Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1579 / 2499
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Idézet:
„Ha teljesen le van tekerve a hangerő csendben van..”

Ez nagyon fontos információ. Ezek szerint a táp szűrése rendben. A zaj a potenciométer előtti, utáni vezetéken vagy magán a potin jut be. A jelvezeték, mint már írtam, legyen árnyékolt kivitelű. Ennek hiányában a jel és a test szálak összesodrásával lehet még valahogy ellavírozni. A potenciométer házát, amennyiben fémből van a test kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2014
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Napokban próbálok árnyékolt vezetéket szerezni és újra kábelezni. De remélhetőleg sikerrel mert ez már a 3. kábelezésem lesz.
Így néz ki a panel eleje, és hangerőszabályzó potmétere.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ezzel a potenciométerrel nincs tennivalód. Azt lenne jó látni, a jelforrást hogyan kötötted össze ezzel az erősítővel.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Holnap küldök képeket!
(#) csontom hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy JVC MX-77 erősítőm! A gond az, hogy szól, szól, már szinte tojást lehet rajta sütni, olyan meleg, de a ventillátor nem indul benne be. A ventillátor működik. Kipróbáltam. Egyszerűen nem indítja be a ventillátort. Direkt járatom majdnem maxon, hogy melegedjen, hátha beindul, de nem. Mi lehet a baj? Lehet, hogy direkt vár ilyen sokáig?
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Elkészítettem a képeket.
A panelemen bemenethez 2db szál megy ezt vezettem az RCA-ból a panelhez. A 2db RCA csatlakozót a megfelelő polaritással áthidaltam a 4db bemenet hiányában így tudtam megoldani. Középső csatlakozónál a test azt összekötöttem kondenzátoron lévő testtel.
(#) lukacsp válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Több kérdésem is felmerült ahogy a képeket nézegettem.
Ez egy sztereó erősítőnek tűnik. Miért csak a "R" feliratú azaz "jobb" oldali hangszóró kimenetet kötötted be? Miért közösítetted a két bemeneti RCA-t? (Egyik a bal, másik a jobb oldali vonali jelet kéne fogadja.)
Hangszóró kimenetet úgy látom vékony árnyékolt kábellel kötötted, az nem túl nyerő. Inkább olyasmivel kéne kötni, amivel a tápkábeleket.
A tápon azt látom, hogy szimmetrikus tápnak van kötve, az erősítőnek viszont csak szimpla táp kell. Jól gondolom?
(#) sonny007 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Idézet:
„Miért csak a "R" feliratú azaz "jobb" oldali hangszóró kimenetet kötötted be?”

Azért, mert előbb ha az egyik oldal már jó, és nincs brumm,búgás zúgás utána szerettem volna nekilátni a másik oldalnak.

Idézet:
„Miért közösítetted a két bemeneti RCA-t? (Egyik a bal, másik a jobb oldali vonali jelet kéne fogadja.)”

Tudtommal az RCA-nak, hogy szóljon 2db csatlakozási pont kell, az előző posztomnál látszódik, hogy a panelen csak 3db bemenethez való csatlakozás található. De akkor kérlek rajzal szemléltesd nekem, hogyan is kellene bekötnöm.

Idézet:
„Hangszóró kimenetet úgy látom vékony árnyékolt kábellel kötötted, az nem túl nyerő. Inkább olyasmivel kéne kötni, amivel a tápkábeleket.”

Átfogom kábelezni olyannal, mint a tápkábelek.

Idézet:
„A tápon azt látom, hogy szimmetrikus tápnak van kötve, az erősítőnek viszont csak szimpla táp kell.”

Igen jól gondolod, talán ezt is máshogy kellene átkötnöm?! Ha igen kérlek ezt is szemléltesd nekem rajzal.
(#) lukacsp válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
OK, értelek. Rajzoltam egy rajzot, mellékelve.

DOC140815.pdf
    
(#) sonny007 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Köszönöm!
Nagyon profi holnap meg is csinálom a rajzalapján és megírom a fejleményeket!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2014
(#) sonny007 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Egy kérdésem lenne a PDF-ben lévő RCA csatik sasszitól elszigetelve. Mitől is kell pontosan elszigetelni?!
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szerintem a sasszi a kérdés.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Látom már kaptál segítséget. A képről pont a lényeg maradt le, miként kötötted a jelet az erősítőhöz. A végfok panelen az a "+ test -", nem inkább a L GND R, azaz két csatorna bejövő jele és a közötte a test akarna lenni?
Írod: a középső csatlakozónál lévő testet összekötötted a kondenzátoron lévő testtel. Ez sajnos hiba volt, ha jól értelmezem a leírtakat.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
De igazad van! Igen a kondi testel kötöttem össze. Remélhetőleg egy alkatrész se károsodott. Holnap bekötöm a PDF alapján az erősítőt. És irom sikerült-e
(#) sonny007 válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Így van csak még nem kaptam választ :/
(#) lukacsp válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Bocs, a készülék házát hívjuk így, ez ha jól tudom egy francia nyelvből eredő szakzsargon. De most már majd tudod.
(#) sonny007 válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Köszönöm igy már érthető számomra is!
(#) pauer98 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok! Vam egy Dansk erősÍtőm, az egyik végfokon 32V DC mérhető. Mi adhatta meg magát?
(#) lukacsp válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
A vég-, és meghajtó tranzisztorok. Ha tranzisztoros a Dansk erősítő. Ha IC-s, akkor az IC.
(#) pauer98 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Megnézem őket.
(#) Lázár Péter hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Üdv. Adott egy jól működő 5.1-es ketyere, viszont TDA2030-ak vannak benne, a feladat az lenne, hogy kicsit másmilyen legyen. Ha szimplán kiforrasztom a TDA-kat és a bemeneti lábakra külön-külön kötök egy-egy egyforma erősítőpanelt annak kimeneteit pedig a TDA kimeneti lábaira kötve külön tápról üzemeltetve működhet a dolog? Azaz a végfok IC-ket erősítő panelekkel váltanám ki, avagy célszerű távolabb az eredeti IC-től csatlakozni.
(#) csontom hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy JVC MX-77 erősítőm! A gond az, hogy szól, szól, már szinte tojást lehet rajta sütni, olyan meleg, de a ventillátor nem indul benne be. A ventillátor működik. Kipróbáltam. Egyszerűen nem indítja be a ventillátort. Direkt járatom majdnem maxon, hogy melegedjen, hátha beindul, de nem. Mi lehet a baj? Lehet, hogy direkt vár ilyen sokáig?
(#) Buvarruha válasza csontom hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Látom nem adod fel. Lehetséges, hogy tönkre ment a vezérlője, vagy a temisztor ami a hőt érzékeli le is esett a hűtőbordáról. Nézz bele, keress kontakthibákat, hibás forrasztásokat. Keresd meg a ventilátor áramkörét, ellenőrizd a tranyókat stb.
(#) csontom válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Már mindent megnéztem, mértem.. stb. Egyszerűen nem vezérli a ventillátort
(#) reloop válasza csontom hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia! Már azt hittem, hogy találtam hozzá rajzot, de mégse. Neked van esetleg?
Ha nem tudsz úrrá lenni felette építs külön szabályzót.
(#) Buvarruha válasza csontom hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Válaszd le a termisztort éss melegítsd meg pákával, ha akkor sem indul el, akkor valami döglött. Ha tudsz mérd a hőmérsékletet 110°C fölé ne menj.
(#) feccus hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok!

A napokban szert tettem 2db PA hang(fal)sugárzóra 350w/db-4ohm.
Szeretnék építeni nekik valami kis ütős erősítőt ami árban és időben is(munka miatt kevés idő),jól kivitelezhető,tudna valaki valamit ajánlani.

Köszönöm.
ui:Van egy tda7294-erőlködőm, de az egy kicsit kevésnek bizonyult hozzá
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) Buvarruha válasza feccus hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Ilyesmit nem nagyon lehet olcsón csinálni, olyan kapcsolásokat keress ami +-65V környékéről megy.
(#) steelbird válasza feccus hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Ez megfelel?
Link
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2014
(#) Doncso válasza steelbird hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szerinted ez tud 350w-ot 4-ohmon?
Következő: »»   1579 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem