Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Azt az éles szemet! A panel feliratát olvastad el? Biztos onnan puskáztál...!
Köszi!
irigykedem a kijelződ miatt.
Szép munka. Én is tervezgetek egy fordulat szám mérőt. Adtál pár ötletet.
Sziasztok!
A tegnapi és mai csúnya, borongós napon elütöttem az időt, eme korábban épített fejhallgató erősítő dobozolásával. Nem volt semmilyen koncepcióm, csak elkezdtem az itthon talált maradék fa anyagokat egymáshoz ragasztgatni. A furatok olyan csúnyák lettek, mivel a javarészt lemerült akkus fúróm kissé tépte ezt a könnyű fenyőfát, hogy kénytelen voltam letakarni ponyvaszegecsekkel, és végül még jól is áll neki. Közben tévézgettem, aminek eredménye, hogy a hálózati kapcsolót elfelejtettem beépíteni...így most nem tudom bekapcsolni A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Szia!
Gratula, nagyon szép dobozt csináltál neki! Az oldalán lévő szellőző nyílásokra mit raktál? Mi az a fém karika? A másik kérdésem, hogy azt a nagy forgatógombot honnan vetted?
A szellőzőfuratokon, mint írtam réz ponyvaszegecsek vannak (talán nem ez a hivatalos nevük). Ezeken megy keresztül a madzag, amivel leszorítják a ponyvát. Barkácsboltokban van sokféle méretben és anyagból. A tekerőgomb már régóta a fiók mélyén lapult, de valamelyik elektronikai boltból való, nem emlékszem már.
Én valamikor úgy tanultam, (cipész inas koromban) - huhú de rég volt - hogy, "ringli" a becsületes neve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Jó lett! Megadod a módját...Neutrik csatik
Sziasztok!
Építettem egy kisebb labortápegységet, főbb kritériumok praktikus, olcsó, és nem utolsó sorban kevés hő termelés voltak. Így döntöttem egy kapcsolóüzemű tápegység elkészítésében az áramkorlát megvalósításához műveleti erősítőt használtam föl. Saját készítésű DVM műszerrel láttam el. Az előlap kézzel készült több kevesebb sikerrel, ilyen lett lehetett volna szebb is. A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2014
Köszönöm. A kijelző valami kommersz berendezésből (talán asztali fax) került ki.
Kb. 1-2 éve jöttem rá, hogy nem szabad olcsó csatikon spórolni A legolcsóbb a legdrágább alapon inkább rászánok plusz kétezer forintot, és örök élet + 2 nap lesz az élettartam
Nagyon jó lett. A mérőműszer mikrovezérlős? Nekem is van egy építőfélben lévő tápom, valami jó merőműszer kellene nekem, tudnál esetleg egy kapcsolási rajzot adni?
Szia!
Szépen megcsináltad, doboza is nagyon jó.
Az előlap tökéletes. Magyar és funkcionális. Eszedbe ne jusson hozzá nyúlni. (Nekem van hasonló, gyerekkori készülékem, amit ma is használok.) Egy jó felirat kézzel írva, semmivel sem ér kevesebbet mint egyéb nyomdatechnikák bármelyikét alkalmazva.
Sziasztok!
Már egy ideje működik, szeretem, mert mindig látható, éjszaka elég fényt ad, nem kell lámpát kapcsolni a közlekedéshez. SPI-s RTC és SPI-s hőmérő szenzor, és a kijelző is SPI-s. Az órával kapcsolatos dolgok menüből állíthatóak. A VFD-ben egyedi karakterek definiálva az ékezetes betűknek. http://youtu.be/aacnhaB_X9c Kiborg
A mai kor technológiájának köszönhetően már nem nagy dolog szép igényes nyomtatott előlapot csinálni. Számomra furcsa látni a kézzel, papírra rajzolt feliratokat látni. De ez csak az én személyes véleményem. Mondjuk nem is lenne ezzel baj, ha ezt is szépen, igényesen lenne elkészítve.
Nagyon tetszik! Egy PIC-es változatot én is készítek már egy ideje ilyen soros ill. SPI kijelzővel (az SPI kijelzős gondok a VFD-s topikban voltak vesézve). Gratulálok!
Sok igazság van abban amit írsz. De ha egy kicsit nagyvonalúak vagyunk, akkor egy kézzel felírt "FESZÜLTSÉG", éppen olyan informatív mint ha az művészileg lenne kalligrafálva.
Végső soron egy egyszerű printeléssel megoldható az előlap és rátenni egy átlátszó l mm-es plexi lapot.
Pld.: öntapadós papírra tintasugaras nyomtatóval a felirat, és a felragasztott papírra szintén öntapadós víztiszta fólia. Ez védi kosztól, fröccsenő folyadéktól, lemosható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
Köszönöm! Igen mikrovezérlős MSP430. PÜ-ben küldöm.
Én tényleg igyekszem kedves lenni és most sem akarom megbántani a berendezés készítőjét, csupán a puritán véleményemet mondanám:
Ez konkrétan csúnya, egyenetlen és gyerekes. Az első benyomás mindig a külcsín és itt a további következtetéseket (belbecs) már előre levonhatjuk. Úgy gondolom, hogy a műszaki tartalmat konkrétan agyonvágja a látvány. Egy tuti cuccot a paneltól a dobozig (de még az alkatrész lábak vagy feliratok pozíciójáig) illik maximálisan szépre készíteni. Mondhatnánk, hogy nincs nyomtatója, plexije, öntapadós papírja, etc... Annak idején nem voltam rest 2 napot utazni egy egy csőtoll készletért és néhány betűsablonért, hogy szép legyen az előlap. Szép is lett, hatodik próbálkozásra. Uff, off vége.
Nincs ezzel semmi gond, tisztelem véleményed. Bevallom én se így terveztem csak egy ötletnek tűnt a kézi megprobálkozás, ilyen lett nem vagyok egy picasso ebből is tanultam máskor nyomtatok.
Nem muszáj nyomtatnod. Mint vicsys is említette egy ilyen betűsablonnal szerintem szép előlapot lehetne készíteni. Nekem van itthon ilyenem, még nem próbáltam vele előlapot készíteni, de most meghoztad a kedvemet.
Jó lett a vekkered!
Amúgy rég találkoztunk, üdv
Elkészült az új PIC fejlesztőpanel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |