Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1171 / 1679
(#) Schnitt válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Jó lett!
Ami nekem kicsit fura, hogy a potmétereknél a felső az áram, az alsó a fesz, a panelmérők meg fordítva vannak.
Logikusabb lenne, ha a kijelző melletti potival a kijelzőn mért értéket tudnád állítani.
(#) Kari55 válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Milyen jó szemetek van!
(#) szili83 válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Köszi!

Ez igaz, de azért csináltam így:
A feszültségmérő jobb fent, mert az a legfőbb számomra.
A feszültség állítás pedig jobban kézre esik nekem lent. De ezt úgyis nekem kell megszokni, igaz én bele sem bonyolódtam.
(#) Schnitt válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Ha direkt így akartad, akkor tökéletes
(#) Ricsi89 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szép lett, jól meg lett építve. Látom van benne ventilátor rendesen. Nem zajosak nagyon? Nekem kívül van a borda, kb fele akkora, mint neked az egyik oldalé és 2db 3A-es tápot visz hűtés nélkül.
A kék ledek kicsit vakítóak szerintem. Valami más kevésbé szemégető jobban állna.
Mennyire van haszna a finombeállító potinak? Az én tápomban nincs ,de igazából nem is hiányolom, mert tizedes pontosságot így is tudok, igaz nekem csak 30V-os a tápom. Ha meg véletlenül 5V helyett 4,8V-ot kap egy kontroller, abba nem hal bele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) szili83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
A kék DC disabled és a COMMON LED direkt kék extra fényű, hogy észrevegyem, hogy ki van kapcsolva. Mert az üzemszerűen azért be van kapcsolva. Max ha vakít, akkor megköszörülöm a tetejét, s majd akkor nem lesz vakító. A piros CC is direkt extra fényű, hogy feltünjön, hogy elérte az áramkorlátot. Szóval engem nem zavar.

A finom állító poti hasznos, egy fordulat kb 4.5V-ot szabályoz, így 0.1V pontosan beállítható vele minden.
(#) davix95 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Nagyon tetszik,jó lett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) papus51 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szia!
Ügyes kialakítás, tetszetős küllem. Az egyetlen ami szúrja a szemem, hogy az előlapi csavarok és a grafika nincsenek köszönő viszonyban egymással. Egyébként gratulálok, papus51.
(#) szili83 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Köszi!
Igen, egy helyen a csavart bele kellett fúrnom a feliratba, mert nem kalkuláltam bele, hogy csak oda tudom fogatni. Egy kis hiba belefér.
(#) vicsys hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Óra! Mi más..?
Bővebben: Link
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Naagyon jóóóó! Gratula!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Remek! A videó nagyon megfűszerezi az egészet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Jó az óra és a videó is, ahogy tőled megszokhattuk. Gratulálok hozzá. A videó a kazánházban készült? Mert elég meleg van.
(#) Szpisti válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
(#) Tiggey válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szép munka! Nálam a hang a nyerő. Én a túláramot zümmerrel oldtam meg. Oda se nézek, és hallom.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Ez igen! És most már jók az arányok is amikor szöveget ír ki !
(#) bapeti válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szuper!
(#) Abukodonozo válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Vagy kalóz szimpatizáns...

davix95 Tetszik!
(#) daneg86 hozzászólása Ápr 25, 2014 / 2
 
Sziasztok.
2 napi alkotásom eddigi eredményeit megosztanám veletek. Egy 2x60 wattos hibrid erősítő.
(#) pilotitalia válasza daneg86 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Szia!
Gratulálok szép lett
A nyák,hogyan sikerült feketére?
(#) daneg86 válasza pilotitalia hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Szia.
Egyszerűen marás és fúrás után lefújtam az alkatrész felőli oldalt feketére Nyáklap áttetsző és így az alja is feketének tűnik.
(#) Müszi válasza daneg86 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Szép lett kolléga
(#) papus51 válasza daneg86 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Szia!
Ez igazán jól néz ki. Kérdés: a tranzisztorok miért nincsenek felcsavarozva a hűtőlapra?
(#) daneg86 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Addig még nem jutottam el , egyenlőre ezt próbálom élesztgetni, aztán a fúrás faragás.
(#) lesliewednesday hozzászólása Ápr 25, 2014 / 2
 
Elővettem egy több, mint 1 éve készülődő projektet. Igaz, már több formában elkészült a PIC-es frekvencia mérő, amit itt találtam a fórumon, de egyik sem sikerült elég kicsire. Egy hordozhatót szerettem volna. A fő probléma a kijelző volt. Nem találtam olyat, amit egy tenyérben elférő dobozba be tudok rakni. Végre leltem egy bontás során 1*16 karakterest, kellően kicsi méretben(COG). Ez éppen belefért a P79-es típusú doboz előlapjába. A nyák 0,8mm-es, egyoldalas, vasalva készült. Amit csak lehetett, smd-re cseréltem. Táp kapcsolónak egy tact nyomógomb elég lett, mert megspékeltem az egy gombos ki-be kapcsolóval, szintén a fórumról. A kijelző alá is tettem egy darabka teli fóliás nyák darabot árnyékolásnak. Sajnos a műanyag doboz nem ideális nagyobb frekvenciákon, de nekem pár 100kHz-ig kell csak, ellenőrzési célra. A 6-os képen a nagyítós asztali lámpához tettem, így mutatja a kompakt fénycső üzemi frekvenciáját. A bemenő fokozat Vicsys-féle MOSFET-es, elég érzékeny. A képeken látszik a belső szerkezet és az előlap ragasztása is. Sajnos a forrasztási oldalról nem látszik sok minden. Nem is baj, mert az ónozás miatt elég csúnyára sikeredtek a forrasztások. Igen, a feliratok angolul vannak...
(#) ha6qt hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok,

Inkább összeraktam, mintsem építettem egy akkumulátoros hordozható erősítőt. Egy medence szélén lévő hangdobozt hajt meg, ezért kellett a biztonságos akkus kivitel.
12V / 12Ah akku van benne, DC dugasztápba épített töltésvezérlővel tölthető.

A végfokmodul a végében Conrados 12V / 40W kocka.

A doboz elemeinek egymással érintkező részeiről a festék le van csiszolva, és be van kenve szilikonpasztával, így a fedelet kivéve az egész doboz részt vesz a hűtésben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) szili83 válasza daneg86 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nagyon jó ez a fekete. Csak valami fehér silkscreen jó lenne rá.
(#) proli007 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
"Óra! Mi más..?"
(#) vicsys hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Na, ez vajon mi lesz...?
Következő: »»   1171 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem