Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   392 / 563
(#) Tubi56 válasza kala1982a hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Idézet:
„Ha lehet ne magánba”
Szerintem is nyilvánosan! Hiszen eszmei értéke is van ezeknek a gépeknek! és nem alkuszunk!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Annak idején,még a másik fórumon,amikor elkezdtük építeni a gépeket,egy a miénkhez hasonló gyári masina 100 rugót kóstált.Most egy hasonló kb. 56 rugó,természetesen garanciával.Ezzel nem akartam forintosítani a gépet,melyet bárki is megépített!
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Igen egyet értek! Ezért építünk magunk, mert olcsóbbá lehet tenni, ha van a fiókban némi alkatrész. No meg az építés szeretetéért, kihívásáért.
(#) Phile80 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ez a módszer biztosan nem működik olyankor, amikor két anyagot kell összeolvasztani adalékanyag nélkül. A 6,3mm-es wolframot és a bevont elektródát hallva olyan érzésem van, mint amikor egy ph2-es csavart egy bicskával kéne betekerni. Biztos megvolt az oka, hogy nem igazán népszerű napjainkban. Megmondom őszintén, hogy én még 6,3mm-es wolframot nem láttam, pedig napi 8 órában hegesztőgépeket javítok
(#) buburobi hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok! Az alábbi alkatrészek mennyire lennének alkalmasak hegesztőbe tv sorkimenő maggal? A vezérlő IC-t még nem döntöttem el, hogy tl494 vagy uc384x. Nem MMA, vagyis áramgenerátoros, hanem MIG, feszültséggenerátoros módban kéne működnie. Csak az inverteres áramforrás érdekel, a gép többi része megvan...
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Előkeresem a doksit és átküldöm. Csak 8 órában? Neke3m néha a 16 is összejön. Persze nem napi gyakorisággal.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) GPeti1977 hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
A 80A hegesztő inverterhez (2T forward) mekkora egyenirányító szükséges?
Van 80A átlag áramom ebből -kis hullámosságot feltételezve- 100A folyik 30%-ban a felső diódán, 70% időben 65A folyik a null diódákon, azaz a felső dióda átlag árama 30A, az alsó diódáé 45A, ezek mind csak elméleti fejtegetés de ha jól gondolom akkor elég a felső oldalra 1db 2x30A dióda, a null diódának meg 2db 2x30A dióda.
(#) mpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ha megnézed a gyári gépek rajzait, a nulldióda mindenütt erősebb, vagy eggyel több db mint a felső.
(#) Madand51 hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
A Cseh teljes hidassal (módosított változat) próbálkozom. Minden elsőre szépen indult, de gondom van a kimenő feszültséggel. A teljesítmény trafó EE70, a menetszámok 18 / 2*4 menet. Ha a szekunder tekercseken nézem közvetlenül a jelalakokat, abból az jön ki, hogy a feszültség kb. 80 V (a tekercs középhez képest), az egyenirányítás és fojtó után viszont csak 48 - 50 V egyent mérek. Próbáltam az egyik szekundert megfordítani, úgy kijött a 80 V feszültség, de bármilyen terhelést tettem rá, leesett 2-3 V-ra. Mit szúrhattam el?
(A szkóp mérőfej 10*-es állásban volt). Az egyik képen a két szekunder van a középhez viszonyítva (dióda előtt), a másikon az egyik szekunder és a kimenő a fojtó után (a szkópábra közepéhez képest, kb. 50V).
(#) Phile80 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Amit írtál az gyakorlatban 125A-es gépekben van, úgyhogy bőven jó lesz. Gyártók 85A-es gépekbe képesek 1db STTH 6003CW-t tenni, de az kevés, mert 1-2 évente tönkremegy.

sec.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Madand51 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Elég érdekeseket mérsz, bár nekem a szkópábrák alapján rendben lehet a dolog. Az áttétel ugye 18/4=4,5. Ha feltételezzük hogy 305-310V körüli fesz van a trafón és elhanyagoljuk a holtidőt meg a diódán eső feszt, akkor 68V körüli feszültségnek kellene lenni a szekunderen a kétutas egyenirányítás után. Ezt ajánlott analóg műszerrel mérni, a digitmultik általában zagyvaságot mérnek a nagyfrekis tüskék miatt.
(#) Mekk_Elek hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok! E25 vagy EF25 ferritmagot keresek csévetesttel együtt. Honnan tudnám beszerezni emberi áron? A Tali weboldala nem működik... Köszönöm a segítséget!
(#) Tasznka válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia!
Itt válogathatsz
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2014
(#) Tasznka válasza pimi9 hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Kész lett a hegesztő .Tényleg a zenerek szólnak bele,de jobb is így,legalább nem vezérli túl.Levittem az aux-ot a felére,de még így is nyitnak a zenerek. Betettem 1 5w-os ellenállást,az már bírja.Köszi még 1szer mindenkinek a segítséget .
(#) granpa válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Nagy válogatást nem lehetne csapni az egyféle, légréses E25-ből; nem is olcsó.
(#) GPeti1977 válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Írj nekik e-mail-t ahol leírod mi kell és hová küldje a futár. Telefon számuk is van.
(#) erbe válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Egy db-ot nem érdemes levélben küldeni. Gondold meg, mi kell még!
Van 19-es (tucatnyi), 20-as, 22-es, eddig 1 db 25-ös, 27-es, 32-es,... De mindent bontani kell. Biztos akad még több 25-ös is, csak keresni kell.
(#) dexter00000 hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Sziasztok. Ebben a topikban megtaláltam egy IWELD zx7-200 kapcsolási rajzát. A segédfeszültséget egy önrezgő kapcsolóüzemű táp állítja elő. Nálam az a baj, hogy stabil 24V helyett, csak 4-6V-ot állít elő.
Ellenállások, diódák kondik elméletileg jók, FET-et már cseréltem, de semmi.
Mi lehet a baj?
(#) Phile80 válasza dexter00000 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Mennyi a hálózat tápfeszültsége egyenirányítás után?
(#) dexter00000 válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
309V DC
Annyit elfelejtettem, (fontos infó lehet,) az egyik meghajtó FET F9Z24N zárlatos lett, de már kicseréltem, ezzel került hozzám a gép.
(#) Tasznka válasza dexter00000 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia!
Kösd le a vezérlést és nézd meg ,hogy üresben mekkora a fesz,lehet,hogy van még valami zárlatos a vezérlésben,ami lehúzza a tápot.Ha így sem jó akkor nézz körül az ucc környékén(remélem,hogy jó rajzot nézek ).A trafómeghajtó fet-et is cserélted,ha jól olvasom?,csak azért ,mert amikor az enyém volt zárlatos,ott magával vitte a trafót is
(#) dexter00000 válasza Tasznka hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Hello!
Azt a rajzot nézd, amelyiket március 3-án tettél ide fel TIG 180 néven

Már próbáltam, üresjárásban 6V, terhelve 4V a kimenő fesz.
A frekvencia 18kHz körül lehet, mert még éppen hallom.
A ZPD8V2 diódán eső fesz mindössze 3V körül mozog. A diódának védelem vagy stabilizátorként kéne működnie?
(#) buburobi hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget! Bővebben: Link
(#) Dozis hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis időre nem tudtam foglalkozni a témával, egyéb munkák miatt? de most ismét nekiláttam.
Elkezdtem összepakolni a gépet és a következő negatív tapasztalatom lett. amint az IGBT-k et beforrasztottam a pwm jelem eltűnt. ha kiforrasztom a Gate lábakat akkor ismét van jel. Ezt a problémát mi okozhatja?
(#) Mekk_Elek válasza Dozis hozzászólására (») Márc 12, 2014 / 1
 
Zárlatos az IGBT-d.
(#) Dozis válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Nem zárlatos. igazából nem értem mi okozza a problémát a 4db Bd tranyó ami a Gatetrafót hajtja jó a diódái is rendben vannak. talán nem megfelelő a gate trafóm.
(#) Mekk_Elek válasza Dozis hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Akkor egy kicsit pontosíts! Hol tűnik el a pwm jeled? Az IGBT helyére a GS lábak közé 10nF-os kondit kötve jó volt a jelalakod a kondin?
(#) Dozis válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
A probléma megoldódott az ucc2808 két kimenetén lévő 100ohm ellenállást kicseréltem 24 ohm ra.
Még annyi hogy a 3 pár u 57 magomat egymásmellé fogtam 3 menet vezetéket rátekertem és így bekötve 24 v rol hajtva 560 ma áramot vett fel ez így rendben van? (30v 670ma)
ill. akkor a primer menetszámom ha jól számolom 40 menet?
(#) Ge Lee válasza Dozis hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
- Azokat az ellenállásokat nem kell kisebbre cserélni, mert a tranyóknak nincs szükségük közel 0,5A-es bázisáramra. Ha a 100 ohmmal nem megy, akkor ott valami más baj van.
- Az 560mA az rengeteg, ha ennyi lenne a mágnesezőáram akkor rövid idő alatt megfőne élesben a ferrit. Szerintem nem jó helyen mérted, vagy ha mégis akkor vagy telítésben van, vagy valahol légrés van a magban. A primer puffer és a híd közé tedd be az ampermérőt és ott mérd az áramot. Illene neki 150 de inkább 100mA alatt maradni.
Már nem nagyon emlékszem értékekre és ez a mag más mint amit én használtam, de az egészséges áramfelvételnek a gerjesztés és a melegedés figyelembevételével valahol 60-80mA körül illene lenni.
(#) Dozis válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Kipróbáltam újból 4 menet 30 v 410 ma tehát még mindig sok a kütyü 39,5 khz megy próbáltam csökkenteni 25 khz már 1 A vett fől
itt valami nagyon nem stimmel .Légrést nem raktam a magba.
Következő: »»   392 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem