Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   105 / 607
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Időmérőnek drága akkor meg minek?
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Érdekes kütyünek.
(#) orcika70 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Akinek megvan az ötös találat, annak már ez nem is olyan drága.
(#) bundibacsi hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
(#) szamóca hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
(#) peti333 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Már egy ideje létezik.
Vannak durvábbak is.
(#) kérdező hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
Ez tényleg új dolog? Ha igen, és nincs önkisülés, akkor igen jó dolog.
Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Biztos kis vízturbina van benne, amit valami halacska hajt
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Szerintem egy béka van benne, ami a mancsával egy kurblival generátort hajt,a mit egyenirányítanak, szűrnek, stabilizálnak, és kapcsolóüzemű táppal 1,5V-ra csökkentenek, majd megint stabilizálnak.
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Á, én jobbat találok fel.
Abba is víz kell, ami belül egy kis vízesésen folyik le, így hajtja egy turbinával a generátort. A generátort hajtó turbina kötöttforgású.
Ha lemerül az elem, csak meg kell fordítani.
Mint a homokórát
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
(#) mex hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
(#) Tardief válasza mex hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hát ezzel el tudnék szórakozni egy darabig. Hangot ad ki és villog.
(#) kameleon2 válasza Tardief hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Jópofa. A 80-as évek végén szórakozott az egyik kollégám - unalomig - egy szinusz generátorral. Addig játszott vele, amíg tökéletes lecsengésű hullámformát nem sikerült csinálnia. Üvegpohártól a gongig - volt minden. Kár, hogy az idegeimet egy kicsit már megviselte egy idő után Amúgy tök egyszerű alapokból indult. Fázistolós RC oszcillátor adta az alapot, aztán szűrők. EL kell ismernem, minden negatívuma ellenére - az üvegcsilingelés a legtisztább volt, amit elektronikától hallottam.
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A thereminek nekem tetszetősebbek.
(#) lgyk válasza kérdező hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Helló,

Ez nem más, mint egy klasszikus szén-cink elem, csak az elektrolithoz a vizet közvetlenül a felhasználás előtt kell hozzáadni...

Itt van a felépítése...

Összehasonlításként pedig a szén-cink elemé.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) kadarist hozzászólása Márc 27, 2014 / 1
 
(#) sastas01 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Ezt már láttam régebben is, és akkor is az volt a gyanúm, hogy valami fake dolog. Ha nem vas akkor nem mágneses. Ha vas, az meg 760 fok körül elveszíti a mágnesességét, tehát hamarabb le kéne esnie minthogy elolvadjon.
(#) kadarist válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
A legfelső menet ellentétesen van tekerve az alsókhoz képest. Ez is számíthat.
(#) proba válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Levegő alulról esetleg.
(#) mex válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Az indukálódott örvényáram mágneses mezőt is gerjeszt, és ennek a mezőnek a visszahatása okozza a lebegést, mindaddig, míg a fém, (alumínium a link szerint) nem éri el a cseppfolyós állapotot.
(#) sastas01 válasza mex hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Akkor ezen a téren még művelődnöm kell. És, hogyha alumínium, akkor az hogy mágneses?
(#) mex válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 27, 2014 / 1
 
Amiben áram folyik, azt egyúttal mágneses erővonalak veszik körül. Ezt az alu tömböt egy darab rövidrezárt menetként kell elképzelni, amelyben nagy áram kering, az indukciós hurok által gerjesztve. A nagy áram velejárója a kialakuló mágneses mező, amitől, ahogy az előzőekben írtam képes lebegni, az anyag cseppfolyósodásáig. Ha nem lenne gravítáció, akkor azon túl is...
(#) saraha válasza mex hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Idézet:
„Ha nem lenne gravítáció, akkor azon túl is...”

Sőt így már áram se kellene hozzá...
(#) (Felhasználó 46585) válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Igen, a felső menet fordítva van tekerve. Tehát, ellenkező irányú mágneses teret állít elő, vagyis (elvileg ) van olyan rész, ahol nincs mágneses tér. Úgynéz ki, hogy e körül lebeg az aludarab. Lehetséges, hogyha nem lenne ez a fordított mágneses tér, akkor egyszerűen kilökné az aludarabot a tekercs? Hiszen, az aludarabban keletkező örvényáram okozta mágneses tér ellene hat az őt létrehozó mágneses térnek. A fordított egy menet meg visszanyomja az aludarabot. Valahol beáll egy egyensúly.
(#) _BiG_ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Idézet:
„Hiszen, az aludarabban keletkező örvényáram okozta mágneses tér ellene hat az őt létrehozó mágneses térnek.”

Pont ezért leesne. De mivel van egy ellentétes menet, így nem tudja teljesen kikompenzálni és érvényesül egy vonzóerő - vagy taszító - felfele.
(#) elektrorudi válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Szerintem nem az ellentétes menet a magyarázat, hanem a tekercs kúp alakja. Az alsó részében nagyobb a térerő (a kúp tengelyvonalában), ami felfelé taszítja a testet, mint felül. Ezért áll be az egyensúly.
(#) kérdező válasza lgyk hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Érdekes, ez is valami újrafeltalált dolog. Talán annyi előnye van, hogy évekig eláll, és szükség esetén bármikor beüzemelhető.
(#) kérdező hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Pont kedvenc villanymozdonyomról készült elég szerencsétlen videót néztem, és elég érdekes, dologra bukkantam. Szerintem hülyeség, mert semmi köze a fázistényezőnek a feszültséghez. 3:00-tól van.
Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Van, mert ha nem egységnyi akkor meddő képződik, ami hasznos munkát nem végez. Viszont a valós, wattos teljesítményigény adott. Tehát az P = U * I * cosφ -t csökkenti a cosφ, mert nem 1, akkor ugyanahhoz a valós teljesítményhez, ennek megvalósításához növelni kell az U-t.
Következő: »»   105 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem