Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   140 / 221
(#) (Felhasználó 46585) válasza Dióda hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Nem csak A, meg AB osztály létezik... esetleg körül kellene nézned máshol is.
(#) djkoko hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
Kedves Uraim!
Kb 2 hónapja építettem egx jlh75-öt az Ágoston könyvből, azóta is használom, hibátlanul működik, a hanghűségével is elégedett vagyok. Apró gond, hogy nyugalmiáramnak 100mA-írt, ezt nem sikerül 250mA alá vinni. Tipp esetleg, hogy mely alkatrészt, ellenállást cseréljem?
Köszönöm!

21.jpg
    
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Növeld az R15 értékét, vagy csökkented az R16-ot
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok. Rég elkezdett JLH-mát talán most már befejezem. Kicsit áttgondoltam a dizájnt. Es próbálom precízebb en megépíteni.

image.jpg
    
(#) Orbán József hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Üdv! Engedtessék meg egy gondolat a klasszikus JLH-hoz, ami fokozottan vonatkozik a rossz hatásfolú erősítőkre (elektroncsöves) Most rakom össze belőle a másodikat, fokozott minőségi követelményekkel, monoblokk jelleggel, BDY73 tranyókkal, stb. Ehhez járul majd a csöves jelkondicionáló is.
Nagyon sokan - kezdetben én is - idegenkednek ezen erősítők rossz hatásfokától.
Azonban, ha igényes, minőségi és nem háttérzenélésre kívánjuk használni, vagyis nem napi 8 órában hallgatjuk, a hatásfok kérdése a háttérbe kerül.
A terveimben szereplő 6C33-as OTL például ilyen téren jeleskedni fog a maga kb. 200-250W-nyi "haszontalanul" elmelegített teljesítményével. Személy szerint, nekem heti 3-4 óra maximum, amikor oda is tudok figyelni, van értelme a minőségi zenehallgatásnak.
Ez bekerül nekem akkor hetente 1kW-ba... Mennyi is az Ft-ba...?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Sziasztok. Picit sikerült haladni, akit érdekel itt megtekintheti.
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Köszönöm a tippet! Egyik ellenállat cseréjével sem történt változás, íg maradt ahogy volt.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Valami nem stimmel akkor, mert azok az ellenállások meghatározzák a nyugalmi áram beállítás mértékét.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Mint ha ismerős lenne a probléma. Nálam a tranyó volt rossz pozícióban. Itt a Q6 jelöli. Én sem tudtam lejjebb venni.
(#) djkoko hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Kedves Uraim!
Hogyan helyes ennél az erősítőnél nyugalmi áramot érni, hova teszem a műszerem (az asztalon kívül vízszintesen)?
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Szia! Nyugodtan mérheted a tápágban, például a 2A biztosíték helyén. Ez kicsit több mint ami pusztán a végtranzisztorokon folyik, de nincs jelentősége.
(#) konor84 hozzászólása Nov 19, 2014 / 1
 
Kedves Mindenki!

Nemrég vettem egy lemezjátszót, és a RIAA korrektorát egy Baji elektronikás kitből raktam össze.

Úgy felbuzdultam a dolgon, hogy gondoltam építek egy erősítőt is. A témában olvasgatva a JLH tűnik a legszimpatikusabbnak, főleg hogy van egy megfelelő 24 voltos trafóm.

Nagyjából elolvastam a fórumot, ki is gyűjtöttem a nekem tetsző nyáktervet stb.

Közben láttam az ebay-on egy ilyet:

http://www.ebay.com/itm/2pcs-2-two-channel-JLH-1969-A-CLASS-A-ampli...4fcae8

Nyákok még sosem csináltam, illetve az alkatrészekért be kéne mennem Pestre, szóval anyagilag jobban járnék egy ilyen kittel. Az lenne a kérdésem hogy így ránézésre milyen minőségű lehet ez?

Érdemes vele próbálkozni, vagy nagyon gagyi lehet tanuljam ki inkább a nyákkészítést?

Én gépész irányultságú vagyok, szóval az építés örömét nekem elég, ha a doboz megalkotása közben élem ki.
(#) reloop válasza konor84 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Szia! Korrekt kis csomag, nézegettük már korábban.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Én EZT vettem. Némi kis módosítással átalakítható az eredeti rajz szerint, mindössze két ellenállás emlékeim szerint, a végtranzisztorokat meg ki kell cserélni nagyobbra. Nincs rossz hangja, de engem a DoZ jobban meggyőzött.
(#) konor84 hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Köszi a válaszokat. Szerintem rendelek egyet aztán majd meglátjuk.
DoZ-on is gondolkodtam, de a trafó az adott a JLH-hoz igy az nyert.
(#) videokartyab hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok

Megépítettem egy próbanyákon a 10W-os JLH-t. A tápfeszültség 43V, nyugalmi áramot kb 500mA-re lőttem be.
Élesztés után a legelső szembetűnő probléma hogy iszonyatosan meleg a végtranzisztorokat hűtő borda. Pedig nem egy kis bordát kell elképzelni. Olyan 10 perc után már elég forró, de még kézzel meg bírom fogni talán. Ez normális?
(#) Orbán József válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia!
Az... 50-60 foknak kell lennie, ez így működik.
... és minek a 43V? Az rengeteg.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) videokartyab válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Akkor ez okés hogy ilyen meleg. Sajnos csak ilyen trafót találtam itthon
Másik kérdés, tudom ez a kapcsolás nem erre való, de én szeretem a "dinamikus méllyel fűszerezett" zenét. Kicsatoló kondenzátornak 1db 2200µF 63V raktam és egy kb 80W-os hangalra van kötve. Amikor jobban odacsavarok a hangerőnek egy ideig okés aztán amikor elérek egy bizonyos hangerőszintet akkor kb elhalkul és elfogy a mély, aztán lassan visszaáll.
Ez a kicsatoló kondi értéke, vagy a trafó miatt van?
(#) Orbán József válasza videokartyab hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Kevés a nyugalmi áram, de ekkora tápfesznél elporladnak, ha nagyobbat adsz neki.
Le kéne menni a táppal 26-30V-ra, attól függ, hány Ohmos a dobozod.
A nyugalmi meg 1A felett lesz majd jó, van erre egy táblázat a terhelő impedancia és a tápfesz, nyugalmi áram viszonylatához.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) saraha hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Szevasztok.JLH 69-es A class-t hidalt már valaki?Mindegy mert jövő héten úgy is kipróbálom csak gondoltam bekérdezek mert vannak itt nálam elvetemültebbek is.
(#) Orbán József válasza saraha hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Üdv! A kondenzátoros csatolás miatt nem annyira kézenfekvő, én is gondoltam rá, aztán úgy maradt a dolog. Számolj be, mire jutsz...
(#) igi válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Szia!
Véleményedre lennék kíváncsi erről az erősítőről.
Például a canamp-hoz képest hogy zenél?
A C6 2,2µF-os bipoláris kondi?
Ha jól látom a C6, illetve az R7 a kimeneten van közvetlenül?
Köszi: igi
(#) reloop válasza igi hozzászólására (») Dec 4, 2014 / 1
 
Szia! A C6 220µF egyszerű elkó, az R7-tel együtt a visszacsatolás részei.
(#) igi válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm, így már értem.
Esetleg arról tudnál mondani valamit, hogy milyen a hangja?
Tudom, ez szubjektív.
(#) reloop válasza igi hozzászólására (») Dec 5, 2014 / 1
 
Azt szoktam rá mondani, behízelgő hangja van Jó, építsd bátran!
(#) igi válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Köszönöm, értem......
Jól látom, hogy a nyákon nem látom azt a C6-R7 visszacsatolót? Vagy csak bamba vagyok.
Az R7 értéke 32R? Legalábbis az elvi rajzon ezt látom.
Egyébként, egy ismerős ajánlotta ezt a kapcsolást, és Ő is hasonló véleménnyel van a kapcsolásról......
(#) reloop válasza igi hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
(#) videokartyab hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
10W-os JLH-t hallgatom, néha ici pici pattanást hallok, talán a táp felől jöhet.
Elképzelhető, hogy nem megfelelően van szűrve a tápfeszültség?
Jelenleg egy 10000µF-os kondit használok egy 2,2µF-os sima fóliakondival.
(#) keszeg01 válasza videokartyab hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Jó napot.
Próbáld ki a hálózati szűrőt a trafó előt aszem ez segít.
(#) reloop válasza videokartyab hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia! Nekem csak az áramelosztó tranyó lassítása segített.
Következő: »»   140 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem