Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1572 / 2501
(#) reloop válasza paganmantis hozzászólására (») Júl 28, 2014 / 1
 
Szia! Olvastam másnak is meggyűlt már ezzel a baja. A Bluetooth Receiver táptest és a kimeneti jack test között úgy tűnik van egy kis zaj. Egy szimmetrikus jelfogadóval tisztán le lehetne választani, igen szerény költség mellett.

Illesztő.gif
    
(#) q765 hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Bátyámnak még régebben elhalálozott a studio monitorhangdobozaiban a táppanel. Már egy ideje javítják. Tegnap felvetette, hogy lehetne e addíg még készül összedobni valami egyszerű kapcsolást, amivel megtud hajtani 2 elfekvőben lévő 2 utas hangdobozt.
Igazából a kérdés, hogyan oldják meg ezekben a cuccokban, hogy akármit kevernek rajtuk, az minden eszközön (autó,házimozi,pc,tv, stb.) ugyanúgy szól? Nem tudom jobban kifejezni, nem vagyok muzsikus.
Gondolom függ az erősítőtől is, meg nemmellesleg a hangszórótól is.
Van erre valami szentírás? Hangszer kellene, nem hifi kapcsolás.

Köszönöm mindenkiek előre is!
Zoli
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
(#) steelbird válasza q765 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Hello!
A legtöbb aktív stúdió monitor biamplifikált, vagyis külön erősítője van a csipogónak és külön a mély-közép hangszórónak.
Ha addig használni akarjátok, amíg a tápok javítás/beszerzés alatt vannak, akkor talán az egyszerűbb az a megoldás, ha átmenetileg külső tápról használjátok. Talán ez az egyszerűbb, mint két-két végfokot keríteni aktív hangváltókkal.
Lehetne egy sztereó végfokról is hallgatni a két dobozt, de akkor passzív hangváltók kellenének a magasak és a mélyek közé, viszont akkor tuti, hogy már nem úgy fognak szólni.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
(#) q765 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Nem másik erősítőről szeretném hajtani őket. Azok félre vannak rakva. A képen lévő hangsugárzóból van egy pár a polcon. Az lenne a kérdés, hogy meg lehet e őket valahogy hajtani a fennt említett céllal. Lehet-e készíteni hozzájuk erősítőt.
Vagy hagyni az egészet, és venni újat.
(#) angespl válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
köszönöm szépen .a segítséget bocs!!! a helyes írási hibákért.
(#) frecsko válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Átforrasztottam az összes forrpontot. Nem javult a helyzet, sőt, romlott. Majdnem leégett a hangszóróm. Testre zárt bemenettel a hangfal csatlakozón 8-15V feszültséget mértem. (csatoló kondi nélküli)
A tápfeszültség a testhez képest -30V és 41V.
Valami nem kerek a negatív oldalon szerintem.
Fene, hogy neten nincs kapcsolási rajz hozzá....
(#) steelbird válasza q765 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Kicsit elolvastam, elnézést.
A monitoroknak jórészt a hangszórók és a hozzájuk hangolt doboz határozza meg a hangját.
Persze, az erősítő, meg a hangváltó is, de leginkább a hangszórók, meg a doboz, ennél a párnál pedig még a passzív hangváltó is.
Először ki kellene próbálni egy normálisabb erősítőről, hogy milyen a hangjuk, aztán építeni, ha van hozzá kedvetek.
Gyanítom, hogy nagyon máshogy fog szólni, mint amit a monitoroknál megszoktatok.
(#) steelbird válasza frecsko hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Idézet:
„Fene, hogy neten nincs kapcsolási rajz hozzá....”

Ez nem annak a szervizkönyve, amit te keresel?
(#) jocko hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Sziasztok!A mellékelt kapcsolásból +-38 volttal hajtva kb. hány wattot lehet kihozni ha a trafó teljesítménye megfelelő?Illetve hány wattos trafó kellene hozzá?Ez elvileg egy ibiza amp 300-as erősítőnek a kapcsolási rajza, a neten találtam,ha nem jó akkor elnézést kérek érte,nem értek túlzottan a dologhoz,csak egy másik fórumban arról folyik a vita,hogy mennyit tudhat ez a végfok?Én 50 wattra tippelném 8 ohmra max. , de ez csak feltételezés.
(#) Buvarruha válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
38V-ról 70W a max 8ohm-ra, minden kapcsolással, a tápfeszültség határozza meg a kimenő teljesítményt.
(#) jocko válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Értem.És ebben a konkrét esetben nem tudnád pontosítani ezt az értéket?A végfetek (tranzisztorok?) típusára gondolok,hogy azok mennyit bírnak leadni ?
(#) Buvarruha válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Írd be a gugliba a tipusukat és meg tuod, hogy mekkora a terhelhetőségük, a kapcsolás +-38V-os tápfeszről 70W-ot tud kipréselni magából 8ohm-on, mert még mindíg a tápfeszültség határozza meg a maximális kimenő teljesítményt. A tranzisztorok terhelhetősége ezt nemigazán befolyásolja.
(#) jocko válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
hát beírtam a google-ba de nem jutottam előrébb, tudnál segíteni?megköszönném,fontos lenne a végeredmény.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
(#) Buvarruha válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
A végtranzisztorok alul vannak méretezve, de a 8 ohm 70W belefér maximálisnak.
(#) jocko válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Köszi a választ!Egy nagy trágyadomb ez a végfok az már biztos!
(#) Dióda hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Valaki megépítette már ezt a kapcsolást véletlenül?
Működőképes lehet?
Nekem hiányzik a kimenőkondi elől a gerjedésvédő ellenállat és kondi a testre.
Valaki esetleg megszakértené hogy ez így mire jó?

gitar60.gif
    
(#) paganmantis válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
Remek kapcsolási rajz! Viszont azt nem értem, hogy a +5V miért kell oda, és a végfok bemeneti test miért ott van ahol van?
A középiskolai műverősítő tananyag alapján erre nem sikerült rájönnöm.
(#) q765 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Ezek a dobozok 1982-ben készültek. Kaptak egy 81-es 30W-os STk erősítőt. Kaptak még egy pár Philips 3 utas dobozt.
Igy hibridben közelítenek a valósághoz. Próba szerencse. Holnap kiderül.
(#) frecsko válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
De.
Pedig az elektrotanyán kerestem.
Köszi!!!
(#) steelbird válasza frecsko hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Nincs mit!
Én nem ott kerestem, hanem a Google on.
(#) steelbird válasza Dióda hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Hello!
Én nem javaslom ennek a megépítését.
Kis impedanciás a bemenete, úgyhogy még egy jó előfok mindenképpen kell hozzá.
Vannak ettől jobb egytelepes táplálású rajzok.
(#) granpa válasza angespl hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
A 'shift' (kis-nagy betűváltó) gomb a klaviatúra bal alsó (és jobb alsó) sarkában helyezkedik el. Használata erősen javallt e fórumon!
(#) reloop válasza paganmantis hozzászólására (») Júl 28, 2014 / 1
 
A műveleti-erősítőnek egytelepes táplálásnál kell egy referencia feszültség féltáp táján, gondoltam kapóra jön a feszültségstabilizátorod, amiről beszámoltál
A végfok bemeneti test esetedben az akkumulátor negatív sarka lesz, az valamilyen módon eljut a végfok RCA csatlakozójára. Ezen a vezetőn is léphet fel feszültségesés, amit az előzőhöz hasonlóan ki lehetne trükközni a jelből, de mivel a D-osztályú végfok tápáram zaja kívül esik a hallható tartományon, megelégednék annyival, hogy az illesztő fokozat referencia fezültsége az RCA testhez legyen hidegítve.
(#) frecsko válasza steelbird hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
A google-on csak sima adatlapokat találtam hozzá.

Ha rövidre zárom a bemenetet, akkor a kimeneten 0V-ot kellene mérnem?
(#) steelbird válasza frecsko hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
A VR200 -as potméter középső lábát GND -re zárva kell 0V -nak lenni a kimeneten. Pár 10 mV -ig még elfogadható az eltérés. 100mV -ok, vagy még nagyobb DC szint esetén valami gond van.
(#) frecsko válasza steelbird hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Igen, így csináltam. +5V van a kimeneten. Ezek szerint a pozitív ágban van a gond, vagyis a 2SD1047 nem zár le teljesen.
(#) steelbird válasza frecsko hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Biztos, hogy nem az az oka. A végfok egy zárt szabályozó kör. Ha jobban nyitna a pozitív oldalon lévő végtranzisztor (egyébként kettő van benne), akkor a visszacsatolás miatt a diff. fokozat csökkentené a pozitív oldali végtranzisztorok nyitófeszültségét és növelné a negatív oldalét, hogy visszaálljon az egyensúly.
Meghibásodott a végfok, ki kell méregetni az alkatrészeket.
(#) Dióda válasza steelbird hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Például?
(#) martin66789 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok
Egy fél nyáklapon találtam egy IC-t de nem tudom mire lehet jó. Az IC BA328
Szerintem egy audios cucc egyik darabja lehet mert a nyákon van 2 potméter 1 100k-s és egy 20k-s és a potméterek melett oda van írva a 100k-s nál L a 20k-s nál meg hogy R.
(#) steelbird válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
BA328
Katettás magnókhoz használt előerősítő ic, automatikus erősítésszabályozási funkcióval.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
Következő: »»   1572 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem