Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1163 / 1679
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Köszi mind a kettőtöknek, igyekeztem!
A trafó, az meg... így marad..
(#) Ghoost válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A trafo. de csak ennyi a "negativum". A tobbi az Pozitiv!
Ugyes vagy! hasznald egeszseggel
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szép lett, gratula!
(#) janikukac hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Köszi szépen mind a kettőtöknek!
Üdv!
(#) yagi hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Egy kis utánépítés . . .
Készítettem 2db panelmérőt Attila fórumtársunk tervei alapján.
Az élesztés még hátravan.
(#) furko válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Szép munka, gratulálok! Annyi észrevétel hogy hasznos lett volna finombeállító potikat is beépíteni, vagy többfordulatú potival megcsinálni. Valószínüleg használat során előbb - utóbb érezni fogod a hiányát. (saját tapasztalat) Mivel az én anyagi lehetőségeim korlátozottak voltak, a két potis megoldást választottam. Sokkal kényelmesebb lett a kezelése. Szép lett az előlap is.
A főkapcsolót is előre tettem volna. Kicsit irigykedem mert az enyém még mindíg félkész állapotban van, bár napiszinten használom így is. Képek
(#) janikukac válasza furko hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszönöm szépen, a Tiéd sem semmi! Nagyon szép a dobozolása is, érdekelne, hogy hogyan készíted az előlapot, főleg ilyen nagy méretben...?!
Üdv!
(#) furko válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nyáklapból van, és vasaltam. Vasalás és a papírmaradványok letakarítása után lefújtam lakkal. A mintázatot AutoCAD-ben rajzoltam. A kapcsoló rész külön lett felvasalva mert egy lapra nem fért rá.
Azóta újracsináltam egy kicsit nagyobb verzióban, mert kicsinek bizonyúlt a trafó, az új ebbe nem fért már bele. A fedélnek szerencsére van egy alsó része is így már elég nagy lesz a doboz. Egy régi elkon gázelemző doboza volt. Ha végesztem vele majd rakok fel képeket.
(#) janikukac válasza furko hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Nem is sejtettem hogy vasalva van, azt hittem öntapadós matrica. Nekem az nem igazán vállt be, de ezt majd 1x ki fogom próbálni..
Üdv!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Gratulálok, szép munka. A doboza is jól sikerült. Csak így tovább. Külön tetszik, a magyarnyelvű feliratozás.
(#) lesliewednesday válasza janikukac hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Jó lett ez. Kellően szellős belülről. Megérdemel mindenképpen egy gratulációt.
Egyedül a sok előlapi csavarfejet tartom picit zavarónak.
Én süllyesztett fejűvel rögzíteném az előlapra amit kell. Erre takarásként vagy egy teli fóliás (nyomtatott papírlap+fólia laminálás) dísz előlapot vagy egy másik előlapi lemezt (max 4 csavarral, ami látszik) tennék. Ha egyiket sem, akkor a süllyesztett (vagy a mostani) csavarfejeket lefesteném feketére. Ha még esetleg belenyúlnék, akkor a vezetékeket kissé összerendezném benne kötegelővel, vagy más módon. A főkapcsolót hátra tetted, ami néha kényelmetlen is lehet. Nyilván volt okod rá, mert az előlapon is látok egy ki/be kapcsolót.
(#) Gab04 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Gyönyörű munka! Gratulálok!
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Kösz szépen Nektek, belenyúlni most egy ideig nem akarok már, megteszi így is!
Üdv!
(#) kila válasza yagi hozzászólására (») Márc 31, 2014 / 1
 
Szia!
Szép munka , remélem felélednek!
Üdv.kila
(#) yagi válasza kila hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszönöm, én is remélem.
A készülő labortápomban lesz, lassan elkészül a többi része is.
(#) Melphi válasza yagi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Csak egy tapasztalati jó tanács, a vezetők közül a gyantát totálisan ki kell szedni (fogkefe hígító) és ha beüzemeléskor bármelyik sorban egyetlen karakter is bizonytalanul mutat, vagy üresen a nullák helyén bármi más van, akkor neki kell esni ismét a fogkefével. Nekem harmadik kefélésre tűnt el egy bizonytalan működés. Nekiálltam Attila SMPSII tápjának, és kifejezetten erre a célra vettem 0,35-ös forrasztó ón-t, hogy a lehető leg optimálisabb legyen a gyantásodás.
(#) yagi válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmemet, bár egyik kicsit elszomorított a dolog, ugyanis én még le is fújtam forrasztás előtt TN180-as védőlakkal ( ami műgyanta alapú ). Szerinted okozhat ez a lakk is ilyen problémát? Bár ez nem olyan összetételű, mint ami a forrasztó ónban van,de ha elkezdem mosogatni hígítóval akkor lehet hogy ezt is leszedi.
(#) Melphi válasza yagi hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Hát nem tudom, mint mondtam nekem a forrasztó ón gyantája zavart be, de reméljük nem lesz gond, a helyzet az hogy méréstechnológiában nem szerencsés gyantázgatni, mert ezeknek az anyagoknak is van átmeneti ellenállása főleg ahol a két vezető között csak tizedek vannak, én sem azért vettem meg Attilától a gyári nyákot, mert nem tudom volna legyártani, hanem mert ez már egy erre a célra megfelelő technológiával készült.
Sok sikert!
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Ja, a hígítóval csínyán, az SMD-nek nem árt meg a vezetőnek sem, de a csatikat és a potmétereket, még a gőze is megkezdheti.
(#) Laslie hozzászólása Ápr 1, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Az elektrotanyán találtam egy leírást egy asztali halogén lámpa átalakításról. Annyira megtetszett, hogy vettem a fáradságot, és én is átalakítottam a fiam asztali lámpáját.
(#) micimacko válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Mester!

Szép lett, nagyon. Szerintem is jobb lenne finombeállító potival, vagy helipottal. Ha meg nem sértelek vele, adok Neked 2 db 10k-s helipotot, értékbeállítóval (ha kell, a többit magánban)
(#) eSDi válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Üdv!

Tisztításta inkább isopropanolt (izopropil-alkohol), vagy denaturált szeszt használj. Hígítóból van több féle-fajta, azok használata után maradhat hígító maradvány, amit semmivel sem tudsz leszedni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2014
(#) papus51 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2014 / 2
 
Szia!
Jó munkát végeztél, gratulálok.
Engedj meg azért néhány gondolatot.
Tudom sokan favorizálják itt a HE-n a teljesítmény tranzisztorok L profilos szerelését. Nem is mutat rosszul, de ami engem nem nyugtat meg ebben a kivitelezésben, az a hűtőborda felé történő hőelvezetés, hőátadás.
Az általad feltett képek alapján (kb. 15cm hosszú lehet az L profil és a vastagsága is gondolom 3-5mm) a hőátadó keresztmetszet nem nagyon lehet több úgy 5-7 cm2-nél. Azt, hogy ez mennyire lesz elég a tranzisztor hőmérséklet kordában tartásához majd a használat igazolja.
Én úgy gondolom, hogy az a néhány vezeték darab, ami a hűtőbordára közvetlenül szerelt tranzisztorok miatt került volna be a dobozba, arányaiban nem nagyon növelte volna az amúgy is jelen lévő vezeték mennyiségét. Így viszont a hűtés jósága lett szerényebb.

Még egyszer gratula. További sikeres építgetést kívánok.
papus51
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 1, 2014 / 3
 
Üdv mindenkinek!

Elkészültem egy -Vzolee cikke alapján épített - forrasztóállomással.
A páka, amihez épült, egy hakko 907 klón, nincs rajta márkajelzés, de K típusú hőelem van benne.
Az elkészült mű ajándékba lesz egy családtagnak.
A doboza egy printer átkapcsolóé volt jobb napjaiban, a potméter forgatógombját pedig én magam esztergáltam bükkfából, majd lakkoztam selyemfényűre.
Az előlap papírra nyomtatott, laminált, majd kétoldalas ragasztóval rögzített lap.
Ez az első ilyen előlapom, remélem, tartós lesz majd.
(#) papus51 válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Szia!
Ez tök jól néz ki. Kívül is és belül is.
Üdv.
papus51
(#) janikukac válasza micimacko hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Szia!
Nem sértesz meg, köszi szépen! Mindjárt írok privátot!
Papus51: Köszönöm szépen Neked is! Valóban igazad van, ezt már a megépítés előtt ajánlották, de 2 dolog miatt hagytam végül is figyelmen kívül: 1)nem fogok hosszú távon 90W-ot kiszívni belőle szerintem (ha igen akkor egyszer összedobok egy kapcsolóüzeműt nagyobb teljesítménnyel, jobbat), 2)sokan megépítették, és nem igen hallottam panaszt a bordákkal kapcsolatban. Köszönöm a jó kívánságokat!
Üdv!
(#) janikukac válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Szia!
Példaértékű munka, így kell építeni és dobozolni! Mint a gyári! Gratulálok!
Üdv!
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Köszi a dícsérő szavakat mindkettőtöknek
Néhány hibát azért elkövettem, pl a nyák alkatrész oldalát elfelejtettem vasalással feliratozni, így a végén maradt az alkoholos filc, és a bal oldali sorkapocs a csavar meghúzásakor elferdült. Azt már nem akartam visszatekerni, nehogy eltörjön a lába.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2014
(#) midgardcoil válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Köszönöm, ez egyszerűen zseniális Nem gondoltam volna, hogy létezik ilyen magyarul. Nem mintha problémát jelentene az angol, de azért na Egyedül az furcsa, hogy a jól megszokott VCO, VCF, VCA, stb rövidítéseket is lefordítja magyarra.
(#) lobbooo válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Látszik hogy elejétől a végéig megtervezted, és csak utána álltál neki, igazi éke lesz a lakásnak!
Következő: »»   1163 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem