Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2276 / 3571
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Az egyedüli gyenge pont: A zasszony meg a gyerekek. Mert engem például hidegen hagy a tévé, de a többieket aligha. Na meg ez a nomád életmódot tényleg kevesen bírnák tartósan.
(#) bajtaig válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Már nős vagy?
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nekem sem tetszik ez a mai világ. Dolgozni kimerülésig, aludni, megint dolgozni. Ezért élünk, hogy termeljünk valamiket, minél többet, meg még többet, hogy ebből valakik meggazdagodjanak. Nem csak erről kellene szólni az emberi életnek. Na nem folytatom, de egyedül az egészségügyi ellátás hiányozna. Ha körülnézek közeli ismeretségi körben, sokan nem élnénk már enélkül. Fiatal, és középkorúakra gondolok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Még asszony sincs, bár már jó lenne egy. Mi a munka lényege? Pénzt keresni, hogy a családnak legyen mit enni, ez az első bárki bármit mond. Mi jön utána? Az egyéb fogyasztási igények: ruha, használati tárgyak stb. Ami ezután következik az már csak a kényelmi és egyéb igények. Magyarán aki az élelmezést otthon megoldja magának mint mi annak kevesebb a gondja. A történetet majd ti tovább viszitek. (Majd még a globalista rendszer feljelent "uszításért")l
(#) bajtaig válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Ahol dolgozom, az ügyvezető igazgató pont 10-szer annyit keres mint én, ( több mint 2 misit ).
Úgy is felfoghatjuk hogy ő 4 év alatt keres annyit mint én 40 év alatt!
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) bajtaig válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Családcentrikus beállítottságú vagyok, látom te is ,de van aki jól elvan egymaga, mostanában úgy is divat szinglinek lenni! Tehát a mi a munka lényege kérdésre több helyes válasz is létezik!
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Termelőszövetkezet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Én csupán mint alternatíva gondoltam rá, mert azt látom hogy akinek van kertje az se csinálja. Persze tisztelet a kivételnek. A csajokat most hagyjuk, volt velük elég gondom.
(Anyus pajtás érdeklődött a hogyléted felől).
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Én részben egyetértek veled, mert rengeteg embernek jobb életminőséget jelentene ebben a mai abnormális embertelen világban. Csak ha beteg lesz az ember...
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nem mi puskáztuk el hanem a vezetők, az uniós csatlakozás egyik feltétele volt a mezőgazdaság lefektetése, csak ezt akkor "elfelejtették" mondani!
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Van erre példa bőven a társadalomban, de szerintem ez csak úgy működhetne jól, ha egy nagyobb embercsoport összeáll, és elkezdi ezt az életmódot. Ott vannak például a Hutteriták, nem tudom hallottál-e róluk, ők tipikusan ilyen életmódot követnek, hogy mindent maguk termelnek meg, és a csoporton belül mindenkinek megvan a maga szerepe és kötelessége. Azt azért hozzá kell tenni, hogy ők is használnak pénzt, hogy a szükséges, de nem felesleges dolgaikat megvegyék. Például munkagépek, amikkel dolgoznak. Ott az embereknek nincs is saját pénzük, és van egy ember aki a pénzt kezeli, és nagyban meghatározza, hogy mire lehet elkölteni. Nagyon szigorú szabályok szerint élnek, de mégis sikeresek, és ahol feltűnnek, vagy élnek, ott azt a környéket felvirágoztatják a rendkívüli szorgalmukkal.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
(#) bajtaig válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Mondom , termelőszövetkezet!
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
A tyúk mindenevő. Elvan azon amit talál, meg a maradékokon amit kidobsz. Persze jobban fejlődik és tojik, ha van takarmány, de a kukoricát is megtermelheted magadnak. Dédnagymamám 24 éves korában özvegy lett négy gyerekkel. Mindent maga termelt, a mai szemmel hatalmas, de mezőgazdasági termelő helynek kicsi kertjében. (körülbelül 3000m2) Ezen kívül állatokat tartott, baromfit, nyulakat és disznót. Ezen kívül egy minimális özvegyi nyugdíjat kapott az államtól. Így felnevelte a négy gyerekét a két fiát taníttatta is. Ezt a kis történetet csak azért írtam, hogy lássátok meg lehet élni önellátó módon.
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nem tudták az emberek mire szavaznak , ahogyan most sem, és ezzel befejeztem!
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) granpa válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Itt nem szabad politizálni, de nem véletlenül verték szét erővel is ott, ahol nem akartak szét menni a tagok! Nálunk golfpálya épült a szántók helyén (~30ha). Ettől lakunk jól!
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nem tudom mekkora az a zsák és milyen takarmány van benne, de nálunk 3000Ft az kb. 30kg vegyes dara. Azt szoktam venni a tyúkoknak (8 van jelenleg) körülbelül három havonta. Egyébként konyhai maradékon és azon vannak amit találnak. Egy tyúk átlagosan 260-280 tojást tojik egy év alatt. Bőven a takarmány ára fölött volna ha eladnám és nem enné meg a család. Ha muszáj volna megélnék abból ami itthon terem, de egy kicsit magasabbak az igények. Autózni is akarok internetet is szeretnék persze ehhez villany is kell, meg hogy folyjon a falból a víz, no meg telefon a zsebembe, hogy mindig elérhető legyek meg ilyenek. Sok minden van az életünkben, ami nem is kell igazán, de kényelmes megszoktuk és hiányolnánk ha nem volna. A baj csak ezzel az, hogy a világ népessége több mint hét milliárd és folyamatosan növekszik. Ezért ez az életszínvonal nem tartható fent mindenki számára. Ahhoz legalább még két másik bolygó kéne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Mit szeretnél mire?
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nekem egy olyan bolygó kéne, ahol csak a normális emberekkel vagyok összezárva. Lennének más gondolataim, de azt inkább nem írom le.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
A szép erdő a dimb meg domb itt is megvan. Az árakat meg nem értem miért vannak így, de ültess kukoricát a kertbe és nem kell venni. Még nem késő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Idézet:
„Lennének más gondolataim, de azt inkább nem írom le.”
Még is sejtem. Azok viszont legyenek nőneműek.
(#) CT-3 hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy buta kérdésem lenne:ami a "Hestore-n "van "Kit",erösitökre gondolok,amiket esetleg az itt levö tagok megépitettek,van annak valamilyen topicja?Vagy bármit amit onnan megépitettek.Ha van mi a neve?
Köszi a segitséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Épp most néztem a showder klubot és ahogy a Csenki Attila mondta: a kanosságtól hallucinált.
(#) CT-3 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Köszi!
(#) tornyaid hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
sziasztok nem tud valaki véletlenül valami jó eseményt elektrotechnikával kapcsolatban amire érdemes el menni ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
(#) lukacsp válasza tornyaid hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Az elektrotechnika elég bő fogalom.
Mire gondolsz konkrétan melyik területre?
(#) tornyaid hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
hát leg nagyobb érdeklődésem az automatizálás után van de érdekel a robotika is és az elős áram is
(#) sastas01 válasza tornyaid hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Igazából hazánkban ilyenről még nem hallottam. Az egyetemen néha van rendezvény ahol vannak ilyen standok is.
A "Kezdő kérdések" témában van egy sárga, bekeretezett rész, olvasd át és aszerint írjál, különben a modik megharapnak
(#) tornyaid válasza sastas01 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Bocsánat a helyes írásért de nem nagyon használom a magyar irodalom fortéjait mivel Brünben tanulok én minden nap a cseh nyelvet használom keverve szlovákkal mert felvidéki magyar vagyok.
Következő: »»   2276 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem