Fórum témák
» Több friss téma |
Feltételezem, ha van az asztalodon egy router, azt használod is. Ha összeköttetést is akarsz csinálni, szükséged lesz még egy routerre, amit felviszel a padlásra. Mert ami a padláson van, azt nemigen lehet másra használni. De ha asztalostúl viszed fel, akkor esetleg . . .
Idézet: „Amit nézz még meg: mennyire "foglalt" a 2,4ghz. Falun nem gond, de városba ..... szinte lehetetlen már jó linkeket építeni.” Itt fog bukni a dolog!! Még falun sem lehet, 500 méternél nagyobb linket csinálni 2.4GHz-n! Már a jóistent is a 2.4re teszik, meg ott vannak a dupla sávot használó wifi cuccok is. Mi maximum a tanyavilágba teszünk 2.4et, ott meg a sebesség lesz kevés. Nincs az az antenna ami a zavarás ellen véd, ráadásul az egész illegális...
Van másik routerem, csak az nem wifis, de nem is tudom, miért vettem meg ezt a wifis routert, hiszen ha 3x használtam 6 év alatt a wifijét, sokat mondok.
Bár válaszoltam már rá, de gondolom egy cégnév miatt törölve lett. Nem tudom, hogy olvastad-e. A korábbi válaszom lényege az, hogy az 5GHz-et víztoronytól víztoronyig javasolták, máshova nem, mert sokkal érzékenyebb a zavarra, de főleg, ha valami belóg a fresnel zónába. Nem a 60%-os részébe, hanem az egészbe! Erről mi a véleményed? Továbbá írtad, hogy nem kell kis nyílásszögű antenna, mert nehéz lesz beállítani az antennát. Yagi-t szeretnék felrakni. Erre gondoltál?
Idézet: „ráadásul az egész illegális...” Mi illegális? Kifejtenéd? Idézet: „5GHz-et víztoronytól víztoronyig javasolták, máshova nem, mert sokkal érzékenyebb a zavarra” Nem feltétlen így van ez. Az 5hgz "csatornakiosztása" teljesen eltér a 2,4ghz csatornáitól, ugyanis 5ghz nél nincs overlapping vagyis csatornaátfedés. Emiatt minden csatorna független a másiktól 5ghz-en. A fresnel zóna, ha nincs meg (min 60%) egyik wifi szabvány sem fog menni, mert a tereptárgyról visszaverődött mikrohullámok zavart okoznak az eszközeidben és sok lesz a hibajavítás, emiatt vagy nagyon lassú vagy pedig akadozó lesz a kapcsolat. Idézet: „Továbbá írtad, hogy nem kell kis nyílásszögű antenna, mert nehéz lesz beállítani az antennát.” Be lehet állítani a kis szögű antennát is egyszerűen: Adó oldalra felraksz egy "kis" körsugárzót. (kb 4-5dbi, gyári antenna) Vevő oldalon ráállítod a yagit. (törekedj a minél jobb jelszintre, már amit ebből ki lehet hozni) Ezután a körsugárzót is lecseréled a végleges yagira és beállítod. Aztán a másik yagit újraellenőrzöd és tuti jó lesz. (nagyobb linkeknél 2km felett, sajnos ez nem használható, ott két emberke kell egy-egy telefonnal és egyszerre kell a két antennát állítani)
Az ebben a sávban külön engedély nélkül használható berendezések kisteljesítményűek, (LPD) és kishatótávolságúak (SRD). A 0.5 - 1,5 km áthidalása nem fér bele a kishatótávolságba.
Ezek nagyobb távolság áthidalására, kölső antenna csatlakoztatására nem használhatók legálisan. Ha elosztó hálózatot akarsz építeni akár ezekkel a berendezésekkel is, (már egy egyszerű összeköttetés is) engedély köteles, az engedélykérelemhez tervet kell csatolni, ahol az összeköttetés adatai, a berendezések, antennák adatai, és az egyéb zavartatási számítások is szerepelnek. Az üzembehelyezés csak az utolsó fázis, Erről beszélt dB_Thunder fórumtárs, jobb, ha tisztában vagy vele. A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
Én ezt találtam a témában. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
Igen, ez a dokumentum vonatkozik. De sokszor el kell olvasni. Azt is vedd figyelembe, hogy ha magad használod, akkor érvényesek a könnyítések, ha másnak is van hozzáférése, akkor már szolgáltatsz, és azok a szabályok vionatkoznak. (sajnos az értelmezésben is sok a buktató)
Persze lehet figyelmen kívül hagyni, de attól még nem legális.
Persze értelek és jogos. Amúgy én nem szolgáltatok senkinek. Azért köszi a figyelmeztetést!
Te is tudod, irányított antenna már biztos hogy nagyobb nyereségű, azt viszont nem tolhatod legálisan max teljesítménnyel. Persze erre mindenki tojik.
Sejtettem, hogy erre gondoltál. Pár hsz-el előbb írtam a kollégának, hogy ha "nagy" antennával akar linket építeni, vegye vissza a router adóteljesítményét és így nem lépi át a 2,4ghz 20dbm szintjét.
Sziasztok.
van egy H-home előfizetésem (tudom, eleve vesztes vagyok ![]() Bővebben: Link Ebbe tudnek beletenni egy USB-WIFI antennat. Szerintetek ez működne? Nem tudom hogyan lehetne a Routerben beallitani, hogy felismerje az STB-t. Koszonom Van erre szerintetek megoldas? köszönöm szepen!
Szerintem ez így nem lesz jó...
Ez nem is tudom milyen átalakító lehet 185Ftért... Ezt nem lehet csak úgy átfordítani. Az UTP az hálózati csatlakozó, az USB meg egy univerzális soros port. A kettő teljesen más. Ha jól tudom a Cisco routernél még az is fontos, hogy melyik LAN portba van dugva a STB. De lehet, hogy a wifi is gyenge pont lenne sebesség szempontjából. Felismerni meg nem fogja sehogy. És mi lenne, ha a routert raknád a STB és a TV mellé?
SZia, nekem is gyanus a dolog. Közben tovabb olvasgattam a neten, es ezt a gondot ugy oldjak meg, hogy az STB melle tesznek meg egy WIFI routert, es a ket routert kapcsoljak össze.
A szolgaltato routere nem lehet a TV mellett, mert tul messze vannak, a lakast meg nem akarnam szetfurni.
A wifi routernek valószínűnek olyannak kell lennie, ami tud AP módban működni, valamint nagy sebességűnek (150MBps-300MBps) is. Vagy eleve AP-t kell venni és nem routert. Az még mindig kérdés nekem, hogy ha igaz, hogy a LAN portban sem mindegy melyiken van (egy szerelő mondta egyszer, lehet nem igaz), akkor a wifin ez hogyan fog kommunikálni. De lehet, hogy simán működik, főleg ha olyan írta, aki ki is próbálta. A tereptárgyak, falak ronthatják a jelerősséget, sebességet....
Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan tudok internetet megosztani notebookról androidos telefonra NAT-nélkül? http://www.youngzsoft.net/ccproxy/internet-connection-share... Eme leírás végrehajtásával ha megosztom a netet, akkor az NAT-nak számítana? Ha igen, valami alternatív megoldás? Köszi előre is!
Szia!
Bedugsz az egyik USB-portba egy wifi-adaptert, átállítod a szoftverével AP-módba és már szórja is a netet.
Köszi a választ, erről hallottam, de sajna nincs elég USB port a gépemen(egér+külső HDD+notebook coller) ezért valami szoftveres megoldást szeretnék.
És mégis hogyan szeretnéd külső eszköz nélkül megoldani? Vezetékkel kapcsolódik (LAN) a notebookra az internet? Van belső wifi kártyája? Egyébként rossz a linked.
Igen! Vezetékről kapom az internetet, van wifi kártyám.
Le se ellenőriztem,hogy megy-e a link, bocsi. Bővebben: Link
Én úgy gondolom, hogy a belső wifi kártyát is át lehet kapcsolni acces point (AP)-ra. Próbáld meg konfigurálni.
Mit értesz az alatt, hogy NAT nélkül? Kapsz a szolgáltatótól IP tartományt és azt akarod elosztani?
Erre valók az USB elosztók, a kisebb energiaigényű és lassabb eszközöket minden gond nélkül hajthatod egy ilyenről 1 USB portot foglalva.
Olyan internet előfizetésem van, ami csak 1 gépre szól(1 vezetéket behúztak, és annyi), szerződés szerint is egyidejűleg csak 1 eszköz használható, ezért kellene, hogy ne tűnjön NAT-nak, ne tudják kiszúrni, nem szeretnék letiltást kapni!
Ezen eléggé elképedtem, mármint, hogy manapság még létezik ilyen szerzôdés.
Milyen a kapcsolat típusa? PPPoE, PPTP, DHCP, vagy statikus címet kaptál?
Még régi szerződés(lassan 4 éves), viszont olcsó(8 eur/10Mbit) de most lett okostelóm.
DHCP kapcsolat. A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
A DHCP-n publikus IP címet kapsz?
Szerintem igen, publikus. A kép alapján erősítsd meg, vagy cáfold
![]()
Nem lehet publikus, max egy domain néven keresztül. 10...... IP az egy helyi hálózati cím.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |