Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Karakteres LCD-k meghajtása, vezérlése
Lapozás: OK   5 / 17
(#) icserny válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Idézet:
„egy darabot rendelni mindig drága.”
Miért volna az?
(#) kameleon2 válasza icserny hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszönöm a segítségeket!
(#) Georgee hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Akadt egy kis problémám az LCD-vel kapcsolatban. Parancs módban nem hajlandó törölni az LCD tartalmát, ilyenkor mi lehet a hiba? Próbáltam a cikkek közt leírt kapcsolással is (DIP kapcsoló) illetve PC LPT portról is, de nem reagál a törlés parancsra, minden más parancsot és adatot viszont szépen fogad. R/W lábat a testre kötöttem. Valakinek esetleg ötlet?
(#) icserny válasza Georgee hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Írd tele szóközzel! Az is törli a képernyőt...
(#) Georgee válasza icserny hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Gondolkoztam azon is, de ha mondjuk kihasználom a 2*16 karaktert, akkor is szóközzel töröljem le az egészet?
(#) Medve válasza Georgee hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Hello, a törlés parancs végrehajtásához 40-szer annyi idő kell, mint a többihez. Nem ott van a hiba?
(#) Georgee válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2011 1 /
 
tisztába vagyok vele de gondolom nem 5 másodperc a késleltetés. parancsban kiadtam 00000001 és vártam 5 másodpercet Enable H szinten, és nem reagál rá
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Az LCD az Enable lefutó éle után kezdi feldolgozni az adatot/parancsot.
(#) Sick-Bastard hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ami ezen a NewbieHack.com-on található kód az LCD-hez az működik e az RC 2002 A-E kijelzővel is vagy valamit módosítani kéne benne? Ha igen, akkor mit?

SB
(#) plutoka hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Üdv!
Egy jó ideje szivok ezért segitségetek szeretném kérni egy 4x20-as LCD-vel kapocslatosan.
HD44780-as chippel van szerelve és 16 pines lába van a csatl-nak.
Nos kézzel szeretném meghajtani elég lenne annyi hogy csak kiir egy pár karaktert, de arra sem tudtam rávenni.
Kontraszt állitása 4,7k-s potival frankón megy.
1-es 16-os láb földre lett téve (egyik a háttérbilágitás másik a kijelzőé)
2-es 15-ös láb +5V-ra téve (egyik a háttérbilágitás másik a kijelzőé)
4-es láb RS és 5-es láb RW földre téve
6-láb EN (kapcsolóval +5V-ra tesz ha nyomva van tápról)
7-10 láb földre húzva (D0-D3)
11-14-es láb dip kapcsolóval +5V-ot ad a rendszernek a tápról (D4-D7)

Nos tápot ráteszem megjelennek az inicalizáló sorok.
Dipet bármire kapcsolom utána 6-os lábon EN-el nyugtázom semmi sem történik.

Vanm esetleg valakinek egy sorrendje hogy mit ronthattam el? Vagy a bekötés nem tettszhet a rendszernek?
Köszönöm előre is segitségetek.
(#) proba válasza plutoka hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
Ennek a kijelzőnek elég bonyolult init része van. Ha jól emlékszem talán a 6-7. beírás után hajlandó érdemben foglalkozni veled.Először el kell neki magyarázni ,hogy 4 biten birizgálod ,aztán hogy milyen kiírandó formátumot akarsz, utána talán hogy hova ,majd jöhetnek a karakterek.(ráadásul azokat is két félből összerakva.) .Ráadásul a magyarázkodáshoz az RS lábat is használnod kell,tehát a folyamatos földre kötés biztosan nem jó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2013
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
A karakteres (HD44780 kompatibilis) modulok adatvonala DB0..DB7 kétirányú, pl. a Busy Flag olvasásakor ezt ki is használjuk. A kérdésem az, hogy ha mikrokontrollerrel összekötöm és véletlenül hibázok, azaz a kontroller és az LCD adatvonala is kimenet lesz, ez okoz problémát, vagy van a LCD kijelzőkben védőellenállás? Úgy látom, közvetlenül szokták hajtani, nem szokás ellenállásokat tenni a kontroller és LCD adatvezetékei közé.
(#) ktamas66 válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Ha megfigyeled sok vezérlés nem is olvas az LCD-ről (R/W lába GND-re van kötve), a Busy-t nem olvassák, hanem nagyobb végrehajtási időt hagynak, így egy lábat elspórolnak, az LCD adatvonalai pedig mindig bemenetek.
(#) proba válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Talán ha az R/W láb polaritását elkötöd, ami a legtöbb esetben egy darab drót.( kis ideig kibírja ha szerencséd van.)
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Nem fog menni, mert mielött bármit is ki tudsz irni a displayre, azt megfelelö üzemmodba kell kapcsolni. (Egy sereg adat bekülése az R/S meg az EN jelek segitségével).
Ha ez sikerül akkor utánna azt is el kell intézni, hogy hova kerüljön a DATA bemeneteken bállitott kode (a kurzort elöbb megfelelö helyre kell mozgatni.).

Szoval ilyen primitiv modon nem igen tudsz a displayre valamit felirni.
El kéne olvasnod a display leirását.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Bocs ez inkább izenahogyishivnak lett szánva.
(#) izenahogyishivnak válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Köszi! Végül úgy döntöttem, hogy egy jumperrel GND-re kötöm az RW-t, nem fogom olvasni, csak írni az LCD-t, de ha esetleg mégis később meggondolnám magam, akkor jumper másik állásában az RW elérhető marad.
(#) Massawa válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Egyszerübb talán, ha keresel egy kész szubrutin könyvtárat ( van egy csomo AVR-LCD ). Ezek megoldják a háttér kommunikáciot, neked meg csak a tartalomrol kell gondoskodnod.
(#) benjami hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Frissült az általam írt LCD driver, több új lehetőség is került bele: karakteres LCD driver
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) lalca hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Sziasztok! Hátha valaki hasznát veszi.
Kijelző vezérlés 5 pinnel (pl. PIC12F675).
És "Ha már lúd,legyen kövér!" , 3 pinnel.
Természetesen, mindkét kapcsolás tesztelve.
ÚHH, most látom rosszul rajzoltam,a C1 az RS lábon van! Bocs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2014
(#) elektros90 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy pár kínai 16x2 karakteres LCD kijelzőm, amit nemsikerül életrekelteni.
Próbálkoztam már mindennel, de most már megpróbáltam arduinoval, példakóddal. Mindent úgy kötöttem be, ahogy le van írva. A V0-ra egy zenert kötöttem nyitóirányban egy ellenállással sorban. Valami 0,8V esik a diódán, ez van a V0 ra vezetve.
Ezt csinálja
Látszik, hogy valamit csinál. Elméletileg szöveget kellene csúsztatnia.
Rosz lenne a kijelző?
(#) Bakman válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Zener diódát záróirányban szokás használni. Itt egy kép, hogyan kell a V0 lábat mehgajtani. Bővebben: Link Harmadik láb.
(#) elektros90 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Így van.
Be volt kötve potméterrel is. Annyi változott, hogy állandóan voltak kockák, vagy csak néha, mint a videón.
(#) icserny válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Az LCD panel hátulját le tudnád fényképezni?
(#) elektros90 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Tessék.
(#) proba válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Vss-V0 1kohm-mal összekötve nekem jól olvasható képet ad egy hasonló. itt kb 0.37V ot mérek. Ut=4.15V.
(#) icserny válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Annyiban megnyugtató a dolog, hogy nem 3,3 V-os modult hajtasz (mert az U3 IC nincs beültetve. Egy ~10 kOhmos potméterrel türelmesen tekergetve szerintem működnie kell.
(#) elektros90 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Holnap megpróbálom. Eredetileg az Attila féle pic-es panelmérőhöz akartam, de abban sem működött nekem, csak ugyanígy. Azthittem, hogy a PIC hibás, vagy a komunikáció nincs meg, de végigvillogattam a portokat meg kisípoltattam és jó volt.
Egyébként a kockákból kimaradnak néha vonalak.
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Ha nincs 10K, akkor jó kisebb/nagyobb is?
(#) Bakman válasza elektros90 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Igen.
Következő: »»   5 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem