Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1673 / 2208
(#) antalka válasza Zenner hozzászólására (») Okt 20, 2014
Szia ! Én most ketdtem el egy erősítőt . 5 Wattos Fender . Én is 6V6 csövel csinálom , ha érdekel itt a rajza . Ha kell az értékeket is küldöm .
(#) antalka válasza antalka hozzászólására (») Okt 20, 2014
Illetve már el is küldtem , ha elmész az oldalra akkor a trafóról is megtudhatsz többet .
(#) Zenner hozzászólása Okt 20, 2014
Akkor felteszem újra a kérdést.

van egy meglévő highgain erősítőm. Saját tervezésű, teljesítménye elég számomra, szóval nincs gond a kihajtással. Nagytorzítású, úgyhogy köszönöm, de a Fender rajzával nem tudok mit kezdeni.

Leegyszerűsítve a problémámat, az érdekel, hogy a meglévő El84-hez tekert kimenőtrafóm használhatom-e 6V6S csővel? a trafó 5,2KOHm-ot illeszt 4-8-16OHm-ra. illetve az érdekwl még,hogyha igen akkor mekkora anódfeszültségig?
(#) zimi1991 válasza Zenner hozzászólására (») Okt 20, 2014
Nem vagyok benne szaki, de úgy látom az álltalad felhozott csöveket általában 5k ohmra illesztik így szerintem nagy baj nem lehet ha meglévő 5,2 re illesztettel használod...
Erre garanciát nem tudok neked vállalni, de szvsz. menni fog.
Anódot szterintem 250 től 300 körnéykéig adhatsz neki.
(#) szebee hozzászólása Okt 20, 2014
Sziasztok!
Az PCC84 jó lehet az ECC82 és az EF86 helyettesítéseként? Eltekintve a fűtőfeszültségtől.
(#) zimi1991 válasza szebee hozzászólására (») Okt 20, 2014
Melyik helyettesítése ként, mert az ecc82 trióda az ef86 meg pentóda.
(#) mofesa válasza szebee hozzászólására (») Okt 20, 2014
Én nem tenném, a PCC84 eléggé "zajos" csö.
(#) FordPrefect válasza Zenner hozzászólására (») Okt 20, 2014
Simán helyettesíthető. Ha orosz a 6V6 (6p6sz) , akkor meg pláne. Ugyanakkora illesztés kell mint az EL84-nek, viszont combosabb cső. Csak a foglalatot kell kicserélni . 300V anódfeszt simán elviseli.
(#) FordPrefect válasza szebee hozzászólására (») Okt 20, 2014
Idézet:
„Az PCC84 jó lehet az ECC82 és az EF86 helyettesítéseként? Eltekintve a fűtőfeszültségtől.”
No ne má. 2,5 év alatt legalább egy minimális tudást magunkba kellene szívni...
(#) Zenner válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 20, 2014
És 300V-on is maradhat ez a kimenőtrafó?
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 20, 2014
Nem értem, miért kell bántani mást, ha nem szolgált rá. Mindenki a saját tempójában halad, ki lassabban, ki meg kevésbé. Már Te sem a tekercsek ellenállásából számolod az áttételt.
szebee: Tisztább képet kapnánk, ha elárulnád, hova kellene ez a csőcsere, esetleg némi módosítással más cső is jó lenne oda.
(#) llll hozzászólása Okt 21, 2014
Üdv ,van egy házilag épitett csöves erősítőm 6 db tungsram pcl 82-es cső van benne ,szeretném őket kicserélni, de én nem értek hozzá ,hogy milyet lehetne bele tenni helyettük.Válaszokat előre is köszi.
(#) granpa válasza llll hozzászólására (») Okt 21, 2014
PCL82 helyett (ha már öregek) PCL82-t. A hasonló csöveknél is más paraméterek vannak, egyéb alkatrészek cseréje is kellene; S amint írtad: nem értesz hozzá.
(#) llll hozzászólása Okt 21, 2014
Köszi értem.Egyébként honnan lehet tudni ,hogy megérettek a cserére?
(#) soos csaba válasza llll hozzászólására (») Okt 21, 2014
Szia például INNEN meg tudhatod hogy meg érett már a cserére a csöveid vagy sem!. Olvasd el a cikket!.
(#) llll hozzászólása Okt 21, 2014
Ok. Köszönöm
(#) konyak6 hozzászólása Okt 21, 2014
Sziasztok!
Ez 80-al szeretném az egyenirányítást megoldani, de csak két kivezetéses trafóm van. Ezzel a módszerrel megoldható a használata?

EZ 80.gif
    
(#) bakos13gab válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 21, 2014
Igen. De ha nem akarod keverni, az Ez80-at beteheted áteresztőként is egy Si graetz után.
(#) FordPrefect válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 21, 2014
Van más, jobb megoldás is. Egyik fele, a + ág csöves, a negatív ág félvezetős. Ha hegyezni akarod a dolgot, akkor a két SI diódával kötsz sorba 75-150 ohm körüli ellenállást.
(#) Doncso válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 22, 2014
Jól tudom, hogy igy kb 40v esik rajta?
(#) Zenner hozzászólása Okt 22, 2014
Üdv ismét!

Kicsit jobban körül jártam a témát a csőcserével kapcsolatban (EL84 ->6v6GT)

A mellékelt kapcsoláson 310V az anódfeszültség és 5K az illesztés, de az adatlap szerint ezen a feszültségen 8K illesztés kell.

Akkor most hogy van ez?

Az én kimenőtrafóm El84-hez készült.
Szeretném a végfokot 300V-on használni, de ehhez az EL84 kevés, másik kimenőtrafót pedig nem szeretnék csináltatni.

Az erősíttő gitárhoz készült. A gitár G#-be van hangolva. Nagy torzítást használok, metál zenéhez. Ezért is lenne jobb a 6v6GT a sötétebb hangja és a nagyobb feszültség tűrése miatt.
(#) gkari válasza Zenner hozzászólására (») Okt 22, 2014
A 6V6 csak 250V anódfeszejen 5kohm, 300V táján bizony 8kohm.
(#) Zenner válasza gkari hozzászólására (») Okt 22, 2014
erre én is rájöttem, de sok esetben használták 5K-val
(#) crapgame válasza Zenner hozzászólására (») Okt 22, 2014
Üdv.

Én úgy emlékszem, hogy át lehet kötni minden további nélkül, de a katódellenállást cserélni kell, arra már nem emlékszem, hogy milyen értékűre.
(#) Zenner válasza crapgame hozzászólására (») Okt 22, 2014
az tiszta. a katódellenállás értékét majd szépen belövöm az már nem gond, de az is lehet, hogy negatív előfesszel állíttom be a munkapontot.
(#) Qju hozzászólása Okt 22, 2014
Sziasztok!
Az egyik kedvenc (olasz rádiós) oldalamon találtam az alábbi leírást.
Amplificatore Push-Pull 18watt (tipo Marshall)Bővebben: Link
Szépen kivitelezett szerelés Szerintetek megéri a 211,28 € (2010-es) árát? Vagy érdemesebb takarékosabb megoldást keresni az után építéshez?
(#) FordPrefect válasza Zenner hozzászólására (») Okt 22, 2014
Valamit rosszul fordítottál.. A 6V6/6P6SZ-nek a búrája sötét (fekete) nem a hangja....No mindegy. Nem kell 8K illesztés, 310 V-hoz is jó lesz a az 5K illesztés. Illetve mivel a kimenő 4-8-16 ohmra átköthető, az illesztés is variálható. Meg kell hallgatni. Ugyanis elvileg hangszererősítő lesz, nemigaz?? Egy zenésznek viszont értenie kell a hangok megszólalásához.
(#) Zenner válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 23, 2014
Akkor úgy mondom, hogy nem olyan fényes, karcos a hangja, mint az EL84-nek. Így értendő a sötétebb hangzás.

Variálható lenne a kimenet valóban, de ha a csőben nem teszek kárt, illetve a hangot sem rontja el akkor nem variálnék.
(#) crapgame válasza Zenner hozzászólására (») Okt 23, 2014
Üdv.

Igazából nem értem, hogy mi a probléma... Ki lehet cserélni, csak más a foglalat és a katódellenállás. Hogy milyen lesz a hangja, az majd kiderül, ha elkészül. Ha van neked mindkettőből, akkor építsd át, és írd meg nekünk a tapasztalatokat. Helyetted nem tudjuk meghallgatni.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) Gránátalma hozzászólása Okt 23, 2014
Sziasztok!
Mennyire nagy a végeredményben az eltérés, ha 5H-s fojtó helyett 10H-t teszek a tápszűrésnek?
Egy jcm800-as végfokról lenne szó.
Következő: »»   1673 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem