Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1669 / 2208
(#) soos csaba válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 8, 2014
Érdekes olvasmány, de inkább maradok a régi bevált egyenirányításnál, és nem bonyolítom túl a tápegységet ha nem muszáj. Azért köszönöm a csatolmányt, nem tudom valaki használná ezt a fajta egyen irányítást az erősítőjéhez?.
(#) Orbán József válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 8, 2014
A legtöbben a 10-100nF, a diódákkal párhuzamos kötésével megelégszenek. Arról nem beszélve, hogy kis problémák csak igen kiváló rendszeren észlelhetők, gyanítom, hogy neked se olyan van, mert én is így jártam...
(#) Szpisti válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 8, 2014
Te valamit félreértesz azon a cikken. Vannak ott "kapcsolási rajzok" amik nem azok, csak az elméletet magyarázó helyettesítő képletek.
A dolog lényege tömören az, hogy legalább háromszoros feszültségtűrésű diódákat kell az egyenirányításban alkalmazni, hogy a diódák által generált zajokat minimalizáljuk.
Gyakorlatilag azt javasolja, hogy 3 darab 1n4007 legyen egy helyett sorba kötve.
(#) bta válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 8, 2014
Ha direktben tölti a pufferkondit, a csúcsáramot a hálózati trafó belső ellenállásával tudod számolni, és mivel bekapcsoláskor nem csak pár ezredmásodpercig folyik nagyobb áram, nem árt rendesen túlméretezni.

4db jóféle power shottky vagy FRED nem filléres tétel, annyiból már rendesen, csővel is lehetne
Egyébként ilyen drága diódákkal is csúnyán el lehet rontani a hangot. Pl. Beag 057-be nem volt könnyű olyan FRED-eket találni, melyekkel az élet is megmaradt a tisztább, torzítatlanabb hangzás mellett.
(#) daneg86 hozzászólása Okt 9, 2014
Sziasztok!
Ezek minek a kimenői lehettek ? Annyit tudok, hogy ECL/PCL86-hoz való.
(#) mofesa válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 9, 2014
Szia. TV -ben voltak szerintem. Nekem is volt pár darab. PCL86 kimenők.
(#) kristikoma válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 9, 2014
Orion 60-as sorozat hangkimenői. Csodát ne várj tőlük. Ennek két szekundere van, az egyik a fejhallgatóhoz, a másik a hangszóróhoz. Ez utóbbi kell, annak vastag(talán 1-es zománcozott) huzalja van.
(#) daneg86 válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 9, 2014
Sokat nem is várok tőle, csak kísérletezéshez kell
(#) küzmös Gergely válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 9, 2014
Én is használom ezt a kis Orion tv kimenőt. Kísérletezésre jó. Ha nem hallottál még csöves erősítőt érzékeny hangszórón akkor meg fogsz lepődni ettől is.
(#) kristikoma válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 9, 2014
Arra jó. Ha nem hajtod agyon, akkor még jó hangja lehet. Jóféle fülessel érdemes meghallgatni, persze ehhez kellhet néhány menet, de szerencsére az osztott cséve alsó része erre alkalmas.
(#) sleepwalker21 hozzászólása Okt 10, 2014
Üdvözlet!
Véleményt / tapasztalatot szeretnék tőletek kérni. Sikerült hozzájutnom külföldről pár új kínai 6n2p "Beijing" gyártmányú csövekhez, van valakinek ezzel tapasztalata? Van itthon még új ECC83S (JJ) és igazi békebeli orosz 6N2P is, ezekkel van tapasztalatom. Kérdés hogy esetleg érdemes lenne -e alkalmazni gitárerősítőben előfokcsőnek? Köszönöm a válaszokat
(#) Orbán József hozzászólása Okt 10, 2014
Találtam egy nyugodt kis kapcsolást, előerősítőnek. Vélemény?
Bővebben: Link
(#) Szammer hozzászólása Okt 10, 2014
Sziasztok! 6N2P vagy 6N1P-nél be szoktátok kötni a két csőfél közötti árnyékolást?
(#) Szammer hozzászólása Okt 10, 2014
Sziasztok! Még egy kérdés:
Az eddigi készenléti szint szerint a készülő erősítő sztereó, oldalanként 2db EL84 (PP, vagy PP-UL (még nem tudom)) + 1db 6N1p (fázisfordítás) + 2db 6N2P (meghajtás és kapcsolható hangszín (ha gitárhoz használom)). Nos bekötöttem a fűtéseket (direkt váltó) úgy, hogy a 4db végcső 1 áramkör a többi a második áramkör (két fűtőtekercsem van). A végcsöveknél ~5,83V lett a fesz. terhelve, a többinél ~5,9V. A 6N-es csöveknél beleférek ezzel a tűrésbe, mert az írja a katalóguslap, hogy +-0,6V. A kérdésem hogy az EL84-eknél elég-e az 5,83V (ezeknél nem találtam tűrés paramétert).
(#) 6C4C válasza Szammer hozzászólására (») Okt 10, 2014
Szia! Szerintem ekkora fűtéssel csak kinlódnának a végcsövek Ha netán ezen a trafón van az anódfeszültség tekercse is, vagy esetleg kicsit melegedni fog üzemközben, még tovább fog csökkenni a fűtőfeszültség...
(#) 6C4C válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 10, 2014
Szellemes kapcsolás, de nem említik, mekkora terhelőimpedancián a legkisebb a torzítása...
(#) Orbán József válasza 6C4C hozzászólására (») Okt 10, 2014
Nem valami bőbeszédű leírás tartozik hozzá... A két akku párhuzamosítását és töltését az erősítő kikapcsolt állapotára megrajzoltam szórakozásból...
A nagyobb baj, hogy ezek a csövek igen drágáért vannak, ECC86-ost meg nem is láttam még, amit a cikkben hasonlításképpen említenek.
A 7815-ös töltő kapcsolásban a LED tévedés, oda nem kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) szili83 válasza Szammer hozzászólására (») Okt 10, 2014
Igen, a GND-re kösd le.
(#) pucuka válasza Szammer hozzászólására (») Okt 10, 2014
Ha már ott van, kösd be. Amúgy igazi jelentősége az eredeti felhasználási helyén TV RF bemenő fokozataiban van, 180 MHz körül.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 11, 2014
Üdv. Épp az alábiakban látható kapcsolást építem és elakadtam a GU50 lábkiosztását megítélendő. Van az üvegen egy csík. Ha felülről nézem a csövet meik láb meik rács? Mert amikor utoljára próbáltam bekötni valószínű sikerült letükrözve bekötnöm a csövet,szerencsére még anódfeszültség nem volt rajta,és nem szeretném mégegyszer elrontani. A válaszokat előre is köszönöm. A hangkimenőm jelenleg egy junoszty trafó lessz ami 8ohm-ra illeszt. Anódfeszültségem 350V, a fűtés 12,6V 600mA -6,3V 300mA. Remélem működni fog. Maximum a hálózatival lehetnek bajok mivel nemtudom el képes-e bírni egy ilyen csöves végfokot,de majd kiderül.

gu50i_amp.gif
    
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2014
A csöveket mindig alulról, a lábakkal szembe nézzük.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2014
Megpróbálom,köszönöm.
(#) szili83 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2014
Ahogy írták alulról, és a csík az 1. láb.
"junoszty trafó" nem ismerem, de miről illeszt 8 ohmra?
A GU-50-nek 750mA minimum kell fűtésnek, de 1A-es a tekercsed, akkor nincs baj, az már bőven biztonságos.
(#) szikorapéter válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2014
4,2KΩ-ról illeszt 8Ω-ra. Junoszty mint TV trafó. Nem igazán hangkimenő de ajánlották annak és most ez van itthon ami a GU50-hez szerintem megfelelő. Ezen a képen ami oldalt van az alulnézete vagy felülnézete a csőnek?

gu50.jpeg
    
(#) szili83 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2014
Ami a képen van, az alulról van.
De egyszerűen meg is lehet nézni, ha tudod, hogy a jelölt az 1-es láb. Megméred a fűtőszálat.
(#) szili83 válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2014
Ha kész van, majd nyilatkozz, kíváncsi vagyok rá. Esetleg van szkópod? Akkor megnézném, hogy mit tud. Egy SE-n én is gondolkodok, lehet azt kellene csinálni, csak oda légréses EI kellene... Ami, hm háát problémás beszerezni/megcsinálni.
(#) szikorapéter válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2014
Akkor ha felülről nézem a csövet az óramutató járásával ellentétes irányban van a 2-es 3-as...stb lábak?
(#) szikorapéter válasza szili83 hozzászólására (») Okt 11, 2014
E88CC az előerősítő, szkópom jelenleg nincsen (keresés alatt van). De ha kész lessz képeket mindenképpen rakok fel róla. Ha meg lessz szkóp akkor pedig mérések is lesznek. egyenlőre csak egy mezei multiméter áll rendelkezésemre. Hiperszil közé valamilyen papírt illeszteni? Úgy megvan neki a légrés is nem? Szolj rám ha esetleg rosszul gondolnám még tanulom.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 11, 2014
Tanuld meg. Alulról, mindíg.
(#) küzmös Gergely válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 12, 2014
PP estén én is használom Junoszty trafókat a PL500PP-ben, s itt a fórumon is láttam már PL82 PP ben próbálni. SE-ben nem tudom hogy szuperálhat (légrés), de a GU50-et is lehet próbálni vele, mert az illesztése kellően kicsi, és "illik" hozzá.
Következő: »»   1669 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem