Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 293
(#) ottolino hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Ja, és annyit az előbbi kérdésemhez, hogy a hűtőben szinte semmi sincs, a mélyhűtő rész üres, a hűtő részben meg van kb.1kefir, 1 alma és kész. Csak visszaolvastam az előző 6 oldalt, és tényleg csak ennyi lenne a probléma?
(#) pjg válasza ottolino hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Persze. A hőszigetelés nem tárolja a hőt (hideget). A benne lévő árú tarja. Minél jobban megvan töltve a hűtő, annál jobban érzi magát. Nekem vannak 2 literes flakonjaim vízzel feltöltve. Ha üres a hűtő berakom őket.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) ottolino válasza pjg hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ok, akkor ebben az esetben elég mondjuk egy másfél literes sós vizes petpalackot betenni a mélyhűtőbe, és elvileg megoldódik a probléma?
(#) pjg válasza ottolino hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Egy lehet, hogy kevés lesz. Úgy látszódjon, mint ha tele lenne. Só sem kell, hiszen nem fagy meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) ottolino válasza pjg hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szerintem az albérlőmnek nehezen tudom majd beadni, hogy nem rossz a hűtő, csak az egy kefír nem tartja a hideget, és ezért pakoljuk tele vizes palackkal
(#) pjg válasza ottolino hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Így is működik, csak nem jól és sokat fogyaszt. Ezt hívják nem rendeltetésszerű használatnak.
Legalább a fagyasztó rekeszbe tegyetek pár jégakkut.
(#) ottolino válasza pjg hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Köszi a választ, igazából Őt is csak az zavarja, hogy 4-5 óránként elkezd csöpögni a mélyhűtő rész, utána meg újra fagyaszt. No, egy próbát megér, köszi.
(#) pjg válasza ottolino hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Még nézzétek meg, hogy a termosztát érzékelője a helyén van e. Bár akkor inkább fagyna.
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ajjaj!
Cserélni megéri?
(#) Fruzsi hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok ! van egy Fagor FC-37 A 2006-ban vásárolt kombinált hűtőszekrényem. Eddig semmi baja nem volt. Egy hete kb. azt vettem észre, hogy a felsőrésze nem hűl le. Alul van a fagyasztó az működött. Kihúztam éjszakára és reggel visszakapcsoltam és működött, de a felső része nem hűtött le / hány foknak kéne lenni felül és a fagyasztóban ?/. Hívtam egy szerelőt aki semmi mást nem csinált, csak megvakargatta a jeget a mélyhűtőben, bemérte a hőfokot, meg beszélgetett(( elkért számla nélkül 3.500 Ft-ot. Ismét ugyanazt produkálta másnap, hívtam a szerelőt tel. azt javasolta, hogy olvasszam le teljesen a mélyhűtőt mert biztosan dugulása van - megcsináltam, újraindítottam, pikk-pakk lejegesedett a felső rész hátfala,és a mélyhűtő is ment, de aztán visszaállt benne a 10-8 fok ugye az kevés ? a mélyhűtőben olyan -10-12 fok volt. Ma még mindig ugyanazt produkálta mint eddig(( Megkértem a szomszéd srácot, hogy segítsen fejreállatini, mert ezt javasolta a tesókám, megtettük fél órán állt fejen. Utána visszafordítottuk, betettük a helyére, bedugtam, bekapcsolt és hűtött is a mélyhűtő része gyorsan - 2 óra múlva visszaraktam a fagyott cuccost. Most mértem meg -10 fok van benne - ja nekem nincs olyan tekerős hőfokszabályzóm belül a gépben - fotókat mellékeltem. Sajnos jelenleg is megvan ua. a hiba - a mélyhűtőben - 10 fok médiumon, felül + 10 fok.
Ja és most hallom ezt az érdekes hangot
,olyan mint a morze jelben a tá - ezt szabályos időközönként csinálja, megy szépen a motorja nem zajos. Mi a fene lehet a baja a fent elmondottak szerint ? Amennyiben valaki tud segítsen SOS. Vegyek újat, de milyen típust ? Köszönöm szépen a segítséget előre is.
Jaaaaa és szeretném megkérdezni, hogy milyen funkciót tölthetnek be azok a két valamik amiket lefényképeztem ?????? A használati útmutatóban nem írnak sőt nincs is benne ilyen(((
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) ottolino válasza pjg hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Ok, és a termosztát érzékelőjét hol találom?
(#) kaqkk válasza ottolino hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A mélyhűtő ajtaja a helyén van ? A csepptálca mélyhűtő alatt a helyén van ? Egy képet csinálhatnál a belsejéről.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) laccika77 válasza Fruzsi hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Ha a motor folyamatosan megy, és nincs meg a kellő hőfok, akkor kalorikus hibáról beszélünk. Ha néha jól hűt a felső rész is, akkor a gáz nagy része megvan lehet dugulás a kapillár csőben, vagy lyukas a szívó oldal és lassan szívja be a vizes levegőt és fagyásos dugulása van... mindenképp szerelő kell hozzá (olyan aki meg is csinálja) az előzőtől meg kérd vissza a pénzt.!
(#) gyerek67 válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Laccika, köszi az infót!
Mit javasolsz: megéri-e foglalkozni a javíttatással, vagy inkább egy új készülék vásárlásán gondolkozzak?
Nem szívesen cserélném le annak ellenére, hogy már sokkal korszerűbb, energiatakarékosabb fagyasztókat forgalmaznak.
Üdv: Viktor
(#) ottolino válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Ok, du. küldök egy képet, addig is köszi a segítséget.
(#) mezogazda hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

A probléma a következő... A képen látható alkatrész után érdeklődnék, hogy mi is lehet az és, hogy lehet e javítani, cserélni...???!!!
A hűtőről esett le.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) laccika77 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Ha egyébként jó állapotban van, érdemes foglalkozni vele, mert egy jól bevált konstrukció. 20éve ketyegnek ezek a készülékek, a javítás nagyságrendileg 30eft
(#) laccika77 válasza mezogazda hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Nálunk a múltkor egy váza esett le a hűtőről, a hűtőmágnesek nap mint nap leesnek. Mindegyiket lehet cserélni
(#) StMiklos válasza mezogazda hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Működik a hűtő?
Volna tippem mi az, de az a helyéről egyszerűen nem eshet le, mondom én.
Üdv: StMiklos
(#) yulo5310 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Hali! Áruld el,hogy mi lehet az,mert én forgatom a képet,mint mókus a mogyorót,de nem tudok rájönni mi lehet!
(#) laccika77 válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Úgy tűnik mint az mpv segédrelé termo eleme de az nem szokott csak úgy kiesni
(#) gyerek67 válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Köszönöm a segítségedet, akkor maradunk a javíttatásánál!
Szerinted mennyi ideje lehet még vissza?
Azt esetleg meg tudod még mondani, hogy a kompresszorban mi okozza ezt a furcsa, halk kattogó hangot?
Üdv:
Viktor
(#) yulo5310 válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Köszi a választ! Főleg nem 'leesni',hisz" a relé lent van,ott már babrálni kell,hogy kiessen.
(#) laccika77 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Mindegy mi okozza, a kompresszort nemigen javít senki csak cserélni lehet.! Ha jó hűvös helyre teszed lehet hogy kihúzza a telet., lehet,hogy holnap megdöglik .
(#) bishi hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Hali! Segítségre lenne szükségem. Van egy Bosch felül fagyasztós, alul hűtőm, ami nagyon hangos.
Kihívtam a szerelőt aki megállapította hogy felül a ventillátor adja ki a hangot, csinált vele valamit amitől aznapra elhalkult (nem kevés pénzért) majd másnap ismét iszonyú hangos lett. Szerintetek feltétlen ki kell cserélni a ventillátort, vagy tudok rajta segíteni én is?
Előre is köszi.
(#) kaqkk válasza bishi hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A" szerelő"
Idézet:
„(nem kevés pénzért)”
befújtaa a tengelyt VD40 el . Vagy minden nap fújkálod vagy kicseréled a ventimotort...
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) rathunt hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy 8 éves Whirlpool arc 4190 2 IX típusú hűtőszekrényünk. A mai napon szétszereltük takarítás céljából. Összeszerelés után viszont a motor elindul, de a ventillátorok nem...
Remélem nektek van valami ötletetek és nem kell szerelőt hívnunk.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza rathunt hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Talán szedd szét újból és nézd meg mit szúrtál el az összerakásnál . Itt az oldalon elektronika kedvelők "találkoznak" nem látnokok ..
(#) StMiklos válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Az egy PTC (Pozitiv Temperature Coafficiens) pogácsa, hidegen kicsi (5-15ohm), melegen nagy, kiloohm nagyságrendű az ellenállása. Ha megáll(ítottad) a kompresszort, 5 percen belül ne akard, hogy újra induljon, mert ehhez ki kéne hűlni a pogácsának, hogy ismét kis ellenállású szakaszba kerüljön.
Mostanában (sok éve) ezt használják segédfázis relé helyett.
Üdv: StMiklos
(#) yulo5310 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Köszi! Nekem a 3 láb zavart be.
Következő: »»   145 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem