Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   935 / 1273
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Bocsánat mar egyre jobban felejtek, grundig cuc7303.
(#) kadarist válasza ttindian hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szia!
A 6-os és a 9-es lábon is meg van a tápfeszültség? Ha igen, akkor cseréld ki a diódára kötött 100µF-os kondenzátort. Ha nem jön ettől helyre, akkor cseréld ki az IC-t. Persze ezek előtt ellenőrizni kellene az eltérítő tekercset, ellenállásokat és a forrasztásokat is. Ha van szkópod, akkor a vezérlést is nézd meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) ttindian válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Egy ideje félre volt teve , most bocsánatot kértük tőle , nem volt kép egyáltalán kicseréltem az IC-t , működött, de kép csak akkor volt szép ha feszegetem a nyákot , de aztán elfüstölt a dióda , kicseréltem és elkezdtem keresni a szakadást , találtam is egyet ami a vezér IC-tol jön , de ott nem 2.7V van hanem 3V .
A potikra sem reagál. Az IC meleg (TDA3653) nem mondanám hogy forró.
(#) kadarist válasza ttindian hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
A 3V jó. Keresd tovább a repedéseket meg a forrasztáshibát. Ha a 100 mikrós kondi diódája füstölt el, akkor az IC is rossz lesz.
(#) ttindian válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Az új IC volt benne , avval indult avval füstölt el majd később.

Van lehetőség kimerni a TDA3653 ott működés közben?
(#) kadarist válasza ttindian hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
A még akkor is fennálló nyákrepedéstől mehetett tönkre. Ha működik, akkor van eltérítés és van kép. Ez a legbiztosabb "kimérés". Persze ha a vezérlő fűrészfeszültséget megkapja.
(#) ttindian válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Semmit nem találtam, más szakadást , majd csak holnap tudok más IC-t venni , tehát a folytatás holnap. Addig is köszönöm.
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
szia
találtam egy p3NB60FP-t kicseréltem erre proba képpen de nem megy megcsináltam a terhelést égövel de semmi.A fetet hogy tom kimérni h jóe?Minden esetre ma veszek egy BUZ90_et
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia, újra itt.
Megvolt az IC csere , lett 10 cm kép a többi csík, észrevettem hogy az L526 meg van feketedve kicseréltem de csak 22uH volt itthon. Bekapcsoltam de csak fehér csík jelent meg , aztán mar csak színes pontok villannak fel a csík helyen. Mertem a TDA3653 tápja most 29 , 6 láb 28, és a vezér IC fesz 4V .
A TDA3653 3 lábánál levő CC404 SMD kondi leolvadt és nem tudom visszatenni , de anélkül volt az a 10 cm kép és a többi történet is.
(#) kadarist válasza ttindian hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Minden alkatrésznek a helyén kell lenni és azok megfelelő értékűek legyen!
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
kicseréltem a fetet a BUZ90-re de sajna nem változott semmi semi feszt nem tok mérni rajta,a BC337 lábain 10v van az jó lehet?A primer elkokon szintén semmi fesz.Mit lehet még tenni?
(#) ttindian válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
SMD helyet milyen kondít tegyek?
Ellenállás típusú tekercset nem találok , használhatok egy kondi formájú műanyag tokozású tekercset amin azt írja 101, nagyobb de elfér(tetem) .
(#) kadarist válasza ttindian hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Az alkatrész alakja és tokozása nem számít, csak az értéke.
(#) bogumil13 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Üdv mindenkinek
Még sajna mindig a thomson 21ML15ET vel küzdök.A kit szerint ujra épitettem a tápot.üterheléssel inditottam,erre azonnal elszált az RP008 ellenállás egy 5.1ohmos 2.50w kerámia ami egyébként is rossz volt.Mi okozhatja?
Köszönöm a segitséget elöre is
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!Akkor ott még zárlat van.Diódákat kimérted a primeren? A gretz hidat,diódáit mérted?Ha beforrasztott állapotban a puffer kondi két lábára rárakod a mérőmüszert,szakadásvizsgáló módban,akkor zárlatot mutat?A fetet cserélted?Ha az ajánlott buz90-et raktad bele,elszigetelted a hűtőfelülettől ahogy írtam?Ellenállások értéke rendben van a primeren?
Üdv.:Roymen
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
szia!ugynéz ki minden renben kimértem amiket leirtál,a puffer nem mutat zárlatot,a fetet cseréltem de nem kaptam csak BUZ91-et viszont nem szigeteltem el ezt nem tudtam,lehet én olvastam figyelmetlenül mikor irtad.Okozhatta ez az ellenállat bukását?Holnap veszek másikat csak már tartok töle berakni...
(#) eyess válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Sok minden nem világos itt .
Azt írtad a tápot műterheléssel indítottad ez nálad mit jelent ?
Ugyanis van csak a táp indításakor , illetve próbájakor elővigyázatosság szempontjából előtétet szoktak használni. De ennek a megoldásnak viszont pont az a feladata , hogy hiba esetén megvédje a többi alkatrészt.
Szóval nekem nem nagyon világos ez a te műterhelésed.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) bogumil13 válasza eyess hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
szia
égövel inditottam ezt az infot kaptam itt többektöl igy csináljam.kivettem asortranyot a helyére kötöttem be.a 60w égöt.
(#) bogumil13 válasza eyess hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
az elötétes probàhoz mekkora milyen ellenàllàs kell?hova kell rakni?
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia!Sikerült a fetet kiszigetelni a hűtőtöl?Az az ellenállás azért szállt el mert 1.A fet a hűtőn keresztül dirktzárlatot csinált,2. Az egyenirányító hidad zárlatos,3. A Cp009 zárlatos,4.a feted zárlatos.
Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) rabbe hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Jo estét !

Segítséget szeretnék kérni , ma megadta magát a tv- m. Be volt kapcsolva egyszer csak szürke lett és csikos, majd kikapcsolt. Be lehet kapcsolni, de a hibát ismétli. Hang van egy darabig. Mi lehet a baja? Szerelhető? És vajon mennyiért?

Köszönöm a választ .
(#) fogó hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Nordmende típusú tévénk már egy ideje színhibás, néha elmegy a zöld árnyalat, a kép inkább piros.
Ma azt produkálta a tévé, hogy a kép megkettőződött és összeszűkült.
Szétszedtem a készüléket. A képcső hátsó részére szerelt kis méretű nyákon van 3 darab TDA6111q típusú IC (video kimeneti erősítő?). Mindegyik ilyen IC egyik lábára van kötve egy-egy ellenállás, amik valószínűleg túlmelegednek, mert mindegyik IC ilyen ellenállása égett színű.
Más szemmel látható rendellenességet nem tapasztaltam.
Ilyen esetben, lehet-e megoldás az, ha az égett ellenállásokat kicserélem, vagy esetleg az IC-ket is kellene?

A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) eyess válasza fogó hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Általában lehet jó megoldás a cserék elvégzése ,De ha , így is megmarad ez a hiba jelenség , ami szín hiányban nyilvánul meg , akkor el kell gondolkodni a képcső hibáján is .Főleg ha sík képcsöves a tévé..
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) kereszke hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Sziasztok.Van egy Samsung LE32R32B tipusú televízióm.kb 3 hónapja a jobb szèlèn,függölegesen megjelent egy sötètebb sàv,amit nemtudom mire vèljek.Tudna segíteni valaki?Köszii!
(#) hobibabi hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem,egy Loewe Contur 7000-el kapcsolatban.
Bekapcsoláskor a kép az alsó 5-10 cm-ben tömörödik feljebb viszont teljesen szét van húzva a kép.Illetve ha nem kapcsolgatom egy idő után csatorna váltáskor is helyreáll.
Néhány ki-be kapcsolás után tökéletesen működik. Minden segítséget előre is köszönök.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) kereszke hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Hello.Van egy SAMSUNG LE32R32B tipusú televízióm.
A jobb felèn függőlegesen,kb 5 cm es sàvban sötètebb a kèpernyő.
Mellèkletben küldök pàr fotót.remèlem làtható a hiba!
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2014
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
szia
Kiszigeteltem,igy nem száll el az ellenállás,hid nem zárlatos,fet CP009 szintén nem.Ig sem megy a táp égö nem világit,led sem nem tom mi lehet.....
üdv.bogumil
(#) eyess válasza kereszke hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Minimum egy kijelző kell bele az tuti.
(#) eyess válasza bogumil13 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Most tessék méregetni bemondásra , ránézésre nem is fog menni .
(#) bogumil13 válasza eyess hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
a fet lábain 318v,a pufferen szintén,a BC337 lábain 10 v
Következő: »»   935 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem