Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1169 / 1679
(#) cross51 válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Igen az SMD verzió teljesen saját kezem ügye, én terveztem vasaltam forrasztottam. Csak az a kár nem volt lehetőségem elkészíttetni a NYÁK-ot ez főleg a furatfémezés miatt húzós.

Nálunk nem asszinkron motor van, de a tananyag az unalmas RLC kör, még el se kezdtük a tranzisztorokat így hát kénytelen vagyok magamnak találni elektronikát.
Szóval én is önszorgalomból tervezgetek és programozok.
(#) Ricsi96 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Üdv!
Eddig csak követtem ezt a fórum témát , de most elígérkezet az idő , hogy megosszam veletek első komolyabb kivitelű munkámat .
Ez egy egyszerű dug.tápegység ami lm350 esre épül a doboz a régi bevált pc tápdoboz. Az egészhez csak a gyári kapcsolási rajz ált rendelkezésemre .
(#) BarnaPili válasza Ricsi96 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Jó lett.A beléről is tégy fel képeket.Ha benn is ilyen letisztult,akkor .
(#) Ricsi96 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A belsejéről inkább nem rakok fel képet .
Öszevannak fogva a vezetékek madzaggal , meg ami a belső öszképet elrontja a túl kevés hely és ebből adódóan a zsűfoltság + ami nagyon ronda , hogy csak 1,5ös szálas vezetékem volt itthon.Ezért elég nehezen lehet öszefogatni őket és nem hajlanak olyan könyen.
Egyenlőre megfelel , majd ha egyszer valami miatt ki kell nyitnom : pl elko csere , majd akkor lecserélem a vezetékeket vékonyabra.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ricsi96 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Igényes, szép, bár nem tudom minek a tetejére fogantyú...?
(#) Ricsi96 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Mivel szoktam vinni magamal ha valahol a műhelyen kívül kell szerelni , iskola vagy iskolai projekt működtetése,báratom kicsi erősítőjének a próbája stb... szóval szerintem sokkal könyebb vinni fogatyúval.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ricsi96 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Jó, jó, de így nem tudsz a tetejére tenni semmit...
(#) Ricsi96 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Hát igen de ha az ódalára rakom a fogót akkor deformálódik a lemez , mivel nehéz benne a 80va os trafó a tetejére nem akkarok rakni semmit.A hátérbe is látszik tápdobozba a házi forasztóállomás szóval a kető az asztal szélen elfér egymásmellet .
Több műszerem még egyenlőre nincs , mivel csak hobbiból barkácsolok , mivel nem elektróra járok hanem mechatronikára.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) bapeti válasza pont hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ilyen van nekem sajnos nem ér semmit!!!!
Sok pénzem bánta. hogy ezt választottam!
Azóta vettem olyat ami tényleg jó.
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 15, 2014 / 1
 
Sziasztok.
Legújabb "tákolmányom" egy 3x3x3-as ledkocka. Nem reklámozni akarok, de nekem jól jött ez a szavazási reklámkampány, a sok fényes papírral, amivel szépen ( nekem tetszik) meg tudtam vasalni a nyákokat. Íme néhány kép a "műről", és egy rövid kis videó a működéséről.

Szép napot mindenkinek.
(#) guldemburg hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Sziasztok.
Elkeszultem egy uj oraval, igaz hogy mar epitettem egy Pic16F628A, inkabb csak a kulsejen valtoztattam. Nehany kep es egy video rola.
(#) bbalazs_ válasza guldemburg hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Rendkivul szep, gratulálok. Komoly esztetikai erzekrol teszel tanubizonysagot.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Hello! Mennyi zöld és piros gólya! Mint a mesében. "A lámpában ecet égett. Az egylábú kettőt lépett."..
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Köszi, de ez most pozitív, vagy negatív vélemény?
(#) vicsys hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Ujjgyakorlat, panelkészítéssel kombinálva. Ez egy egy hatledes villogó szív lesz. Érdekessége a 3 vezetéken történő vezérlés és csupán egy gombelem biztosítja a tápfeszt. Semmi extra, csupán 5 effekt van belerakva.
Bővebben: Link

DSCN0005.JPG
    
(#) zolika60 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Semleges nem lehet? Egyébként jó kis csinálmány gratulálok hozzá.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Hat LED nem kevés egy szívnek? Egyébként szép munka.
(#) kirally válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Szép munka!
Ügyes megoldás az a három vezetékkel meghajtott 6 led.
Szerintem nem elsősorban a ledek fogják a szívet alkotni, az csak a körvonal mentén lesznek szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2014
(#) Alkotó válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Ez inkább egy nagyon szellemes gondolattársítás. A gólya is felemeli az egyik lábát, mint ahogy a LED-jeid is "felemelik" az egyiket.
(#) Kari55 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
De igen lehet, köszönöm.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Én is úgy gondolom, hogy nem csak fekete és fehér szín létezik. Azért is tettem "Off-ba", mert csak egy megjegyzés volt. Vicces, ahogy egy lábon álldogálnak a Led-ek.
Egyébként jó ez! De nagyobb fényerejű Led-eket is megérdemelt volna szegény. (Vagy csak a videón nem jön ki jól.)
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Világosban készítettem a videót, este sötétben jobban látszik. Lehet, hogy csinálok hozzá egy másik LED-es "adaptert" nagyobb fényerejű Led-ekkel.

Köszönöm.
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Amúgy csak most "esett le a Gólya hasonlat!"
(#) janimester hozzászólása Ápr 16, 2014 / 2
 
Avagy készlett a szellemi termékem a simsonra Kicsit csúnya lett a doboz de majd ha sok időm lesz csináltatok egyet valami céggel.
(#) JZoli válasza janimester hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Régebben mi pótkocsi és utánfutó hátsólámpa dobozába szereltük a feltuningolt műszerfalakat a motorjainkra. Nagyjából ilyenekbe mint a mellékletben, csak új előlapot csináltunk rájuk a műszerezettségnek megfelelően
(#) nagym6 válasza janimester hozzászólására (») Ápr 16, 2014 / 1
 
Jó ez, technikailag mindenképpen gratulációt érdemel nálam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Csináltam sötétebb környezetben videót a "Gólyákról", nem egy profi felvétel, de "szegény ember vízzel főz".
Íme
(#) 187BodyGuard hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Ma majdnem elkészült már a PL504 Sztereó erősködőm!

Kiváló térhangzása van és meglepően jó dinamikája!

Először csak kísérlet képen indult a projekt de annyira jók voltak az eredmények hogy komplett sztereó cucc lett belőle!

Hamarosan bedobozolom aztán nagyon szép kis kasznija lesz!

Tudom hogy a jutúb nem adja úgy vissza, de azért van teljesítmény benne dögivel!
PL504 Sztereó erősítő
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) Izeg. válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
mindenképpen visszaadja a minőséget a digitális formátumú zene....maga az elektronika jónak néz ki, de én csövet csak analóg forrásról hallgatnék, plusz egy nagyobb érzékenységű szélessávú hangszórót tudnék javasolni inkább
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Ápr 18, 2014 / 2
 
Változatok egy kézikerék témájára:
Következő: »»   1169 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem