTOR" felirat. Ha már Amplifier és nem erősítő - akkor gondolom a "SELECTOR" vagy "MODE SELECTOR" esetleg "INPUT MODE" esetleg az "INPUT" jobb választás lett volna. Nekem személy szerint a "Bemenetválasztó" vagy "Bemenet" jobban tetszene - de ízlések és pofonok . Abszolút jó az angol is, univerzálisabb is, de ha már ilyen szép lett a doboz - érdemes erre is odafigyelni. Persze - hátul van eleve így a kutya sem látja, de fogd fel úgy, hogy csak irigykedtem a szép munkádra !
(#) dudassandor1 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Szia! Remek darab lett az az erősítő, minden elismerésem hozzá!
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Teljesen igazad van, a C-t mindig elrontom K-ra..
Elsőre nem bemenetválasztó feladata volt a kapcsolónak, az előfokot iktatta ki.
Később jött ötlet miatt változott, bekerült a jobb oldali RCA csati, ami a végfok közvetlen bemenete, így a kapcsoló más feladatot kapott
(#) Johnny0004 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Miért nincs rajta fejhallgató csatlakozó, manapság mindenki lehagyja? Szerintem fontos, ha most nem is kell, később egyszerűbb csak használatba venni, mint utólag kiépíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) vicsys válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Csak azért hagyják le, hogy legyen indok építeni egy füles erősítőt...
(#) CHZ válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
vicsys megadta a választ, valóban ez az egyik ok.
Ha a végfok kimenetét fejhallgatóhoz próbáljuk illeszteni, akkor kb. 220-330 ohm soros ellenállás szükséges. Ez a megoldás erősen áramgenerátorossá teszi a fejhallgató kimenetét, ezt a jobb fejhallgatók nem igen kedvelik, hangminőség romlással jár.
Amennyiben a minőség is lényeges, akkor valóban jobb megoldás a külön erősítő..
(#) Johnny0004 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Oké, értem.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) lukacsp válasza KMarcell1997 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Az, hogy ez a berendezés nem egy nagyteljesítményű oszcillátorra sikerült, csakis Isteni csodának köszönhető (méternyi végfok tranzisztor kábelezés...).
(#) interferi hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
A pici nixi óra első életjelei (eddig csak 3 nixi csövel de ha lesz a negyediknek is megvan a helye)
(#) kocsgab002 válasza interferi hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Jól néz ki. Milyen csövek vannak benne? És hol van a DC konverter? Mert azt nem látom.
(#) interferi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
A csövek NL-850S. A nagyfesz táp még ideiglenesen van rátéve és még az összeállítás ideiglenes csak a részek működésének a próbája .
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
NL-950S
(#) aviator17 válasza interferi hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Megépítettem az itt látható kapcsolást.
Az ábra alján látható a sematikus rajz. Öt egységet terveztem, ez meg is valósult. Diptrace-ben csatoltam a nyák PCB tervét.
Balról az első led kék (3,1V 20mA), a második narancssárga (2V 20mA), a harmadik fehér (3,1V 20mA), a negyedik zöld (3,2V 20mA), az ötödik pedig piros (2V 20mA).
Az első próbálkozás alkalmával az 5ből 1 kivételével (narancssárga) mind működött, majd a javítási kísérletek közben zárlatos lett meg megégett az egész nyák, úgyhogy újra kellett csinálni. Most viszont újra sikerült az egészet felépíteni, mindenre nagyon figyeltem, úgyhogy a nyákkal és a komponensekkel nincs gond.
Viszont majdnem ugyanott tartok mint az első alkalommal. 3 led tökéletesen működik, a kék kiszámíthatatlanul de néha működik (néha 2 gombnyomás kell neki, néha 20, néha meg 1), a narancssárga viszont egyáltalán nem.
Amire én gondoltam, az a nem megfelelő áramerősség, így a narancssárga led előtétjét 470 ohmról 220-ra cseréltem, de a helyzet változatlan.
Mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget!

quiz v2.dip
    
(#) Moderátor hozzászólása aviator17 hozzászólására (») Márc 1, 2014
 
Eltévesztetted a topicot! Itt azt mutatjuk be, mit építettünk, ez nem a segítségkérés helye.
(#) Andrassss hozzászólása Márc 1, 2014 / 1
 
Ezeket csináltam egy pár héttel ezelőtt. EZ80 + ECL86 erősítő panelok.
(#) szili83 válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szép! De az ELKO nincs közel a csőhöz? Azt én távolabb tenném. Elkó nem szereti.
(#) Andrassss válasza szili83 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm, nem melegszik szerencsére.
(#) szili83 válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Akkor jó!
(#) CHZ válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Gondolod, ennyi szűrés elegendő lesz?
Amit a panelen látok, szerintem kevés. R-C szűrés nem ártana az egyenirányítás után..
(#) Andrassss válasza CHZ hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Én elegendőnek találtam a 2*47 mikró kondit az egyenirányítás után és hallgatáskor sem véltem felfedezni semmi kellemetlen dolgot.
(#) CHZ válasza Andrassss hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Gondolom az egyik 47u az (meghajtás) ECL86 trióda részének a feszültségét szűri.?
Nem kellemetlenségre gondoltam, csak brummra. Ha megfelelőnek találod, akkor elnézést..
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) Andrassss válasza CHZ hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Egyik ELKO az egyenirányítás után van közvetlenül, a másik meg a 9-es láb anód ellenállásnál. Lehetséges, hogy lenne "brumm", ha diódás egyenirányítás lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) Sanyi220v hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok ma unalmamban építettem egy erőssítőt azokból az alkatrészekből amit találtam ithol.
A lelke egy AN7164 IC Ma még csak össze dobtam, mivel nincs ithol kellékem hogy most panelt készítcsek ezért csak ugy teszem fel ahogy van hogy lássátok miről is van szó. Holnap vagy holnapután már panelre lesz rakva, és akkor felteszem már kész álapotban. Az erőssítő amit itt láttok tőkéletesen működik minden zugás és mellékzan nélkül. A kép tudom hogy szörnyű de ahogy írtam ez még csak a próba volt.
(#) zolika60 válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Ahogy írtad, valóban szörnyű.
(#) Sanyi220v válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
De fő hogy működik.
(#) Sanyi220v válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Itt a nyák terv is hozzá. amit én készítettem.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) zolika60 válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Majd lássuk készen is és akkor megdicsérem.
(#) Sanyi220v válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Oké Zolika60 Készülhetsz!!!!
(#) vicsys válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 2
 
Azt kellett volna írnod:
Ez egy többéves fejlesztőmunka eredménye. Mindig is szerettem volna egy igazán jó hangú erősítőt, aminek a hangzása és a megjelenése is egyedi. Így született ez a korszakalkotó HIGH-END design! A fejlesztésbe bevont NASA mérnökök, éjt nappallá téve dolgoztak, hogy végre megszülessen ez biorealisztikus fenomenális ultrakönnyű berendezés. A hagyományos alkatrészek, amik hordozóra vannak szerelve, gátolják a pozitív csí mozgását a rezonanciális tér magjánál és emiatt káros hatású sugárzás keletkezik a minket körülvevő atmoszférában és végül a hallóüregünkbe köt ki. A transzfer- obszidián technológia segítségével ezek a káros impulzusok kvázi eltévednek a rezgésben lévő magnál és nem is juthatnak ki. A precízen elrendezett káosz, a természetet próbálja belopni a lakóterünkbe és így egyéb érzékeinkre is hatással van. Vegye meg most a berendezést! Gondoljon a jövőjére Ön is!
Következő: »»   1148 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem