Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   551 / 843
(#) Monster02 válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Helló! A mai nap jó buli volt átolvasni 563 oldalt de megtaláltam részben amit kerestem! Következő dologra lenne szükségem beültetési rajzra alkatrészoldalhoz (vasaláshoz), és kapcsolási rajzra is amiből az alkatrész értékeket be tudom ültetni!
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A leírás 16. oldalán ott van a kapcsolási rajz.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Oké Köszönöm és az alkatrész rajzolat vasaláshoz ?
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 6, 2014 / 1
 
Ezzel tudok segíteni.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm valahogy össze ollózom Üdv Attila
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ezen nincs mit ollózni, ez éppen a gyártáshoz szükséges dokumentáció. A leírás, és ezek szinkronban vannak.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ok! Se pofátlan és se szemtelen nem akartam lenni csak valamelyik terveden azonnal ott voltak az ellenállás értékek.Sajnálom. Amúgy véletlenül nincs meg az a verzió amelyikbe kiveted a kondenzátor helyét ? első pdf ként csatoltam ? És a relé típus is érdekelne hogy könnyebb legyen a beszerzés ?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) remiasa hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Üdv

Ismét kellene egy kis segitség mostmár a két mérőt külön trafora raktam ,de az Ampermérő csak három nullát mutat hiábaterhelem le és tekergetem az áramszabályzó potit ,a kimenetre rákötöttem egy multimétert meg van a 24Volt de ha egy égőt vagy motort kötök ra azok nem működnek, ha kiveszem az Ampermérőt akkor nincs ilyen gond megyrendesen.

Már lassan ott járok hogy leveszem a tetejét és beleteszem a 44-est.
(#) tibibalogh520 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Az áram mérőt, a táp saját áramfigyelő ellenállásával kötötted párhuzamosan?
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Helló! kéne egy kapcsolási rajz hogy könnyebb legyen segíteni. Ha az alkotó féle műszert építetted meg akkor 200mv mérés határt kell alkalmazni és a labortáp sönt ellenállásán eső feszültséget osztja le a panelműszer részére. Alkotó irt is egy számolási példát hogy kell kiszámítani az osztót a sönt ellenálláshoz.
(#) Alkotó válasza remiasa hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Fotózd le, és rajzold le hogyan kötötted be az árammérőt. Itt valami nagyon egyszerű gond lesz csak.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Úgy látom, teszteled a dokumentációs rendszeremet. Igyekszem precíz lenni ebben, remélem meg tudok felelni az elvárásaidnak.
Azt nem tudom ez azonos-e a képen lévő változattal, de nálam ez az utolsó változat belőle.
A relé a legáltalánosabb típusok egyike. A rajzon ott van két gyártó típusjele, de minden gyártó kínálatában van ilyen méret. Akár 1, akár 2 morzés változat használható, a panel mindkettőt tudja fogadni.
Nézd át a tervet, mert konkrétan ezt nem próbáltam ki!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Nem csak tesztelem hanem használom is és számolok is vele mert nagyon jó és precíz egyszerű és máshol nem találtam ilyenfajta megjelenést még tankönyvbe se !! Napokba legyártom és üzembe helyezem és teszek fel róla képet is.Az ntc-fan is kiválóan működik csak még nem volt időm vissza jelezni vele kapcsolatba. (amit szintén tőled kaptam)
Amúgy nekem nem kell megfelelni, ha akarsz segítesz ha nem így jártam.
(#) remiasa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Üdv

fotót az nem tudok feltenni de razot az igen. Az 1 ohm 5W-os a mérőn van egy segéd panelon
(#) kadarist válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia!
Ugye az ampermérő negatív sarkát a negatív tápkivezetésre kötötted.
(#) remiasa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Üdv

Igen
(#) kadarist válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ha nem folyik át az ampermérőn áram, akkor az meg van szakadva. Ennyire egyszerű a képlet. Az ampermérő honnan kapja a tápfeszültségét?
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Jobban mondva a mérő pozitiv ága a tápon a negativ a dobozon levő csatlakozón
(#) kadarist válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Milyen dobozon? Az ampermérőt sorosan, polaritáshelyesen kell bekötni, plusz még a digitális műszernek külön tápfeszültséget is kell biztosítani.
(#) Alkotó válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Így bekötve, (ha a műszerek digitálisak, és a táplálásuk során nem történik közösítés), akkor ennek működni kell. De...!
- 1R-os söntöt nem használunk. Ezen 1A esetén már 1V feszültség esik. A sönt értéke legyen kicsi, főleg ilyen "hibaképző" bekötésnél.
- A tápodnak van áramkorlátja? mert ha igen, akkor annak is van egy "söntszerű" ellenállása, amit felhasználhatsz ide, ráadásul az a visszacsatoláson belül van, tehát nem okoz kimeneti feszültséghibát a rajta eső feszültség.
(#) remiasa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Két különálló 8 Voltos traforol kapják.
(#) Alkotó válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A fotó azért fontos (jó fotó kell), mert itt sok tapasztalt szem fogja megnézni, akik esetleg felfigyelnek olyan hibákra, amik neked nem tűnnek fel. Előfordult már, hogy a bekötési elképzelés jó volt, de a megvalósításba hiba csúszott.
(#) remiasa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Akkor kicserélem 0,1ohm-ra az jó? Igen van áramkorlát de nem tudom meik a "sönt ellenálás
(#) remiasa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Most leégete magam láttál már spagetis tálat na igy nézki a táp belülröl. fotot azért nem tudok feltenni mert nincs mivel fényképezni az ampermérőbe Rx1 és Rxa/b mien értékü legyen?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) remiasa hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Itt a kapcsolási rajz a táprol.
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Helló!Megtaláltam a gépemen a következőt ezzel ki tudod számolni az ellenállás értékét!
Használd egészséggel.
(#) remiasa válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
köszönöm.
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ha jól látom akkor a labortápban a sönt-ellenállás 0,2 Ohm 5W-os !
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szívesen pdf-ben mindent meg találsz hogy kell bekötni és alkalmazni is.
(#) granpa válasza remiasa hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
26 szó, 12 helyesírási hiba! Egy ilyen régi tagtól, ... ? Figyelj jobban légy szíves.
Következő: »»   551 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem