Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   97 / 132
(#) viktorka0011 hozzászólása Márc 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Van valakinek bevált hangváltó módosítása dc 2050-hez gyári hangszórókkal?
(#) Robi85 hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Sziasztok.

Mi dönti el, hogy egy hangváltó 4 illetve 8 Ohm-os? Eddig úgy tudtam, hogy csak a hangszóró inpedanciája számít, hogy a hang(doboz)sugárzó 4 vagy 8 Ohm-os lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) JaniK válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szervusz Csaba.
Meglepve néztem a hangváltód rajzát, ugyanis ott 8 ohmos a "TW 8 ohm", azonban a magashangszóró fényképén 4 ohmos ARV3604 típusverzió van.
Ajánlanám neked utánnanézni az ARS 1054 és 1058 típusú, immár 25 éves hangládáknak, melyekbol nagy mennyiséget készítettek gyártói szinten - a volt TESLA Valašské Meziříčí -i gyárban.
Ezek a hangládák kb. 50 literesek voltak.
És a kozépsugárzó ARZ4608-hoz : ha jól tudom eddig az egyetlen ilyen kozépsávú gumis szélu típus volt a gyártó kínálatában (már TVM név alatt mukodik a gyár magánkézben), sokak szerint eléggé gyenge minoségu kivitel. Megjegyzem - leszerelheto róla a muanyag árnyékoló doboz, ha esetleg túl nagy lenne a mélysége, majdnem az ARV 3604 magashangszóró mélysége érheto úgy el a doboza nélkul, azonban ez után már szabad lesz a membránja a hátsó oldalról, amit befolyásolhat a mélyhangszóró mukodése ugye.
A mai napig nálam is dolgozik két kis 10 literes dobozban ARZ4608+ARV3608 és koszonik szépen jól megvannak egyutt.

ARS1054.jpg
    
(#) Janoo hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok.
Ha tud, valaki segíthetne megállapítani a típusát, azonosítószámát, ennek a hangváltónak.
Köszönöm.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Nincs ráírva?

A bekötésére lennél kíváncsi akkor inkább tudnánk segíteni.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Ez nem saját kép, úgy találtam hangsugárzó építő képeknél!
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy SRP 2030 valamint és egy SAL SPA 2030 hangszóróm,és dom sugárzó. Ezt a hármat kibírná ez a hangváltó??

Hangváltó
(#) Baxi hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Hi Mesterek.

Olyan kérdésem lenne hogy az egyik ismerősöm mondta hogy a piezo driver-i pattogo hangot adnak ki hangváltóval, hangváltó nélkül nincs ilyen hang. Van ötlet valakinek hogy ez mitől lehet?
Gondolom hogy a hangváltó a ludas, de hogy pl a kondi alul méretezése, vágási, stb. lenne a gond.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
A kondi ok ha kb 1-3 µF hanem utána a piezóval párhuzamosan kell egy 10k-s ellenállás. (5-10W)
(#) Baxi válasza ptesza hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ok, kösz átadom neki!
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Így ni.
Bővebben: Link
(#) dannu hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Üdv! Olyan kérdésem kérésem lenne hogy van e olyan hangváltó ami 600w 8 ohmon el bírja ? Mert itt nem nagyon érnek watt értéket . Mert egy olyan hangváltót szeretnék ami 8 ohmon 600w képes elbírni 160 Hz lenne a vágása és a hestoron vagy a hqelektroniknál betudom szerezni a hozzá való alkatrészeket .
(#) ptesza válasza dannu hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Ezt nem tudod megoldani ésszerű határok között passzív váltással, mert kellene hozzá egy bazi nagy tekercs ami többe fog kerülni mint az egész cucc.
A 160 Hz az szub kategória, a legjobb megoldás egy aktív szubfilter.
Ezt sokan dícsérik:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/01504_KIT_szubbasszus-szuro_aktiv_18dB_okt_
ezzel együtt:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/01271_KIT_szubbasszus_szurohoz_bovito
(#) dannu válasza ptesza hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Ezt én is meg találtam de sajnos annyiba lenne maga a posta mint maga a hangváltó . Pic-Packra meg nem hoznak.
(#) ptesza válasza dannu hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Akkor készítsed el magad.
(#) dannu válasza ptesza hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Az lesz . Én a másodikra szavazok , majd kiderül mi lesz belőle .
(#) Janoo hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni hangváltó, hangszórókhoz illesztéséhez, finomításához.
A hangszórók:
http://www.arwill.hu/portal/Budapest_/Elektro_alkatresz/Elektroakus...4.html

http://www.hangszoro.net/adat/427.jpg

http://beyma.com/products/lowmidfrequency/608CMB8

A hangváltó: rto lw 3/150
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nagyon jó az mélyközép hangszóró (beyma)
de többi nem a legsikeresebb összeválogatás.
Az a baj ,hogy a beyma érzékenyebb 2-3 dB el mint mint pl a közép, és a választott magas.
Így az a helyzet állt elő ,hogy a mélyet kellene csillapítani ,ami abszurdum. Esetleg meg lehetne duplázni a közepeket vagy a magasakat ezzel nyerve 3 dB érzékenységet.
A legjobb az lenne ha kétutasban oldanád meg ,ehhez egy jó minőségű magasat kell választani ami 95 dB érzékeny vagy jobb. 20 centis hangszórónál ez még általában reális elvárás.

Gondolom ,most túlharsogja a mély a többit ,és olyan tompa életlen a hang.

Esetleg egy ilyent ajánlanék.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nem, még mindíg keveslem a mélyet, ezért kéne segítség, mert tanácstalan vagyok. A Monacor helyett milyennek találnád a beyma T2030-t? Az lenne még. Hozzáillő közép ajánlat ami jobb? Vagy a hangváltó helyett más megoldás? Kondik?
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Beyma T2030 is egy kiváló magas sugárzó. Mondjuk az árát én nem kerestem.
Ezekhez nem kell külön közép. Csak a mély ,vagy csak a magas is lefedi az egész középtartományt. Kár túlbonyolítani egy harmadik hangszóróval. Ott már nehezebb lenne mondani bármit is mérés nélkül.

A mélyátvitel azaz az F3 pont dobozkonstrukciótól függ , semmiképp nem a váltótól.
Szükség van a doboz méreteire , lehetőleg a belsőre , és a reflexcsőre ha van. Az is számít van -e benne valami csillapítóanyag.
Ezekből az adatokból ,és ami a hangszóró adatlapján van , azokból le tudom szimulálni a hangszóró viselkedését, és fény derülhet arra ,hogy miért nincs mély.
(#) Janoo hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Csak azért szükséges a 3 hangszóró, mert egy Technics SB-CD320 dobozt faragtam át. A külső méreteiméretei: 54,5 cm x 29,8 cm x 26,6 cm, de még a belselyét szűkiti bitumen lap, a csillapító vatelin.A reflexcső elöl van,gyári ugy 10cm x 6cm. Így a belsőt 48 cm x 24 cm x 20 cm -re saccolom. A hangszóró elrendezés maradt. A mélyből azért lett érzékenyebb bele hogy kompenzálja a gyengeségét. Jobb lett de még nem eléggé.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
60 az az átmérő lenne, ugye?

Ki kellene próbálni, hogy kiveszed a reflexcsövet és úgy simán anélkül is meghallgatod.
Úgy gondolom ettől megjön a mély is. Aztán kitalálunk valamit a csőcserére is.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Igen az.
Kivenni csak úgy nem tudom, mert gyárilag eléggé be van ragasztva, csak sérüléssel megy. De nekem úgy is jó hogy, ezt betömném és hátul csinálnék egy újjat, akkorát ami szerinted ideális lenne méretében, elhelyezésében.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
A belső méreteket jól írtam. A reflex cső még kisebb mint emlékeztem.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Köszi a képet.
Szóval ezzel a csővel 45 Hz-es hangolás valósul meg , és 70 Hz-es az F3 pont. A terhelhetősége is csak 60 W körül alakul ,mert túl nagy a légsebesség a csőben. A kónusz jól csillapított ekkora dobozban. Szóval nem csoda ,hogy nincs elég mély hang.

Ha 65 Hz-re hangolnánk akkor , az F3 pont 60 Hz ami rögtön 10 Hz javulás a mély irányba.
Átm 70mm csőböl 58 mm kell, vagy 80mm-es ből 89 mm hosszú.

Sajnos még ez is eléggé vérszegény de 10 Hz javulást már észre fogsz venni.
Tulajdonképpen ha tisztességes mélyet várunk ettől a hangszórótól akkor egy 50 literes dobozba kellene tenni 45 Hz -es hangolással. Viszont ekkor már megvan a 45 Hz F3 ami már jó!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
És ha nagyobbat vágunk mint amekkora kellene, gondolom az sem jó? A hátsó reflex elhelyezés nem jobb az elsőnél? Azt lehetne hogy pntosan hova, mekkorát tegyek, ami a leg optimálisabb. Végül majd, egy jobb közép ajánlatod hozzá?
Köszönöm.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Előlapon annyi szokott lenni ,hogy legalább egy cső átmérővel messzebb kerüljünk a hangolt hangszórótól. Teheted hátulra is ,különösebben nem befolyásol semmit sem. Ha valami egyéb csöved lenne pl valami tölcséres vagy épp 75 mm-es akkor újraszámoljuk a hosszt. Az átmérőtől jelentősen már nem lehet eltérni. Ha növelnéd akkor akkor a hossza is aránytalanul megnőne.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Üdv.
Vagy 66 mm vagy 85 mm belső átmérővel tudok szerezni (Hangolható hogy ne legyen baj).
Melyiket ajánlanád?
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
A 66-os-ból elég 60 mm hosszú. Ez 150 W-nál éri el 35 m/s légsebességet a csőben .
A normális értéket max 25 ig tenném, ami most 80 W.

A 85 mm-est csak akkor ha ki lehet húzni 120 mm-re.
100W -nál 18 m/s ,200W-nál 27m/s.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Üdv.
Sok honlapon feltüntetett termékkínálat, nem egyezik meg valósan a boltival. Nem kevés üresjárat után ezt rendeltem végül. Monacor MBR-75. Ez valósan 75 mm belsővel rendelkezik. Nem hangolható igaz, de bízom abban hogy az általad megadott méretekkel nem nyúlunk mellé, ha leszabott méretet alkalmazom.
Kérlek add meg, ehhez az átmérőhöz (Keresztmetszet 44,2 cm2) ideális hosszt.
Végül még megköszönnék egy közép ajánlatot, ami a mélyhez, az általad ajánlott magashoz illeszkedik.
Köszönöm.

mbr-75.jpg
    
Következő: »»   97 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem