Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   498 / 727
(#) soundst hozzászólása Júl 7, 2014 /
 
Sziasztok,

némileg átgondolásra szorult a hangdoboz építési projectet, és találtam pár hangszórót új típusokból.
18 Sound
Beyma

Amint látható elsősorban 1 darab 15"-os hangszóróban gondolkodom, abból szeretnék építeni egy 3-400 wattos mély hang(falat)sugárzót, persze párban. Külön végfokkal akarom majd őket hajtani, aktív hangváltóval.

Átnéztem pár hangláda tervet de 15"-hoz valót nem igazán találtam (talán ezt). Illetve még a használt hangszóró vásárlást sem írtam le teljesen, de abból meg nem igazán tudom hol van kínálat.

Jó lenne, ha valaki a fentieket véleményezné (lehetőleg a saját szintemhez mérten :crazy, köszönettel, J.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
(#) bajtaig válasza soundst hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Mire szeretnéd használni a mély ládát, hurcolod vagy otthonra, mennyire mély hangokat vársz tőle, és milyen hangosságot?
(#) Buvarruha válasza soundst hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
A linkelt hangszórók nem mélyládába valók, magas az érzékenységük, de nem mennek le mélyre és kár is keresni olyat ami mindezt tudja, mert kizárják egymást ezek a feltételek. Használt hangszórókat aprókon keress.

Ha olcsón akarod megúszni, akkor autós mélyhangszórókat keress az 18 sound mélyládába való huppogói iszonyat drágák..
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
(#) ptesza válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 8, 2014 /
 
Ez pontosan így van. 92~93 dB környékén érdemes körülnézni ha szeretnél némi mályhangot is hallani a mélyládábol.
(#) Davidd hozzászólása Júl 11, 2014 /
 
Sziasztok! Közeljövőben szeretnék egy mélysugárzót készíteni kocsiba. A kinézett hangszoró ez lenne. Elősször is mi a véleményetek róla, másodszor milyen és mekkora ládában szolna ideálisan?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2014
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Én zártba tenném, de van 3 típusú dobozterv is.
(#) Davidd válasza ptesza hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Mindég olyan hangszorókat fogok ki, amik csak zárt ládában szolnának jól. De szerintem reflex láda lesz neki. Bandpasst nem partolom nagyon, hogy csak 1 csövön jöjön ki minden. Azért meg gondolkodom. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan értelmezzem a képen láthatókat, mert van 3 fajta doboz, 3 fajta mérettel. Mélyikből mélyik a legjobb? Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2014
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
A harmadikat csinálnám a helyedben, nagyon jó a bandpass.
(#) ptesza válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Így van, mivel természeténél fogva nem kell hozzá szubfilter.
(#) Buvarruha válasza ptesza hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Azért nem árt, ha van, mert a bandpass-ből kiáradó csőhangú közép eléggé kiábrándító tud lenni. Szerintem a Bandpass-nek van a legteltebb hangja, én nagyon szerettem.
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Öszinte leszek: Van egy genius 5005 5.1-esem. Lehet hogy a rossz megtervezés miatt, de a csövön hallatszott hogy köpi a levegőt, ettől félek. A hangképek alapján mondjuk tényleg a bandpass a leg"lineárisabb". A három térfogat közül mélyiket javasoljátok? Akkor mondjuk én tennék két csövet bele, azzal gondolom játszani kéne hangolni. Hangnyomás érdekelne, van olyan hangos mint egy reflex?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2014
(#) szamóca válasza Davidd hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
A sáváteresztő hangsugárzóknak legrosszabb a hatásfoka. Pumpálni kell bele a wattokat becsülettel.
(#) bajtaig válasza szamóca hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
És az impulzus válasza is a leghosszabb, jó kis nyúlós zsíros mélyeket ad!
(#) dB_Thunder válasza szamóca hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Nem tudom honnan van neked ez a véleményed, de ez ebben a formában ez nem igaz!
Tervezés, hangolás, kérdése az egész, akár sokkal hangosabb is lehet mint egy "hagyományos".

Természetesen nem lehet jó impulzus átvitele, mert egy rezonáns rendszeren halad át a hang.
Támogatni kell a kick-bass tartományban.
(#) bajtaig válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Igen, a hangolt tartományban közel dupla olyan hangos mint a baszrefi, viszont ez a tartomány nagyon szűk!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2014
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Van és mélyebbre megy, mint a reflex.

Idézet:
„A sáváteresztő hangsugárzóknak legrosszabb a hatásfoka. Pumpálni kell bele a wattokat becsülettel.”


Egy dB-el sem érzéketlenebb, sőt, be lehet úgy hangolni, hogy még emeljen is, persze ez a csoportkésés kárára megy.
(#) szamóca válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Onnan hogy együtt éltem két hónapig egy CRUNCH kövér fiúval. A Pio reflex mellett labdába nem rúgott, sőt kifejezetten rossz, fárasztó volt hallgatni a brummogását. A belepumpált teljesítményből jóval nagyobb kellett, mint a Pio reflexhez amiben egy 30-as mély hangszóró dolgozott.
Utána a szomszéd vett egy Signatot. Az még ettől is borzalmasabb pufogásokat, fejfájós mélyeket produkált. Nem véletlenül nem terjedt el HM-re, Hi-fi-re ilyen púpos teve átvitelű basszusdoboz.
Nekem személy szerint nem tetszik ennek a fajtának a hangzása, de mint látható vannak akiknek igen.
Nem vagyunk egyformák.
(#) dB_Thunder válasza szamóca hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Ja.. ezeket az autós látványpékségeket el kell felejteni! Meg kell nézni komolyabb gyártó PA területre szánt bandpass-jait!
Nem véletlenül ültem én 2 hétig az asztalnál mire megterveztem életem első bandpass-ját, ott a hangnyomás volt a cél.
Azért nem terjedtek el otthoni célra mert nagyok! Én kifejezetten BP-t csinálnék házimozihoz, mint effekt mély, de zenére én sem kultiválom.
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Hàny literest készítsem el? Gondolom a legnagyobb megy a legmelyebbre kevesebb terhelhetõséggel. Ugysem lenne csutkàn hajtva. Egy ucdvel szeretném hajtani 2 ohmra bekötve. Rakhatok neki 2 lyukat, és azzal fülre hangolni, esetleg milyen programmal tudom szimulàlni ezekkel az adatokkal.
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Attól, hogy rossz ládákat hallottál még nem a doboz fajta a rosz.
(#) dB_Thunder válasza Davidd hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Nagyon minimális a terhelhetőség változása a mérettől, legalábbis a megadott térfogatokkal. Én a nagyobbat építeném meg. Tehetsz akárhány csövet, a lényeg a keresztmetszet (nem az átmérő) és a hossz, ezeket tartani kell.
Az oldalamon találsz szimulátorokat is.
(#) szamóca válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Mivel sem a Martin logan, sem a Sonus Faber, sem más nagynevű cég nem gyártja mégis milyet kellett volna meghallgatni? Pedig ők gyártanak aztán nagyméretű készülékeket. A PA meg sohasem a magas minőségről szólt.
(#) Szpisti válasza szamóca hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Idézet:
„A PA meg sohasem a magas minőségről szólt.”

Na ezért a mondatodért valószínű sok neves márka képviselője megkergetne a nézőtéren!
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Egyáltalán nem kell nagynevűnek lennie, csak normális hangszóró kell normálisan behangolva. Azok az érzéketlen mélyen hagyományos kivitelben még rosszabbak lettek volna.
(#) bajtaig válasza szamóca hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Azt melyik topikban lehet megbeszélni, hogy szerinted melyek a magas minőségű hangsugárzó fő jellemzői?
(#) Davidd válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Én is a nagyobb ládára szavaztam volna egyből. Kérnék szépen egy linket. A szimulációs eredményeket pedig majd közlöm veletek és majd véleményezzétek.
(#) Lacko12 hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Kárpitozáshoz milyen ragasztót ajánlotok?
Nézegettem interneten, van aki palmatex-el ragasztja, van aki szórópisztollyal visz fel valami spéci ragasztót, pontos ragasztótípust nem találtam ,ami tipikusan erre lenne kitalálva.
Vagy igazából mindegy?
Igazából engem a kötési idő érdekelne hogy melyiknek a leggyorsabb vagy ragasztás közben nem mozdul-e már a kárpit a felületen, esetleg szorítani kell-e a ragasztandó oldalon a kárpitot a felülethez?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) pont válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
A pálmatex, pálmafix mindkét oldalra felkenve, megvárni amíg megszárad, (kb 2-3 perc) utána össze préselni ,simítani a ragasztandó felületeket, azonnal köt. A ragasztás erőssége függ az összenyomás erősségétől.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2014
(#) andras99 válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Én egyszer használtam ilyet, de nagyon drága. Mindkét felületet le kell fújni vékonyan, megvárni míg kicsit megszárad, aztán erősen összenyomni. A ragasztás erősségére nem lehet panasz.
Következő: »»   498 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem