Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   326 / 489
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
jól van bocsi már be is fogtam a szám
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Ha adsz neki tápot DE STABIL TÁPOT 5V! akkor nekiáll a kölső három színes leg világítani és ha nincs hall effektus akkor multivibrátor módjára villogni kezd a a középső és a két mellette lévő. Ha egy mágnest nekiállsz mozgatni a hall szenzor előtt kell a 64 digitális lednek is villogni.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia!
Óvatos vagyok mert nemakarom,hogy a füst eltávozzon belőle.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia!
A DVM-szerint 5,22V-ot ad ez a táp.Igaz többet nemis nézek ki belőle.Azért szürő kondit,diodát vagy biztositékot tegyek a táp és propeller közé?
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szia!
Esetleg a számitógép 5V-os ága a proba idejére megfelelne?
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Számítógép táp az megfelel! Csak jó legyen
(#) tibapu hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
Tisztelt forumozók!
Köszönöm.Nagyon hálás vagyok mindenkinek,hogy eddig eljutottam.Sikerült!A propeller jó és működik.A külső ledek villognak ha a HALL-elött hintáztatok egy mágnest a többi led is be-be villan.Külön köszönet Hp41C,patexati,Kkobra forumtársaknak akik nélkül nemjutottam volna idáig.Remélem továbbra is segítenek a táp megépítésében is
(#) Tomi666 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
mindent atneztem többször is minden a bekötés szerint van bekötve és nem működik. Amugy LM2941ct van benne lábkiosztast ellenoriztem, jo volt. Megprobalok még vennie egy uj LM2941est bele.
(#) Tomi666 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Köszi a tippet. Próbálgattam de nem nagyon sikerult. Hol ellenőrizzem a fesz.-t mikozben a taviranyitoval kapcsolgatok hogy ráojojjek mukodik e a PIC? Zárlat és forrasztasi hiba nincs átnéztem mindent tobbszor is. PICre gyanakszok én, még átnézem rendesen felvan e programozva.
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Ne a PIC-el foglalkozz Először koncentrálj arra hogy forogjon a motor. Könnyen megtudod működik-e a bázis. Nézd meg a tekercs amit tekertél a szekunder oldalt (ami a forgórészen van ) mérhető feszültség?
Én már rég adtam volna a motornak külön 12V-ot Hogy lássam forogni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2014
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Működik ez! Most kell készíteni egy forgó tápot megy biztosítja a tápot neki! Ha elkészül teszteld,mérd terhelve,üresjárásban ha minden stabil akkor mehet rá a rotor! Méréssel,teszteléssel sok pénz megtakarítható!
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Nem kell annak a rotornak forogni ahhoz,hogy a szekunder tekercsen feszültség legyen! Sokan gondolják ezt de teljesen mindegy,hogy áll vagy forog az átvitel szinte ugyanakkora.Mérni elég nehéz digitális multival mert a PWM zavarhatja és hazudhat. Egy kis izzó ha világít a szekunderre kötve akkor megy az átvitel.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Ápr 19, 2014 /
 
Igen igazad van A wireles pówert a jó öreg depréz műszerrel mérem mert a DVM semmit nem mutat Valamiért nem megy a Hibrid rotor a wireless táppal. Kívölröl indulva minden második led világít a rotor közepéig és semmi több álló rotornál is. valami nem kerek az biztos Az árnyékolással vesződöm ötletem sincs hogyan oldjam meg.
Tomi666 fórumtárs vesződik azzal hogy nem forog a motor. Ha a bázis "jó" vagyis a PIC jó és jól van programozva akkor ha megforgatja a motort külön tápról akkor máris működik az óra ha minden igaz Akkor már nem nehéz kiszűrni miért nem forog a motor a bázisról
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
A forgó részen nincs feszültség, de a mosfet melegszik és a diodak forróak. A primer tekercsre váltó fesz.-nek kellene mennie nem? en valamiert csak egyent tudok mérni... A motor 12V-rol forog...
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
A primer tekercs 3ohm a szekunder 10ohm. Primer 0,4es huzalbol van a szekunder 0,2esbol...
(#) Hp41C válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
A kitöltés túl nagy, meglehet, hogy a PWM vezérlőjel nem megy alacsony szintre. Ekkor nincs változás a Drain áramban, állandó mágneses tér jön létre, nincs indukált feszültség. Az állandó áram miatt a primer tekercs, a FET és a diódák melegednek.
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Felejtsd el a Digitális multimétert! Azzal nem tudod megmérni sem a primert sem a szekunder feszültséget. Vedd elő a jó öreg mutatós multimétert. Igaza lehet Hp41C fórumtársnak a kitöltéssel kapcsolatban. A primer szekunder tekercsek melegszenek? Vagy csak a diódák és a FET?
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
ok akk suliba átnézem mutatós multiméterrel, a tekecsek nem melegednek, vagyis a szigeteloszalgon keresztul nem erezni. A jelszinteket oszcilloszkopon meglehetne nézni?
Amugy most azt vettem észre, hogy ha bedugom egy ido utan nagyon felmelegszik foleg a diodak aztan pedig kicsit lehul, majd ujra felmelegszik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Van egy Jó kérdésem!! Ugye egy hűtőbordán van a FET, LM2941 és a 7805 ???
ELSZIGETELTED a bordától őket ??!!
Ha nem akkor ott a zárlat!!!
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Igen van rajtuk hűtőborda es elvannak szigetelve, átmértem, nem érnek ossze.
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Na hát itt lépésről lépésre kell menni másként nem lesz eredmény. vedd ki a PIC-et a foglalatból és igy kapcsoljunk rá feszültséget a bázisra. És mérjünk most jó a DVM is.
Rákötötted a váltóáramot a panelra, mennyit ? és hová ? D2-D3 közös pontja és a D4-D5 közös pontja. Akkor mérjünk a 7805 be menetét és kimenetét kövessük a kimenetet mérjünk a PIC 14-es lábánál (5V) az infra LED pozitív lábán (5V) és az R3 ellenállás egyik felén (5V)
Mérjünk a PIC 5-14-es lábán (5V).
akkor nézzük a 12V-os részt
LM2941 3-4 és az L1 tekercs (állórész) és a Fet S lábán (a tekercs legyen rákötve a bázisra) itt az egyenirányított feszt kell mérjed (15V)
Na akkor hajrá
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2014
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Pic nelkul a feszültsegek megvannak, de ahogy suliba probaltam merni deprezzel, a pic csunyan felforrosodott, nem tudom mitol lehet, vlami tipp?
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Felforrósodott ?? Valami nagyon csúnya dolog van nálad a bázissal.
Tippnek talán a FET zárlatos? Tegyél fel képet a nyák forrasztási oldaláról és az ültetési oldalról is.
Nekem meg van ugyan ez a óra és működik is. Ha valami el van kötve vagy fordítva van belerakva akkor azt biztosan észreveszem a képről
(Próbálj meg jó minőségű képet készíteni amin jól láthatóak az alkatrészek )
(#) vicsys válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Nem lehet, hogy 5V-nál nagyobb feszt kapott vagy fordított tápot?
(#) KKobra hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Sok kísérletezés közben sikerült kinyírnom pár kondít és a két FET-et is És hát milyen fet nincs a fiókba ? IRFZ44 De van IRL530N vagy RFP50N06 A wireless Power-be Meyen értékek befolyásolják a felhasználhatóságukat?
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
En is a Fetre gyanakodtam, kicseréltem, de még igy is forrosodik. Felraktam pár képet remélem jol lathato rajta minden.
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Nos első megmozdulásképpen mosd le a panelt denszesszel jó alaposan
Majd jó alaposan nézd át a 7805 lm2941 és a FET környékét
egyébként a FET lábánál nincs zárlat a panelen?
Ha Pic forró lett akkor nézd ellenőrizd a programozóval.
Töröld a tartalmát majd írd ujra és ellenőrizd vissza
(a panelt mindig le kell mosni ha megvannak a forrasztások)
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Mindezek előtt tisztítsd meg a vezetékeket, minden forrasztást melegíts át és közben olvassz hozzá friss ónt is. Ott helyben olvaszd meg az ónt, így a bene levő gyanta segít a neki elterülni.
(#) KKobra hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Sikerült életre rugdosni Wireles Pówert IRFZ44N-t irnak mindenütt (55V-49A) ilyen nem volt a fiókomban. De bontásból találtam IRFP250N-t Próba cseresznye! hát ezzel is megy (200V-30A)
(#) KKobra hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Valaki segítsen nekem Wireles power Próbálom üzembe állítani. Már sikerült elég energiát átvinni de nem tudom fenntartani a folyamatos működést. Valami mindig kiég! arra rájöttem hogy a két dióda lesz zárlatos azután elszáll a két FET is ha nem veszem észre azonnal hogy nem megy. szóval kellene valami erősebb a 4148 helyett. Esetleg BAT46 BAT85??
Egyébként 12V 2,2A a bemeneti oldalon az áramfelvétel vevő oldalon 12V 1,6A vettem le azért csak 1,6A mert nagyobb (21W) égőm nincs pillanatnyilag
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2014
Következő: »»   326 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem