Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CPLD, FPGA - Miértek, hogyanok
Lapozás: OK   8 / 49
(#) pokot hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Vmi USB-s JTAG nekem is jól jönne,ugyanis az uj laposon nincs lpt tud vki segiteni?
(#) dpeti válasza pokot hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
pokot:
egyet találtam valahol, de nem építettem meg (így pedig nem is fogom, hogyha megcsinálom ezt a bővítőt)
címet megkeresem, és kiteszem ide
szerk: http://www.ixo.de/info/usb_jtag/
(itt elvileg tudott vele kezdeni valamit)

gtk:
100x100mm-es a nyák kb., kétrétegű, furatfémezett, forrasztásgátló maszkal mindkét oldalon + egyoldalas szitázás. Árát még nem számoltam, képet pedig majd teszek fel. Ha valakinek úgy kell, akkor be is építem, mert chipcad itt van közelemben.
Olyasmi mint az FX2BB, ezen is van 8 db 4 kimenetes port, választható 5V, vagy VCC (3.3V vagy 2.5V) táppal, egy nagy 8-as port (ezen 5db csak bemenet tud lenni), a kis portokon úgy vannak az IO-k, hogy két differenciális átvitelt tudó pár van egymás mellé pakolva.
Plussz van egy 4 tűs órajel csatlakozó (clkin, clkout, clkio + gnd)
+egy JTAG csatlakozó, rajta egy JTAGSEL jumperrel, ezzel tudod belepakolni a JTAG láncba a csatlakozót, ha meg nincsen rajta semmi, akkor simán letiltod, és a Mainboard akkor kihagyja az FX2 bővítőt a láncból (ezeket összegyűjtöttem egy képbe a kapcsolási rajzból).
(a kép a jpeg tömörítés miatt csúnya)

s3e.jpg
    
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
meg tervezek egy video codec áramkört is ugyanilyen csatlakozóval (ADV7202-vel), ha valakinek van ötlete hogy mi lenne jó még, szóljon.

ezen kívül összedobhatnánk pár kis kiegészítő kártyát is a 6 tűs headerekhez, olyasmiket, mint ami a digilentnél van.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
A SP3E port bovito erdekel, csak szamold ki kb. mennyibe jon ki.
A nyakot legyartatod?

En meg sajnos ott tartok, hogy nem tudtam semmi sajatot kiprobalni a kiten. Win alatt nem jott ossze...Linux alatt sem..Esetleg ha valakinek sikerult linux ala beuzemelni ISE 8.2 -t, irjon nehany sort, en mar belefaradtam az egeszbe..
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
rendben, most picit átterveztem, és odaírtam az IO vonalak neveit is a szitázásra, még szerintem rápakolok egy nagyobb csatlakozót is

---
miért nem tudsz feltenni service packet xp-hez?
---
kiszámoltam:
ha ketten kérünk, akkor szumma kb 6e, tehát 3-3e.

(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
janem:
rosszul csináltam:
pcb.hu egyébként.

2400 1db nyák
és 3600 a film (amit egyszer kell kifizetni)

tehát 1800+2400=4200 huf/db
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
vagyha sokalljuk
akkor megcsinálom úgy
hogy ne egy csomó 6 tűs header legyen rajta
hanem pl két nagy csatlakozó
esetleg két ilyen kissebb is, ha nagyon kell mehet rá SMA is, vagy ami kell éppen, és akkor kisebbre össze lehet hozni.

csak döntsük el mi kell.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ok.

A csatikrol most nem tudok gondolkodni..teljesen lekot ez az ISE, ennyi reg szenvedtem valamivel..most mas win-t kell rakjak,hatha.. Linux alatt egyelore iMPACT nem megy az USB miatt. Hogy nem tudnak legalabb Xilinxek egy normalis drivert irni , nem tudom felfogni, ..kiadnak drivert egy kihalt linux ala,..aztan kiadnak egy packet 2.6 kernel ala ami nem er semmit..na mindegy..
Azert nem tudok sp-t rakni mert termekkulcs baja van..
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Csati szerintem lehet barmilyen ebbol a tus headerbol, csak ha tul nagy akkor az is zavaro lehet,.. jobb tobb db. kissebb. Nekem majd a mainboard melle kellenenek a csatikra a megfelelo dugaszok(persze kulon kifizetem ezt is).
Nem lenne ertelme bus levalasztokat rakni?(SMD)
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Idézet:
„Nem lenne ertelme bus levalasztokat rakni?(SMD)”
Legalabb 2db. 8 bites portra..
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
azokat inkább kihagynám. nem akarom túlbonyolítani.
igyekeztem a legszükségesebb dolgokat rápakolni, a többit ezekbe a bővítőkbe dugnám, busz leválasztás meg felesleges. a mainboardon is meg van osztva az FX2 csatlakozója a 6 tűs headerekkel meg a 8 leddel
(#) dpeti válasza dpeti hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
ha megint pesten leszek, akkor megtervezem hozzá a H-hidas motorvezérlőt is (csak előbb alkatrészt kell keresnem)
+ folyamatban van egy I2C buszos slave módban működő PIC-es 4 digites 7 szegmenses kijelző meghajtás, és még két IO láb szabadon is marad (esetleg lehetne valami mást is rápakolni ami két vezetéket foglal)

akkor akarok még egy soros flash memóriásat, csak még nem találtam hozzá flasht

a video codeces már nagyjából készen van, még a csatlakozókat kell kitalálni (VGA kimenet biztos, a bemeneteken gondolkozom, hogy VGA legyen, vagy S-video, vagy egyéb - van benne egy csomó AD átalakító, ezért mind1), meg akarok minden adatvonalra egy schottkyt tenni + jó lenne kettéválasztani az analóg és digitális földet.

plussz valószínűleg lesz egy PWM-es audio DAC is (esetleg stereo), meg PS/2, mert csak egy van rajta, így lehetne egeret billentyűzetet egyszerre kezelni.
így kb lesz minden hozzá, ami kellhet

meg szerintem csinálok egy CAN transcievereset (de ezt majd csak akkor ha nagyon ráérek, core az van hozzá opencores.org-on)


(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Megy valakinek xp home edition-sp2 alatt az IMPACT?

Dpeti legyszives erosits vagy cafolj meg abban hogy sp3e -n az fpga usb-jtag-rol valo programozasanal a J30 -nal csak a kozepso kell.
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
nekem megy úgyis, hogyha mind a 3 jumper rajta van.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
sp2 home edition -el sem megy

...
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
és most már jó?
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Irjak valami pozitivat is Sok szenvedes, mereg utan Vegre mukodik
sp2 home alatt es Ubuntu alatt , de linux alatt bizonytalan, van amikor firmware update-lni akar, az alabbi ket ertek ilyenkor eltero (asszem a file versionnal 0000h van):
CPLD file version = 0012h.
CPLD version = 0012h.
Elsore azt hittem termeszetes es hagytam amig megcsinalta. Ujabban ha elojon akkor mielott OK-t nyomnek kikapcsolom az eszkozt.

Mivel udev-et hasznal (ezzel sikerult megoldani) igy probalkoztam udev restart-al is mikor nem mukododtt, de nem oldotta meg a problemat.

Nehany esetben bevalt, mukodott ha mar a Linux inditasakor be volt kapcsolva az eszkoz,

Mar betoltottem a vga_test kodomat es mukodik
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
nekem is úgy van, hogy valami miatt kétszer kell bekapcsolnom.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
A kiegeszito panelra visszaterve, amit igazan szivesen latnek rajta az egy 24 bites (3X8bit) VGA port DAval es csatlakozoval. Ezt nagyon hianyolom.
A quartus II adatlapjabol ki is lehetne venni a DA-t(ellenallas tomboket hasznal), igaz azt meg nem neztem hogy az fpga kimenetei hany voltosak.
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
egy ilyen panelt csinálok, de az külön lesz.

találtam rá cél IC-t adv7202

ezen van adc és dac is, 10 bites mindkettő, hogyha csak VGA kimenetet szeretnél, akkor ráküldöd a dac-jára, és kész. (+szinkronjelek)
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Lesz VGA csatlakozo is rajta?
Ez Hirose-re fog csatlakozni?
Kb. mennyibe jon ki?
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
még fogalmam sincsen
nem tudom mikorra lesz teljesen készen.
nekem van 2db ilyen IC-m, azt hogy lehet-e kapni valahol->nem tudom. maximum lehet rendelni analog-tól.

VGA biztosan lesz rajta (mármint kimenet)
a bemenetek kérdésesek még.
+igen ezen is hirose lesz.
plussz a fel nem használt IO vonalakat (nem lesz belőle sok), kivezetem, hogy lehessen rá mást is pakolni, bár az is lehet, hogy inkább olyan IO vonalakra pakolom, ami nincsen megosztva a 6 tűs headerekkel (vagy legalábbis nem mindegyikkel)
a 8 LED vonala az feláldozható a nemes cél érdekében
de inkább eltökölök vele több hetet, minthogy meggondolatlanul tervezzem meg és dobjak ki a nyákért egy halom pénzt. nekem annyira nem sürgős ennek az elkészülte (kb nyárig ráér)
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
A jo kepminoseghez kellene 3X8 bit, az meg 3db. IC, szerintem ellenallastombbel egyszerubb es sokkal olcsobb es sokkal tobb helyet sem foglal..Igazan belerakhattak volna az sp3e-be; de hat nekunk is kell valamivel kinlodni
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Tevedtem, a cyclone2 nem 3X8 bitet hasznal vga-nak hanem 3X4-et.Igy nez ki:
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
az enyémnél nem 3x10 bit van hanem 10 bit, és időben multiplexálva kerül átvitelre a három szín.
a kimenet akár 54MHz-200Mhz is lehet, attól függően, hogy hány DAC-ot használsz.
kimenet lehet RGB, S-Video, Y,CrCb
meg bemenetek is kb ezek.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Ok, de mennyi lesz a max. szinmelysege? 10bit?
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
R:10 bit, G:10 bit, B:10 bit
számold ki
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
De max 24bitnek van ertelme, nem?
Amugy ezt multiplexelve fogja birni a DAC? hm..
Kiszamoltad mekkora orajel kell majd hozza?
(..na elindult a PACE is Ubuntu alatt.)
(#) dpeti válasza gtk hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
jó az RGB, de más formátumoknál lehet értelme.
Pl S-videónál 1 DAC-ot használsz, és az 10 bites.
(#) gtk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Amugy szerintem az RGB egyszerre kellene menjen,..egy kepet megneznek ezzzel a muxolt modszerrel..
Következő: »»   8 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem