Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   481 / 607
(#) Az Isti válasza blasz hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Rendben! Az 5ös-6os lábbal kapcsolatban esetleg valami infó? A szemem kifolyt, már annyit olvastam, de ezt senki sehol nem említi, legalábbis nem találkoztam vele...
(#) Szpisti válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Miért nem nézed meg az adatlapját?
Az 5-ös kivezetés N.C. jelölésű, tehát nincs bekötve sehová.
A 6-os kivezetést a kimenetről szokták kicsatolni egy 22 mikróval, "bootstrap" üzemmódot biztosít (azaz utánhúzást ).
(#) Az Isti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Így fogok tenni Talán, tényleg, csak ez a baj...
(#) Az Isti válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Megnéztem. Ezért nem stimmelt nekem sem. Viszont a sok nyákterven és kész lefényképezett erősítőn össze van kötve! Az új panelomon nem lesz. Kezdem az egészet az elejétől, hátha...
(#) Szpisti válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Mivel a tokon belül nincs bekötve sehová az 5-ös, nyugodtan összekötheted, stabilabban fogja a tokot a panel
(#) Az Isti válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Rögzítési funkció... Az is valami
(#) Az Isti hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Azt hiszem, jobban (olcsóbban) járok, ha először az 1 IC-s változattal kísérletezgetek. Ha az hajlandó vigyort csalni az arcomra, akkor bekeményítek és hidalok.
Ja és köszönöm!!!
(#) Szpisti válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Akartam is javasolni
(#) reloop válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Szia! Elöljáróban jó lenne látni amit építettél. Jeleznénk, ha azon olyan szarvashibát követtél el esetleg, amit a következőnél meg kéne előzni.
Az egy IC-s változat nem köti meg a kezed, két ilyen panelből könnyedén hidat alakíthatsz.
Van egy tervem erre az esetre
(#) Az Isti válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Oh köszönöm! Igaz már szétbarmoltam a nyákot ic cserénél, de átmegyek fényképészbe és feltöltöm.
Nemrég javasolták primer ágban az izzó beiktatását. Háááát szépen világít
(#) reloop válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Itt egy szép gyűjtemény, hogy valami ki ne maradjon. A kérdőjel ohm-ot jelöl.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) Az Isti válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Hiba a feltöltéskor... Ez valahogy nem az én napom!
(#) Az Isti válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Nem tudom mennyire kivehető. Az IC körüli forrasztás a cserénél lett így szétgyilkolva.
(#) reloop válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Meg lehetne ezt a nyomtatott áramkör tervet tekinteni? Hasonlít a Pedrósra, de mégsem teljesen az.
A próba során kaptak az IC-k hűtést? A bemenet testre volt kötve?
(#) Az Isti válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Nem tudom igazán kitől és honnan nyúltam le. Módosítani annyit módosítottam, hogy a jobb oldali IC kimenetét a panelon középre raktam. %-ös lábat kiiktattam "elég barbár módon" És egy kondi furatát elfelejtettem megcsinálni, így azt alul forrasztottam oda.

Hidalt.JPG
    
(#) Az Isti válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ja és mindenféle jel és hangszóró nélkül próbáltam éleszgetni!
(#) Az Isti válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Igen hűtő bordán volt, szigetelő gyűrűvel zsírral. +/- 35 voltról próbáltam.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Itt egy pedró féle, ezt már kimértem, a párja már működik,sajna sztereóban egynlőre még nem, mert a 300Va-es tápra nem merem ráakasztani mindkét panelt.Valószínű letérdelne alattuk idő elött.
(#) Az Isti válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Erről koppintottam én is...
(#) zotya1983 válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Élesztés előtt a minimális dolog amit még érdemes megcsinálni hogy a panelodon a testpont,és a + - közt szakadást mérsz,nyitó és záróirányú diódát "kell" (Függően a polarítástól) mutatnia a végén szakadással.
A megfelelő mérőcsúcsokat és polarításokat alkalmazva ugyanezt a kimenetnél is elszoktam követni a testhez képest. Ha itt minden oké nagy baj általában nem is szokott történni.
A panelod már ránézésre sem a legjobb, az a kis módosítás meg hogy a neved a panelen legyen, szerintem nem ér ennyit, inkább tartsd meg az eredeti tervet és úgy mard ki a panelt.
(#) reloop válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
A bemenet lezárásáról még nem esett szó, pedig pont itt van súlyos hiba a tervben. A bemenethez túl közel van a kimenetre kötött feszültségutánhúzó kondenzátor, ez a kapacitív úton létrejövő pozitív visszacsatolási lehetőség súlyos gerjedési forrás lehet, ami gyorsan végez az IC-kel.
Nem értem ennek a tervnek a favorizálását, például örök rejtély számomra minek az a megerősített vezetés a második IC jel és stby földnek amin nagyjából 3mA folyik
Ez hamarosan készre fog érni, remélem egyszerűbbé és biztonságosabbá teszi majd az utánépítést.
Egyelőre ez lenne a legkifinomultabb hídterv, mégha szakít is (nagyon helyesen) a klasszikus szimmetrikus táppal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Mondjuk az számomra is érdekes És egyel több brummforrás is.
Hogy érted a második linkelt hídtervet hogy klasszikusan szakít a szimmetrikus táplálással?
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 / 1
 
Olyan trafó kell hozzá, amin csak egyetlen szekunder tekercs van.
(#) Az Isti válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A módosítás, hogy bevittem a kimenetet középre, csupán a sorkapocs miatt volt, gondoltam könnyebben szerelhető vagy átláthatóbb számomra. A többi fölösleges panelra irkálás, csak ökörködés, mert ismerkedtem a progival és a vasalás technikával a filces rajzolás után. Ahogy a szavaitokból kivettem nagyon nagy bakit nem csináltam, és lehet, hogy a gerjedés az ami bezavar "láthatatlanul"
Holnap talán összejön
És köszönöm a segítséget!!!
(#) reloop válasza Az Isti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A módosítással nem okoztál problémát.
(#) furko hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Van két trafóm az egyik 2X24V AC (2X34V DC) a másik 2X27V AC (2X38V DC).
Szimpla (nem hidalt) kapcsoláshoz 4 Ohm- os terhelésre elbírja az IC a nagyobbik trafót ésszerű melegedés melett? Tudom az adatlap kevesebbet ír, engem az érdekelne nyúzott e már valaki 2X38V feszültséggel 4 Ohm-on 7294-est.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) zotya1983 válasza furko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Üdvözöllek!Nekem 32 V AC van egyenirányítva (42-43 VDC) (Igaz itt a hálózati fesz nem igen megy 240 v alá sőt sokszor több is mivel közel vagyok a trafóállomásahoz) pufferelve,a 27 est simán hajthatod 8 ohmon is akár a hídassal is. Az égvilágon semmi gond nincs 43 voltig, ez felett viszont próbáltam nem érdemes.Jókora borda megoldja akár passzívan is a hűtést,nekem egyenlőre venti sincs a hídon és hajtom elég rendesen 8-16 ohmon szoktam járatni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) furko válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 14, 2014 / 1
 
Köszi!
Megépítem a 2X27-essel.
(#) szikorapéter válasza furko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 / 1
 
Mint a kollega is írta,jómagam is 43V+- DC -n járatom az erősítőm. Sajnos így még a 6ohm is kifújt,mivel a múltban így egy IC-t már felrobbantottam. Ajánlom a 2X24V-os transzformátort úgy univezálisabb lessz,több féle ohmikus terhelést visel el,persze a megfelelő hűtés elengethetetlen. Nekem jelenleg 12ohm terheléssel,max hangerőt falbontó teljesítményt nyujt,csak ajánlani bírom. Bár az alacsonyabb feszültség nem árt neki. A puffert sem árt tultervezni nagyon szeret ez az erősítő hirtelen,sok áramot felvenni a pufferekből. Sok sikert az építséhez.

Szerkeztve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) reloop válasza furko hozzászólására (») Ápr 14, 2014 / 2
 
Szia! A két trafóval elérhető hangteljesítmény (hangnyomás) alig megkülönböztethető, a 2*24VAC-s táppal viszont lényegesen csökken a hűtési igény.
Következő: »»   481 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem