Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   343 / 489
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha van igen cseréld.Az elemet kivetted belőle? Adatátviteles az óra? Ha igen kapcsold ki a kezelőprogramban adtátviteli módot.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
igen adatátviteles elemet nem is tettem bele.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Akkor valószínű az adatátvitelben vagy a bázisban van a hiba. Ha kiveszed a pipát a Data Communication to rotor mellől és úgy indítod el a kezelőprogramban akkor mit csinál az óra?
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
kicseréltem a kvarcot is semmi nem változott kikapcsoltam az átvitelt
az öra 12/00/04 ig jutott majd ki kapcs bekapcs 12/00/19 a külső kör villog nem reagál a távirányítóra sem. ha be van kapcsolva az átvitel akkor tovább jár
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Most is megáll az idő rajt?Ha be van kapcsolva az adatátvitel a helyes időt kezdi mutatni mi a bázisban van?
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
igen meg áll elég hamar de mutatja azt az időpontot ahol megállt ha az adatátvitel megy a pontos időt mutatja 1-5 percig akár
átvitel nélkül pár másidpercet megy
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Valamiért megáll ezek szerint a rotor kontrollerében az idő.Meg kéne próbálni a rotorban újraírni a mikrokontrollert. Az a lakkozás is produkálhat érdekességeket véleményem szerint. Más nem igazán hibázhat.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Lehet még a rotor kontrollerének a tápja szűretlen,esetleg hidegítés hiánya is lehet. 5V stabilizátor utáni pufferkondi elgyengülhetett,stb.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
lakkozva akkor volt a nyák mikor nem volt rajta még alkatrész forrasztólakkal lakkoztam
és azóta hogy elkészült folyamatosan ment hiba nélkül
újra írom a mikrokontrollert csak már nem tudom melyik hexet kell bele tennem
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha nem lesz jó a tápot kell megnézni. Tenni rá plusz ideiglenesen puffert,hidegítőt.Esetleg a kezelőprogramban a kitöltéssel is meg kéne próbálni játszani kicsit. Először vegyél vissza kicsit.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!
Az adatátvitel környékén van valami gond. Az idulásnál az ilyen rotor 12:00:00 -tól indul és várja a táviratot a bázistól. Ha vett egy jó, dekódolható táviratot, a továbbiakban a bázisról jövő idő táviratban szereplő időt jeleníti meg és a rotor nem "hallgat" az infra vezérlésre sem. Az infra vétel és dekódolás a bázis feladata, az állapotot ő tárolja a saját RTC -jében és az adatkapcsolaton keresztül adja át a rotornak. Akkor áll meg az idő, ha nem tudja venni és / vagy dekódolni a táviratot.
Ha a bázison ki van kapcsolva az adatátvitel, az órának járnia kellene. Ha kikapcsolt moduláció esetén sem jár az idő, a vevő körben keresd a hibát. Mintha nem csak az adást venné...
A bázison és a rotoron van hangoló kapacitás a trafó primer ill. szekunder körén?
Csak video fejmotoron próbáltam az adatátvitelt.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!Az a furcsa,hogy ha kikapcsolt adatátvitellel próbálja akkor is megáll. Nálam megy ha kikapcsolom az adatátvitelt 12:00-indulva folyamatosan most próbáltam meg pc motoros bázis ,légtekercses átvitel. Ez az óra megy itt előttem folyamatos üzemben mióta elindult a működő adatátviteles rotor).
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Pontosítok
Ha kikapcsolom az átvitelt pár másodpercet megy az óra változó hogy mennyit 3-4 másodperctől fél percig
Amíg jár az óra addig végre is hajtja a távirányító parancsait. (már amit fél perc alatt ki lehet adni és végrehajtani)
Ha bekapcsolom az adat átvitelt akkor 30 másodperc és 3-5 percig is megy
a bázison változtatom a kitöltési tényezőt (leszoktam venni 112-re még éppen van elég energia a folyamatos kijelzéshez ha változtatni akarok a programból megemelem a kitöltést 180-ra akkor már jól hallható és minden parancsot végrehajt amit a bázistól kap)
A megemelt kitöltés mellett is meg áll az óra
Ma délután megpróbálom újra programozni a kontrollert a rotoron.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ha nem okoz nehézséget kapd le először a kis tranzisztort (felül van a ledmeghajtó tranzisztoroktól pár millivel lejjebb külön) mely a PIC 16 lábának adja az adatimpulzust. Ha úgy is megáll akkor a kontroller és a tápja környékén kell keresni a hibát,ha megy (12:00-indulva villogva) akkor az adatátviteli részben van a hiba.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Levettem a tranyót 12/00/04 áll nem számolja az időt
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
újra programoztam a kontrollert nem vezetett eredményre.
Megmértem az 5V-ot a stabkockán bemenet 14,5 a kimeneten 4,99
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Valószínű forrasztási,nyákszakadási,vagy táphiba. Nehéz feltárni mert valószínű csak mozgás közben jelentkezik.Végig kell csekkolni de lehet a vizsgált áramkör nem mutat szakadást mikor méred. Forraszd át egyszer a kontroller lábait.Nem kizárt a kontroller hiba sem de azt én legvégső esetben feltételezném.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Esetleg egy régebbi, kompatibilis, nem adatátviteles programmal ki lehetne próbálni.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Igen esetleg az megérné akkor nem kell forrasztani. Végül is a kontrollert is meg tudja zavarni ha erős a tekercs szórása (lásd dsPic óra árnyékolólemez a táp és a rotor közt mi nélkül nem működik az én nyákom) ,de én nem tapasztaltam a 16f886 óránál ilyesmit soha.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Teljes a siker balsiker valamit elnézhettem vagy rövidre zárhattam mert elhalálozott a PIC
most jön az ami még nem volt ügyesen leműteni a kontrollert ha bekapcsolom az összes led világít
a programozó nem ismeri fel
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
A tápot ellenőrizd mielőtt beteszel másikat! Kétszer is!!
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Esetleg upgrade 18F2620 -ra?
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
mi a különbség 16F2620 és a 16F886 között az óra szempontjából
mit kell még változtatnom ha váltok
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
valószínűleg most is ott rontottam el azzal hogy bekapcsoltam a tépot úgy hogy nemvolt rajta semmi megmértem és kikapcsoltam és amikor raktam vissza a rotort akkor sültek ki a kondik mert vilant egyet a ledsor mikor hozzá akarta forrasztani
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
A program... De, ha jól látom, pont ez az SMD verzió még nincs kész 18F2620 -ra...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
ez van meg
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Csendben elárulom,hogy nekem kész van egy 18F2620 SMD rotor RTC és minden egyébbel mi a 16F886 rotoron volt, de a fejlesztés lecsendesült nem is igen kérdezgettelek felőle. Talán abba beleférne már minden és működne is az adatátviteles smd rototoron a többi szöveges és egyéb funkció is Ha lesz valami tesztelnivaló szívesen várom december közepe felé már az új műhelyemben ráérek talán ilyesmivel is foglalkozni a kőműves,festő,ács,burkoló,villanyszerelő,lakatos,segédmunkás szakmákon kívül melyeket mélyen tanulmányoztam az utóbbi pár hónapban
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Hallgatózok ám
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Néztem én már a tervet, de a program a DIP tokos 16F886 -> 18F2620 rotorhoz van meg, mivel ebben tudtam egyszerűen kicserélni a tokot. Ezen még négy analóg mérés van (fény, hőmérséklet, páratartalom és buffer feszültség).
(#) noor.rahman88 válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
PLEASE TELL ME THESE TWO COMPONENTS NAME

HP14C.JPG
    
Következő: »»   343 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem