Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   342 / 489
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Idézet:
„Tehát a vételi érzékenység 38kHz-n még 75%. Érdemes kipróbálni.”

Úgy legyen!

Az USB bázis R32 ellenállása ??R mit azt Kkobra elárulta! Hogyan határozzam meg az értékét?
R31 nekem Bővebben: Link lesz.

R32.jpg
    
(#) zsolt58 hozzászólása Nov 6, 2014 /
 
Ujra itt!
Nekem fent van a net framework 3.5 aszthiszem!
De akkor sem mukodik!
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Sok olvasás után azt hiszem rájöttem mi az R32 értéke. Bővebben: Link
Ebben a hozzáoszlásban a rotoron levő photoresistorrol van szó, de gondolom az én esetemben is ugyan ez a helyzet.
A kéznél lévő photoranzistor 10cm távolságról egy asztali lámpához tartva körülbelül 500ohm értéket mutatott, teljes sötétségben viszont kiakasztotta a multimétert 20mohm-ot túllépte. Ez probléma, vagy így kell működjön? Csak azért kérdezem, mert egy előző hozzáoszlásban ez a típus volt említve, viszont erre az van irva hogy " 50 kOhm (0 lux) " az enyém meg 20m-t is túllépte :S
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Az érzékelő és az ellenállás egy feszültség osztót képez, ennek a "közepén" méri a feszültséget a kotroller. Sötétben 0V körüli, napfényen 5V körüli értéket kellene mérni.
Jó, ha az osztó forrásimpedanciája nem magasabb 10k - 20 k -nál, de a pontosság itt nem érdekes annyira. A program csak egy komparátor, ha sötét van, csökkenti a led -ek fényerejét.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Can you plz give me hex file of your modified propeller clock
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
I have a lot of variations. Please give a link to the schematics or a picture of the schematics of the selected clock.
Since hex is depending a lot of parameters (address of clock, command codes) i uploaded a variation of source archives. Search the forum for prop*.zip and base*.zip files. Prop zip files and base zip files Use MpLab 8.8x -- 8.92 to compile them in absolute mode.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) noor.rahman88 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
plz give me pcb of propeller clock ver 2.27
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
You can find here. Please prefere to download the source archive, update the address of clock amd the command codes, compile to hex using MpLab assembly.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Hi hp41c do you have any propeller layout for 5mm leds
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
I have no layouts, but patexati has some. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) tibapu hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
A vertical-prop nevű óra csak 16F84-es proceszszorral működik vagy olcsóbb tipussal is meg lehet építeni?Kiváncsiságból készítettem egyet régebbi(nem SMD) alkatrészekből,azért lett ilyen nagy.Gondoltam jól mutat majd a 3D Led Globe derekán.De húzósnak tartom 2300ft-ot a 16F84-ért ha lenne olcsóbb amivel helyettesíteni lehet.

DSC01654.JPG
    
(#) rolie válasza tibapu hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Szia! Azt nem tudom megmondani hogy helyettesíthető-e, viszont ez az IC sajnos elég drága a HEstore-ban. 20 Mhz-es változat bruttó árai más üzletben jóval kedvezőbbek, pl. ChipCad 1219 Ft, HQ Elektronika 1179 Ft, HR Elektronika 1207 Ft. (Nem reklámnak szántam, csak segíteni a kollégáknak spórolni kicsit.)
(#) tibapu válasza rolie hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Szia!
Köszi az infót.Tehát akkor szét kell néznem az árakat és formát illetően.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Egy kis munkával tfordítható akár 16F628A -ra (430+Áfa) vagy egy kicsit több munkával 16F1826 -ra (390Ft+Áfa) is.
(#) guldemburg hozzászólása Nov 17, 2014 / 1
 
Az en oramban egy PIC16F84A-20/P van ami a tme -nel 879+posta.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
szia
Látom óra mániás lettél!!Megépíted az összes létező változatot? Mondjuk itt nem igazán van olyan akinek kettőnél kevesebb van. Vagy sorozatgyártásba megy?
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Szia!
Igen valóban mániás vagyok mert megtudom építeni működik,csak azt nem tudom,hogy mi hajtja.Azért esett a választásom most erre az alap orára.Ahogy Hp41C írta "Egy kis munkával átfordítható akár 16F628A-ra"is.Kis segítséggel,nagy akarattal talán sikerül.Már vissza olvastam a Wand Clock hozzászolásokat,ami nagyon hasonló.De valahogy nemtiszta előttem az egész.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Valakinek már módosítottam a 16F628(A) verziót hengerpalást kijelzőre.
Porp_new_628_39
A UseVerticalLeds szimbólum definíciója ne legyen kikommentezve a fordításkor.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Szia!
Köszi ezt kipróbálom.
(#) KKobra hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Segítség !!! Valami meghibásodott az órámon. A rotor 26 LED es SMD és meg állt az idő rajta.
A kijelzés rendben megy minden a helyén. Újra indítom utána 1-2 percig jól működik és kifagy, nem méri az időt, a kijelzőn a még mért időpont látható a kikapcsolásig
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Kvarcot és főleg a kis kondikat melyek a lábánál vannak ellenőrizd! Szerintem a kondikat élből cseréld is ki legelőször és próbáld meg.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Melyikről is beszelsz ? 20MHz-es mellett a 22pF-et
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Lemostam alkohollal a nyákot mert vastagon retkes ragacsos volt a portól de így lemostam a lakkot is vele. Így utólag mivel mivel lehetne lefújni és hogyan a ledek miatt
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Igen azt! Nem szabad lelakkozni inkább alkoholban oldott gyantával kel bepepecselni ha nagyon be akarod valamivel vonni.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Elhalálozhat ? Ebben a környezetben? 20x nagyításban megnéztem a forrasztásokat teljesen rendben van de mindjárt kiforrasztom a kondikat és cserélem
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
igen hogy ne egyen csúnya a huzalozás most még majdnem fényesek a vonalak
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A kis kerámia kondi eltörhet a vibrációtól és nem is veszed észre a nagyító alatt. Főleg ha le van lakkozva.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Gyorsan levettem a kondikat a nyákról az egyiket (sikerül gyorsan el is veszíteni) a másikat megmértem LCM3 műszerrel 21pF et mértem
és kiderül az is nincsen itthon 22pF kondim
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Akkor kicsit nagyobb vagy kisebb is jó de párban egyforma legyen.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Hát a kondi csere nem vezetett eredményre. Cseréljem a kvarcot is?
Következő: »»   342 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem