Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1583 / 2500
(#) pauer98 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Sajnos annyira odavan a panel hogy ha mégegyszer kiszedném a tranyókat, nehezen lehetne visszarakni rendesen.
(#) Buvarruha válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Ne szedd ki, csak a bázist kösd le.
(#) pauer98 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Vágjam le a nyákot? Bele van forrasztva, nem kábelezve.
(#) Buvarruha válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Olykor elég róla lepucolni az ónt. Az ellenállásokat végigméregetted?
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
igen....aztán véletlen hozzáér és pffff......
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Hogy lehet a túloldalról véletlenül hozzáértni? Ha ez nem tetszik, ki kell szedni a tranzisztort, de lássuk be a jelenlegi próbálkozások igencsak eredménytelenek voltak.
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
A TR1-gyel nem kell foglalkozni, amúgy jó rajta a feszültség a rajz szerint is. Nem közvetlen része az erősítőnek. A meghajtó részben nem látszik olyan hiba ami drasztikusan szívná az áramot.
Először szakadás/dióda vizsgálóval átmérném a végtranzisztorok és a meghajtók C-E, C-B lábait. Ilyen megviselt panelnél becsusszanhat egy zárlat.
Szerk.: nincs zárlat kollektor és hűtőborda között?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Létezik soros ellenállás is a tápágakba és akkor nem tud megszaladni az áram.....ez segit bennt tartani a füstöt a végtranyóban.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Nem csak a végtranyó füstölhet, egy meghajtó tranyó melletti ellenállás is, ami elég jól jelzi, hogy hol is keressük a problémát. Másik amit szoktam csinálni, hogy az emitterellenállásokat cserélem nagyobbra. Érdemes bekapcsolni, mert a kimeneti DC polarítása is sokat segíthet, ha van egyáltalán, nagyon sokminden kiderülhet. Ha nem lett cserélve és mérve sem, akkor simán azt mondanám, hogy a meghajtók környéki ellenállások szakadtak, vagy nyúltak meg (100r, 4r7) elég jellemző. a soros ellenállással az a baj, hogy könnyen begerjedhet tőle a végfok, egyáltalán nem szoktam használni, ha durrannia kell, durranjon, legalább kiderül, mi volt gond. A félig-meddig vezető tranyókat méregetéssel az életben nem találod meg, így 1 másodperc és megvan a hibás tranyó, ha pedig a végeket félted, akkor nagyobb emitterellenállás inkább, de csa kpróba erejéig.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Idézet:
„A félig-meddig vezető tranyókat méregetéssel az életben nem találod meg,”

Az meg milyen? Dióda vizsgálós mérés még nem csapott be sosem, pedig pár erősitőt már javitottam/épitettem.....
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Szia!
Képes úgy tönkremenni egy tranzisztor, hogy például 10V-nál letörik záróirányban. Ezt a hibát multiméterrel nem látod meg.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Az ciki. Akkor biztos mákom volt. Nekem eddig mindig mutatta magát.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Persze ez nem gyakori jelenség, de előfordul, főleg nagyfeszültségű típusoknál.
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
A panelt én magam javítottam a kis kezeimmel mert nem bírta ki a tranyócserét (előtte is javítva volt.) Nekem a 0.47ohmok gyanúsan rosszak a végtranyok és a hangszórók között. Oda 5W kell vagy elég a 2?
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
A 2W-os ellenállás akkor gond, ha nagyon melegszik.
Az a paneljavítás vajon, hogy sikerült?
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
A könyvben lévő nyákrajzot másoltam le, szerintem jól sikerült. Vezetékekkel kötöttem össze az alkatrészek lábait, utána leónoztam.
A 0.47 okozhat ilyen hibát?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
A 0,47 ohm nem lehet hibaforrás.
(#) suttyika válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Üdv!

Nekem is van egy ilyen játékszerem. (Grundig V5000) Nem vagyok szakember de ha le tudnád írni milyen tranzisztorok mennek bele pontosan, és persze milyen sorrendbe, szívesen életet lehelnék bele.Sajnos a képeken nem látszik tökéletesen így nem szeretnék kísérletezni.

Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
(#) reloop válasza suttyika hozzászólására (») Aug 26, 2014 / 1
 
Szia! Sajnos már nincs nálam. Visszarajzoltam a panelt a javításhoz, annyira nem volt hozzá doksi. Megpróbálom előkeresni...
(#) eyess válasza suttyika hozzászólására (») Aug 26, 2014 / 1
 
Esetleg ő volna az ?
Ha igen remélem kitudod hámozni amire szükséged van .
(#) suttyika válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Lényegében eggyel vagyok bajban. A T1002-vel. Ami G179 jelzésű. Oda mit rakjak? A többi látszik az alábbi képeken.

Kép1

Kép2
(#) eyess válasza suttyika hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
A T1002 megegyezik a másik oldali T2002 ővel.Ha azt tudod milyen , akkor már meg is van .De ha jól látom , akkor egy BD139 - BD249c - 250c végfokozatról van szó.De biztosabb , ha megnézed a másik oldali tranzisztort , és olyan kell ebbe az oldalba is.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
(#) suttyika válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
A másik oldalit is cserélni kell és ott is még G179 jelölésű tranzisztor van. A másik kettő mind a két oldalon BD135 és BD238.
(#) sonny007 hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Adott egy 2x25VAC trafó. Sajnos nem tudom hány wattos. Az erősítőben 2db 10000µF puffer kondenzátor van. Gondolom sok függ a trafó méretétől az erősítő dinamikáján. Érdeklődnék, hogy több puffer kondenzátorral párhuzamos kötéssel növelhető-e a dinamika?

Erősítő panel egy gyárilag elkészített TDA7498-as panel.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) eyess válasza suttyika hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Irás szerint az BD179G , és a párja pedig BD180.
(#) suttyika válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Rendben köszönöm szépen.
(#) eyess válasza suttyika hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
De azért nézd át rendesen az áramkört mert ez a tranzisztor nem semmi paraméterekkel rendelkezik , és ha tönkre ment annak oka van.
(#) luluzulu hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy: A CD4066 használhatom-e hang kapcsolásra.
Azt szeretném megoldani, hogy az erősítőt lehessen kapcsolni 2 vagy 4 csatornásra.
Előre is köszi a segítséget.
(#) eyess válasza luluzulu hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Használhatod igen.
(#) luluzulu válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
A hang minőséget menyire ronthatja?
Következő: »»   1583 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem