Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   39 / 43
(#) ptesza válasza petyaka hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
A kettő együtt ha nem sérültek és szólnak akkor megéri.
(#) pedav hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen paramétert jelöl az MNC hangszórók adatlapján az EBP kifejezés?

Köszönöm,
Üdv.
(#) szamóca válasza pedav hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Az EBP, az Fs/Qes érték, ami azt mutatja meg, milyen rendszerű hangdobozhoz illeszthető a hangszóró.
(#) pedav hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Köszi a hozzászólást
(#) szabby69 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy MNC Big Bull x2-es dupla tekercses 2*4ohm-os hangszórom, most csinálok neki házilag sub ládát az autóba(59 literest). Mivel a hangszóró 2 tekercses nem mindegy, hogyan kötöm az erősítőhöz ami egy Mac Audio Z 4100(1000W) erősitő. A kérdése az lenne, hogy kössem 2 sávra és legyen 2*4ohm vagy pedig kössem egy sávra és 1*2ohm-os.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kis tanácsra lenne szükségem!
Adott egy 60x33x35 cm-es üres láda,valamint egy SPA 2030 és egy SRP 2030 hangszóró!
Nos az lenne a kérdésem hogy ha beleteszem a 2 hangszórót a ládába akkor el kell őket különítenem?
Reflexnyílást is szeretnék csinálni rajta..
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kérdező hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet valamilyen magyar cégtől rendelni olyan hangdobozt, ami H2000 hangszóróval szerelt? Jó lenne, ha nem csak a gagyit forgalmaznák, hanem rendeset is. Pl. még egy boltban se találkoztam se H2000, se BEAG (a cég most is létezik!) cuccokkal. Én tavaly vettem H2000-ret a Ladába, és tökéletes. A most épülő csöves erősítőmhöz is azt veszek, és én is dobozolom.
(#) andras99 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Sajnos nem... Már a Reflex is Beyma hangszórókkal szereli a ládáit. A Beag vagy Univox vagy milyen néven fut most nem tudom milyen hangszórókkal dolgozik. Még van a Castone, de ők inkább komplett, import ládákat árulnak.
(#) kérdező válasza andras99 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
A BEAG, meg az UNIVOX két különböző cég, elvileg léteznek, és állítólag H2000 hangszórót szerelnek. De ők inkább 100V-os rendszerre készítik az egészet, ilyen hangosbemondó jelleggel a MÁV-nak, stb.
Érdekes, hogy miért nincs komplett magyar láda H2000 hangszórókkal, mikor minden meglenne hozzá.
(#) vili hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Tudna-e valaki segíteni?
Rft 12.5 W-os hangszóró gyárilag milyen huzallal van tekerve?
A tekercset milyen szélesen kell elkészíteni? Kizárólag a vas vonalában kell lennie, vagy kilóghat. Mi van ha kilóg a tekercs?
A huzalt mivel érdemes ragasztani?
(#) andras99 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Valóban jó lenne egy olyan cég ami H2000 hangszórókkal gyárt hangsugárzókat. Igazából nem tudom mennyire lenne rá kereslet, mert sajnos az ismerőseim között is sok ember megveszi a gagyi PC-s hangrendszereket, azon hallgatnak zenét, majd dicsekednek milyen jól szól, meg milyen hangos... (Közben meg torzít mint állat!) Sokszor gondot okoz (számomra) felismerni milyen zene megy éppen! Aki meg igényes a hangzásra, az meg megveszi a hiper-szuper "hájend" dobozokat... Olyannal is találkoztam, aki vájtfülűnek mondta magát, majd dicekedett milyen jól szól a Sony "egybehifije". (Ez a műanyag vacak, mindenféle villogó ledekkel! ) Sok embernek fogalma sincs, mi az a torzítás, vagy csak süket, nem tudom...
(#) andras99 válasza vili hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Hangszóró pontos típusa? Sok 12,5W-os hangszórót gyártott az RFT!
(#) ptesza válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Azért mer egyszerűen nem lehet. A H2000 mélyközepei jól szólnak , de legtöbbje 30 éves kinézettel.Az új hangszórók is ugyanabban a hullámos mattfeketére festett lemezkosárban vannak. A magasak és a közepek , egy az egyben a régi Vidi. Nem lehet illeszteni egymáshoz őket, a mai elvárásoknak megfelelően.
http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=10
(#) didyman válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Igen, a hangszóró kosarának kinézete valóban sokat számít, hiszen mind üvegfalú dobozokba rakjuk őket és oldalról nézegetjük, hogy óóó, azok a vonalak és mágnesek.
De most komolyan, tényleg a kinézet számít olyan dolgoknál, melyek előtt normálisan hangszóróselyem van, és amúgy hallgatni szoktuk, nem nézegetni?
(#) ptesza válasza didyman hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
A tisztánlátás végett, itt egy kép.
Egyéb gyártóknál így néz ki az alap , náluk ez a csúcs. Az ár hasonló.
Ez az a hullámos kosár ami , kézzel lett bemaszatolva , vízbázisú matt feketével.

vs. as.jpg
    
(#) steelbird válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szerintem fújva van, de ez lényegtelen, ettől nem fog rosszabbul szólni.
Emiatt nem kell egy régi, jól bejáratott hangszórót újabbra (szebbre ??) cserélni.
A hangszórókat nem nézegetni kell, hanem hallgatni.
Egyáltalán nem biztos, hogy rossz az a régi...
Az Orion HS280, 282 hangdobozokban elég jók voltak a hangszórók, ráadásul impregnált papírszélű membránnal, ami időtállóbb, mint a mostani gumírozott szélű csodák.
Ha választani kellene, inkább egy ilyet választanék, mint egy S**L, vagy M**C hangszórót.
Nekem TVM mélyközép és középsugárzókkal épített hangdobozom van (+ VIFA magas), mindenki csodálkozik, milyen jó a hangja, pedig régi bútordarabok már.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) ptesza válasza steelbird hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Nem szabad elfelejteni ,hogy eltelt 30 év és semmi sem változott.
Az autónak is csak menni kell , nem számít hogy néz ki?
Ajánlok egy Wartburgot az nagyon jó volt 30 éve.

És akkor nem feszegettem a minőségi problémákat...
(#) steelbird válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszi, nem kell, van egy 30 éves Nissanom.

Más egy autó, meg más egy hangszóró. Hangszórónál, ha beépíted egy dobozba, nem a kinézet az elsődleges szempont, hanem a hangja. Legalábbis annak, aki a hangjáért építi.
A csili-vili más kategória.
Idézet:
„Nem szabad elfelejteni ,hogy eltelt 30 év és semmi sem változott.”

Ebből is látszik, hogy nagyot már nem lehet durrantani hangszóró téren, amit 30 évvel ezelőtt kitaláltak, az jó volt.
A VIFA magassugárzóim is kb. 25-30 évesek. Kiemelkedő hangjuk volt, már akkor.
Manapság pedig még az sem biztos, hogy sok hangszóró egyáltalán megüti azt a szintet. Mind minőségben, mind időtállóságban.
Költségcsökkentés és tervezett elévülés van, minden tönkremegy, hogy vásárolja mindenki az újat.
Ma már nem tervez egyik gyártó sem hosszú időre. Fogyasztói társadalomban élünk.
Kispórolnak mindent, amit csak lehet, és alternatív, olcsóbb anyagokból termelnek.
30 éve még nem így terveztek elektronikai cuccokat, hangszórókat sem (meg semmi mást).

Apropó, minőségi problémák...
Mai napig működik a KSS240 -es lézerfejjel szerelt Sony asztali cd lejátszóm. Az utána gyártott szériák már rég kihaltak, szemétdombon vannak. Ez még "békebeli". A későbbi, KSS213 -mal szerelt korszerűbb készülékek nem tudták lejátszani a CD-RW -re írt audiót, az enyém pedig azt is lejátssza, pedig akkor még nem is létezett újraírható cd lemez.
Érdekes minőségbeli probléma.
Régen időtállóbb dolgokat gyártottak, sokszor precízebb paraméterekkel is, de ez csak az én véleményem, tapasztalatból írom.

Nálam van most javításra egy Onkyo házimozi erősítő. Majdnem fél millió az ára. Kiderült, hogy tipikus HDMI panel problémája van, 2, 2 és fél év után megdöglenek benne az SMD elkók. 2000 óra garantált időtartam.
*

Ha választanom kellene két teljesen azonos típusú hangszóró közül, ugyanattól a gyártótól, csak az egyik 15-20 évvel ezelőtt készült volna, akkor egyértelműen a régit választanám.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) andras99 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Részben egyetértek veled, részben nem. Valóban így van, manapság az emberek nagy része inkább a kinézetre megy, nem érdekli hogyan szól mondjuk egy H2000 mélyközép és egy Sal, megveszi a szebbiket. Aki a hangzásra megy, és nem akar sokat rákölteni, megveszi a H2000 szórókat. Tényleg nem szépek, de ha valaki nagyon akarja, meg lehet oldani. (akár hangszóróselyem, akár süllyeszteni és diszkeret vagy vékony falemez rá, stb.) Na meg szerintem inkább a magyar ipart kellene támogatni, akkor talán jutna pénz fejlesztésre, korszerűsítésre is.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) kérdező válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Valamicske kereslet azért remélem lenne. Én biztosan mindenkinek azt ajánlanék, akinek hangcucc kell. Az emberek meg nem értenek semmihez, de ezt olyan nagyon nem is lehet elvárni. Egyszerűen nem kellene beengedni a szemetet, de ez már más kérdés...
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 19, 2014 / 1
 
Sziasztok! Ne fizessen senki "tanuló pénzt" mnc és sal hangszórók miatt! Semmi értelme egyiknek sem. Én már bejártam ezt az utat,és a saját káromon tanultam. Érzéketlen buta hangszórók! Nyomod beléjük a kraftot és nem történik semmi!
A konyhában főzés közben,vagy a garázsban szerelés közben megfelelő lehet ha egy ilyen kvartyog, de igényes zenehallgatásra,vagy netán PA cuccba alkalmatlanok.
(#) flaci76 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Volt ilyen, vagy talán még van is, ha még gyártanak: monaudio.hu
Igaz, csak az alsó regiszterekben, középen-felül főleg Monacorral társítva. PP membrános HA17, HA27-ek, de régebben valamelyikben HA15-öt is használtak mélyközépként. Elég jó sajtóvisszhangja is volt pl. a Apollónak (HA17-el) vagy a Zeusznak (HA27-esek)
(#) Tiggey válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Üdv! Nekem az az érthetetlen, hogy vannak sal hangszóróim. SR3040, SRP3040. Mindkét párból kidobtam a teljes mozgószerkezetet, kaptak textil széllel gitárhangszóró papírokat, vékonyabb anyagú pillét, dettó alu csévére 80 wattos lengőt, és láss, HALLJ csodát, szólnak mint állat. Sokkal dinamikusabb, gyorsabb, érzékenyebb hangszóró lett belőlük. Többutas rendszerben használom topp-nak, a mindennapokban szélessávban szobai használatban vannak. Lényegében semmi értékes dolog nem került beépítésre. Nekik se került volna egy fillérrel se többe ha azzal az alkatrészekkel szerelik, mint én. Mintha egy halom analfa... tervezné a hangszórókat.
(#) at22 hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok! Most szeretnék venni 1 pár SAL PA 1220CP hangfalat. Azt szeretném kérdezni hogy, mi a véleményetek róla? Milyen a Hangzás? Kültéren is megállja a helyét? stb..

Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) andras99 válasza at22 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Fú, nagyon gagyi... Csak kopog, semmi mély, visít a piezo magas. Hasonló árban inkább VoiceKraft LK618-12. Olyanokat nézzél, amiben nem piezo magas van.
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Üdv! Próbálj meg róla keresni adatlapot, amiben fel van tüntetve, pl. miféle hangszórók vannak benne, érzékenységük, egyebek. Piezo élből nem kültérre való. Zenész cimborám is vett ezekből a csodákból. Az hogy mit, és hogyan szóltak, inkább nem írom le. Moderátorok úgy is törölnék, jogosan. Inkább dobj rá még egy kis forintot, és vegyél hangfalat. Ezeket még egy leharcolt Reflex baby is leveri.
(#) at22 válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Értem akkor inkább kihagyom. végül is 23000ezerért tudtam volna 1 párt belőle.
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Az nem nagy pénz, de ha nem csak szobában akarod zörgetni, hanem "dolgozni" is akarsz velük, ahhoz neves hangfal kell. Pl. Reflex, vagy attól fölfelé. És nagyon lényeges az érzékenység. Inkább vegyél használtpiacon nevest, amit esetleg felújítasz ha le van pukkanva. Többe fog kerülni, de azzal meg lehet majd szólalni, és nem fog széthullani az első alkalommal. Mellékesen, most ahogy a használtpiaci árak alakulnak, nem biztos hogy érdemes újat venni bármiből is. Nagy a szegénység. Ha van időd napi rendszerrel böngészni az internetet, nagyon jó dolgokat ki lehet fogni potom pénzért. Mindíg van az az ember, aki meg van annyira szorulva hogy erősen áron alul eladja a portékáját. Vagy spontán nincs kihasználva.
(#) at22 válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Köszönöm a véleményed. Megfogadom a tanácsod. Az érzékenységgel avval tisztába vagyok
(#) Tiggey válasza at22 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Sok sz...t megvettem én is régebben. "hátha jó lesz" Minek fizesse más is a tanulópénzt.
Örülök ha segítettem.
Minden jót!
Következő: »»   39 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem