Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1609 / 2505
(#) gernerakos válasza Doncso hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Ez is igaz, de egyszer már megjártam egy Kit-es erősítővel, rosszul forrasztottam, ment a 12V DC a telefonom fülhalgató kimenetére. Az Ic is kuka, meg a telefon is. Nagyjából 40k FT-be fájt. Ezért félek ettől is, mert kifizetem, és nem is működik, nem is jövök rá a bajára, kárba ment az egész. Ezért akarok ennek utána járni.
De azért köszönöm a segítséget.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
A potik teljesen gyári beállítás szerint vannak,és nagyából egyformák rámértem.

Túl nagy áram folyna a diódákon,ezért nem jó?
Csak azért kérdezem mert tényleg egy szakember ajánlotta.
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Talán 60.
(#) lukacsp válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Vannak drága leckék. Remélem azt sikerült tanulni ebből az esetből, hogy a becsatolást, meg a kicsatolást (ha van utóbbi), kétszer is megnézzük rendben van-e mielőtt rákötjük valami 40ezres készülékre.

A TDA2005-el semmi baj nincsen, csak meg kell építeni az alapkapcsolását, aztán örülni neki.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szia. Most nem szedem le a fotó miatt, de leírom, így is érthető lesz: a greatz-től elindulnak párhuzamosan a + - vezetősávok az elsõ kondi felé, és S alakban becsatlakozik a többi kondiba, tehát nincs teliföldes gnd, csak ilyen 3mm széles kígyózó párhuzamosan futó vezetősávok. Amúgy ez sem mindegy?
(#) gernerakos válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Igen, ez volt az, amit nem csináltam meg. Egy szó mint száz, első erősítőm volt, 0 tapasztalattal rendelkeztem. Már azt is kitaláltam, van egy olcsó piaci kisrádióm, azzal tesztelek minden ilyet, mert nem nagy összeg ha tönkremegy, meg simán jaítható
Az alapkapcsolást tervezem megépíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 / 1
 
Ez így akkor jó lesz! Az egyenirányító és a puffer közötti szakaszba nem tanácsos becsatlakozni, mert a töltőáram a legvastagabb vezetősávon is feszültséget ejt, és jó búgós táp lesz belőle. Ebben az a legviccesebb, hogy nagyobb konditól még jobban búg
(#) reloop válasza pigcop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
A teljesítmény reálisnak tűnik az EI76 vas tükrében. A pontosabb méréshez be kéne egy kicsit terhelni a szekundert, mondjuk egy 230V-os izzóval. A 60W-os hideg izzószál 100 ohm körül szokott lenni, az így létrejövő 2-300mA áram már nem csapja be a mérést.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Az jó. Minden esetre megnézem egy közbeiktatott 12V stabbal. Szerinted, ha a tápban van 4*4700 µF puffer és utána beteszem a 7812 stabot, annak a kimenetére mennyi kondi kell? És hogyan lehet tranzisztorral felturbózni, hogy bírjon 6A és 12V-ot?
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Egyszerűen számold ki mekkora áram folyna most a meghajtó tranzisztorokon, ha dióda lenne beültetve!
(#) lukacsp válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
20. oldalon találod a kapcsolást, de osztom a kollégák véleményét, hogy nem ez a megoldás. Nem A osztályú végfok ez, hogy csak stabil tápról tudjon jól működni...
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Értelek, de vettem egy új trafót. Azzal próbálva sem működött a sub, ezért vagyok tanácstalan. Egy új trafóval ha szimplán csak a trafó lenne a gond, akkor működnie kellett volna, nem?

Ezért kezdtem gyanakodni, hogy ha nem a trafó akkor csak a puffer, illetve az egyenirányító lehet a gond. Az egyik fórumtárs véleménye szerint fordított a dolog, nem az elektronikát védi a biztosíték, hanem a trafót leégés ellen. Bár láma vagyok, de ebben számomra ellentmondás van, én az elekronikát védeném, és nem a filléres trafót. Ezért kezdtem gyanakodni másra. Holnap majd megmérem amit írtál a dióda kapcsán.

Egyébként a cucc halálát észre sem vettem, egyszer csak nem szólt és ez tűnt fel.
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Ennyi puffertől meg sem pisszenhetne a végfok, itt valami stiklinek kell azért lenni!
A stabilizátor valóban biztos megoldás, mekkora feszültségből fog dolgozni, tehát mekkora a különbség a 12V és a jelenlegi táp teljes terhelésnél mérhető feszültsége között?
(#) lukacsp válasza pigcop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Idézet:
„én az elekronikát védeném, és nem a filléres trafót.”


Bármilyen túláramvédelmi eszköz az "előtte" lévő áramköri részt védi a túláram okozta károsodástól. Ez van.

A gyártó hidd el legszívesebben egyiket sem védené, de mivel a készüléknek teljesítenie kell különféle szabvány előírásokat, nem okozhat tüzet, stb. muszáj nekik legalább ilyen szinten a túláram okozta irreális mértékű disszipáció ellen védelmet beiktatni, ez az olvadóbiztosító.

Amúgy a trafó egy manapság gyártott terméknél igen tetemes részét képviseli az előállítási költségnek, mert a réz az utóbbi időben nagyon drága lett.
(#) reloop válasza pigcop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
A trafót csak azért vizslatjuk, mert a magas üresjárati feszültség túl magas tápfeszültséget hoz létre az erősítő terheletlen állapotában, ami akár kárt is okozhat.
(#) Buvarruha válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Nem csoda, hogy brummos, ha jobb oldalt a szélső kondi benne van. Szedd ki és nem fog búgni.
(#) pigcop válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Értem, köszi.
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Jajajja, értem, tehát ha régi meghibásodott valamit esetleg megölt nekem. Okés holnap este megnézem mi a helyzet, de először a dióda a célpont.
(#) zoka válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Köszönöm a linket. Nekem végül is csak az a lényeg, ha este 10-kor halkan hallgatom akkor se halljam a brumm hangot. Néhány alkatrész még belefér.
(#) Buvarruha válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Próbáld ki amit javasoltam! Ha van hangerőszabályzó poti, akkor a középső kondi - lábára kösd a földjét, mert az sem mindegy.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
12VAC Trafó, 15-16 VDC lehet. Nincs nagy tartalék, lehet, hogy egy komolyabb mély visszarántja, de nem baj.
(#) zoka válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Ez csak egy szimpla tápos erősítô, így a tápban nincs "jobb oldali kondi" az csak simán a 12v és gnd között van.
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 / 1
 
A NYÁK elég szomorúan néz ki
Mellékelem hol vágnék és hol kötnék át. Ez pontosan az a probléma mint amit az előbb említettem.
Szerk.: A pozitív ágat is javítottam.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) kadarist válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Vagy az IC háta mögött összekötni a földet egy fóliacsíkkal.
(#) Buvarruha válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 / 1
 
De a nyák jobb oldalán van.. Konkrétan az, amin nem kertesztül megy a fesz, hanem a végére van kötve brummgenerátornak. De most nézem, hogy a föld, nem a kondikon keresztül megy az erősítőre, hanem mindjárt a csatlakozó mellől van levezetve, szánalmas ez a nyákterv, egyetemi példa a rosz huzalozásra, szóval tévedtem, nem fogja megoldani a brummot. A tápot ne az eredeti csatlakozón add neki, hanem a bejelölés szerint és garantálom, hogy nem fog búgni, a stabilizátort felejtsd el.

Látom nem csak nekem tűnt fel xD
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 11, 2014 / 1
 
Ez is remek!
Szegény Pedró (Nyugodjék békében!) nem sokat adott ezekre a dolgokra.
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Na csak megtaláltam a stiklit!
A 4-es lábon nincs ott a 100µF kondi. Nézd csak meg az IC adatlapját!
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Az nem annyira kritikus, biztos, hogy a táp rosz kötése okozza a brummot.

Nem tudom ki az a pedro.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Kipróbáltam a 4-es lábra a kondit, de az sem hozott eredményt. Azt azért hozzáteszem, hogy nem egy hatalmas morgás van, 1m-ről valahol a hallásküszöb környékén, de engem zavar.

Köszönöm, hogy próbáltátok a nyákot megnézni, Buvarruha neked is köszi, de én a biztos megoldás mellett döntenék: a dobozon belül van egy stabilizátor, ami a bejövő 15-16V-ból 12-t állít elő, amiről a hangszín és előfok mennek. Kipróbáltam, rákötöttem a modult és csoda történt, gyakorlatilag füllel hallható morgás még a hangszórótól 1cm-re sincs, mindössze nagyon halk (fehér zaj) jellegű sistergése van, amit maximum 3cm-en belül hallani.

Úgyhogy beiktatok valami izmos stabot aztán kész. Amúgy elég nyomi kis IC ez, szerintem inkább kocsiba fejlesztették ki, de amíg nem készül el a másik végfokom, még kibírom ezzel a kis szutyokkal is

Köszi még egyszer!
Következő: »»   1609 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem