Fórum témák
» Több friss téma |
Egy adóállomás jelét nem érdemes ugyanazon a frekvencián újra kisugározni, mert ez óhatatlanul interferenciát okoz a forrásadó és az átjátszó egyidejű vételénél, hisz közöttük nincs frekvenciakülönbség. A PMR-nél nem jöhet szóba a duplex átjátszó használata, mert annyira kicsi a PMR sáv szélessége, hogy "nem fér bele" egy felmenő-lejövő rádiócsatorna. Ezért kitalálták a papagájátjátszókat, ahol a vett adás hangját felvéve majd időeltolással ugyanazon a frekvencián leadva lehet átjátszást biztosítani. És még egyszer:a rajz egy vevőerősítőt mutat, ami nem alkalmas adásjel erősítésére.
Értelek, köszönöm szépen a segítséged!
Akkor valószínűleg egy papagáj lesz. A most elkészült erősítővel mit lehetne kezdeni? Mert ha ezt közlöm az építővel, tuti ki lesz akadva..
Mindenképpen kíméletesen, ne katasztrófahelyzetet felvázolva közöld a rossz hírt. Nem tehettek róla, hisz mindketten laikusok vagytok. Legközelebb majd jobban felkészültök és akkor rögtön sikerül a fejlesztés.
Hát igen, ahogy mondod.
Nem azért kérdezem, mert jobb most, mint később megtudni.. Csak hogy akkor lényegében csináltunk egy PMR vevőt, ami sokat nem ér, max. belehallgatni a a forgalmazásokba. De valami felhasználási módja csak lesz később.. Nagyon köszönöm a segítséget!
Ez az egytranzisztoros áramkör nem vevő, hanem egy nagyfrekvenciás erősítő. Ezzel nem tudtok semmit sem hallgatni.
Ez nehéz kenyér. Ez már hálózat tervezési feladat. Egy dolgot tehetsz, Egy simplex bázisállomást elhelyezel egy jól megtervezett pontban, amit mindenki el tud érni, és ez mint egy diszpécser szervezi a többit. Erre a helyre teheted a papagáj átjátszódat (de ez már engedély köteles!), vagy más hírközlési útvonalon (dróton, más frekvencián) összekötöd.
Létezik ugyan azonos csatornás átjátszó ugyan, de igen nehéz megvalósítani, és az antennák közti csatolást is minimalizálni kell. Pl. egymásnak háttal, "fallal" elválasztva. Ez azt is jelenti, hogy a besugárzott terület nem lehet azonos. De ha katasztrófa helyzeti önkénteseknek készül, arra van hivatalos megoldás, arra kellene koncentrálni, és nem fusizni. A 446 PMR nem erre való, nektek biztonsági hálózatra van szükségetek, és nem játékra.
Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen antennát ajánlanátok nekem a Mindig tv vételéhez, Győrben az adótorony közvetlen szomszédságában, 2v3 tévé ellátására? Válaszokat előre is köszönöm!
Erősítő nélküli szélessávú UHF antennát. és 2 v 4 -es elosztót.
Köszönöm,de azt elfelejtettem még, hogy beltéri antennára vonatkozik a kérdésem mivel társasház, s a tetőre nem engedélyezett az antenna telepítés. Erkély van, de pont az adó ellentétes oldalán, tehát nincs rálátás az adóra. Én erre gondoltam esetleg http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=2556
Az adó közelében erősítős antennát használni nem érdemes. Az ilyen antennákban a felhasználásukból adódóan szélessávú erősítő van. Nagy térerősség esetén az ilyen erősítőben intermoduláció keletkezik, ami különösen digitális vétel esetén problémát okoz.
A beltéri antennának különösen, de minden antennának közvetlen tiszta rálátásnak kell lenni az adóra. Visszavert jelek esetén biztos, hogy többutas terjedés van, amitől reflexiók keletkeznek, ezek pedig a digitális jelek dekódolását akadályozzák, ill. lehetetlenné teszik. Mivel írod, hogy a lakás ablakai az adóval ellentétes oldalán vannak, szinte semmi esélyed bármilyen antennával nézhető műsort produkálni. Még akkor sem, ha pl. az erkélyre tennél külső antennát. Egyébként jogod van műsorszóró adások vételére szolgáló antennát felszerelni, ezt a közös képviselőnek tudomásul kell vennie, csak az építési előírások megszegése esetén emelhet kifogást. Tudomásom szerint a társasházakban van antenna elosztó hálózat, akár azt is használhatod. Általában a KTV -k a saját elosztó hálózatot építenek ki, a más rendszerű az elosztó hálózatuk. Ha szerzel akár kölcsön is egy szélessávú antennát, kipróbálhatod, és magad is meggyőződhetsz, hogy nem sok választásod van. De. Valószínűleg van a társasházban KTV szolgáltatás. Megfontolandó, hogy azért a néhány ingyen nézhető csatornáért érdemes-e a hercehurcát végigjárni. Ha pedig előfizetést kell vásárolni, akkor már szinte mindegy.
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy egy analóg kábel TV / földi DVB antennajel átkapcsolóban a két antennajel átkapcsolására kell-e valamilyen speciális áramköri kialakítás (a megfelelő árnyékoláson kívül), vagy megoldható-e "sima" váltókapcsolóval relével?
Koaxiális relével megoldhatod, de némi veszteséged mindig lesz.
szeretném megtudni,hogy a Grant President cb rádiomhoz hol tudnák megfelelő stabil( tető) valamint valamint
erkélyre is kitehető antennát szerezni. Sajnos a regi cb boltok amikről tudtam mind megszüntek, igy nem tudom beszerezni. Hálás lennék ha valaki tudna segiteni. A segitseget előre is kőszőnőm.János Email cimem:***@***.*** Az e-mail címed ott az adatlapon. Ha nyíltan kiírod, tele lesz a postafiókod spammel! A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
Én próbaképpen egy kétutas elosztót fordítva kötöttem be, közösítőként használva. Nem romlott észrevehetően az analóg adás "minősége".
Nem jó megoldás, iránycsatolt megoldás kell, visszahatás nélkül. Vagy átkapcsoló, vagy aktív eszköz. Ezzel a megoldással kisugározhatod a kábeltv-t és zavart okozhatsz a kábelen másoknak. Sürgősen szedd le, mielőtt elkapnak és megbüntetnek!
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a splittereken van földelő csavar. Nekem két splitter van az antenna hálózaton. Külön-külön mindegyiket le kell földelni, vagy csak elég az egyiket? Koax kábel esetében is előállhat a földhurok, ha több ponton van földelve? Köszi.
Még soha nem láttam olyat, hogy azt bárki bárhol is bekötötte volna. Az erősítő úgyis le van földelve, a koax külseje meg elvileg egybe van. Talán villámvédelmi szerepe lehet egyedi antennánál? Ott meg az árbocot kell csak leföldelni.
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy manapság milyen frekvencián működnek a mobil telefonok?
Jókor kérdezted. Pont most kapták meg a mobilszolgáltatók a 4G (LTE) miatt szükséges további sávszélesség bővítést.
Bővebben: Link Valamint a 450 sávban: 450.000 - 457.38/ 460.00 - 467.38 MHz Az eddigiek: 900 MHz -es sáv: 880 - 915/925 - 960 MHz 1800 MHz -es sáv: 1710 - 1785/1805 - 1880 MHz 2100 MHz -es sáv: 1920 - 1980/2110 - 2170 MHz A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Köszönöm, igen kimerítő a válasz. Van egy völgy, amit ráadásul egy jókora domb is közrefog és lehetetlen telefonálni. Itt egy gsm modult működtetek ami a gyári 0dB-s antennájával szintén működésképtelen, de amennyiben egy nagy yagi-t használok azzal ugyan elégséges a térerő, de legalább van. Arra gondoltam, hogy egy ilyennel megoldást tudnék találni a hagyományos mobilok számára pár 10 méteres körben. Igen ám, de erre 900MHz-et írnak (meg persze 3G/LTE). Szerinted használhatóak ezek az olcsóbb kategóriás berendezések?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Elvileg igen, a gyakorlatban nem biztos. Ez csak a 900 MHz -es sávot játsza át, ha megfelelő helyre tudod felszerelni. De ha a rendszszer pl. torlódás miatt át akarna pakolni másik sávra, akkor megszakad az ök, ha nem tud átpakolni, mert ugyebár nem tud, akkor a torlódás miatt. Ha béke, nyugalom van, nincs torlódás, akkor működik.
A 2G, 3G (UMTS), 4G (LTE) az technológia, és mint ilyen elvileg frekvencia független. Csak az a kérdés, hogy azon a frekvencián biztosítható-e a szükséges sávszélesség. De ha reklamálsz a szolgáltatónál, akkor indokolt esetben ő telepít egy tisztességes rendszerbe illesztett átjátszót, (nem kis pénzért, de nem a tiedért) akkor megoldható a probléma. A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Szervusztok!
Koax kábelt hogy tudnék utólag leárnyékolni? Esetleg vegyek öntapadós rézfóliát, és azzal tekerjem körbe hosszan?
Miért kell utólag? Jó,minőségi koaxot kell használni. Amelyiknek gyenge az árnyékolása, annak a csillapitása is nagy.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
Értem és köszönöm. Megpróbálom, aztán majd beszámolok az eredményről.
Értem, de most ez a heppem, hogy szeretnék csinálni egy ilyen kísérletet, hogy mennyire sikerülhet jól egy ilyen utólagos árnyékolás.
Akkor csak az erősítőt földeljem le?
Jelenleg nincs leföldelve sehol a koaxkábel hálózat, viszont a bejövő kábel isolátorral le van választva galvanikusan.
Semennyire. A koax kábel egy hullámvezető. A külső vezetőréteg, amit árnyékolásnak is hívunk, a hullámvezető része, és annak pontosan henger alakúnak, és egyenletesnek kell lenni, mert ha nem, reflexiók keletkeznek a kábelben, mert a hullámimpedancia megváltozik. A hullámimpedancia a kábel méreteivel meghatározhatók, ui. a kábel kapacitása, ami a hullámimpedancia része, változik a központi ér, és a külső vezető közötti távolsággal. Persze hangfrekin ez nem számottevő, de magasabb frekvenciákon (100 - 1000 MHz) már jelentős a befolyása. Nem véletlenül van előírva a minimális hajlítási sugár. Egy koax kábelt egyszerűen tönkre lehet tenni egy kisívű hajlítással, erős mechanikai behatás okozta deformációval. Ilyenkor csak a csere segít. Egyébként egy koax kábel a hullámimpedanciájának megfelelő lezárások között használva, meglehetősen érzéketlen a környezetére. Ha ez nem így van, akkor a kábelben, vagy a lezárásoknál reflexió van, amit utólagos "árnyékolással" nem tudsz megszüntetni.
Biztosan nem ok nélkül van rajta a földelő csavar. Utólag gondolkodtam. Például, ha nem falra, vagy gerendára van szerelve, illetve van a közelében nagyobb fémtárgy, akkor azzal össze kell földelni, hogy a kettő között véletlenül se léphessen fel veszélyes feszültség. Lehet, hogy épp a másik fémtárgyon jeleni meg valami zárlat, vagy statikus töltődés miatt potenciál. (Vasszekrény korlátok, csővezetékek, ereszcsatornák, rácsok, stb.)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |