Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Jövő héten veszek bele, de most ki akarom próbálni. Egyébként a Proli és Alkotó féle ledes ventillátorszabályzóhoz kell. Ez pont nincs itthon.
Akkor az nem kritikus, csinálj Darligtont két tranzisztorból.
Sziasztok! Szeretnék egy keverőt háziag építeni. Nem kell nagy tudású, csak annyi kell, hogy 3 jelet lehessen keverni egy jellé, mindenképp szabályozható módon. Gondolom potméterekkel kéne megoldani, de úgy, hogy a bemeneti ellenállás ne változzon. Az se kell hogy sztereó legyen. Tudátok ebben segíteni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Budapesten milyen lepukkant helyek vannak ahol lehet mindenféle (elektronikailag) érdekes dolgot találni? Az érdekes dolgok alatt tévéket, videomagnókat satöbbit értem...
Szelektív kukák környéke, vasútállomások mellet, kukáspiac...
Tudnál pontosabb helyeket mondani???? Akár üzenetben? Dunakeszin is szoktam nézni a szelektíveket de ott semmi.
Sajnos nem... nagy ritkán lehet ezeken a helyeken ilyesféle dolgokat találni, úgy általában ezeken a helyeken szokott fél TV, nyomtató stb. heverni.
Az alábbi kapcsolásban körülbelül milyen értékeket kell ahhoz használni hogy kb. 30 foknál már elindítsa a ventilátort?
Keresd a szemét begyüjtő vállalat (Bp -en az FKFV) gyűjtő telephelyeit, ahol veszélyes hulladékokat is le lehet adni.
Ez a kapcsolás arra nem alkalmas. Ahhoz egy komparátoros megoldásra lenne szükséged, ahol a referenciát állíthatod, mint a szobatermosztátoknál.
Ennél a kapcsolásnál a 15 kohmos ellenállással lehetne variálni, de akkor hozzá nyúlsz az osztó áramához is, az pedig a termisztort is melegíti. Ennek a kapcsolásnak az a lényege, hogy ha az 1 kohmos ellenálláson eső feszültség a tranzisztor nyitófeszültségét meghaladja, akkor az kinyit, és az pedig a 2SD nyitásával elindítja a ventit. A 15 k csökkentésével lehet alacsonyabb hőmérsékletnél elindítani a ventit, de ekkor megnő az osztó árama is, ami az NTC -t melegíti.
Szia!
Az trafó, tápfeszültség és tranzisztor-teherbírás-függő.
Ha a tápod bírja, a kapcsoló tranzisztor teljesen nyitva 600 mA -t kapcsol, ez durván 5 W. Ha veszteségeket elhanyagolod, akkor ez a szekunder oldalon is annyi, ami azt jelenti, hogy ideális esetben 22 mA. Ezért a valóságban durván a felére számíthatsz, úgy 10 mA -re.
Akkor lehet hogy kap egy izmosabb Q2-őt. Kb. 160-180 voltra akarom beállítani, egy ECC83 anódfeszültségéhez kéne gitár effektpedálba. Ez az áram elvileg elég kéne legyen.
Annak 3 - 4 mA is elég, de én 9 V ra számoltam, és figyelembe kell venni az egyenirányítás veszteségeit is. De jó lehet. De ha nem megy, (nem fér bele) csinálhatod drótlábú szubminiatűr (1ZS29B) csővel is, azok sokkal strapabíróbbak, és kisebb az anódfeszültség igényük is.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
Csinálok is egy próbát gyorsan és írok
Üdv!Érdeklődni szeretnék , hogy ebben a videóban , hogy van megoldva a kéznek az érzékelés?Mi alapján érzékeli , hogy elhúzom a kezemet?
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
Tudja valaki, hogy az 1n4007 diódának mekkora a nyitófeszültsége? Az adatlap alapján nem tudok eligazodni. Kérlek segítsetek!
úgy van feltűrtetve, hogy Vf, egyébként 0.93-tól 1.1 voltig terjed a nyitófeszültség
Az adatlap szerint 1 A esetén max. 1,1 V.
Szia!
Infraledes-szenzoros módszerrel van megoldva. Bővebben: Link. A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
Ahogy a kezemről visszaverődik az infra azt érzékeli?
És ezt egy sima egyszerű infra leddel , meg egy foto tranzisztorral meg lehet oldani?
Infrára való fototranzisztorral igen. Rajzok.
Tiszteletem!
Talán még ideillik a következő kérdésem, ami ugyan elektronikával kapcsolatos, azonban nyelvi kérdés is. Az angol Wikipedián van egy leírás arról, hogy egyes zenészek hogyan állítanak elő ezzel a módszerrel új hangokat. A művelet során gyenge áramú elektronikai áramkörökön kísérleteznek, átirányítva bennük véletlenszerűen az áram irányát, amitől néha különös hanghatásokat kapnak. Angolul 'Circuit bending' a művelet neve, de mi lenne a magyar neve?
Üdv!
Hogy oldanátok meg egy feszültségszabályozást, ahol a tápfesz. 14V és fix 12V -ra kell szabályozni ahol 15A is szaladgálhat. Nem is tudok ekkora IC -ről ami ide jó lenne. A zéneres feszültségszabályozásnál azt nem értem, hogy ha berakok párhuzamosan egy 12V -os zénert záróirányba, akkor ha a tápfesz. 14V a zéner 12V -nál kinyit, vagyis a zéner lábain 12V lesz? De akkor nem lesz rövidzár ha a zéneren keresztül folyik az áram? Vagyha a zéner után raknék egy ellenállást pl, egy 12 Ohm -ost akkor 1A folyik a zéneren és az ellenálláson? Akkor a zéner lábainál nem változik a feszültség? Vagy akkor mekkora áram folyik a másik irányba? Előre is köszi a segítséget.
Sziasztok.
Kinéztem ezt az LCD modult Topi cikkéhez. http://www.hestore.hu/prod_10032676.html A kérdésem az, hogy ez jó lenne nekem?
IC nincs is, egy megfelelő terhelhetőségű áteresztő tranzisztoros szabályzót kell építened. (mint a labortápnál)
A zéneres szabályzó sönt szabályzó. A terhelő ellenálláson, és a zéneren együtt mindíg ugyanakkora áram folyik (persze bizonyos határok között). Az előtét ellenálláson ezért mindig ugyanakkora feszültség esik, ami a tápfeszültségből kivonódik. Ha a zéner záró feszültsége sarkosan törne le, akkor terhelés nélkül a teljes áram a zéneren folyna, (erre az áramra kell választani a zéner disszipációs teljesítményét, és a max áramát, Egyébként olyan rövidzár, amin pont 12 V esik. Ez egész addig működik, míg az előtét, és a terhelő ellenállás, osztása a 2 / 12 V -ot el nem éri. Amikor ez megtörténik, a terhelő ellenállást tovább csökkentve a zéner lezár, rajta áram nem folyik, a teljes áram az előtét. és a terhelő ellenálláson fog folyni. Ez a szabályozás másik határa. A kettő között fog a zéneren levő feszültség állandó (vagy valóságos esetbe közel állandó) lenni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |