Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   111 / 607
(#) kérdező válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Megégni? A vezeték közelébe se megyek, csak a földön állva egy négyzetméter alufólia. Ott nem keletkezhet veszélyes feszültség, max. csíp, de 16 2/3 Hz-en sokal kisebb a hatás, mint 50 esetén.
CI-94 hobbicélra tökéletes, csomó mindenhez segített már. Inverterről is ugyan úgy mér, mintha hálózaton lenne. A kép Németország, Zolling szénerőmű melletti alállomásnál a 400kV alatt. Egy kis drótot tettem a kocsi tetejére, és már mérhető is. A 16 2/3 Hz-et a Freising melletti vontatási alállomásnál fogom megmérni. 120kV-on jön egy elvileg Müncheni áramátalakító telepről. Az alállomás 120/15kV-os, egyfázisú. 16 2/3 Hz-es csak egyfázisos rendszernél van.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) kristikoma válasza kérdező hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Már csak egy jó feszültségváltó hiányzik...
(#) kérdező válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Megy feszültségváltó nélkül is. Miért kellene?
(#) kristikoma válasza kérdező hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Mert akkor még hiteles is. Persze annak primerjét rá kell akasztani a távvezeték két fázisa közé, a szekunderét meg egy táblaműszerre, vagy a szkópra, majd számolni. A jelenség kimutatásához persze elég az alufólia is.
(#) kérdező válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Az biztos, de nem az a cél. Nem szívesen fogdosnék 120-400kV-ot.
Majd ha hazamegyek, csinálok 1-2 mérést a MÁV-nál is. Ott a jelalaktorzulások lesznek érdekesek tirisztoros mozdonynál, és sima egyenirányítós gépnél, stb. Az 50Hz-es mozdonyok hangját hallgatni egyébként nagyobb élvezet. A MÁV-os gépek az igaziak.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) Collector válasza kérdező hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Idézet:
„16 2/3Hz-es 120kV-os távvezeték jelét is.”

Én nem tudok ilyenről, hol található ilyen távvezeték?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Collector hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
A következőkben írta, némethonban.
(#) kérdező válasza Collector hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Nyugat Európában többnyire a vasút 50 helyett 16 2/3Hz-es hálózatról működik. A vontatási feszültség 15kV, az átviteli hálózat 120kV, egy fázis. Ez egy régebbi rendszer, mint a mienk, de korai kiépítése miatt megmaradt, és az új szakaszokra is ez kerül, mivel a mozdonyok mind 16 2/3Hz-esek. A soros gerjesztésű motorok miatt kellett, ma már nincs jelentősége az egynirányítós soros gerjesztésű motoros, vagy frekvenciaváltós aszinkronmotoros gépeknél, de mivel nagyon nagy számban vannak a régi gépek, és bevált, ezért megmaradt. Kandónak köszönhető az 50Hz-es vasút kiváltsága Magyarországon.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) kristikoma válasza kérdező hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Arról nem is beszélve, hogy a Kandó-féle mozdony egy állatorvosi ló. Sok érdekességet felhasználtak a tökéletes működés érdekében.
(#) Baxi hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
(#) sastas01 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Ez egy szimpla mágnes.
(#) _BiG_ hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Régi Ezermesterben találtam
(#) Gafly hozzászólása Jún 11, 2014 / 2
 
Tanult kollégák Pekingben rendeltek két sört. Nyolcat kaptak
(#) szamóca hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
(#) nyemi válasza Collector hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
A tokamak és a fusor is, szerintem vakvágányok (még). Hogy miért"?"
Mert nem tudunk folyamatosan nagy hőfokot előállítani, csak nagy energia befektetéssel.
Az áttörést az impulzus üzemben működő DPF reaktorok fogják jelenteni. A relatív kis hely igénye és a közvetlen áramforásként való használat miatt (mondjuk:1p+11B→34He+ 8.7 MeV vagy 1p+7Li→24He+ 17.2 MeV)
A további előny még, neutron sugárzás mentesség (Aneutronic fusion) ami ugye nem egy elhanyagolandó szempont.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Gyönyörűek! Még ma is emlékszem, hogy elbűvölve bámultam/halgattam a múzeum körúti bizományiban, az itt, első képen látható "Pio" tornyot. Akkori áron számolva, kb. 15 éves fizetésem kellett volna hozzá.
Én ezt az oldalt szoktam nézegetni: Bővebben: Link A 26. oldalon tartok...
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014
(#) Kari55 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Hát igen. Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem sokkal jobban tetszenek ezek a "retrónak" nevezett eszközök, minta mai un. "formatervezett"-nek mondott (néha) szörnyűségek.
(#) kérdező válasza nyemi hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Az odáig jó, hogy közvetlen áramforrás, de mekkora frekvencián, milyen jelalakkal üzemelne? Mert szerintem hálózatra köthető 50Hz-es szinusz aligha fog keletkezni. Bár óriási egyenirányítóval, panelháznyi kondival, és szobányi félvezetőkből felépülő félvezetőkkel, meg lehet oldani. Kérdéses, hogy a ma létező anyagok mennyire bírnák a ma készíthető anyagok az impulzusüzemet. Bár a neutronsugárzástól mentes üzem nagyon jó lenne. Egyelőre szerintem bőven jó a "mezei" nyomottvizes maghasadással működő reaktor, hozzá gőzfejlesztő+szinkrongenerátor. Én egy 100-150 évet tippelek, mire létrejönne valami új reaktortípus. Addig meg van elég urán. (300 évet írnak.)
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2014
(#) kérdező hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Unatkoztam, és egy tönkretett PC-ventilátort szinkronmotorrá alakítottam. Kiszedtem az elektronikát, és a tekercsekre 12V 50Hz-et kötöttem. Ügyesen meg kell lökni, és szép egyenletesen forog. Ahol megvilágítja a fénycső, látszik a szinkronüzem a storboszkóp hatás miatt. Nem sok levegőt visz, mert kicsi a hálózati frekvencia a ventilátorhoz.
(#) krissz555 hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Ezt ki kéne próbálni Bővebben: Link
Ezen meg jót röhögtem Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza krissz555 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Az elsőt már kipróbáltam, tényleg ilyen, bár én 30Hz-el, mert annyit tudott a kamerám. Kisebb hangszóróval, kis szivattyúval, és kisebb csővel csináltam, de sajnos nem lett ennyire látványos, mert egy kicsit fröcskölt, de a lényeg az megvolt, az szépen látszott.
(#) krissz555 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Hétvégén szerintem nekiugrok és kipróbálom.
(#) mikrokapcsolo válasza krissz555 hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Próbáld, tényleg látványos, és szinte el sem hiszed, hogy amit látsz a valóságban, csak hullámos víz, közben a kamera képén pedig azt látod, hogy áll. Marha jól néz ki.
A másik, amit még ki lehetne próbálni, hogy egy stroboszkópot 50Hz-el villogtatni, tök sötétben, és akkor szabad szemmel is látható lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2014
(#) nyemi válasza kérdező hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Idézet:
„Az odáig jó, hogy közvetlen áramforrás, de mekkora frekvencián, milyen jelalakkal üzemelne?”

Egyenáramú impulzusok keletkeznének a bemeneti impulzusokkal szinkronban. A kimeneti áram terhelhetősége a létrehozott "pinch"-ben, a fúzióba lépet atomok számától függne.
A "pinch" a reaktor és a befektetett energia nagysága összefügg!De a "pinch"-ban levő hőfok állandó(most maximum 1,8Bilió K sikerül már elérni). De az igaz hogy csak "pár" nanoszekundum áll rendelkezésre a fúzióra, egy impulzus alatt. Azt is mondhatnám
ez a dugattyús motor nem a sugárhajtómű a fúziós reaktorok között.
Itt van egy pár link olvasgatni:
The Machine
Research on pinch plasma focus devices of hundred of kilojoules to ...oules
LPP Focus Fusion
Én is innen lesek.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2014
(#) krissz555 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Igen Strob-al érdekes! Úgy emlékszek itt az oldalon tárgyalták valamelyik topic-ban. Idő szökőkút néven. Azt meg is csináltam NE555-ből multivibrátor potival meg egy led 1-Hz től 80-Hz-ig tekergetve nagyon rédekes. Csak én nem szineztem a vizet meg uv led sem volt. A videón uv leddel van, meg szinezett vízzel. Bővebben: Link
(#) szamóca hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
(#) dave500 hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
(#) _BiG_ válasza dave500 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ez a digitális fatükör kézivezérelt változata
(#) kameleon2 válasza dave500 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Amennyi mérnökórát, anyagot és pénzt erre áldoztak, abból nálunk 100 család megélne 10 éven keresztül. Az eredmény pedig egy játék. Jól el lehet adni flippernek percenként 100 Ft-ért. Ilyenkor szoktam elhűlni, hogy mennyi agyi kapacitás vész kárba, miközben napi problémákra meg nincs megoldás - például még mindig elég nehéz pótolni a villanykörtét. Nem tudom, mennyi pénzből gazdálkodik az MIT, de a video után ezt 100% pazarlásnak érzem. Hozzáteszem - ha itt a HE-n raknánk össze - lehet, hogy éppen az 1000.0000-od lenne az ára. Persze az is lehet, hogy a bügykök nem 3D printeren készülnének, csak egy Evig fóróval és szögekböl.
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ennek nem elsődlegesen a tényleges megvalósítás a célja, hanem a technológia kikísérletezése. (Az, hogy gyakorlati haszna mi lesz, még nem tudom, de nyilván az is lesz neki. Valamiféle modellezési célt tudok elképzelni, kb. mint a 3D nyomtatásnál, vagy hasonlót... Esetleg a vakok és gyengénlátók számára lehet hasznos, ha ily módon megismerkedhetnek - biztonságos, virtuális környezetben - a valóságos környezettel.)
Következő: »»   111 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem