Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1578 / 2499
(#) puffed hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy sztereo erősítő ami szimpla 19V 3,4A -ről üzemeltethető. Tranyós, IC-s, bármilyen! A teljesítmény nem mérvadó inkább a minőség. Valaki tudna valamit ajánlani?
(#) hotib válasza puffed hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
(#) puffed válasza hotib hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Azt hiszem ide kevéske lenne az én kis kapcsolóüzemű tápom...
(#) hotib válasza puffed hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Nem vagyok meggyőződve róla. Azt nem mondom, hogy nem határeset, de 8 ohm-mal terhelve szépen szólna. Nem lenne 10W, de nem is biztos, hogy kell.
(#) puffed hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Hmm! Építetettem már JLH-t, szépen is szól ,de bizony egy kiskályha. 700mA-re van belőve a nyugalmi áram. 250W a trafó és még így is melegszik szépen. Talán AB-osztályban kéne próbálkozni. Nem tudom, hogy ha lejjebb tekerném a nyugalmit akkor mit produkálna...
Egy masszív 5-10W-os teljesítmény elég lenne.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) hotib válasza puffed hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Én mostanában gondolkodom egy építésén. 8W Hiraga szól otthon, az is szeret fűteni
(#) puffed válasza hotib hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
No igen, az A-osztályt azt etetni kell, de cserébe jól szól! Én viszont egy 65W-os notebooktöltőről járatnám...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) Dióda hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Skacok szerintetek nagyon gáz ha egy erősítő tápján fél voltos se nem háromszög de nem teljesen fűrész jelet mérek?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Lehetett egy kisebb nyugalmiáramfelvételű erősítőd, azért nem tűnt fel, hogy kevés a szűrés, vagy nem precíz a huzalozása.
(#) reloop válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Alacsonyabb tápfeszültségen az R8-on túl nagy lenne az áramváltozás a teljes kivezérlés során. Tényleg egy működő példány tapasztalataival jutnál előrébb. Hátha jelentkezik valamelyik kolléga.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Quad-405-ös panelokat hajtott inkább a huzalozásra gondolok. Milyen kábelt ajánlasz kondik után a panelhoz (tehát a táp részhez), be/kimenő jelhez ?
Gondolom a be/kimenő jelet ahogy tudom távol tegyem a táp kábeleitől.
(#) voodoo válasza Dióda hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Szia.

Gáznak gáz, de a kèrdésedre csak akkor tudnék javasolni valamit, ha konkrétan kiderül, hogy miről is van szó? A fő tápon összesen van 0,5V (és az ad le háromszöget) vagy mondjuk csak az általad mondott "tüskék" àgai haladják meg a +0,5V-os kilengést (úgyértem a tápfeszen túl)? Azt jó lenne tudni, hogy az erősítőd szimmetrikus tápot igényel-e? Mert ha igen, akkor a másik tápágat is nézzük át, így már is lesz valami viszonyítási alap.
Utólag megjegyezném, hogy gyanítom te arra gondolsz amikor az egyenirányított félig dőlt feszt látod, és a csúcsain ezek láthatók: az nem baj. Nem simít tökéletesen a puffer.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) Buvarruha válasza Dióda hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Ha nem stabilizált a táp, teljesen normális. Mekkora áram folyik és mennyi puffer van?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
A bemenő és a kimenő vezetéket kell egymástól távol tartani. A bemenethez használj árnyékolt vezetéket. A tápfeszültséget 1mm2 keresztmetszetű kábelen nyugodtan viheted.
(#) csontom hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy JVC MX-77 erősítőm! A gond az, hogy szól, szól, már szinte tojást lehet rajta sütni, olyan meleg, de a ventillátor nem indul benne be. A ventillátor működik. Kipróbáltam. Egyszerűen nem indítja be a ventillátort. Direkt járatom majdnem maxon, hogy melegedjen, hátha beindul, de nem. Mi lehet a baj? Lehet, hogy direkt vár ilyen sokáig?
(#) Dióda válasza voodoo hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Nos megmértem a tápot szkóppal és 0,5v/div állásban teljes tápon +/-40V és 4700mikrós kondiknál ezt mutatja. Pozitív és test illetve negatív és test irányában ugyanez csak kb fele ekkora.
(#) Buvarruha válasza Dióda hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Teljesen normális, így kell kinéznie! A 4700uf-ot már tudjuk, kb. mekkora áram folyik?

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
(#) Szpisti válasza Dióda hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Jó lenne tudni milyen erősítő, milyen nyugalmi árammal. Bár a +/-40V-ból legalább 100W-ra tippelek, akkor pedig a 2x4700µF kicsit kevés lehet.
Azt nézd meg ha mondjuk 20 Ohmmal leterheled ezt a fűrészelős tápot, az mit mutat a szkópon. Ha nagyon megnőnek a fogak, akkor kell még puffer.
De csinálhat ilyent visszáramos Graetz kocka is, már volt vele dolgom.
(#) Dióda válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Vermona 1060. Monó 100W.
Ha vezérlést kap akkor értelemszerűen behullámosodik mégjobban.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
(#) Szpisti válasza Dióda hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Ja abban ha jól emlékszem gyárilag is 2x4700 van.
Ennyi kis szuperponált elfér, ne a tápot szkópozd!
(#) Dióda válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Megmondom őszintén hangján nem veszem észre bár eléggé zajos jószág.
Csak szerintem azért már eléggé öregek lehetnek a kondik és későbbiekben nehogy beadja nekem az unalmast.
Bár ha cserélném akkor cserélném az egyenirányítót és a kondit is de csak duplaakkora értékűm van bár az vadi új.
(#) Szpisti válasza Dióda hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Nem Te kerestél ehhez potigombokat nemrégen? Mert épp a napokban találtam meg a bontáskor mentett tekerőket
Nem ártana az összes csatoló és hidegítő elkót cserélni, mert nem egy mai darab, az biztos. A zaj többek közt azokból is adódhat, de leginkább a félvezetőket kéne kigyomlálni a csatornabemeneteken és kisebb zajúakra cserélni.
(#) Dióda válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Keress meg pm-ben.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Rendben megpróbálkozom vele és irok majd, hogy sikerült-e
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Hiába helyezem a kábeleket távol akkor is bebúg valamiért.. :/
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ez a bebúg mit jelent? Nem egyenletes a búgás? Nagyobb pufferkondenzátorral (több darabból is lehet) próbálkoztál már?
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Ahogy hangosítom ha van bemeneti jel ha nincs búg a hangszóró. És már távol tettem a be/kimeneti jelet is és mégis.. Ha teljessen le van tekerve a hangerő csendbe van..
Puffernek 2db 10000µF-os kondik vannak. Érdekesség ha ütögetem finoman a házat az is picit belehallatszódik. Persze a búgás akkor van ha hangosítom. 0-án csendbe van.
(#) Baxi válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Hi

A GND közösítsd a PE-vel, mert gondolom a házon a PE kint van.
(#) sonny007 válasza Baxi hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Hali.

Ne haragudj kezdő vagyok az erősítő építésben. Még a GND tudom mit jelent. De a PE?!
Kifejtenéd nekem ezt jobban, hogy mit kellene csináljak?
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
A "PE" nekem sem jelent semmit (én is tanulatlan vagyok). Viszont "EP"-ről már hallottam, ami egyenpetenciált jelent, és az érintésvédelmi módok egyik fontos alapfogalma.
Esetleg még a hálózat védővezetőjére gondolhatot a javaslattevő. Ha igen, akkor ez egy ingoványos terület, nehéz átlátni mit is történik, főleg ha több készülék van egymáshoz kapcsolva. Ha sikerül valahogy elérni a kettős szigetelést, akkor egyáltalán nincs szükség a védővezető bekötésére.
Következő: »»   1578 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem