Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 85
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
nézzenek oda kihúztam az erősítőből a hangfal vezetéket vissza kötöttem már meg egyformán szól az lehetséges hogy kontakt hibás az erősítő hangfal foglalata utána nézek és jelzek a fent álla hiba köszönök minden segítséget további szép napot minden jót.
(#) reloop válasza Jani 2013 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Épp az érintkezésekről akartam írni, mert nem egy mai darab. A beállítások 4. és 5. pontjaival tudsz boldogulni?
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
a 4 pontot értem 10perc után 1mv a két pont között de az 5 pont nem tiszta
(#) reloop válasza Jani 2013 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ezt a jelzett egyik oldali melegedés miatt vetettem fel. Elképzelhető, hogy ott egy picit magas a nyugalmi áram.
A 4. pontban (Clamp/tartóáram) beállítás alatt a nyugalmi teljesen le volt tekerve. A következő lépésben ezt kell VR601, 602-vel kb. 40mV-ra felhúzni. Egyelőre elég egy próbamérés a melegedős oldalon, ha jóval 40mV felett jársz, akkor ajánlom az egész procedúrát végrehajtani.
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
A VR601 VR602 vel beállítottam 1mv-ot a TP601-TP603-ra és a TP602 TP604-re akkor az jó úgy? vagy ezt emeljem 40mv-ig?
(#) reloop válasza Jani 2013 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ha gondosan átnézed a táblázatot és az iménti hozzászólásomat rájössz, hogy lenne rajta finomítani való.
Amennyiben egész-egész alacsony hangerőnél nem tűnik fel a keresztezési torzítás kásás hangja, akkor hagyd így ebben az állapotban!
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Rendben átnézem és kitalálom kösz mindent! jó éjszakát!
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Üdv! ha jól néztem nyugalmi állapotban 1mv-nak kell lennie letekerve a TP601 és a TP603,TP602 és TP604 pont között ha ez így van akkor állítom 40mv-ra körülbelül ezeket a pontokat?
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
beállítottam 40mv és így a meghajtó feszek is egyeznek a rajzzal köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Jani 2013 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Szívesen! A melegedés elfogadható értékű lett?
(#) Jani 2013 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Igen elfogatható.Üdv!
(#) gyuszo hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
A készülék kapcsolási rajza a Sztereó rádiók szervizkönyve III. kötetében található. Az erősítő rajza a 87. oldalon található. A kapcsoláson látható, hogy a germánium tranzisztorok milyen szilícium tranzisztorral helyettesíthető. BC109, BC182, BC301,BC439 és a végtranzisztor lehet BD242. Természetesen más típus a BC109 helyett oda is BC182 és a BC301, BC439 helyett is tehető be BD137, BD138 meghajtó tranzisztor. Ezeket és a panelen levő elektrolit kondenzátorokat kicserélve más megítélést kap a készülék.
Az URH modul is könnyen hangolható a CCIR sávra :
A forgókondenzátorral párhuzamosan kapcsolt kerámiakondenzátorokat kell kiforrasztani ás az antennakörben levő csatolókondenzátor értékét meg kell felezni.
Eztán csak egy kis hangolás marad ( oszcillátor és modulátor ), hogy beálljon a 88-108 MHz tartomány
(#) Frankye válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Ez jó, és értékes információ, de mi a kérdés?
(#) gyuszo válasza Frankye hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményed arról, hogy a végfok tranzisztorokat ( BD242 ) el lehetne-e helyezni mind a 4-et a hangszóró csatlakozó és a DIN 5 polusú bemenet közé. Elég-e a hátlap hűtése, vagy szükséges-e egy kiegészítő hűtőborda is ?
(#) gyuszo hozzászólása Márc 28, 2014 / 1
 
A kapcsolási rajz.
(#) smithy hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, remélem jó helyre írok

Van egy Aiwa xa008-as erősítőm. A probléma az, hogy nem szól az egyik oldala, illetve van amikor szól van amikor nem, az estek többségében sajnos nem. A jelenség azóta kezdődött mióta ki lett cserélve a potméter mert hangerőállításkor recsegett. A potméter meghibásodása, esetleg helytelen cseréje okozhatja ezt a problémát?
Kis segítséget szeretnék kérni, hogyan álljak neki a probléma felgöngyölítésének esetlegesen a javításnak? Minimális elektronikai ismeretekkel rendelkezem

Szívesen veszek minden segítséget, előre is köszönöm mindenkinek!
(#) steelbird válasza smithy hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Hello!
Nézd át a forrasztásaidat, lehet, hogy azzal meg is oldódott a gondod.
Lehet, akár egy fóliaszakadás a poti lábai körül, stb...
Nagyítóval nézd át a panelt. Előtte viszont mosd le tiszta alkohollal (pl. denaturált szesz, izopropil alkohol, stb...), hogy jól látható legyen minden.
A forrasztóónból kifolyó gyanta egy sötét trutyit képez a forrasztások körül, azt le kell mosni a vizsgálódás előtt.
(#) Gardener89 hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Hello.
Van egy Metz Mecasound Ax4960-as erősítőm és nem boldogulok a problémájával
A hibajelenség a következő:a jobb csatorna halkan szól, a magas hangok úgy 1/4 hangerővel, a mélyek teljesen hiányoznak. Néha mintha pattogna vagy sercegne ez a csatorna. Átnéztem, fizikai jelei nincsenek a hibának, gondolok itt elégett ellenállásra és púpos kifolyt kondira. Semmi nem melegedik benne a kelleténél jobban és megfelelő terheléssel volt használva. A hiba megjelenéséig még csak a burkolat se volt levéve szóval ötletem sincs. Az egyik képen látszik a kivezérlés szintjén is a hiba mértéke. Előre is köszönöm a segítségeteket
(#) reloop válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 / 1
 
Szia! A jel útjában lévő kondenzátor nem púposodik, csak egyszerűen kiszárad és tört részére esik a kapacitása. Épp ilyen jelenséget produkál.
Mi a kézenfekvő számodra: komplett átkondizni, vagy levadászni a hibásat?
(#) Gardener89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Nos először is a hibásat szeretném megtalálni mivel így szakdolgozat készítés közben szeretek zenét hallgatni, de a teljes kondiflotta cserére csak a kötelezettségek letudása után lesz idő, de szívesen meghallgatom annak is a módját
(#) reloop válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 / 1
 
Adj 50Hz-et az aktuálisan használt bemenetre (például hangkártyáról) és a forrasztási oldalon szisztematikusan minden kondira köss rá egy párhuzamos próbakondit. Ennek praktikus kialakítása két szembe kötött kb. 47µF 63V-os elkó, hogy a polaritással ne kelljen foglalkozni. Célszerű mérőcsúcsokat használni.
Ha átlátod a kapcsolást a NYÁK-on, akkor elég a jel útját "végigtapogatni" a bevitt brumm hangja máris mutatja hol alakult ki felüláteresztő szűrés.
A kapcsolók érintkezési hibája amúgy kizárható, nincs recsegés?
(#) Gardener89 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Amíg működött rendesen, nem tapasztaltam recsegést. Ez a kondikiszáradós hiba milyen gyorsan alakul ki? Úgy értem a hibás csatorna kb. egy hét alatt romlott le, először csak halkult, aztán egy-két ilyen recsegés után lassan meg már szinte nem is szólt. Egyébként meg fogom próbálni amit javasoltál
(#) reloop válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
A folyamat gyorsaságáról nincs tapasztalatom. A sercegés és a mélyátvitel apadása határozottan az általam leírt hibára a utal.
(#) lukacsp válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
20-nál nincs több elko ebben a gépben a jelútban, ezért azt javaslom cseréld ki az összeset. Egy óránál többet nem vesz igénybe a műtét, és mivel viszonylag korosabb erősítőről van szó, ki tudja mikor adja fel a következő kondi...
(#) Gardener89 válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Első lépésként elkezdtem kicserélni a hibás csatorna kondijait és egy próba alkalmával véletlenül a mono kapcsolót is átbillentettem. Ekkor mindkét oldal ugyanolyan hangerővel szólalt meg..Arra gondoltam hogy a bemenet környékén kell a hibát keresni, de mivel annyira nem vagyok jártas erősítők terén, így ez el fog tartani egy darabig.
(#) reloop válasza Gardener89 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Ezek szerint a mono kapcsoló előtt kell a hibát keresni.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Egy tipp nézd meg az R 251 pozició számú ellenállást illetve a másik csatorna hasonló pozicióban lévő ellenállását, nem szakadt e vagy más. Nekem pár éve ez volt hibás, meg a jobb oldali IC. Azóta tökéletesen megy.

IMG_1034.JPG
    
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Akkor a végfokod biztosan nem hibás, potméter gondok , vagy valami érintkezési hiban tört szakadt kábel.
Minden bemeneti opcióban produkálja a hibát?
Igy néz ki, kibontva a bemeneti panel.

IMG_1031.JPG
    
(#) Gardener89 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Így van, minden bemeneten ugyanezt produkálja, de amint a mono kapcsolót lebillentem egyből életre kel a jobb oldal is, persze valamivel halkabban szól, de a bal oldal is. Gondolom a jelosztás miatt. De én is egyre jobban gyanakszom a bemenetekre. Amint lesz időm megnézem az említett ellenállást de a szemrevételezésnél nem láttam semmit.
(#) Gardener89 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Csak evett a kíváncsiság és megnéztem az említett ellenállásokat és azokkal minden rendben. Azt hiszem folytatom majd a kondicseréket és reménykedem hogy csak ennyi a baja. Mondjuk az engem is megnyugtatott hogy monoban szól mindkét oldal rendesen.
Következő: »»   45 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem