Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   196 / 211
(#) PLaci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ezen a panelen mégy nincsenek, de köszi az észrevételt rá fogom őket tervezni.
Vicsys neked külön köszönöm köszönöm az elküldött filet!
Egyébként ezt a verzót régen már megépítettem, csak elajándékoztam, és ezért szeretnék másikat építeni
Hp41C A Q1-en azt a FET-et érted ami megcsinálja a Vpp-hez szükséges magasabb feszültséget?
(gondolom a fet kikapcsolásakor történö Gate-Source kapacitás gyorsabb kisütése miatt ajánlatos)
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nincs. Ez a Szilva féle eredeti, letölthető anyag.
(#) Hp41C válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Inkább akkor van jelentősége a G - S ellenállásoknak, amikor valamilyen hiba miatt nem indul el a kontroller, vagy a boot loader -be megy. Ekkor a kimenetek nincsenek felprogramozva, nagyimpedanciásak. Az alkalmazott MOS-FET -ek kb 1nF G - S kapacitással rendelkeznek. Ha a méricskélés közben elegendő töltést tudnak összeszedni, kinyitnak hoszzú időre. Ha Q1 hosszú időre kinyit, akkor biztosan tönkre is megy, hiszen a drain körében csak L1 induktivitása van...
De ha már egyszer elajándékoztad, miért pont ugyan azt a lecsupaszított verziót szeretnéd megépíteni újra. Ha egy 16 vagy 32 bites PIC jön sorra már nem lesz jó. Építesz majd egy újabbat. (PIC24FJ128GA202-I/SP, PIC32MX120F032B-I/SP DIP28 tokban olcsóbb, mint a 16F84A!)
Szenitem most kellene tovább lépni.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) PLaci válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szeretnék, de mint írtam nagyon nem tudok nyákot gyártani.
Ha megfelelő ellenszolgáltatásért felajánl valaki egy üres nyákot, boldogan megveszem és máris azt építem meg. Sajnos a nyákgyártás mindenkinél sarkalatos pont.
(#) PLaci válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítő szándékot. A privát felajánlásokért külön köszönet!
Azt hiszem EZ lesz belőle. Remélem nem átverés az oldal. Ennél olcsóbban szerintem akkor sem jönnék ki, ha magam kezdeném megépíteni. Ha esetleg már valaki rendelt erről az oldalról légyszi írja meg a tapasztalatait.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) watt válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nincs egy műnyomó, vagy fénykép papírod, egy lézer nyomtató(neked, vagy ismerősnek) és egy vasalód? A többi gyerekjáték. Nézd meg az oldalamon a nyákvasalást, de sok helyen olvashatsz róla.
(#) PLaci válasza watt hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Megnéztem az oldaladat. Hihetetlen mire vagy képes. :-O Egy öreg HP5L nyomtatóm van, de az nem tud nagy felbontást. Tanulni fogok Tőled
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) Hp41C válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Lehet, hogy átverés... ProgrammerToGo EEPromok és/vagy a Vdd állítás hiányozhat belőle.
Az eredeti Microchip gyártmány fekete tokozású.
(#) Hp41C válasza PLaci hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Egy Okipage 14EX -el, 100g műnyomó papírral és egy vasalóval csináltam a cikkben szereplő példányt. A HP5L sem rosszabb. Tapasztalatok szerint alacsonyabb hőfokon olvad az eredeti tonerje.
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nekem is (majdnem) ilyen van, annyi különbséggel, hogy az enyémnek a piros tokja átlátszó. A mellékletben láthatod hogy néz ki belülről. A Vdd állítás és az EEPromok is rajta vannak. A kínaiak egyszerűen ennyire olcsón ki tudják hozni...

Én aliexpressről vettem és remekül működik.
(#) PLaci válasza bbb hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Köszi szépen az infót. Rendelek egyet, de ettől függetlenül ki fogom próbálni watt módszerét.
Máskor is kellene nyákot gyártanom, nem csak ebben az esetben.
(#) mark.budai válasza bbb hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Mondjuk ennyiért tényleg nem éri meg kínlódni vele, én Hp41C-féle Pickitet építem, de csak a pic, meg a két eeprom többe került mint ez az egész. Nem beszélve a többi cuccról, a dobozról, meg mire kifúrtam a 300 lyukat a nyákon..
Nem mellesleg, ez a kompakt mérete miatt jobban tetszik.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) MrBrown hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Sziasztok,
PICkit2 sokadik felülírásra elkezdett "Data Protect"-et produkálni miután megpróbálom beolvastam a pic-ben lévő adatokat. Eddíg ez nem volt. Mit rontottam el, hol lehet ezt kikapcsolni?
köszönöm.
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Milyen hex -et programoztál és milyen típusba? Ha egy hex -et betöltesz és abban a DP vagy CP konfigurációs bit(ek) aktív(ak) vagy ha levédett kontrollert olvastál ki a data protect és a code protect csak a program újraindításával törölhető.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Szia,
A generic nixie hex-edet próbállom pontosítani (most 3sec/nap-nál járok, de megakadtam, jó lenne 1sec/nap-ra levinni) 16F887-be. Sokadik beírás után kezdte ezt produkálni.
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Próbáld a "Use Vpp first programming entry" módot. Ekkor a Vdd tápot is a PICkit2 -nek kell adnia a kontrollernek.
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Átállítottam, illetve töröltem a pic-ben lévő programot, ezután hagyta kikapcsoni az "enable data protect"-et.
Köszönöm.
(#) andru95 hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
üdv

Birtokomba jutott pár PIC24FJ64 lehetséges vele pickitet2-t készíteni ?

Ha igen tudna benne valaki segíteni?
(#) Hp41C válasza andru95 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Vele nem lehet PICkit2 -t készíteni, de hozzá mindenképen javasolt a PICkit2. Csak 18F2550 / 18F4550 -nel lehet PICkit2 -t építeni.
(#) olaszcs hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok! pickit2-vel szertnék 18f87j94 procit programozni. A 18f47j53-hoz már sikerült a "PK2DeviceFile.dat" filet átszerkezteni, most viszont csak "unsupported part (id=ffe0)" jutok...
Van esetleg valakinek ötlete, vagy esetleg egy dat file-ja? Köszönet, Csaba
(#) Wegg hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Szervusztok .Már régen megépítettem ezt a Szilva PK-2 öt .És mostanában akartam használni .De figyelmetlenségből fordítva Dugtam rá az icsp csatlakozót.Tehát ami 1volt az ment a 6-ra ami 6 volt az meg az 1-re és így tovább.
Valaki járt már így ? és mi ment vagy mehetett tönkre ?
Mert nem tudtam használni . Így elővettem az eredeti Pickit-2 öt azzal megcsináltam amit akartam . De a szívemhez nőt ez Szilvaféle PK-2 Így mindenféleképpen Javítani kellene.
vagy ilyen csati csere miatt nem megy tönkre? Akkor máshol kell keresnem a baj okát.Ja a PIC16F84A melegedett kicsit mire észrevettem.
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) Hp41C válasza Wegg hozzászólására (») Nov 17, 2014 / 1
 
A Szilva félén Tools / Troubleshoot méréseit műszerrel is leellenőrizni. A 16F84A -t jól csatlakoztatva kipróbálni egy LED villogtató programmal.
(#) Wegg válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Köszönöm, ez jó lehetőség nem is tudtam hogy ilyen lehetősége is van .
(#) watt válasza Wegg hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Az általam olvasott és írott építési leírások mindegyikében megtalálható az élesztési résznél...
(#) abel25 hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Hello, megépítettem ezt Pic Kit 2 KLON

Bővebben: Link ezzel próbáltam felprogramozni a 18f2550-et de a WPB 18f mindig azt irja ki hogy nem talált PIC-et.

Tudnátok egy hasonlóan egyszerű programozót linkelni?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) furko válasza abel25 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia!
Nekem ez működik:
Bővebben: Link
Nekem ugyanez volt 16f877A-val. Megépítettem a linkelt kapcsolást. Lényegét tekintve ugyanaz, csak itt a program kapcsolja a Vpp-t és a Vdd-t.
(#) watt válasza abel25 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ez elég jól működő áramkör, valami elektronikus probléma lehet az ok. Rengeteg a lehetőség, próbáld leírni, hogy hogyan kötötted be(kábel hosszak LPT, ICSP), hogyan próbálod felprogramozni. Használod a WPB égető program mini támogatását? (ki kell pipálni)
(#) abel25 válasza watt hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
A leírtak szerint próbálom először a Vdd aztán a Vpp-t kapcsolom be.
lpt az áramkörön van rajta szóval az 0 cm, az icsp meg 14-15 cm.

A mini támogatás meg csak 12f_16f-es fül alatt van 18F-nél nincs így nem tudom bekapcsolni

Névtel.png
    
(#) watt válasza abel25 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Kimérted a kimeneteket, bemeneteket, jól működnek egyenáramúan? (PIC nélkül!)
(#) Hp41C válasza abel25 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
A jobb alsó szövegdobozban: "COM port van kiválasztva" Hiába is várna jelet az LPT porton.
Következő: »»   196 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem