Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1180 / 1679
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszi Zoli.
(#) reloop válasza djhans hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szép és rendezett
(#) djhans válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszi. Igyekeztem minél egyszerűbbre és célszerűbbre csinálni. Szerinted a benne lévő fólia kondenzátorok jó választás volt?
(#) reloop válasza djhans hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Kedvelem ezt a kondenzátor típust, de olvastam ellenjavallatot is a fórumban. (Nem a témájában vagyunk ezért írok szürkén.)
(#) sargarigo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
De szép!

Kell nekem is egy ilyen
(#) sargarigo válasza djhans hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Letisztult, szép!
Valami írást nem terveztél az elejére?
(#) attis1116 válasza djhans hozzászólására (») Máj 16, 2014 / 1
 
Nagyon szép munka !
Megkérdezhetném,h milyen panel- és kapcsolásirajz szerint építetted?
(#) Szpisti hozzászólása Máj 16, 2014 / 1
 
Nekiálltam egy analóg Leslie-szimulátort tervezni, kezd olyanná válni mint szerettem volna.
Ha nem ismerős valakinek a dolog, a Hammond orgonákhoz használják a Leslie-szekrényt, ami két forgó hangszórót tartalmaz. Egy magas és egy mély szekció teker körbe-körbe, ez adja azt a speciális hangzást a hangszernek amitől a hangszerek királya lett.
Ennek imitációját próbáltam összehozni. Ha bekerül a billentyű kombóba, teszek fel hangmintát is.
Mivel ez még prototipus, elég sok utólagos finomítás került a panelre, de a következő darabnál ezek már be lesznek tervezve az áramkörbe.
(#) Szpisti válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 16, 2014 / 1
 
Alul is akad pár apróság

lesliAlul.jpg
    
(#) sany válasza djhans hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Ez nagyon szép!
(#) Roland922 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Jó lesz!
(#) gtk válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Szia ! Ez a dolog engem is erdekelne, ha publikus a projekt. Kitalalni nincs idom,viszont szivesen epitenek ilyent. RD-700 van nekem, az orgonak nem rosszak, de a rotacios emulalas katasztrofalis. Ezen szeretnek segiteni egy jo emulatorral. Udv.
(#) djhans válasza attis1116 hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Köszi! A Quad topikban fent van a rajz és a nyák. Régi Rádiótechnikás terv egyébként.
(#) kormika hozzászólása Máj 17, 2014 / 1
 
Sziasztok! Elkészültem az első vasalt panelommal, ami egy 6V-os Trabi dinamót varázsol 12V-os villanymotorrá. Gondoskodik a gerjesztés számára a 7V körüli feszről, a forgórészt pedig PWM-el szabályozza 1024 lépésben. Egy PIC16F818 dolgozik benne, a FET-ek pedig IRFP064N típusúak, a szabadonfutó diódák pedig MBR4045WT-k.
(#) Szpisti válasza gtk hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Szia! Publikus lesz valószínű, de ez még a V 0.9 béta verzió, úgyhogy ezt a variációt még nem dokumentálom véglegesként.
Most azon agyalok hogy modulárissá alakítom, ha lesz letisztult rajz jelentkezem.
Szeretném ha legalább egy NEO Ventilátorral felvehetné a versenyt. A felépítése egyébként hasonló, csak más alkatrészekkel.
(#) attis1116 válasza djhans hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Köszi !
Megtaláltam
(#) Izeg. válasza djhans hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Nagyon Igényes és gyönyörű konstrukció, jobb mint jónéhány gyári nagy és drága hifi márka "termékei".
Nagyon tetszik a doboz konstrukciója is, én is imádom az alumíniumot munkálni!
Egyébként a quad-okat sosem értettem, miért ilyen népszerűek. Nem mondom, hogy nicns szép hangjuk, de olyan naturális, sovány, mint egy angol erősítő. Mondjuk sokan ezt szeretik. Én jobban vagyok a "japános" hangzásért, ami kicsit életdúasabb, színesebb.
(#) Bakman hozzászólása Máj 17, 2014 / 3
 
Elkészült Kócos nevű paripa. A festés nem az én érdemem, a matricákat rendeltem, plusz maga a ló festése, újraszerszámozása még hátravan, de az már nem az én dolgom. Kaptam egy rozsdás vázat, egy leégett motort, egy agyonhasznált burkolatot és egy feladatot, csináljak belőle valamit. Ez lett. Kár, hogy előtte nem fényképeztem le. Műhelyrendet nem ér illetni!
(#) TAKLACO válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
HELLO !
A lanyomnak is pont ilyen lova van ,Tajfun-nak hivjak.:
http://pokec.azet.sk/lissuin/fotoalbumy/tajfun/ft-268287147
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) kérdező hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Elkészült életem legrondább cucca. De nagyon jó lesz, mert akár az erdőben is elő tudok varázsolni 220-230V-ot. A szellőzés is megoldódott, de kissé iszonyatos módon. (maradt egy rés, bár amúgy is vágtam volna.) Az akkutól jövő vezeték nem túl vastag, de igazából 100W-nál nagyobb teljesítményt nem kötök rá, arra ez is elég. Még a lábak, meg a tető rögzítése hátra van.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) zenetom válasza kérdező hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Szerencsejáték Bővebben: Link
(#) kérdező válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Fekete (-), kék (+) Rajtam kívül más meg úgyse használja. Persze a "tönkremenés" azt jelenti, hogy kiolvad a biztosíték.
(#) Bakman válasza kérdező hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Nem túl vékonyal azok a 24 V-os vezetékek?
(#) TAKLACO válasza kérdező hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Egy dioda es nem megy tonkre , schottky diodat tanacsolok .:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) kérdező válasza Bakman hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Csak ideiglenes, de egyébként se fogok rátenni nagy teljesítményű fogyasztót. Egy-egy TV +DVD a Balaton-parton, meg oszcilloszkóp, mivel zavart szeretnék mérni egy-két érdekes helyen, pl. nagyfeszültségű távvezetékek közelében 16 2/3Hz-es hálózatnál Németországban.
(#) kérdező válasza TAKLACO hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
A diódát be fogom építeni.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) Zaustuv válasza kérdező hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Van a diódánál jobb megoldás is:
Bővebben: Link
(#) papus51 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Szia! Nálam az alábbi gondolatokat generálta a szerkezeted.
1.) Honnan szereztél ezer éve szabványon kívül helyezett 220V-os földeletlen aljzatot?
2.) Az elektronika és a dobozolás között valami hihetetlen szakadék látszik. Lehet, hogy a panel gyári darab, vagy a doboz mongol gyártmány?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) gtk válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Szia ! Tovabbi jo munkat ! Nagyon jo az otlet, erosen kivancsi vagyok hogy fog szolni. Udv.
(#) kérdező válasza papus51 hozzászólására (») Máj 18, 2014 1 /
 
A dobozt én kreáltam. A panel egy APC szünetmentesből van. Az eredeti dobozolással az volt a bajom, hogy sehogy se tudott hűlni, és iszonyatosan felmelegedett a belső, ha sokáig ment. Az aljzat meg itthon volt a kacatok között. Ide teljesen jó, mivel a készülék eleve földfüggetlen. Egyébként lehet, hogy nem szabványos a földeletlen aljzat, de a mai napig számtalan helyen találkozni velük. Sőt, még a két éve villamosított melléképületbe is építettem be nem földelt dugót. Rádiónak, tv-nek, asztali lámpának, telefon töltőének teljesen jó. Persze van ott földelt is, amiről a hűtő megy.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
Következő: »»   1180 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem