Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   325 / 489
(#) Hp41C válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Az LM2941 környékén elkötés, rossz forrasztás, zárlat (pl. 2 láb és a föld között), nem megfelelő a potenciométer bekötése, hiányzik az LM2941 kimenetéről a 22µF kondenzátor. Végső soron hibás lehet az LM2941. Nem MIC2941A van benne, az fordított logikájú vezérlő jellel bír?
(#) patexati válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Szia! Először kösd le a tekercset és juss el addig,hogy távirányítóval be és ki lehessen kapcsolni akkor biztos,hogy működik a pic.Utána ha ez megy akkor kösd rá a tekercset.Az normális ha melegszik a fet és persze a diódák is melegedhetnek de ha ez erős akkor nagy a kitöltés,kevés a menet,túl vastag a huzal,esetleg zárlat van . Ezért jó olyan bázis melyet lehet pc soros vagy usb (16f886 bázis 18f2550-el képes usb adatátvitelre) mert ott lehet állítani a kitöltési tényezőt és a tekercshez lehet igazítani az optimális értékű beállítást.Forrasztási maradványokat mosd le a nyákról,ellenőrizd nincs e zárlat maratási hiba illetve forrasztási hiba.pic nélkül egy 10K ellenálláson keresztül le lehet a fetet és az LM2941-et ellenőrizni magas és alacsony jelszintet adva (fetnél a gate-re,LM2941 esetén a 2-es on/off lábat vezérelve) a működést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) KKobra hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Feltettem a 16F886-os hibrid rotort egy HDD motorra. A motort egy LB11880-as IC vel Indítottam el
a rotor nélkül pörög rendesen ha rajta a rotor akkor 12V-al kb 1500 a fordulata. A rotor energia ellátását Wireles Power lesz hivatott biztosítani. De itt van egy kis gondom!
Ha bekapcsolom a wireles Powert akkor a rotoron a szekunder tekercsel egy-vonalban lévő LED világít (kis fényerővel). Még nincsen rákötve a feszültség a rotorra.
Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Az intenzív "Wireless Power" -nek van egy mellékhatása: A rotor áramkörében levő hurkokban is tud kellemetlen nagyságú zavarfeszültséget indukálni. Pl. emiatt nem ajánlatos a zárt káratykörvonal meghagyása a rotor panelen.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Így elég biztatónak tűnik.Mérted,hogy mekkora a feszültség az izzón?Én jártam úgy,hogy az izzó szépen világított a16F886-os tápja viszont egyenirányitóstól Zenner-estül kondenzátorostól megsült.Mert 28V-ot pumpált a szekunder kör.
(#) tibapu hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Bocsi.
Egy oldallal levoltam maradva.
(#) tibapu hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Tisztelt forumozók!
Tudna valaki segíteni a 64 Ledes [Nem Kly-féle] propeller felprogramozásában?Az MPlab nem fordítja.Valamit nem pipáltam ki vagy,valamit kipipáltam amit nem kellett volna?Vagy még hiányzik valami?Tud valaki okosat,hogy merre induljak?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Egy újabb példe arra, amit a (...) Microchp elkövetett a felhasználókkal. A sok éve közölt h állományokat az utóbbi időkban átírták....
Pl. A BORV_27 helyett BORV27 lett. Kinek jó ez? Ha mégis újradefiniálták egy
  1. #define BORV_27 BORV27
miért nem futotta?

  1. ////--------------------------Device Configuration------------------------
  2. _FOSC(CSW_FSCM_OFF & HS2_PLL8);
  3. _FWDT(WDT_OFF & WDTPSA_512 & WDTPSB_2);
  4. _FBORPOR(PBOR_ON & BORV27 & PWRT_64 & MCLR_EN & PWMxL_ACT_LO);
  5. _FBS(NO_BOOT_RAM & NO_BOOT_EEPROM & NO_BOOT_CODE & WR_PROTECT_BOOT_OFF);
  6. _FSS(NO_SEC_RAM & NO_SEC_EEPROM & NO_SEC_CODE & WR_PROT_SEC_OFF);
  7. _FGS(GSS_OFF);
  8. ////----------------------------------------------------------------------


A Debug módot állítsd át Release -re.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm.A Debug átállítva Release-re és BORV_27 is eltünt a hiba jegyzékböl.A CODE_PORT_OFF-ot is töröljem?Vagy elég ha átmásolom a Device Configuration-t.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A konfigurációs részt az előbbi hozzászólásba beszúrtra cserélve nálam lefordul hibátlanul. Figyelmeztetés lesz benne sok.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Elképzelhető,hogy a gépem igencsak régi.Most három hétig nemhasználtam és csak uj telepítéssel tudtam éltet verni bele.Az MPlab-ot is a régi 8.30-ast telepitettem.Neked melyik verzió fut?Mit javasolsz milyen programot telepítsek a régi úgyis törlödött tehát kezdem elölröl.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
MpLab 8.90 és C30 3.31 fordította nálam. Inkább valami beállítás lesz. Project / Build Options / Project lapot néz át: Include directories, stb
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Szia!
Ujra próbáltam az MPlab 8.90-essel és a C30 3.31-et is telepitettem és sajnos ugyanott tartok mint délelőtt.Viszont még nemrontottam el semmit hiszen a régi programokat leforditja.Nagyon megköszönném ha segítenél átállítani ehhez a dsPIC30F6015-höz.Már csak ez hiányzik.

DSC01292.JPG
    
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ha a régit lefordítja, akkor hol is van a probléma. Használd a régi megoldást. Évekkel ezelőtt, mikor megépítettem a régit le tudtam fordítani. Most, hogy rákérdeztél, nem fordult le...
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Most hogy már össze van állítva a teljes rendszer és élesben is indítottam. Ha a 12V 21W-os égő volt a rendszeren 10V-nál több feszt mértem az izzó lábain.
De az asztalon ha a primer szekunder tekecs távolsága 1mm körül volt akkor primer 12V nál a szekunder is megközelítőleg 12V miközben az izzó teljes fénnyél világított. Most hogy már a szekunde tekercs nyákbol van és Kb 3 -4mm a távolság igy 10V persze növelhetném a primer feszt de nem látom szükségét.
Hogyan jött ki neked 28V szekunder oldalon ?? mennyi volt a bemenő feszültség?
Én addig nem rakom össze a 64 ledes rotort míg Hdd motor és Wireles Power meghajtás élesben nem vizsgázik jelesre 16F886 rotorral
De mivel a windows 8-at ujra kellett telepítsem most azzal küzdök hogy nem tudom Feltenni a NET-framework 3.5 (A régire feltettem annó) igy nem fut sok programom többek között PIC-et sem tudom ellenőrizni illetve programozni. De le fogom győzni!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Hát ez az.A régi program a 16F628-as Bázis program volt.Szerintem a dsPIC30F6015-höz más beállítás szükséges az MPlab-on.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Igazad van a NET rendszer még hiányzik.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Szia! Érdeklődve figyelemmel kísérem a Wireless Power kísérleteidet! Ha stabilan üzemszerűen sikerül a megoldás akkor a dsPIC órád könnyen fog működni mert abban egy DC/DC konverter működik mely stabil feszültséget hoz létre ha megvan a megfelelő teljesítmény az átvitelen. 886 rotor esetén arra figyelj nehogy a zenerrel fogd a feszültséget mert akkor az hamar megsül. Ennél a táplálásnál valójában nem is kell a zener. A nyák mit én terveztem a dsPic órához az biztosan tökéletesen fog működni ha a megfelelő teljesítményű "nyers" tápot biztosítod a kis kör alakú nyáknak mely a rotort táplálja! Sajnos én nem igen érek rá idő hiányban szenvedek de én is régóta szeretnék egy wireless tápot összehozni ami bírja is az akár több éves üzemszerű használatot! Sok sikert hozzá! (Arra figyelj,hogy ez a táp elég erős és egyből éget ha van kis bibi. A rotor ás a táp közé ajánlott árnyékoló lemez mely a rotorral együtt forog így nem zavar be a táp a rotoron)
(#) tibapu hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a sok építő hozzászólást.Sikerült leforditani a 64 led-es [Nem Kly-féle]propellerhez a programot.Viszont most a programozó talált valami hibát.Ez veszélyes vagy figyelmen kivül hagyható?Mert látszólag feltelepíti a programot.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Szia
Amivel most kísérletezem pillanatnyilag az egy kétoldalas nyák két oldal egy egy menet nyákból
Igy az átvitel gyengébb mint a képen amit feltettem mert ott ónnal megnöveltem a keresztmetszetet a 12V 21w-os izzó kicsit sápadtan világít mert csak 10v megy át pillanatnyilag 1,2A az áramfelvétel az izzó 1,6A vesz fel teljes fénnyel
Most ugye nincs táp külön a 16F886 hibrid rotoron van a táp. Az árnyékoló lemez jó ötletnek tűnik más kérdés mennyire fog melegedni vagy bezavarni az átvitelbe.
Volt egy próba úgy is hogy a nyák nem lett maratva csak a szélén leválasztva 1mm .
Ez nagyon nem volt jó hamar nagyon meleg lett a felület A hátfalba beleragasztottam 55mm átmérőben 3menetet 1,5mm-es huzalból igy kéz-melegek a fetek a kondik jó melegek 45 fok kb
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
A konfigurációs részhez add hozzá:
  1. _FICD(0xffff);
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
Az MPlab-nál,vagy a programozónál?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
A forrásba. (MpLab -ba)
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia!
Bocs a buta kérdésért,de google-val lefordítattam a sárga mezőben levő üzenetet és ott hivatkozik a programozó jobbra fent lévő beállításokra. Hozzáadtam és sajnos maradt minden a régiben.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Feltehetőleg elkerülte a figyelmedet ez a hozzászólásom. Itt már 6 konfigurációs szó van megadva, ehhez kell még az FICD. Így már az összes (mind a 7) konfigurációs szó szerepel majd a hex -ben, a programozó nem fog értetlenkedni...
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia!
Igen,valóban elkerülte a figyelmemet.Vagyis nem figyeltem jól.Köszönöm.A forditó sok megjegyzéssel de lefordította,a programozó szónélkül felprogramozta.Mostmár csak áram kell neki és feléleszteni.Az 5Volt 2A-es táp elég neki?
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
5V 2A elég a rotornak de hogyan vezeted rá ?? Csúszógyűrűn? Nem nagyon fog működni mivel elég szűrt, stabil feszültséget igényel a rotor. Még ha ragaszkodsz is ehhez a megoldáshoz akkor meg kell építeni a kis táp nyákot is és egy 12V táppal azt táplálni és annak a DC/DC konvertere majd gondoskodik a stabil és szűrt tápról.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia!
Valóban első gondolatom a csúszógyűrű volt,ami esetemben eléggé hangosra sikerült.Ezért arra gondoltam,hogy nem lenne-e elég először a tápot rákapcsolni és a mágnest forgatni a HALL-szenzor előtt.Legalább egy-két lednek világítani kellene.Vagy nemcserélhető fel a kettő?A propellert forgatom a mágnes előtt vagy a mágnest forgatom a propellerenn lévő HALL előtt?A kis táp nyákon lévő alkatrészek beszerzési helyéről van ötleted?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Bocsi de mi értelme lenne a mágnest forgatni? akkor nem óra lesz hanem csak egy villódzó lejsor Nem tudod kikerülni egy normális energia átvitel megépítését. Én már egészen jól haladok az energia átvitellel de még nincsen semmi meg a rotorból csak a nyák
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia!
Te is lépésről lépésre haladsz még ha később kiderül,hogy nemsok értelme volt.Ha egy villodzó led sort kapok akkor tudom,hogy minden a helyén van.És egy álló panelen könnyebb mérni mint egy forgón.
Következő: »»   325 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem