Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1612 / 2500
(#) szaka hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Sirus DXA 2000 digitális végfokom.
Az egyik oldala nem ad ki hangot, csak halkan pattog meg sistereg. Viszont az a baj, hogy a modul ki van öntve műgyantával és így nehézkes a javítása. Esetleg valakinek van ötlete, hogy mi a baja? Illetve hol lehetne modult bele venni?

Válaszotokat köszönöm!
(#) Doncso válasza szaka hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Annak a panelnak kampó. Ha ki van öntve szerintem vége. Meg kellene mérni mekkora a tápfesz, ebayen egész jó digitális végfok modulokat kapni pár ezerért. De azért nem semmi ketyere. 1000euró, 2x3000w RMS, nem semmi.
Ha nem megy semmi, akkor keresd meg SPafi-t ő épit olyat bele amilyet akarsz, keni vágja.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) wolfi válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Nem érteted meg a szituációt, tehát ha a C402 kondinál megszakítanám a bemenetet, és úgy mérném akkor is már ott jel csökkenés van, bemenő jel.
Gyakorlatilag én ezt a bemenő jelt úgy mértem, hogy az erősítő be sem volt kapcsolva
Végig mértem a jelt, de a Volume után egyik csatornának kisebb lesz a jele, tehát az erősítő eleve gyengébb jelet kap.
(#) Doncso válasza szaka hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Bővebben: Link ilyet találtam.
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Nem derült ki, hogy ilyen módszerrel mértél. Jó, zárjuk ki a diff. erősítő első tranzisztorának hibáját.
A C402-nek a poti, vagy végfok felőli oldalán végezted a mérést? A kérdés, kizárható-e a kondi hibája? Ha netán elektrolit kivitel, ajánlott a cseréje.
(#) szaka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
150V megy a modulra és sajnos ki van öntve. Épp ez a baj.
Köszönöm az infót szét nézek!
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Szia!

Kiforrasztottam, de nem ez a hiba, mérhető ellenállás 3,5 kohm, valamint a multiméterem dióda mérésre is alkalmas és jelzi a nyitófeszültséget, ami minden esetben azonos eredményt hoz.

Az erősítő benne, amire tippeltél a TDA7296
(#) reloop válasza pigcop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A IC 13, 14, 15 lábai között észlelhető zárlat esetén megvan a hiba, lehet cserélni.
(#) Doncso válasza szaka hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Gondolom 2x150v, az nem semmi, akkor a modul nem jó amit mutattam. Szerintem keresd meg SPafi-t Esetleg a gyártó magyarországi képviselete tud segiteni, ha akar.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A beszerzés és a csere megoldható, viszont a felprogramozáshoz nincs eszközöm. Ki lehet valahogy szűrni, hogy 100%-osan az a hunyó?
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A procinak adnék egy állítható áramkorlátú külső 5V-ot.
Szerk.: nézem az adatlapját, 20MHz-en venne fel 14mA-t. Ennek nem volna szabad melegednie.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) szaka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Hát nem hiszem hogy +-150V mert ezek a kábelek mennek a végfok modulra.
(#) zoli75 válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nem vészesen melegszik, olyan 22-25fok körülre (olyan 4-5 fokot melegszik a kiinduló állapothoz képest). Viszont most néztem az IC601-t, hogy a feszültség bemeneténél 12V van és amikor a kimenetén elkezd esni a feszültség (5,4V ról 3V-ra) akkor a bemeneten ugyan olyan ütemben elkezd nőni a feszültség 14V-ra.
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Aszongya, hogy

13-14 között a műszer 3,5-4 Mohmot mutat,
13-15 között 3-4 Mohomot folyamatos emelkedés után

mutatott 10 körüli értéket is.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
És mi köze ennek a kábelekhez? Biztos nem véletlenül van rajta 200V-os kondenzátor.
(#) reloop válasza zoli75 hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Azt a stab IC akkor cseréld le!
(#) reloop válasza pigcop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Az ohm-mérő vizsgálófeszültsége tölti a kondikat azért ilyen hosszú lefutású a mérés. Ha van diódavizsgáló funkciód azt használd ilyenkor!
Megfigyelheted milyen változást okoz a mérőcsúcsok felcserélése. Bővebben: Link
Mérj a kiforrasztott diódahíd helyén is, mintha ezt már korábban is kértem volna
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) pigcop válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Azt megcsináltam, az rendben volt. Erre írtad, hogy a TDA7296 13 14 15 lábait mérjem ki. Arra írtam kicsit pontatlanul.

Tehát a a TDA 13-14 lába között a műszer 3,5-4 Mohmot mutat,
a 13-15 lába között 3-4 Mohomot folyamatos emelkedés után

de mutatott 10 körüli értéket is.
(#) reloop válasza pigcop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ha sem a panel, sem a diódahíd nem mutat zárlatot, akkor nem olvadhatna ki a biztosíték.
Össze kell rakni és áramkorlátozó izzón keresztül (sokat írtam róla, keress rá!) kell éleszteni.
Mérendő a pufferkondik feszültsége és az IC 14. kimeneti lába testhez képest.
(#) szaka válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Pontosítok:
A feliratok szerint nem szimmetrikus táp van.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Egyszeres a táp, a végfok híd kialakítású. Nézz szét az Ebay dzsungelében, hátha árul valaki ilyet!
(#) Doncso válasza szaka hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ez érdekes. Asszimetrikus táplálású lenne? Nem vagyok nagy D-osztályú erősitős szaki, de ha nem tévedek, 150v az ugyanannyi mint 2x75v, ebből nem értem, hogyan lesz 3000w 2 ohmon? Mondjuk ez most részlet kérdés, csak úgy elgondolkodtató. De látom, amit mutatsz, a kép alapján egy sima 150v. Ide viszont nehéz lesz kiváltó panelt találni, mert mindegyik +-os táplálású többnyire. Beszélj SPafival vagy a gyártóval.
Szerk: Elolvasva reloop irását, már értem. Hidalt a panel. Olyan mint a régi RX500-as reflexbe volt, két hidalt végfok. Érdekes a mai technológiákat tekintve, meglesném 2 ohmon mindenesetre mit művel
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Elég egyértelműen ott van a peneln a GND az OUT+ és OUT-! Miért lenne aszimetrikus? ott vannak a kondik is, elég egyértelműen látszik, hogy szimetrikus a táp. Szerintem a vezérlés aszimterkius, de a végofokozat biztos, hogy szimetrikus.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Az nem a hangszóró kimenet +-?
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ja, hogy az ugyaarra van kivezetve, de az!.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nem tudom, csak kérdem. Az a baj nem látom egyértelműen. Bár a felső képet megnézve, ahol látszik az erősitő egészben, ott nekem úgy tünik mindenből kettő van, szimmetrikus tápnak tünik, illetve amit néztem modulokat ebayen azok is szimm táposak, pl 850w/8ohm-os modul 2x125v-ról jár, de reloop mondásában is lehet valami. Asszimetrikus táplálású hidalt végpanelek. Nem egyértelmű nekem sem a kép alapján, de szaka elmondása szerint sima 150v.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Teljesen igaza van neki, valóban aszimetrikus és az a kiemenet lesz. Hidalva megkétszereződik a kimenő feszültség a teljesítmény pedig négyszereződik, mínusz annyi amennyi a nagyobb veszteségek miatt esik, úgy átlagosan háromszorozódik a kimenő teljesítmény..
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Akkor már értem a kimenő teljesitményt. De milyen jófejek , hogy kiöntötték fekete takonnyal. Már olvasgattam epoxi gyanta oldószerről........marógép a neve. Melegiteni lehet, úgy felpuhul, akkor lehet kapirgálni. jó játék.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Igen, ilyenkor szokott elhangzani a jogos szöveg, hogy * De, hogy osszak a másik oldalra is, ilyenkor nem a javítást akarják akadályozni, hanem azt nem szeretnék, hogy a kapcsolás legyen lekoppintva, uigyanis ebben a kategóriában (D osztályra gondolok) a kapcsolás aranyat ér, bár a kínaiak szerintem egy kis műgyantától nem ilyednek * meg.

* ijednek
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Jogos, jogos, egyetértek.
Következő: »»   1612 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem