Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 64
(#) pucuka válasza Mengyán hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Feltételezem, ha van az asztalodon egy router, azt használod is. Ha összeköttetést is akarsz csinálni, szükséged lesz még egy routerre, amit felviszel a padlásra. Mert ami a padláson van, azt nemigen lehet másra használni. De ha asztalostúl viszed fel, akkor esetleg . . .
(#) dB_Thunder válasza 1984white hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Idézet:
„Amit nézz még meg: mennyire "foglalt" a 2,4ghz. Falun nem gond, de városba ..... szinte lehetetlen már jó linkeket építeni.”

Itt fog bukni a dolog!! Még falun sem lehet, 500 méternél nagyobb linket csinálni 2.4GHz-n!
Már a jóistent is a 2.4re teszik, meg ott vannak a dupla sávot használó wifi cuccok is.
Mi maximum a tanyavilágba teszünk 2.4et, ott meg a sebesség lesz kevés.
Nincs az az antenna ami a zavarás ellen véd, ráadásul az egész illegális...
(#) Mengyán válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Van másik routerem, csak az nem wifis, de nem is tudom, miért vettem meg ezt a wifis routert, hiszen ha 3x használtam 6 év alatt a wifijét, sokat mondok.
(#) Mengyán válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Bár válaszoltam már rá, de gondolom egy cégnév miatt törölve lett. Nem tudom, hogy olvastad-e. A korábbi válaszom lényege az, hogy az 5GHz-et víztoronytól víztoronyig javasolták, máshova nem, mert sokkal érzékenyebb a zavarra, de főleg, ha valami belóg a fresnel zónába. Nem a 60%-os részébe, hanem az egészbe! Erről mi a véleményed? Továbbá írtad, hogy nem kell kis nyílásszögű antenna, mert nehéz lesz beállítani az antennát. Yagi-t szeretnék felrakni. Erre gondoltál?
(#) 1984white válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Idézet:
„ráadásul az egész illegális...”

Mi illegális?
Kifejtenéd?
(#) 1984white válasza Mengyán hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Idézet:
„5GHz-et víztoronytól víztoronyig javasolták, máshova nem, mert sokkal érzékenyebb a zavarra”

Nem feltétlen így van ez. Az 5hgz "csatornakiosztása" teljesen eltér a 2,4ghz csatornáitól, ugyanis 5ghz nél nincs overlapping vagyis csatornaátfedés. Emiatt minden csatorna független a másiktól 5ghz-en.
A fresnel zóna, ha nincs meg (min 60%) egyik wifi szabvány sem fog menni, mert a tereptárgyról visszaverődött mikrohullámok zavart okoznak az eszközeidben és sok lesz a hibajavítás, emiatt vagy nagyon lassú vagy pedig akadozó lesz a kapcsolat.
Idézet:
„Továbbá írtad, hogy nem kell kis nyílásszögű antenna, mert nehéz lesz beállítani az antennát.”

Be lehet állítani a kis szögű antennát is egyszerűen:
Adó oldalra felraksz egy "kis" körsugárzót. (kb 4-5dbi, gyári antenna)
Vevő oldalon ráállítod a yagit. (törekedj a minél jobb jelszintre, már amit ebből ki lehet hozni)
Ezután a körsugárzót is lecseréled a végleges yagira és beállítod. Aztán a másik yagit újraellenőrzöd és tuti jó lesz. (nagyobb linkeknél 2km felett, sajnos ez nem használható, ott két emberke kell egy-egy telefonnal és egyszerre kell a két antennát állítani)
(#) pucuka válasza 1984white hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Az ebben a sávban külön engedély nélkül használható berendezések kisteljesítményűek, (LPD) és kishatótávolságúak (SRD). A 0.5 - 1,5 km áthidalása nem fér bele a kishatótávolságba.
Ezek nagyobb távolság áthidalására, kölső antenna csatlakoztatására nem használhatók legálisan.
Ha elosztó hálózatot akarsz építeni akár ezekkel a berendezésekkel is, (már egy egyszerű összeköttetés is) engedély köteles, az engedélykérelemhez tervet kell csatolni, ahol az összeköttetés adatai, a berendezések, antennák adatai, és az egyéb zavartatási számítások is szerepelnek. Az üzembehelyezés csak az utolsó fázis,
Erről beszélt dB_Thunder fórumtárs, jobb, ha tisztában vagy vele.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) 1984white válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Én ezt találtam a témában. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) pucuka válasza 1984white hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Igen, ez a dokumentum vonatkozik. De sokszor el kell olvasni. Azt is vedd figyelembe, hogy ha magad használod, akkor érvényesek a könnyítések, ha másnak is van hozzáférése, akkor már szolgáltatsz, és azok a szabályok vionatkoznak. (sajnos az értelmezésben is sok a buktató)
Persze lehet figyelmen kívül hagyni, de attól még nem legális.
(#) 1984white válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Persze értelek és jogos. Amúgy én nem szolgáltatok senkinek. Azért köszi a figyelmeztetést!
(#) dB_Thunder válasza 1984white hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Te is tudod, irányított antenna már biztos hogy nagyobb nyereségű, azt viszont nem tolhatod legálisan max teljesítménnyel. Persze erre mindenki tojik.
(#) 1984white válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Sejtettem, hogy erre gondoltál. Pár hsz-el előbb írtam a kollégának, hogy ha "nagy" antennával akar linket építeni, vegye vissza a router adóteljesítményét és így nem lépi át a 2,4ghz 20dbm szintjét.
(#) sportsboypaper hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok.
van egy H-home előfizetésem (tudom, eleve vesztes vagyok ) ahol az IPTV STB-je a Routerre van kötve. Az uj lakasban, ahova tervezem, a Router teljesen mashol lenne mint a TV, és kábelt nem huznek keresztul az egesz lakason. Az jutott eszembe, hogy WIFI-vel talan össze lehetne kötni, talaltam is erre egy adaptert:

Bővebben: Link

Ebbe tudnek beletenni egy USB-WIFI antennat. Szerintetek ez működne? Nem tudom hogyan lehetne a Routerben beallitani, hogy felismerje az STB-t.

Koszonom

Van erre szerintetek megoldas?

köszönöm szepen!
(#) Inhouse válasza sportsboypaper hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szerintem ez így nem lesz jó...
Ez nem is tudom milyen átalakító lehet 185Ftért... Ezt nem lehet csak úgy átfordítani. Az UTP az hálózati csatlakozó, az USB meg egy univerzális soros port. A kettő teljesen más. Ha jól tudom a Cisco routernél még az is fontos, hogy melyik LAN portba van dugva a STB. De lehet, hogy a wifi is gyenge pont lenne sebesség szempontjából. Felismerni meg nem fogja sehogy.
És mi lenne, ha a routert raknád a STB és a TV mellé?
(#) sportsboypaper válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
SZia, nekem is gyanus a dolog. Közben tovabb olvasgattam a neten, es ezt a gondot ugy oldjak meg, hogy az STB melle tesznek meg egy WIFI routert, es a ket routert kapcsoljak össze.
A szolgaltato routere nem lehet a TV mellett, mert tul messze vannak, a lakast meg nem akarnam szetfurni.
(#) Inhouse válasza sportsboypaper hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A wifi routernek valószínűnek olyannak kell lennie, ami tud AP módban működni, valamint nagy sebességűnek (150MBps-300MBps) is. Vagy eleve AP-t kell venni és nem routert. Az még mindig kérdés nekem, hogy ha igaz, hogy a LAN portban sem mindegy melyiken van (egy szerelő mondta egyszer, lehet nem igaz), akkor a wifin ez hogyan fog kommunikálni. De lehet, hogy simán működik, főleg ha olyan írta, aki ki is próbálta. A tereptárgyak, falak ronthatják a jelerősséget, sebességet....
(#) gabesz9920 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan tudok internetet megosztani notebookról androidos telefonra NAT-nélkül?

http://www.youngzsoft.net/ccproxy/internet-connection-share...
Eme leírás végrehajtásával ha megosztom a netet, akkor az NAT-nak számítana? Ha igen, valami alternatív megoldás?

Köszi előre is!
(#) kadarist válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szia!
Bedugsz az egyik USB-portba egy wifi-adaptert, átállítod a szoftverével AP-módba és már szórja is a netet.
(#) gabesz9920 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Köszi a választ, erről hallottam, de sajna nincs elég USB port a gépemen(egér+külső HDD+notebook coller) ezért valami szoftveres megoldást szeretnék.
(#) kadarist válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
És mégis hogyan szeretnéd külső eszköz nélkül megoldani? Vezetékkel kapcsolódik (LAN) a notebookra az internet? Van belső wifi kártyája? Egyébként rossz a linked.
(#) gabesz9920 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Igen! Vezetékről kapom az internetet, van wifi kártyám.
Le se ellenőriztem,hogy megy-e a link, bocsi.
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Én úgy gondolom, hogy a belső wifi kártyát is át lehet kapcsolni acces point (AP)-ra. Próbáld meg konfigurálni.
(#) cua válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Mit értesz az alatt, hogy NAT nélkül? Kapsz a szolgáltatótól IP tartományt és azt akarod elosztani?
(#) Inhouse válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Erre valók az USB elosztók, a kisebb energiaigényű és lassabb eszközöket minden gond nélkül hajthatod egy ilyenről 1 USB portot foglalva.
(#) gabesz9920 válasza cua hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Olyan internet előfizetésem van, ami csak 1 gépre szól(1 vezetéket behúztak, és annyi), szerződés szerint is egyidejűleg csak 1 eszköz használható, ezért kellene, hogy ne tűnjön NAT-nak, ne tudják kiszúrni, nem szeretnék letiltást kapni!
(#) cua válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Ezen eléggé elképedtem, mármint, hogy manapság még létezik ilyen szerzôdés.
Milyen a kapcsolat típusa? PPPoE, PPTP, DHCP, vagy statikus címet kaptál?
(#) gabesz9920 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Még régi szerződés(lassan 4 éves), viszont olcsó(8 eur/10Mbit) de most lett okostelóm.
DHCP kapcsolat.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) cua válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
A DHCP-n publikus IP címet kapsz?
(#) gabesz9920 válasza cua hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szerintem igen, publikus. A kép alapján erősítsd meg, vagy cáfold

Névtelen.png
    
(#) proba válasza gabesz9920 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Nem lehet publikus, max egy domain néven keresztül. 10...... IP az egy helyi hálózati cím.
Következő: »»   25 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem