Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   179 / 244
(#) bencikusz válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Szia!
Megkérdezhetem, hogy milyen processzort használsz ?
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
2db. 400/800 W-os, 100dB-es topot hajt az egyik végfok, a másik pedig 4 db 600/1200 W-os, 100 dB-es mélyet.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok! Én T-amp e800-al hajtok 4db beyma/ celestion topládát. Szerintem becsületesen teszi a dolgát,szép tiszta a hang teljes kivezérlésen is. Annyi hozzátartozik a dologhoz hogy a puffer elkókat kicseréltem 15000µF -osakra,bár ez inkább a mély tartományban lehet előny.Egyébként rockzenekarok hangosítására használom.
(#) bajtaig válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Ezt.
Használtan vettem kifutott tipus, de itt vannak az aktuális modellek!
(#) bajtaig válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Itt megnézheted mennyibe fáj, csak magyar áfá-val számolj!
(#) bencikusz válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Köszönöm!
Megnézem ezeket is.
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Epitett ladaim vannak, amiben a melykozep ilyen es az elozo hozzaszolasomban linkeltem a magasat is. Ez a melykozep olyan 350w rmst birnak ki, de viszont a magas azert eleg eros. A keresztezesi frekvencia olyan 2-2.5khz kozott van. Ebben a hozzaszolasomban csatoltam is kepet hogyan neznek ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Értem. Van rá mód, hogy csökkentsd a magasnak az "érzékenységét" ha bántóan süvít.
Most arról volt szó, hogy nagyobb végfokot akarsz venni , mint amennyit elbír a hangszóró.
Nos ez lehetséges, de könnyen megszaladhat a kezed a buli hevében, és máris repültek a hangszórók. Ameddig ésszel hajtod őket, (vagy beállítasz max jelszintet DSP-vel) addig nincs gond.
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Az érzékenységet amiatt hoztam fel témába, mert ha ugyanannyival meghajtom a mélyet és a topot, akkor nem-e alakulna ki az hogy "elfogy" a mély. Különösebben nem fogtam vissza a magassat, hanem tettem be egy izzót sorosan, amivel van párhuzamosan egy ellenállás (ezzel játszadoztam, hogy kijöjjön a megfelelő érték). Mivel most is csak a t.amp ta2400asom van emiatt alkalom adtán ezzel hajtom a 2 topot. Emiatt vettem egy compressor/limitert (behringer mdx1600), hogy nehogy túlhajtsam a topokat, észre is szoktam venni hogy buli mikor indul jobban befele, akkor már a limiter dolgozik.(Ugyvagyok hogy megszokom a hangerőt és meg tennék rá.) Most abban maradok, hogy azt az erősítőt veszem meg améket könnyebben be tudom szerezni. ta1050-st csak thomannrol tudok, ott meg +20 euro a postaköltség, de ta2400-ast lehet tudok venni használtan. Köszönöm a segítségeket, ha lesz valami fejlemény akkor még írok.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy egy picit elvág a témátől, de ezzel kapcsolatos a problémám.
Az iskolánkban adott két terem, az egyik a Stúdió, vele szemben egy terem, amit a stúdió videókért felelős csapata használ, amolyan szümetben bent tartózkodásra, és videófelvételek készítésére. Valahányszor jó minőségű hangot is kellett rögzíteni, akkor a földön a Stúdióba mentek át a kábelek, 2-4 XLR és néha, élő közvetítésnél, koaxon videójel. A baj az volt, hogy csak délután lehetett, amikor már nem járkáltak ott, és néhányszor mi is belebotlottunk a dolgokba. Kitaláltuk, hogy csinálunk egy feladó táblát minkét terembe, azok pedig fixen lennének kikábelezve, a plafonon kábelcsatornában. Átjönne 2 mikijel, 2 videójel, átmenne esetleg kapcsolt 230, és egy egy irányú kommunikátor a dolgok közlésére. Az enegdélyeket megkaptuk, és elkezdtük az anyagok összeírását, beszerzését. Ott akadtam el, hogy az XLR miki kábel alapvetően drága, főleg, hogy a táv ~25M, 2 csatorna kellene, és mindezt egy két támogatóval, de saját zsebből kell állnunk. Az ilyen, vagy az ilyen kábel is megfelelne a mikrofon jelének átvitelére? Vagy esetleg hol lehet olcsón beszerezni valami gyengébb minőségű xlr kábelt? A segítséget előre is köszönöm a Stúdió nevében is.
Üdv.
(#) Nagy Tamás válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
(#) mikrokapcsolo válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Oh, köszi, az a 160/m egész jó ár. A 0,12mm2-en nincs nagy veszteség 20m-en?
(#) Szabi1 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Szia! Azt ajánlom vegyél mikorfonkábelt méterre, és külön coax, meg XLR aljzatokat, az egészet szereld bele egy bármilyen elektromos bakácsboltban kapható műanyag dobozba. És olcsóbban megjárod, és a kinézete is jó lesz.
(#) mikrokapcsolo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
A terv ez, mivel elektronikai iskola, (Mechatronikai Szki.) nyilvánvaló volt számunkra, hogy mi csinálunk mindent, a dobozt is majd. A kérdéses dolog a megfelelő vezeték és ára volt.
(#) Szabi1 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Az volna vagány ha valami nemtudom milyen processzorral digitális snake rendszert építenétek ki és csak 1 darab ethernet kábel kellene, csak nem tudomom hogy mennyire kivitelezhető.
(#) Nagy Tamás válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Én már dugtam össze két 10m-es miki kábelt, és simán működött a dolog. (klubkoncert)
Ha lesz is veszteség nem hiszem hogy ne lehetne utána menni erősítéssel . Icipict talán a zaj is megnövekedhet, dehát jelen esetben szerintem ez sem nagy probléma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) ozpecs válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Hangosításnál sok esetben akár 30-60m mikrofonkábelt is használunk nem szokott probléma lenni vele.
(#) GuGab hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Üdv.

Olvastam egy kicsit, de nem találtam megoldást, bocsi ha már van ilyen téma csak én voltam a béna...

Adott egy keverőerősítő (VoiceKraft AM8500), bekapcsoláskor minden led világít rajta.
Hogy szól-e azt nem tudom, mert nem merjük kipróbálni

Valakinek valami építő jellegű ötlete a hiba megoldására? (Igazán jó néven vennénk, ha megoldódna, mert egy hét múlva koncert és érdekes lesz így kihangosítani az éneket.)

Köszi előre is a válaszokat. /reklám:/ A Medve Bőre zenekar
(#) lukacsp válasza GuGab hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Tipikusan elment a fél táp. Általában +-12V tápot kapnak a keverők. Ha valamelyik oldal, tipikusan a -12V feladja, az összes műveleti erősítő kimenete kiakad a másik tápoldalra. Nézd meg a tápegységet legelőször is!
(#) GuGab válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszi a választ!
Annyi a fejlemeény az ügyben, hogy pihentettem eddig (elmentünk próba helyett kocsmázni), és most simán működik.
Még így is nézzek rá a tápra?
(#) lukacsp válasza GuGab hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Nem ártana ránézni azért, nehogy az legyen, hogy megmelegszik és akkor feladja. Szerintem hagyd bekapcsolva egy ideig, hátha előjön a hiba. Koncert közben nem lenne szerencsés.
(#) V.Cs. válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Létezik ilyen, DigiSnake néven. De van optikai ADAT néven, azon 8 csatorna megy át egy szálon.
(én ezt használom, eddig 35 méterre próbáltam - ment)
És esély sincs a földhurokra!
(#) andras99 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Ez meg ez megéri? Vagy ennyiért jobbat lehetne építeni Eminence-ből? Mindenképpen rücsis festést szeretnék, még nem dolgoztam ilyennel de hallottam rücsi spray-ről is.
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Eminence-ből lehet nagyon jókat építeni.
Kérdés, hogy hova szeretnéd ezeket használni ?
Az kecsegtető, hogy rétegelt lemezből van. Érdemes lenne legalább meghallgatni, hogy hogyan szól.
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, mivel teljesen amatőr vagyok a témában.
Egy kb. 100-120 nm-es termet (magyarul kocsmát) szeretnék hangosítani (napközben rádió, esténként erősebb).
Nem kell disco hangerő meg szuper hangzás, de szépen szóljon halkan is, de bírja a nagyobb megterhelést is (mély, magas). A keret 200 e. ft.
Laikusként 4db Wharfedale titan 8 passzív-ot néztem ki, és kellene hozzá 4 csatornás rádiós erősítő.
Mi a véleményetek, erős-gyenge? Esetleg más megoldás? Minden javaslat érdekel:
Köszönöm!
(#) vipera1997 válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szerintem 2 top 2 sub és ha rádió akkor tuner, egy kis keverő és 2db végfok.
(#) bencikusz válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Leírom az én elgondolásomat. Ez csak egy javaslat, más kolléga véleményét is kérd ki
Szubot, én is mindenképpen javallanék. Ahhoz ,hogy legyen mély hang a rendszeredben muszáj .hogy nagyobb felületű hangszóró is dolgozzon a rendszeredben.
Amit kinéztél hangsugárzó az feltehetően jó. Ha van rá lehetőség, akkor használj 4 darab topot, így elérhető, hogy mindenhol hallható legyen a zene. A szubot(vagy szubokat) én mindenképpen az egyik sarokba tenném, így maximalizálható a hangnyomása. A topokat és a szubokat mindenképpen külön végfokról hajtsd és aktív crossovert használj. Egy kis keverő is szükséges lesz, hogy ne kelljen folyton átdugdosni a drótokat. A keverőbe mehet bele a tuner (rádió) valamint az esetleges más műsorforrás.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv.b
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Nem szeretnék szubokat, nem kell, hogy "hupogjon", de egy stabil, erőteljes mély legyen. A 4db Titan 8-as a négy sarokba ehez kevés? Az ajánlott renszert köszi, de max. erősítő. Hat pincércsaj fogja kezelni, akik (hozzám hasonlóan) technikailag nem igazán túlképzettek...
Most 4db Apart Mask 6-os szól:

http://soundinduction.co.uk/apart-mask6-150w-at-8w-loudspeakers-pair.html

egy WHD AMP 550/100V erősítővel:

http://www.ela-online-shop.de/mischverstaerker/mehrkanal-mischverst...n.html

A hangjuk gyötrelem, bár a leírásokat olvasva nem értem hogy miért.
(#) vipera1997 válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Valószínűleg a 100V-os rész kavar be ebbe a dologba!
(#) bencikusz válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
8"-es hangszórókkal nem valószínű, hogy erőteljes mély hangokat el tudsz érni. Ahhoz kicsi a membrán felület. Az átviteli frekvencia is csak 70Hz től indul. Egy szub nem "hupog"...
A négy sarokba tevést ésszel kell csinálni, mert simán ki tudják oltani egymást a hanghullámok.
Következő: »»   179 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem