Fórum témák
» Több friss téma |
Mondjuk 4 új tápot biztos nem vennék, inkább csak úgy érdekelne, ha tudnék kukázni 4 ilyet
Hát van ez a TAS5630 cucc, azt tudná vinni. De mondjuk jobban érdekelne a dolog, ha egy ilyen tápot lehetne módosítani úgy, hogy 48V-ot adjon...Amúgy azért mutattam azt a chieftec-et mert lett egy olyanom, és elkezdtem gondolkodni, mi lenne ha... A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
Egyetlen ilyen táp árából sokkal jobbat és nagyobb teljesítményűt lehet házilag építeni. De négynek az árából már venni is lehet, egész komolyat.
A 48V egyetlen tápból is kijön némi átalakítás után, de 250-300W-nál többet ezek nem tudnak tartósan, hiába van 5-600W ráírva. Nekem van több PC tápból készült labortápom is, de annak aminek 52V a vége az nem tud többet 4A-nél.
A gagyi tápokat ne vedd egy kalap alá a minősgi tápokkal és ezek nem csak a 12V terhelésére vannak kitalálva.
Bonts szét egy "minőségit", tekerd le a huzalt a trafóról, és gondolkozz el azon a 20-30A-en... De elég megnézni a diódákat, azokban sincs sokkal nagyobb mint a gagyiban.
Van 16ezer és 4500Ft-os tápom is, mindkettő megy vagy 6 éve. Szét is szedtem őket, és alaposan átnéztem (ESR mérés stb.) Azóta nem vennék csak a 4500Ft-osból...
Köszönöm a segítséget / infót. Azzal tisztában vagyok, hogy 4 ilyen FSP árán már egész komoly gyári tápot lehet kapni egyben. Viszont arra simán jó lesz ez a chieftec tápom, hogy a, vagy labortáp alapanyagnak, vagy autós fejegység meghajtására is tudnám használni
Pár ezret már szétbontottam, tudod-e hogy ventilátor is van bennük, ami a trafót is hűti? Így kell elgondolkodni a tekercs vastagságon, túlterhelve is használtam 400w-os FSP tápot és semmi gondja nem volt, ráadásul még a ventilátort is kicseréltem benne lassabbra, csendesebbre. Közel sem mindegy, hogy csak fel van hámpálva a bordára a dióda, vagy esetleg még paszta is van a szilikonlapka mindkét felén és valóban elvezeti a hőt a borda, ha van táp, amiben megbízhatsz az FSP táp és még rottyra is terhelheted mellette.
Mellékeltem egy mókás képet. A bal oldali egy "400W" macron power PFC tekercse, a jobb oldali egy 250W FSP tekercse, a különbség elég jól látható, ráadásul a macron-é még feliratozva is van, de az sem igaz.
Szerk. A képet elnézve, beragadtak a zárak a fotómasinámban. A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
Kedvet kaptam és leszedtem a tetejét a Chieftec tápom dobozának. (Amúgy csak 400W-os, most néztem). Ilyen Teapo nevezetű kondikkal van tele, fogalmam sincs hogy az jó-e.
Ha már itt van, nézzetek rá légy szíves, mi a véleményetek erről a bélről. De légyszi ne azt írjátok, hogy egy rakás ... mert akkor szomorú leszek Ami még a képen nem látszik, hogy ezt felülről fújja egy 12cm-es venti.
A télapó mondhatni közepes kategória. Ránézésre Delta is lehet a bele, de az rá is lenne írva és a delta nem télapót használ. Ha nem z, akkor HEC vagy hasonló csodára tippelnék...
Ez nekem sokat nem mond. "Akkor 5-ből 3 csillag?" Tehát közepes minőség lehet?
Írd le a táp pontos típusát és utánanézek, hogy pontosan mi is ez.
CTG-400-80P (2009-ben gyárthatták.)
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
Caak német oldalt találtam, abból egy büdös szót sem értek, de a ventilátora nagyon ismerős és ez lowbudget táp, tehát picit teszkós a bele..
Sziasztok!
Korábbiakban kérdeztem, hogy vajon mehetne-e két táp egy primer egyenirányításról. Gyorsan összedobtam egy nagyjából tervet, hogy mire is gondolok. Szerintetek ez így működőképes? Valaki már próbálkozott hasonlóval? Néhány dolog le van hagyva, pl feszültségosztó ellenállások stb, még nincs befejezve.
Mehet, de ennek mi értelme van?
Jobb sokkal angyobb trafó, erősebb FET, esetleg FETmeghajtás erősítése, mint ez.
Szia!
Elvileg mehet persze, csak nagyobb a bekapcsolási áramlökés, a lágyindítást erre méretezd, dupla puffer kell, 2x akkora áramú graetz..( látom, 2-t raktál be..... egyforma típus, évjárat, talán = az árammegoszlás is..). A gond csak az lehet, hogy egyszerre 2 nem fog működni, ha baj van.
Én maximum a helyigény miatt látom értelmesnek. Talán így két (vagy több) kissebb trafó alacsonyabb kivitelben hozhatja ugyan azt a teljesítményt, mint egy nagy bumbszli.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
1U magasságba kell beférnie, és az ETD39 mag éppen belemegy (szerintem) Ezért került fel két ilyen mag, két külön meghajtással. Számomra egyszerűbbnek is tűnik, ebből a tápból már hoztam ki 600W körül gond nélkül, 4,5v feszültség eséssel. IRS27952s-el, és alacsony Rdson-u fettel, csak kisebb maggal, az melegedett. A fetem elviekben bírná, így az ETD39 maggal szeretnék belőle 800w körül kihozni, de az 1600W-ot már túlzónak érzem, egyszerűen nem tudom hova "tuningolni" már, nem is értek hozzá annyira nagyon. Ezért jutottam erre a kényszermegoldásra.
Persze, az bele megy. Hát kíváncsi leszek neked, hogyan sikerül mert éppen én is egy ilyesmin dolgozom. Szigorúan 1U párti vagyok én is... Szerintem már tart ott a technika, hogy akár házilag is el lehet lébecolni 1U férőhelyben és közepesen nagy teljesítményeket ki is lehet hozni belőle, különösebb kompromisszumok nélkül.
A mostani analóg végemet meg elrakom vitrinbe.
Megmondanád a vas tipusát?Ennél kisebb a 29-es,ebből hoztál ki 600W ot?Úgy néz ki nagyon értesz hozzá,ha ekkora teljesítményt ki tudtál belőle szedni.
Nem, az nem 29-es mag volt, hanem egy gyárilag 500W-os felirattal rendelkező pc tápból bontott EI mag, anyagát viszont nem tudom, gyárilag nem volt benne légrés. Most viszont van... Mérete valahol a 29-es, és a 39-es között valahol. Igazából az csak egy vak kísérlet volt, ami jól sült el. Sajnos a mag 500W-on már melegszik, más nem. A tekerésénél az N97-es anyagú magot vettem alapul, és az eredmény olyasmi is lett, nagyon hasonló anyagból lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
Szerintem 2x200W-ig az analóg is belemegy 1U-ba, az Ágotának sikerült beletenni a DS300-as végfokját, 10 évvel ezelőtt, alacsonyra tekert toroiddal. Ötletes az elrendezése belülről egyébként.[ ha érdekel vannak róla fotóim. Egyedüli gond a tápnál az alacsony kondenzátorok, ezért került bele sok kicsi, ami mondjuk a nagy impulzusáramoknál is jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
Veszel egy 6cm átmérőjű gyűrűt, és azon átmegy 3kW de akár több is. Az meg bővel elfér 1U-ban.
Lesz pár dolog, amivel meg kell küzdened:
- interferencia. Ránézésre nem igazán tudsz nyákot tervezni, szóval lehet lesz majd jó pár lebegési problémád. - ennél sokkal egyszerűbb az, ha csinálsz egy közös vezérlést, és legfeljebb az szétoszlik (NPN-PNP párral megnöveled a meghajtást). A közös vezérléssel nem lezs lebegési problémád. Ekkor max szabályzási problémád lenne, amit meg tudsz úgy oldani, hog ya két trafó primerét sorba a szekundert párhuzamba kötöd.
Gyűrűvel még nem próbálkoztam, de igen, jogos a felvetés, autós erősítőkben se véletlen van az. Viszont abban nincs légrés, akkor push-pull? Tudnál rá mutatni kapcsolást, illetve megfelelő magot?
Miért kellene push-pull?
Valóban az LLC konverterhez kell a légrés, de pl a soros rezonáns konverterhez nem. De a mágnesező áramot egy külön kis mágensező induktivitással tudod biztosítani. (ha már csak az a cél, hogy 40mm-be beférjél)
Ha NPN-PNP párral megnövelem a meghajtást, az milyen hatással lesz az IC túláram védelmére?
Milyen hatással lenne?
Hogyan is működik az IC túláram védelme.. nézi az alsó FET drain és source között a feszt, az alsó FET bekapcsolt állapota alatt. A meghatjás meg gate és source között van. A kettő hogyan kapcsolódik, szinte sehogy. |
Bejelentkezés
Hirdetés |