Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1062 / 1385
(#) Mircsof válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszönöm!
Ez valóban eszembe se jutott!
(#) gulasoft válasza NickE hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Én furatfémeztem. szerintem a hőmérséklet nagyon fontos, illetve a furatfém védelme még erősen kétséges, lehet szét kéne szedni a laminálót csökkenteni a nyomóerőt, mert momentán belepréseli a lukakba a fóliát, és előhívásnál ott kilukad.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
A levilágítás hány perc nálad ? Nem lehet hogy a "túlvilágítástól "rideg a fólia és azért törik ki az előhívásnál ?
(#) Szab02 hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Van aki még dolgozik Alfasettel? Belebotlottam, Letraset néven keressétek.
(#) kaqkk válasza Szab02 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Az ő kora már lejárt , nagyon munkás és nem éri meg én tavaly dobtam ki vagy 10 ívet , egy lézernyomtatóhoz ma már szinte bárki hozzáfér (ha máshol nem akkor a melóhelyen ) és vagy vasalod vagy levilágítod ....
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
De lehet, csak ugye ha nem furatfémezek, akkor nem olyan gáz ha nagyon bekeményedik a fólia, mert van hova tapadnia.
(#) somebody12 válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Furatfémet nem a fóliával kell megvédeni.
(#) gulasoft válasza somebody12 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Hát akkor mivel?
(#) papus51 válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Nekem még egyszer sem lukadt ki, pedig 0,6-tól 3mm-ig furatfémezek.
(#) kaqkk válasza somebody12 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Kíváncsian várjuk a megfejtést
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Én Paussal -és nyomdai filmmel is 45 s levilágítási időt használok , szerintem egy percnél több felesleges ..
(#) NickE hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Gulát és Papust kérdezem: a ti fúrótok kb. mekkora fordulatszámot tud?
(#) gulasoft válasza NickE hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
0-25.000 frekiváltóval állítható.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Nem fogjuk megtudni mert némítva lett. (Elnémították nehogy kitudódjon a titok!)
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Az enyém meg 10-29 ezret a saját szabályozójával Működik rendesen, igaz mostanában keveset van bekapcsolva.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Igen már megint a titkolódzás! Szerencse hogy nem sikerült neki ilyen féltve őrzött ipari titkot kifecsegnie
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) elektros90 hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Mostanában eléggé elvagyok havazva. Multkor írtam a fólia nyomtatási problémámról, azzal még azóta sem foglalkoztam. Közben megérkezett kínából a forraszmaszk emulzió is. A fejlesztés sem állhat le, ezért szombaton tervezek nyákot gyártani. Érdekelne, hogy hogyan is kell ezt az amulziót használni. Van zöld, meg fehér. A fehéret ha sikerülne akkor alkatrészrajz rétegként alkalmaznám.
Azzal tisztában vagyok, hogy vékonyan fel kell vinni a panelre. A következő lépések már ismeretlenek számomra.
Köszönöm a válaszokat!
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Itt leírtuk már a témában , legjobban akkor sikerül ha nyák szélére kensz egy csíkot a festékből leteríted egy befőzőcelofánnal az egészet ,természetesen a nyák egy papír lapra van téve és ezt az egész "miskulanciát " átengeded a hideg laminálón ezután a celofánra rárakod a gyártófilmet levilágítod majd a celofánt lehúzva acetonnal lemosod a panelt .
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Szia! Értem, köszi. Szárítani/melegíteni nem kell? Levilágítani mennyi ideig kell?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Ez uv ra kötőfesték hiába szárítanád , a levilágítás lámpa és színfüggő (pl a fehér és a zöld 1 perc a kék az 5 )
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Van itt olyan, akiknek tintás nyomtató + fólia vagy pausz bevált filmkészítésre? Ha nem is nyomdai minőségű, de jól takaró fekete nyomtatást, jó felbontású filmet lehet készíteni ezzel a módszerrel?
(#) Szpisti válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Eleinte kínlódtam hasonlókkal, mikor még csak tintás nyomtatóm volt.
A pauszra nyomtatva ha csak egy réteggel világítottam, csúnyán átvilágította a "fedett" részeket is. Aztán próbálkoztam ugyanazt kétszer kinyomtatva, egymással a rajzolatot fedésbe hozva maszkolni - így már használhatóbb volt , de a vékony sávok így is csúnyán jöttek elő.
Aztán rájöttem hogy egy olcsó laser printerrel minden szempontból jobban jövök ki, és azóta nincsenek ilyen gondjaim.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Én 3 lézernyomtatóval próbáltam fóliára nyomtatni, mindegyik halvány volt. Ha fény felé fordítottam a fóliát, nagyon átvilágított a nyomtatott részeken is. Mindegyikben utángyártott toner volt, lehet, hogy az eredeti jobb, de nem hiszem, hogy túl nagy különbség van.
(#) rockersrac válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Ha már lézernyomtatód van, akkor javaslom a vasalásos technikát alkalmazni. Nem túl nagy ördöngősség...
(#) Szpisti válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Ne fóliára nyomtass hanem bőrpauszra!
Aztán fújd le pausklar sprayvel vagy LabelOffal. Esetleg gőzöld egy befőttesüvegben nitrohigítóval (bár nekem ez utóbbi nem működött).
(#) Bakman válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Eredeti tonerrel is átlátszik, én ennek kiküszöbölésére egyszerűen kétszer nyomtatom ki a rajzot. Két réteget már nem világít át az UV fény. Fóliára nyomtatásnál én kikapcsolom az Eco (takarékos) üzemmódot, valamint normál papír típust állítok be.
(#) Edimax hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Üdv: Kérdezném ehez mit szóltok, jó ez nyákra, Valaki már próbálta, mert ha jó akkor rendelnék belöle. Ezek:
Bővebben: Link
köszike.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) pjg válasza Edimax hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Igazából ez a megsérült forrasztási maszk javítására szolgál (Solder Mask Repairing Paint). Ha visszaolvasol láthatod, hogy van aki befőzőcelofán segítségével alkalmazza.
(#) Edimax válasza pjg hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Köszi . Végig néztem a képeken ,pedig ez van.
remélem látni.
(#) pjg válasza Edimax hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Persze. Mondom van aki celofánnal megoldja. A nyák egyik keskeny oldalára egy csík festék. Rá egy db. celofán, alá egy papír és mehet be a hideg laminálóba. Majd rá a film és fotózás. Azután lehúzni a celofánt, lemosni a felesleget. Ezután jó alaposan bevilágítani.
Én maradok a fóliánál.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
Következő: »»   1062 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem