Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1540 / 2508
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia! Megírhatnád milyen tranzisztort szemeltél ki, akkor könnyebb volna válaszolni. Erről van szó ugye?
(#) gery1212 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Igen pontosan. 2SA1302 és 2SC3281-esre gondoltam mint nagyobbra csere a gyáriakhoz képest.
(#) godany hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Helló!
Segítene valaki egy ólyan dolgot szeretnék gyorsan megépíteni hogy 4W-ott agyon ki hangszóróra, 12V-rol (motor akumlátórárol) üzemeljen és úgy kéne hogy kellene egy 3,5mm jack csatlakozó hogy telorol lehessen rákötni a zenét de kellene rá egy mikrofon csatlakozó is karaokehoz Kérhetnék kapcsolási rajzot ha lehetne. Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Nem tudom fejből milyenek voltak az eredetiek, de ezek minden bizonnyal jók hozzá.
Az bizonytalanított el, hogy fet-et írtál - bizonyára tévedésből, ezek bipoláris tranzisztorok.
Amúgy mi lenne benne gyárilag?
(#) gery1212 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Bocsi igazad van. Gyárilag 2SA1301 és 2SC3280 voltak benne.
(#) Mócsing válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Első lépésként highand ,de van több jelölt is . Mondhatni sok jelölt .
(#) Mócsing válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Működik !
Köszönöm !
(#) reloop válasza Mócsing hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Zoli már mutatta hogyan kell. Íme Highand hozzászólásai.
Ha a nickben szóköz van, tedd macskakörmök közé a teljes nevet!
(#) reloop válasza godany hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Szia! Kész rajzot nem találtam, ezt úgy kéne összeollózni. Először is fel kell erősíteni a mikrofont Bővebben: Link. Ezt keverni kell a lejátszó (esetedben telefon) jelével Bővebben: Link. Végül ajánlok egy végfokozat kapcsolást.
(#) godany válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Helló!
Köszi de még azért várok hátha még valaki ír valami jobb tipett de úgy nem lenne jó simán csak hogy fel erősitení a mikit majd a telot és a kettő erösitönek a kimeneti jelét csak csimán egy hangszoroba bele kötni nem rakná össze vagy hülyén szolna?
(#) lukacsp válasza godany hozzászólására (») Máj 7, 2014 /
 
Nincs egyszerűbb megoldás, mint reloop írja.
Két jel "keverését" kisjelű szinten kell megoldani, nem a hangszóró előtt.
Szerintem ne nagyon kezdjél el alkatrész szinten építeni még egyenlőre semmit, inkább vedd meg az alábbi kiteket, kösd össze, aztán szól.
Előerősítő
Végfok
(#) Bolfi81 hozzászólása Máj 7, 2014 /
 
Sziasztok! Szükségem lenne egy erősítő kapcsolásra a következő paraméterekkel: Legyen tranzisztoros, egyszer 18V-ról szépen működjön, és 5-7Watt közötti teljesítményt tudjon 4 Ohmon. Egy Unitra 2405S szalagos magnót építek át picit jobbra. Az eredeti ic-s (tba810) végfok megfőtt, csináltam egyet tba2030-al, de nem nyeri el a tetszésem a hangja. Ez van. Régebben ugyan ebbe a készülékben tranyós végfok volt, annak szebb hangja volt.

Előre is köszönöm.
(#) lukacsp válasza Bolfi81 hozzászólására (») Máj 7, 2014 / 1
 
Idézet:
„Régebben ugyan ebbe a készülékben tranyós végfok volt, annak szebb hangja volt.”
Ezt engedd meg, hogy ne higgyem el, hogy egy Unitra szalagos magnó esetén a végfoknak ilyen meghatározó szerepe legyen. Meg, hogy a 2030 * szól az eredeti tranzisztoros véghez képest.
A nosztalgia és az évek sok mindent megszépítenek, inkább az van itt.

De a kollégák majd biztosan ajánlanak valami kapcsolást, amivel szebben fog szólni.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) Bolfi81 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 8, 2014 1 /
 
Nem haragszom. Számtalan 2030-as véget építettem és számtalan tranzisztorost is. Meg se közelíti egy primitív tranzisztoros hangját. Csak fűt mint az állat. Nem szeretem. Persze ez az én véleményem. Nem mellesleg ritka primitív és unalmas áramkör az egész. Nosztalgia nálam az elektroncső. Szalagost minden nap használok. Szeretném jobbá tenni, mert a mechanika van olyan állapotban, hogy megérje, az elő fokozatokat NE icékkel megoldottam de a végfok hangja sem a helyén, sem kiszedve nem tetszik. Igazán mélye nincs, igazán magasa se.
(#) lestal hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Valaki nem tudja, mi lehet vagy mitől lehet a következő hiba jelenség az erősítőmön(Yamaha RX-v420 5.1) : néhány napja kezdte csinálni, ha váltogatok a bemeneti csatornák között ( cd,dvd,aux stb.) pattognak a hangfalak, meg mint ha az alap zaja is meg nőtt volna az erősítőnek, jel nélkül fel tekerve a hangerőt sokkal hamarabb kezd jelentkezni a sistergés mint eddig. Az egyetlen változás ami történt mostanság, hogy kapott egy aktív mély ládát.
Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) Bolfi81 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nekem nem tetszik a hangja. Mérve elismerem hogy jó, de nem az igazi. Orion hangfalaim vannak, 1 pár 500-as, 1 pár 280-as, 1 pár 200-as, 1 pár 100-as, 1 pár 9-es. Mind gyári, csak a doboz van normálisan kiszigetelve, és a kondik vannak ki cserélve benne. Egyikkel sem tetszett, ellenben pl a Vidi Orpheus (Napi 8 órában szól) germánium tranzisztoros (AD162) végével, aminek tetszik a hangja a hs 100-asokkal (csak az a nyavalyás Loudnes ne lenne benne), pedig mérve katasztrófa. Az 500-ashoz használt se260-asnak (nem egy kategória tudom) is tetszik a hangja. Unitra zk 140 és 140T magnó (alsó primitív) is szebb hangú nekem. A hangszín szabályzót csak a lehallgató tér diszharmóniája miatt tartom bekapcsolva.
(#) Szpisti válasza Bolfi81 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Ne haragudj meg érte, de ezekkel a "hangsugárzókkal" használva nem is csodálkozom a TDA-hoz való viszonyodon
(#) Bolfi81 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Bármi mással gyönyörűen szólnak.
(#) Bolfi81 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
5 Watt kb. Nem kell semmi extra.
(#) Bolfi81 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
AD161-162 1-1 darab van
(#) reloop válasza Bolfi81 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia! Építs HTA-30-ast! A kisebb tápfesz miatt csak egy minimális korrekcióra lesz szükség, tudok benne segíteni.
A TDA2030 jól megépítve egyáltalán nem megvetendő. Sajnos rémes tervek vannak forgalomban.
Szerk.: LM1875?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Idézet:
„Szerk.: LM1875?”


reloop, most direkt idegesíteni akarod?
Meg lett mondva, hogy csak a tranyós szól jól, főleg ha Ge tranyós!
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Tessék, itt egy 6W -os AD párral , tiszta germánium! Bővebben: Link
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Látok benne pár tranzisztort, akkor nem tranzisztoros?

LM1875.jpg
    
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
bocsi mellényomtam...
(#) Koncsar válasza Bolfi81 hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Szia! Miért nem építed meg Reloop Pisti egyik művét? Hibátlan.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) lukacsp válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Komolyan mondom, miért nem értitek, hogy az IC-s erősítő nem szólhat jól?!
(#) Koncsar válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Jajj! Tényleg. Elfelejtettem. Persze, persze. Rosszat ajánlottam.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) martin66789 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok
Egy Sharp CD-DP2500H típusú házimozim Front Right kimenete tönkrement (Hangerő és bemeneti jel nélkül úgy zúg mint ha tápot adnék a hangszórónak), a Left kimenet még jó.A surroundok és a center tökéletesen szólnak. Gondolkodtam rajta hogy kicserélem azt az IC-t.
Az erősítőm Service Manual-ja minden infót tartalmaz az erősítőről az összes kapcsolási és panelrajzokat (sajnos nem tudom mellékelni túl sokat foglal, de itt a linkje ahonnan letölthető: Bővebben: Link

A Manualban a 36 - 37-es oldalon megtalálható a teljes erősítő kapcsolása itt jól látható hogy a Front R az IC 901 STK40271-hez vezet ezért ezt kellene cserélnem szerintem. A Manualban a 60-as oldalon le vannak írva az IC-k és Parts Code, a Parts Code-val kerestem meg az IC-t hogy hol tudnám megvenni találtam is: Bővebben: Link valami borzasztó 28 ezres áron ( ennyiért tuti nem veszem meg ha egyáltalán jó ez hozzá.
De a helyettesítő Cikknél ír egy ugyanilyet utángyártott vagy más cég IC-je ként Bővebben: Link a Helyettesítő Cikknél már jobb árért 3 ezerért .

A helyettesítő jó lenne az én erősítőmbe mert azt jobban megvenném mint a másikat ?
Ha jó bele akkor tudni fog elődje teljesítményét ?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia! Nem mondom, hogy biztosan ez az, de a hasonlóság kísérteties.
Következő: »»   1540 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem