Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális hangerőszabályzás (potméter)
Lapozás: OK   8 / 11
(#) k_h válasza sny hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
És a AD7506 multiplexerről mi a vélemény? Valamikor régi aszem elektor újságban láttam fejhallgató erősítőt ilyen elven megoldott hangerő szabályzással. Csak ott másfajta ic volt használva, a kimenetei egy ellenállás hálózatra voltak kötve, ..és úgy volt megoldva a hangerő szabályzás.
(#) szamóca válasza k_h hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Azt én megépítettem anno egy erősítőbe, de a léptetés hallatszik (hangfrekis jel nélkül) a hangszórón. Fel is tettem ide a rajzát.
(#) k_h válasza szamóca hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Valami ilyesmire gondoltam. Amúgy hangminőségre mit produkált?
(#) szamóca válasza k_h hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
20 év távlatából, az akkori hangra már nem emlékezem vissza.
(#) voodoo hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Üdv!

Jelenleg gyorsan átlapozgattam és bele olvasgattam a hozzászólásokba. Nagyon ötletes módszerek, és tetszenek a képek! A kérdésem az lenne, hogy van-e valami használható kapcsolási rajz, ami viszonylag stabil, egyszerű például egy LM1036 IC-t, PIC-et, használ?
Másik kérdés: a digitális bemenetválasztás csak relékkel oldható meg?
Üdv!
(#) vicsys válasza voodoo hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Használhatsz analóg kapcsolókat tartalmazó IC-t vagy TDA1029-et is. Én nem szeretem, mert belemaszatol a hangképbe. Van komplett ilyen célra gyártott IC-is, ami bemenetválasztós és hangszínszabályzós: Bővebben: Link
(#) Grindy95 hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Sziasztok!A segítségeteket kérném egy porbléma megoldásában.Van egy megépített erősítőm amihez szeretnék 2 gombos hangerő szabályzót épiteni hogy ne keljen átrakni másik dobozba mert csak 3 gomb van a doboz elején az első a be-ki kapcsoló a másik kettő a hang fel-le ehez kérném segitségeteket.előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) eyess válasza Grindy95 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Ha egyet kérdezhetek miért akarsz bele hangerő szabályzót tenni?
Ha csak végfok van benne , akkor nem szokás egyébként ,csak zavaró tényező hát még egy ilyen, amilyet te szeretnél bele tenni.Nos ?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Grindy95 hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Ez jobban desing lenne de az egész lényege hogy, versenyre készülök és ezért szeretnék minnél több dolgot egy helyre épiten hogy, minnél mutatósabb mert itthon is szeretném használni...
(#) eyess válasza Grindy95 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
A verseny lényege csak a dizájn lenne , vagy a hangminőség is ?
Mert egy ilyen áramkör általában zajjal jár.

Egyébként keress rá a kugliba a Digital volume control kifejezésre , és már is találhatsz kedvedre valót .
(#) Grindy95 válasza eyess hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hát nem tudom hogy, hallottál-e már a Komplex elekrtós versenyről,de szeretem a dolgokat szépre megcsinálni...
(#) Grindy95 válasza Grindy95 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Köszi a tanácsot.
(#) eyess válasza Grindy95 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Nem hallottam még , de szívesen , és sok sikert hozzá.
(#) Grindy95 válasza eyess hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Kösz.
(#) Gabó hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Milyen digitális potmétert javasoltok hangerő szabályozásához? AVRes vezérléssel lenne hajtva.
Lehetőleg ne horribilis árfekvésűt.
(#) jdani hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Hali. Szükségem lenne egy manuális tekerős sztereó 50K potenciométert, digitálisra cserélni.
Nem vagyok jártas benne, de a terv az, hogy van ez az IC ha minden igaz, annak van két bemenete ha minden igaz, fel és le léptetés. Ezt 2 nyomógobbal lehet szabályozni. ?...
Van egy PICes kapcsolás, ami t épp 2 bármilyen nyomógombra fel tudok programozni bármilyen távirányítón. Kérdésem, mi az az IC, ami nekem kell?
(#) csipaDJ hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérnék egy picike segítséget! Egy másik oldalon találtam a képen látható "Digitális potmétert"! Abban kérnék segítséget hogy ha azt például egy erősítő hangerőszabályzójaként szeretném használni akkor azt hogyan kössem be? Vagy a "tekerős" potméter helyére a rajzon is feltüntetett A . B . C pontokat kössem és annyi?? :O Az a 15*330 Ohm-os ellenállás kicsit bezavar. :/
Előre is köszönöm a segítségeket!
ÜdV!csipaDJ.
(#) Hollowdrums hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Ráleltem egy aktív ORION ládára, amiből majdnem minden ki lett operálva, csak a hangszóró, a trafó és a képen látható panel maradt benne.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha építek hozzá egy erősítőt, akkor miként lehetne használni ezt a vezérlőegységet vele, hogyan kéne bekötnöm, ha egyáltalán ez így lehetséges?
VCC-GND lábak egyértelműek, de pl mute1-2? Az SCL és SDA-ról még életemben nem hallottam, mivel ilyen hangerőszabályzást még nem láttam, csak sima potisat.
Remélem ki tudunk hozni ebből valamit!

Nagyon szépen köszönöm!

(Bocs a kép minősége miatt, nem lett tökéletes)

DSCI0282.JPG
    
(#) Kovidivi válasza Hollowdrums hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Szia. Nem lesz könnyü dolgod . Az ismeretlen Ic biztosan egy mikrovezerlö, az SDA lábakon pedig kommunikált valamivel. A kommunikáció során használt parancsok nélkül nehéz lesz. Lehet, hogy nem is itt történt a hangerö szabályzás, mert egy mikrovez. nem képes külsö áramkör nélkül váltófeszültséget szabályozni. Ez a nyák inkabb a távirányítóval kommunikál... Keresgélj máshol valami DSxxxx IC után.
(#) Hollowdrums válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Szia!

Gugliztam egy kicsit és rátaláltam a PT2258-ra, ez egy 6 csatornás elektronikus hangerőszabályzó ic. Elvileg ez volt benne eredetileg, meg egy szép nagy hűtőbordára szerelt jó pár darab Tda2030 (vagy D2030). Kb így nézhetett ki az a panel, ami hiányzik
Azt hiszem elteszem későbbre ezt a projectet, télen több időm lesz rá, akkor majd tovább megyek a témában. Mondjuk az eredeti kapcsolást biztos nem erőltetem majd, de egy 2.1-et csak kihozok belőle
Nagyon köszönöm a segítséged, legalább már valamennyi fogalmam van ezeknek a működéséről!
(#) lionsec hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Üdvözlet!
kis segítséget szeretnèk kérni mert megakadtam kicsit.
Épìtettem egy hangszín szabàlyzót LM1036 Ic vel és digitális pótmétereket szeretnék illeszteni hozzá. Tudna valaki segíteni kapcsolási rajzal esetleg vagy ,hogy milyen Ic vel tudom megoldani?
Köszönöm előre is.
(#) gyuszo válasza lionsec hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Bővebben: Link
A gyári kapcsolási rajz LM1036 szerintem jó hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) orcika70 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Természetesen léteznek digitális potméterek, csak az elgondolkodtató hogy érdemes-e ekkora anyagi ráfordítás áldozni, mikor ezt megoldható egy mikrovezérlővel sokkal olcsóbban, és kevesebb alkatrész felhasználással.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) lionsec válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Igen?
Az a baj ,hogy én hobbi szinten foglalkozom áramkőr építéssel és nincs rálátásom minden áramkőrre ill tervezésre.Kapcsolás fellelhető valahol esetleg?Egy LM1036 os hangszínszabályzóra szeretném illeszteni.
(#) lionsec válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
A tervezést megtudom csinálni természetesen!
Ha jól láttam akkor a program is mellékelve van amit be kell égetni majd?
Köszönettel!
(#) orcika70 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Bővebben: Link. A továbbiakkal neked kell megküzdeni (PCB tervezés....stb).
(#) lionsec válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Tiszteletem!
Ánéztem a csatolt doksit és annyi kérdés merűlt fel bennem mivel nem vagyok profi,hogy van pár fájl ami nem megnyitható azokat kell beégetni a PIC be? Milyen égetővel ajánlott az égetés?
Köszi előre is.
(#) Bender92 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy elég különös megoldással szeretnék feszültségosztót készíteni.
Az elképzelésem az lenne, hogy egy uln2803-as ic-t pic-el vezérelnék aminek a 8 kimenete 8 különböző feszűltg érték lenne. Elképzelésem nem nagyon van róla hogyan lehetne megvalósítani. Remélem kapok némi segítséget tőletek.

Üdv:
(#) Massawa válasza Bender92 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Nem világos mit akarsz ezzel kezdeni, de ha egy ellenálláshálozatot raksz össze - 2-2 ellenállás sorban, az also végeket az uln-re kötöd, akkor azokat földelve más-más osztást kapsz ( akár 255 különbözö értéket.)
(#) proli007 válasza Bender92 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Hello! Az ULN-nek lévén, hogy darlington tranyó van benne, igen magas a szaturációs feszültsége. Szerintem egy R-2R mezei digitál-analóg átalakítóval a PIC portán sokkal jobban jársz.. (Bár, mint tudjuk nem ismert a felhasználás.)
Következő: »»   8 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem